|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
26.6.2013 9:54:22   
minnica
Evo da se javim i ja sa svojim iskustvom dok je sveže. Ja sam oduševljena spinalom! user posted image Nisam imala ama baš nikakvu neprijatnost ni u predoperativnom delu ni tokom operacije. Naravno igra ulogu i to što je u sali bila odlična atmosfera, sve žene i moj sinčić jedino muško. user posted image Važno je ne paničiti i ne obazirati se na loše priče, jer to ne znači da će me baš svaka od njih zadesiti. Oporavak u bolnici mi je tekao brže jer nema buđenja iz anestezije, a kod kuće mi je isto kao i posle totalne. Od mene preporuka za ovu vrstu porođaja, naravno za žene kojima je indikovan cr.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu jocajaca)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
15.8.2013 14:35:47   
Наташица
породила се у 7 навече на царски са спиналном и све прошло одлично. супер анастезија. одмах сам видјела своју мрвицу и заплакала, јер сам само то могла. пребацили ме на интензивну, а беба на бабињарама. видјела и мужа и кумове...добили једва неко махање кроз прозор. кад су попустили болови, ухватила ме грозница па ме кљукали неким таблетама за болове. сутрадан и мене пребацили на бабињаре и већ који сат после сам устала и проходала, а катетер се вукао за мном. не би ја устала да ме сестре нису надигле, као скидамо ти ујутро катетер како мислиш ићи у веце...јеб*м их шта им значи да ме пусте лежати још један дан с тим. једино им то замјерим. (породилиште паприковац, бањалука)
болио ме рез још 2-3 дана и послије ништа. стварно сам се изненадила. мислила сам да ћу бити килава сигурно пола мјесеца.


_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
15.8.2013 15:59:52   
World
natasice, kad si se porodila? jesi li imala kakvih bolova u ledjima nakon porodjaja?

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
15.8.2013 21:12:13   
Наташица
породила се 27.7. прошле године. нисам имала никаквих болова. што се тиче анестезије и царксог ја сам стварно задовољна. нисам имала никаких проблема. једино упала хемороида који су ме мучили 15 дана са 3 горим бловима него рез. то ме једино излудило.

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
9.9.2013 12:07:47   
anci kv
prezadovoljna.u 8 odsetala u salu,primila 2 boce infuzije,u sali je bilo 15 umesto 8 ljudi,jer su napisali da sam 98 godiste,pa dojurili da vide maloletnicu.hvala im na podmladjivanju.ekipa odlicna.osetila sam samo ubod igle u predelu kicme,kao da primam obicnu bocu.pocelo je tracaranje sa anesteziolozima,samo cujem plac,smeh zbog njene nakostresene kose,glas da je sve u redu,uvili su je i stavili je pored moje glave.posle pola sata,na intenzivnoj dobila diklofenak i fraxiparin.posle 3 sata vratio mi se osecaj u noge.polako sam pomerala prste,malo kasnije savijala noge u kolenu. operacija je bila zavrsena oko pola 10 a ja sam vec u 2 sata ustala uz pomoc,jela plazmu,pila borovnicu.uvece sam opet ustala.sutradan su skinuli kateter,sama ustajala,isla da vidim bebu,imala posete,a uvece sam odbila diklofenak jer su bolovi bili smesni i samo sam ih imala kad se krecem.sledeceg dana bila sam sa mojom bebom kad je i mleko doslo.4 dan izasla,bila kod frizera,isla u kupovinu...

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
9.9.2013 12:12:48   
Olga75
moja snajke prekosutra ide na carski sa spinalnom i van sebe je user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
9.9.2013 15:13:38   
anci kv
uvek postoji strah od nepoznatog,ja sam panicila i frkisala a onda tako lagano prodjoh

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
9.9.2013 15:38:26   
World
Pa nek se ne sikira, u svakom slucaju ako je uhvati panika dace joj totalnu anesteziju. Meni su tako rekli. I ja sam nesto razmisljala da cu se uspaniciti, ali samo sam mislila o tome kako cu ugledati bebu kad je izvade, pa sam bila neubicajeno mirna. user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
10.9.2013 17:37:26   
anci kv
world,slazem se.ja sam bila u bunilu kao da sam otisla na neku eskurziju a ne da rodim dete.i bolje da je tako

