|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
14.9.2010 17:18:22   
Podrum Š.
user posted image
I neka sam ja spavala - verovatno bih popiz.... od glavobolje koja bi mene (srećkovićku) sigurno odvalila od spinala (moja cimerka je jaukala kao sa dušom da se oprašta).

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
14.9.2010 17:21:08   
Nensi*
Ja nisam imala ni g od glavobolje...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
14.9.2010 17:37:02   
Podrum Š.
Blago tebi... ova žena je non stop jaukala, što zbog bolova dole što zbog bolova dole, a mleko nadošlo user posted image

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
14.9.2010 17:42:30   
Anoniman
Nama je došao anesteziolog u šok da nam kaže da moramo piti tečnosti što više čim nas skinu sa anestezije, da bismo izbegle glavobolju treći dan.
Paradoks je samo taj što pedijatrijske sestre idu i viču "Polako sa tečnošću, brzo će Vam nadoći mleko!"...

Uglavnom, nisam imala glavobolju.

(odgovor članu Podrum Š.)
  Direktna veza do poruke: 79
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
14.9.2010 17:45:33   
Nensi*
Ja prvi dan nista nisam pila,samo infuzija,i sestra mi je rakla samo da vodim racuna kad okrecem glavu da to radim polako da ne bi imala glavobolju,tako sam i radila...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
14.9.2010 17:46:49   
Anoniman
Da, i nama su rekli, glava u ravni sa ramenima, nemojte se naginjati glavom ni nazad ni napred previše. 

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 81
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
15.9.2010 12:22:16   
Shishica
Ma ne moze niko da kaze bolje je ovo ili bolje je ono!

Svako je drugaciji...



_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
15.9.2010 13:33:36   
mihi
Ako je CR u regionalnoj anesteziji (epiduralnoj ili spinalnoj) svetski standard i ako nigde više čak ni u Afričkim zemljama ne rade CR u opštoj anesteziji onda je to siguran znak da je to mnogo bolje. To su smislil i potvrdili mnogi ginekolozi i anesteziolozi, ono oko čega ne možemo svi da se složimo jeste lični doživlja te intervencije, ja sam prezadovoljna, Taša kaže da je malo osećala bol...........

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
15.9.2010 17:43:41   
Anoniman
Meni je dr koji mi je radio CR rekao da se u svetu 97% CR-ova radi u regionalnoj anesteziji. 

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 84
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
16.9.2010 7:55:08   
Trcosava
Tašo,pored toga što nisu sačekali da deluje, možda nisu lepo pogodili živac? Ako se spinal radi isto kao i epidural.... Sve vreme porođaja sam osećala sve osim stomaka. To je valjda i poenta? Noge sam mrdala non stop, stopala isto tako. Misim mrdala, osećala sam ih, osećala sam kako mi lepo trnu od tolikog držanja gore, kad sam prelazila na krevet, prelazila sam sama, nogama. Mislim oslonila sam se na noge. Tako da meni zvuči kao da nisu utrefili dobro živac user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
16.9.2010 8:02:57   
Anoniman
Jesu draga, jer već u toku šivenja, i u šok sobi, nisam mogla da mrdam uopšte. 

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
16.9.2010 8:08:16   
Trcosava
Svašta, kažem ti, ja sam sve osećala osim stomaka. Nikakve glavobolje, nti bilo šta nisam osećala.... Samo mi ne reče jel se isto daje kao i epidural? user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
16.9.2010 8:09:23   
Anoniman
Pa ne znam kako se daje epidural! user posted image

Napipao anesteziolog na leđima, boc, i dao, jednokratno.

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
16.9.2010 8:10:21   
Anoniman
A razlika između spinala i epidurala i jeste u tome da kod epidurala ne osećaš samo stomak, a kod spinala od grudi na dole ništa. Glup osećaj, pipam se, i ništa ne osetim. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 89
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
16.9.2010 8:39:35   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: Tash

Pa ne znam kako se daje epidural! user posted image

Napipao anesteziolog na leđima, boc, i dao, jednokratno.



Isto tako, iznad guze se daje boca

Aha ,ipak ima razlike, ovo curka u tebe (mislim epi) user posted image user posted image user posted image

A ovo drugo - isto ahaaaa.... nisam znala. Ja rekla posle porođaja, da onako mogu još 10 da rodim
Super što si mogla da vidiš bebaru odmah, kad je prigustilo kod Ane i na sekunde kad sam bila od carskog, bilo je vidćemo da li totalna ili spinal (to je zavisilo od anesteziologa)


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
16.9.2010 8:48:05   
Anoniman
Na dan sekcije ko god da je došao u šok da me obiđe, rekla sam "Spinal nikad više! Treće u totalu!", svi su bili u čudu.
Kako vreme odmiče, skoro sam sigurna da bih treće rodila u spinalu.

