|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
30.7.2015 22:17:47   
prijepolje82
Ej,cao,molim za savet,ja idem sad na carski,anesteziolog mi rekao da nece kao.opstu jer sam puno otekla i ugolila se pa zbog intubqcije pa da idem u drugi grad gde sam ja briznula u plac i onda ona kao.radice al ja hocu spinalnu. Hajde nek jedna od vas mi isprica vasa iskustva i kakav je to osjecaj molim vas,jer sam panicar i strah me..

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
30.7.2015 23:21:06   
World
Eto procitaj moje iskustvo, pisala sam vec, prelistaj.. nemoj se bojati, puno je bolje nego sto zvuci, a daju nesto za smirenje vjerovatno. U svakom slucaju mi je dr rekla da ako se uspanicis zacas te prebace na opstu, tako da se ne sikiras.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu prijepolje82)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
31.7.2015 8:21:27   
doktorkakristal
moje iskustvo je odlicno,fenomenalna stvar i mnogo je bolje od pste anestezije

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
1.8.2015 18:39:41   
prijepolje82
E,a koliki vam je pritisak bio kad ste raeile spinalnu? Kazu mnogo nizak ne sme,pa me sad to brine, ne znam dal ce mi opasti pritisak jer mi se ne ide na opstu? Jeste imale neke pripreme?

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
1.8.2015 19:50:03   
doktorkakristal
pritisak tokom spinalne pada,zato i postoji priprema pred davanje anestezije,ako ti bude nizak podicice ga infuzijom tako su meni uradili,spinalna je odlicna i mnogo bolja od opste,u inostranstvu se vise nigde opsta ne radi sem kad je jedino ona indikovana

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu prijepolje82)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
2.8.2015 0:31:28   
prijepolje82
Ah,super ohrabrila si me,hvala puno vam ☺

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
3.8.2015 11:56:06   
Наташица
такође позитивно искуство са синалном. мени је притисак био много висок па је спинална била идеална у мом случају, опоравак такође супер, први дан на ногама. породих се поново пре скоро мјесец дана у тоталу и она ми је била позитивно искуство. једино ми је жао што нисам видјела своју бебу одмах. опоравак такође супер, устала на ноге први дан и одмах тражила да ми скину катетер. тражила сам спиналну и овај пут, међутим било је помало хитно, јер су ме увелико дрмале контракције па су ме брзински успавали и породили. како имам искуство са обе анестезије, моја препорука је спинал, јер ћеш бити будна, видјети бебу, можда мање шокирана, него кад се пробудиш, а све готово.

_____________________________

"timeo hominem unius libri"


(odgovor članu prijepolje82)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
31.8.2015 17:12:39   
Jekica_88
Moram i ja na carski jako se plašim opšte anestezije izabraću spinalnu mada mi nije svejedno da budem budna ... da li se zaista ništa ne oseća ?

(odgovor članu Наташица)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
31.8.2015 21:13:58   
doktorkakristal
nista u smislu nista bolno,osecas pa kako ih ti rekla ,ne znam da objasnim osecas ti da se tu nesto desava ali to nije bolno nije neprijatno,u svakom slucaju divno je jer vidis bebu odmah bukvalno kao prirodan porodjaj samo sto te nista ne boli i traje svega 10 min,mislim za mene idealno,em kratko traje em se nisam mucila,sta cu kad sam razmazena user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Jekica_88)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
6.3.2016 18:46:33   
IvanaSK RR
Ja cu verovatno opstu. Definitivno me je strah da nesto ne osetim ako sam budna.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
7.3.2016 8:44:31   
ivannna
ja sam bila odusevljena!

pre porodjaja sam bas bila uplasena,razmisljala sam da cak ponesem slusalice da slusam mjuzu jer sam se plasila da cujem zveckanje medicinskih instrumenata,ali kad je sve krenulo nije uopste bilo tako kao sto sam zamisljala,anesteziolog je sve vreme pricala sa mnom,objasnjavala mi sta mi rade i sta ce sledece da rade,nikakav bol nisam osetila,kad su trebali cicu da izvade rekla mi je da cu da osetim malo veci pritisak i bilo je tako,kao da mi je seo neko na stomak,brzo je sve to bilo gotovo,

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
7.3.2016 11:23:02   
IvanaSK RR
Joj, ne znam... Ja idem sredinom aprila kod dr pa cu videti. Bas sam nesto uplašena, a sa druge strane volela bih da vidim bebu odmah. I ne bih morala da prezivljavam budjenje iz anestezije
Ivana, a kako ti je tekao oporavak?

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
7.3.2016 13:14:20   
World
Neces nista osjetiti, prate oni to sve. Pretpostavljam da daju i nesto za smirenje jer nema teorije da sam ja bila onako mirna sama od sebe. user posted image
Ako se bilo sta pocne desavati, dace ti opstu. OSjecaj je super zato sto vidis bebu odmah, meni je to falilo drugi put. Samo provjeri kicmu prije spinalne, ako imas bilo kakvih problema bolje nemoj.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
7.3.2016 15:02:13   
vocicana
Lepo i najlepse je sigurno to sto cete sve moci u spinalu odmah da vidite svoju bebicu. Ja imam 4 dorsomedialne hernijacije na kicmi, tj toliko ih je bilo ore 5 godina, na poslednjem magnetu kako je vidjeno. Svi diskusi su iscureli i prsljenovi su srasli prema spolja, tj, pojavljujju se kalcifikati koji vode ka tome da izledam za 20 godina kao da sam sipku stavila pozadi. Moj strah se ne svodi ni na bol pri porodjaju, ni da li bi osetila ubod kicme vec samo na to da li cu stati na svoje noge posle prirodnog porodjaja. Neka traj ekoliko traje oporavak, ali opsta anestezija je onoi sto cu morati da prodjem...Posle 13 godina ponovo.
Ivana ako ti kicma nije ok i postoji nekakav problem, nemoj se igrati. Ja sam odluku odavno donela.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
7.3.2016 16:57:12   
IvanaSK RR
Imam malo krivu kicmu. I "kocila" mi se noga, rekli da je to od kicme. Ali, hvala Bogu, nista ozbiljnije nemam.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
7.3.2016 17:47:34   
World
Onda ti je bolje nemoj spinalnu. Ja nisam nakon spinalne mogla sjesti ni stajati kako treba par mjeseci, imala sam uzasne bolove. Kad sam pocela ustajati nakon porodjaja, ranu nisam ni osjetila, ali zato me kicma ubijala da nisam mogla da stojim 5 minuta kako treba. I sa dojenjem imala problema, nisam se nikako mogla namjestiti.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
7.3.2016 18:56:27   
IvanaSK RR
Hvala. Onda ipak ne bih sa tim da se zezam.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
10.3.2016 12:26:17   
ivannna
IvanaSK -vidim da si se vec odlucila
oporavak je tekao ok,na pocetku je bas bolelo,ali svakim danom sve manje,ja sam 10.dana vec setkala lagano po trznom centru


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
10.3.2016 12:31:42   
IvanaSK RR
Imam ja jos vremena. Razgovaracu i sa doktorkom, naravno.
U suštini, i meni je bio ok oporavak i posle totalne. Ali mi stvarno nije prijalo ono budjenje.

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 294
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 11 [12]
Idi na:







Koliko carskih rezova možete imati i kolik...
Svaka žena je drugačija. Neke se oporavljaju na sličan način nakon svakog carskog reza, dok drugim ženama treba više vre...
Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here