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
10.9.2013 18:29:26   
minnica
Kroz infuziju se dobije i nešto za smirenje, otud taj osećaj pospanosti i neuobičajena mirnoća. Sve u svemu, meni je bilo sto puta bolje nego totalna, evo to tvrdim i posle tri meseca.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
1.11.2013 13:26:35   
doktorkakristal
da napisem i ja moje iskustvo sa spinalnom,elem ja sam sama odlucila da porodjaj bude carski sa spinalnom,kao lekar vec sam znala sta da ocekujem,tako da sam bila savrseno mirna,meni konkretno nisu davali nista za smirenje jer nije imalo potrebe,sam ubod igle je bar meni kao injekcija,nakon toga ide taj osecaj trnjenja i toplote koji se siri od struka na dole,to je malo cudno nekako nelagoan osecaj,nakon toga je sve islo ok,poznavala sam celu ekipu tako da sam caskala sa anesteziologom o poslu ,sve traje vrlo kratko,beba je odmah zaplakala pa smo svi u glas povikali DOBRODOSLA user posted image ,odmah po izlasku iz sale uveli su moje da me vide na kratko sto je isto neprocenjivo i sto u opstoj anesteziji nije izvodljivo,posle u intenzivnoj krece povlacenje oduzetosti vrlo brzo,osecala sam po malo bolove ali su me odmah bukvalno nakokali analgeticima tako da bolova posle toga nije bilo,popodne sam jela i creva su odmah pocela da rade sutradan sam ustala bez icije pomoci nije bilo lako ali sam prezivela ,na odeljenju sam bila sa bebom stalno tako da sam morala da se krecem oporavila sam se jos u bolnici i funkcionisem najnormalnije kao da nisam operisana,za kraj od mene veliki plus za spinal,od srca preporucujem svima,ali da ne zaboravim jos nesto,morate biti svesni cinjenice da cete osecati da vam nesto rade po stomaku,znaci bola NEMA,samo cujete zveckanje instrumenata,ako vas uhvati panika samo udahnite duboko i pevajte ako nista drugo,jer sve se brzo zavrsi i kad bebu cujete vise nista nije bitno user posted image

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
1.11.2013 17:45:37   
madre
DK, super za pozitivno iskustvouser posted image
cesto u poslednje vreme razmisljam o cr u spinalu, jer sam ja totlnu anesteziju jakoooo lose podnela, gore od rane, ma ne smem ni da se secam toga, da li su preterali sa anestezijom ili sta vec, nemam pojma...
pa tako razmisljam, ako bude potrebe za cr sledeceg puta, odlucicu se za spinalnu, ali me prpa hvata bas od toga sto si ti napisala, da se ne uspanicim.
ali polako, da ja prvo zatrudnim, pa cu posle lakouser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
1.11.2013 18:21:03   
doktorkakristal
MADRE ako ti budu trebali jos neki detalji ti pisi

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
1.11.2013 18:30:43   
17 joka
user posted image user posted image ako je sad Vto uspela znam da moram na carski i oduvek sam znala da zelim spinalni carski.

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
1.11.2013 18:32:57   
Maslacak15
Ja ne znam jesam li ja to specijalna, posto sam cula od vise zena sto i doktorka kaze da su nesto osetile... Ja vala nisam bas nista- oba puta. Osetila sam samo pred kraj da mi cimaju ceo donji deo tela, kad izvlace bebu ali ne kao da mi bilo sta rade u stomaku. Generalno mi je regionalna jako lako pala, e sad rece anestezilog da mi je izuzetno lepo legla u smislu ulaza i svih parametara koji kontrolisu. Ne znam, ja stvarno nisam osetila nista ni rez, nista....
Inace kad smo kod plasljivih muskaraca to se ne odnosi na ovog mog ocigledno. Muz je bio prisutan uz uzglavlje i pitali nas ovog puta ocemo li da gledamo trenutak kad izvlace bebu. Kao da bi bolje docarali taj momenat rodjenja. Ja da vam kazem i nisam bila bas nesto luda za tim, al on ni pet ni sest rece oce user posted image . I onda su u tom momentu spustili paravan, ja sam samo malo zvirnula ( nije mi se gledao otvoren stomak) ali mislim da se to toliko ni ne vidi jel spuste samo delimicno . U svakom slucaju videla sam direkt mog malisu kako se mokar dernjavi ko blesavuser posted image dok ga drze iznad mog stomaka i presecaju vrpcu. Ovde ti uvale dete odmah na intenzivnoj, na sisanje. I non stop je sa tobom u sobi. Tako da je baby friendly extremno majka unfriendly, posto spavanja nemauser posted image . Da nije bilo muza samnom nebi bilo bas slatko. Ovako on je menjao pelene odnosio prinosio.
Carski u spinalu bi uvek uvek preporucila!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
2.11.2013 7:11:15   
17 joka
user posted image user posted image Maslacko za vas i lepoiskustvo