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 91
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
16.9.2010 14:58:17   
Sonreir
Bravo Tashke, ipak si uspela (iako ti i nije bilo bas sjajno) user posted image I ja bih spinalnu ili epiduralnu, ali ovde u bolnici je ne daju user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
23.9.2010 16:48:51   
bokicans
Ja tacno nemam pojma sta da radim da li totalni ili spinalni cr?Tasho jer ti odmah daju bebu da vidiš?

(odgovor članu Sonreir)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
23.9.2010 17:09:00   
Nensi*
Odmah vidis bebu kao na prirodnom porodjaju user posted image
Ja ti preporucujem spinal user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
23.9.2010 17:10:42   
bokicans
user posted image user posted image U mom slucaju dve bebeuser posted image user posted image To mi je jako bitno,mislim da ce to biti presudno!

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
23.9.2010 17:17:29   
Nensi*
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu bokicans)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
24.9.2010 9:02:12   
Anoniman
Vidim da ti je Nensi već odgovorila. Da, odmah vidiš bebu (bebe user posted image ). 

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 97
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
27.9.2010 21:38:14   
LunaLu
Drage moje, osetila sam potrebu da Vam napisem nesto strucnijih stvari vezano za spinalnu i epiduralnu analgeziju, sto je pravilniji naziv, jer je cilj ovog postupka obezboljavanje, a ne anestezija-dubok san.
Ovi tipovi analgezije nastali su upravo zbog velike opasnosti koju sa sobom nosi opsta anestezija kod trudnih zena. Stoga se danas CR u velikom procentu, preko 80% rade u spinalnoj ili epiduralnoj analgeziji, sto nazalost nije kod nas slucaj. Nasi ginekolozi vole komotitet opste anestezije i sto zahteva manje vremena i manje zainteresovanog anesteziologa. Ali to je druga strana medalje.

Postupak plasiranja jedne i druge metode je relativno slican za pacijenta, ali su efekti drugaciji, kao i samo odrzanje.
Kod spinalne daje se jednokratna doza, i to je praceno utrnuloscu i slaboscu nogu, kao i gubikom osecaja do nivoa struka, ali to moze da varira +/- nekoliko cm, zbog anatomskih varijacija u inervaciji, i koristi se za CR. Dejstvo ove analgezije traje par sati, nakon cega prestaje. Najcesca komplikacija koja se javlja jeste glavobolja, koja se prevenira dovoljnom nadoknadom tecnosti, intravenski, preko infuzija, i minimalnim pokretima glave, znaci lezi se posle CR obicno do sutra, jer nema potrebe za ustajanjem, jer je nazalost stavljen i urinarni kateter za praznjenje besike.
Kod epiduralne plasira se plasticni kateter, koji omogucava da se preko njega dodaje analgetik, tako da se koristi kod vaginalnog porodjaja, koji traje 5-6 sati, nekad i duze. Cilj je da se umanje bolovi koji nastaju kako od prirodnih kontrakcija, tako i od onih koje su stimulisane, jer retko koji porodjaj ide bez stimulacije, a to moze biti jako bolno. Ginekolozi u poverenju kazu da je i bolja dilatacija grlica sa primenom epidurala. Naravno, da su pokretljivost i osecaj u nogama ocuvani. Moze se javiti glavobolja, ali je redja od spinala.
Procenat komplikacija kod ovih tipova analgezije je isti, a mozda i manji nego kod primene opste anestezije.

U svakom slucaju, toplo preporucujem epiduralnu analgeziju. Zao mi je jedino sto mora da se placa, ali na zalost mi smo ipak jedno siromasno drustvo.
U svakom slucaju moja je topla pre

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
19.10.2010 16:55:28   
aster
Čitam sve ovo i mislim da ću drugi put da se odlučim za spinalnu analgeziju user posted image user posted image ( verovatno ću isto morati na CR). Verujem da mogu to da izdržim, samo da vidim bebicu čim se rodi. Doduše, još ne planiram drugu bebu, tako da ću imati vremena da se predomislim user posted image user posted image Ali nadam se da neću. Kontam da je najbitnije da imaš poverenje u anesteziologa.

Nensi27, u kojoj bolnici si se ti porodila? (vidim da si iz beograda)


_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu LunaLu)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
19.10.2010 18:30:57   
Nensi*
U Dragise Misovic...Ako te nesto interesuje pitaj user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here