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
2.11.2013 17:09:58   
smeško
Ja nisam htela. I neću ni sad. Za to treba biti potpuno smiren, inače su rizici veliki. Ne želim da se, mimo svoje volje, uznemirim i dovedem do visokog pritiska. Verujem da je divno iskustvo za one koje mogu da se kontrolišu. možda bih i ja mogla, ali nisam probala. U svakom slučaju ne bih se igrala sa životom i zdravljem bebe.

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
26.1.2014 0:54:43   
viking
Da li je neko radio spinalni CR u Zvezdari?

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
26.1.2014 12:17:10   
Klarita
Trazila sam svoje postove koje sam pisala na ovu temu pre tri godine, ali ih ne nadjoh...bas sam htela da se podsetim, jer se ne secam detalja. hmmm, mozda i bolje...
Kako god, ovaj put (mada nisam ni prosli) ne razmisljam o totalnoj. Jedino sto sada znam sve sto onda nisam, pa se nadam da cu bolje proci postoperativni tok. Onda sam imala utisak da mnogo bolje prodju zenice pod totalnom, ali osecaj da odmah vidite bebu, pobedjuje sve.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
26.1.2014 16:16:43   
aster
Ja sam se oba puta porodila carskim rezom. Prvi put u totalnoj anesteziji, a drugi put u spinalu. Mnogo bolja mi je bila spinalna anestezija. Nema onog ružnog buđenja, eventualne mučnine, kašljanja od tubusa, beba se odmah vidi, divota. Sve preporuke za spinal. Inače, u Zvezdari sam se porodila.

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
26.1.2014 23:11:16   
viking
Aster, koji dr te je porađao? Možeš li u Zvezdari da tražiš spinal ili je kako dr kaže?

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
27.1.2014 10:38:46   
aster
Mene je porodila dr Obradović. Najbolje je da pričaš sa svojim doktorom, možda i sa anesteziologom, i da se dogovoriš. Posebno jer vidim da čekaš 2 bebe user posted image . U svakom slučaju, ja svima preporučujem spinalnu anesteziju (peridural je još bolji).

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
27.1.2014 10:46:32   
Peace*
I ja sam prvi CR u totalnoj, drugi u spinalu.
Ako me pitaš osećanja kada se prisećam... sa mnogo više lepih sećanja se prisećam totalne. No, ipak mislim da je to onaj trip da sam za drugi porođaj znala šta me čeka, i iskonstruisala u glavi svašta... mislim da je psiha učinila svoje.
U kojoj anesteziji bih rađala treće? U spinalu.

Dan pred CR se hospitalizuješ. Tada ti rade UZ, CTG, istorija bolesti, Komisija, i na kraju je razgovor sa anesteziologom. Njemu kažeš koju vrstu anestezije želiš, sa anesteziologom pričaš o tome.

Želiš spinal Vik?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
1.2.2014 21:47:14   
viking
Imam možda glupo pitanje, ali razumite me, dosadno mi je pa imam vremena da razmisljam o glupostima. user posted image Elem, kad se poradjate sa spinalom, u kom su vam položaju noge? Podignute ili na ravnom? A glava? Jel ima neki jastuk ili skroz na ravnom?


Tašo, ja bih u spinalu, moja dr kaže da je to malo nezgodnije kod blizanaca jer ima vise cimanja, videcemo.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
1.2.2014 23:10:28   
World
Lezis na ledjima ispruzenih nogu, samo ti izvade bebu. Mislim da ti i vezu noge, ali ispruzene, ne znam, nisam osjetila taj dio, vec su bile oduzete.

I glava ti je na ravnom, stave ti kiseonik da malo dises i anesteziolog je pored tebe, a ne vidis nista vise jer stave paravan.

< Poruku je uredio World -- 1.2.2014 23:11:56 >


_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here