|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zašto na levi bok?
26.8.2009 8:40:14   
prolece
IZVORNA PORUKA: Modessty

Ja sam uvek spavala na stomaku. Sad ne mogu.Spavam na levoj ili desnoj strani. Okrećem se tokom noći i kad god legnem na stomak probudim se. Desi mi se da pokušam da se okrenem na ledja ali mi to nikako ne prija.
tako je sa mnom. i u prvoj user posted image sam se zaklela da ćudo drugeuser posted image patentirati krevet sa rupom za stomakuser posted image user posted image user posted image , ali sam to posle i zaboravila. do treće definitivnouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Zašto na levi bok?
26.8.2009 22:59:50   
Modessty
IZVORNA PORUKA: prolece

. i u prvoj user posted image sam se zaklela da ćudo drugeuser posted image patentirati krevet sa rupom za stomakuser posted image user posted image user posted image , ali sam to posle i zaboravila. do treće definitivnouser posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image Dobra je to ideja user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Zašto na levi bok?
20.11.2009 19:20:28   
Daca84
Cao Cure,

Cula sam da u trudnoci je najbolje da se spava na lijevoj strani, a da nikako nevalja na ledjima... Ja uvjek legnem na stranu i naslonim nogu na jastuk, tako bas lijepo i zaspim. Ali uvjek se probudim na ledjima i bas sam se trudila da se to nedesi vise, ali nepomaze, budim se vise puta tokom noci i uvjek na ledjima. Kako je kod vas, imali neka metoda da se ne okrecem na ledja u toku noci i dali je spavanje na ledjima u trudnoci zaista tako lose??

user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Zašto na levi bok?
20.11.2009 21:01:05   
*Alexx*
Ja sam spavala kako sam stigla, a pred kraj nikako user posted image Spavaj, Daco, kako ti odgovara - to je bar moje misljenje. Meni ti ginekolog ni u jednom trenutku nije pomenuo. Ja na ledjima nisam mogla da spavam nikad, a u trudnoci su me od lezanja na ledjima bas bolela krsta. Pretpostavljam da je bolje ako spavas na levoj strani, ali ne mozes da kontrolises nocu kako se okreces. Mozda da kupis fiksator za odrasle, kao sto ima za bebe da spavaju na strani user posted image .

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Daca84)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Zašto na levi bok?
20.11.2009 23:04:25   
Anoniman
Meni stvarno najvise odgovara na ledjima...cak i kad se trudim da se prebacim na levi bok ja se probudim na ledjima...

Ni meni DR nista nije rekao tako da...ne znam...KOntam da bih osetila da mi smeta...

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Zašto na levi bok?
21.11.2009 9:08:21   
Daca84

IZVORNA PORUKA: Alexx

Mozda da kupis fiksator za odrasle, kao sto ima za bebe da spavaju na strani user posted image .



user posted image user posted image user posted image to ti je super ideja user posted image mislim da postoji fiksator za odrasle da me ni to nebi odrzalo na strani, kako nemirno spavam.... okrenem se po 100 puta za jednu noc, zauzmem 80% kreveta, muz me stalno gurka da se vec jednom smirim.... ha ha ha user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Zašto na levi bok?
19.1.2010 4:23:01   
She Ra
Ako se spava na desnoj strani, beba pritisne neku venu/aortu, nisam sad sigurna..
Ako se spava na ledjima, beba nema dovoljan protok kiseonika..

Mada ja zaspim na levoj strani, ali ima me svuda u toku noci user posted image
I to sa 4 jastuka, jedan pod glavu, jedan pod stomak i da ga zagrlim, jedan pod ledja i kad se okrenem, a jedan izmedju nogu... Show... user posted image


_____________________________

"Deca se prave od mame
i ne prave se od rode..
Ne veruj. To su priče!
Prave se od gotovih beba
da sama na sebe liče."
M. Antić

(odgovor članu Daca84)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Zašto na levi bok?
19.1.2010 5:01:41   
Anoniman
evo meni nesanice...celu noc se namestam tamo ovamo i ne mogu da zaspim...
pokusavam na levi bok..ne ide
pa na desni makar ne ide...
prija mi na ledjima ali ne valja za bebu...uzas

(odgovor članu She Ra)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Zašto na levi bok?
19.1.2010 7:35:56   
gagana83
Ne opterecuj se Oti!
Koliko hod sam u trudnoci pokusavala da spavam na levom boku,uvek sam se ujutru budila na ledjima.A na desnom i da sam htela nisam mogla,Una bi tad udarala samo tako.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Zašto na levi bok?
19.1.2010 7:39:37   
minavb
Ko za inat, nikad sladje nisam spavala na desnoj strani.user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Zašto na levi bok?
19.1.2010 7:47:52   
LillyT
Spavam na sve nacine, najvise sam volela da spavam na stomaku, ali sada je to nemoguca misija. Ne opterecujem se time, znam da ne treba dugo lezati na ledjima, ali se ne mogu ja kontrolisati kada spavam. Verujem da je bitnije da se dobro naspavamo, nego nacin na koji cemo spavati

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Zašto na levi bok?
19.1.2010 7:51:59   
minavb
I u "onoj" knjizi sam to procitala-pritiskanje vene cave lezanjem na desnom boku, moze izazvati pojavu prosirenih verna, hemoroida, opstipacije...Prvo sam se time opterecibala pa sam se rostiljala po celu noc, onda sam prestala da citam knjigu i sad mirno spavam, na obe strane.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Zašto na levi bok?
19.1.2010 8:08:32   
gagins
Ja najcesce spavam na levom boku,ne iz razloga sto je tako najbolje nego zato sto mi taj polozaj najvise prija,tj bebi.Kad spavam na desnom boku lupa me do besvesti samo da se okrenem.Desi se ponekad i na ledja,ali ja nikada nisam mogla u tom polozaju da spavam,sva se ukocim,a moj najomiljeniji je definitivno na stomaku,pa se tako malo zanesem i kad se okrenem na bok,malo se oslonim i na stomak pa to izgleda veoma komicno.Ali mislim da je nejbitnije to sto Lilly kaze da je najbitnije da se dobro naspavamo.U prvoj trudnoci se cak ni ne secam kako sam spavala,a nisam se time ni opterecivala!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Zašto na levi bok?
19.1.2010 10:57:00   
aster
IZVORNA PORUKA: She Ra

Ako se spava na desnoj strani, beba pritisne neku venu/aortu, nisam sad sigurna..
Ako se spava na ledjima, beba nema dovoljan protok kiseonika..

Mada ja zaspim na levoj strani, ali ima me svuda u toku noci user posted image
I to sa 4 jastuka, jedan pod glavu, jedan pod stomak i da ga zagrlim, jedan pod ledja i kad se okrenem, a jedan izmedju nogu... Show... user posted image



Ovo je skroz tačno i zato bi baš trebalo da se izbegava spavanje na leđima.  Najnovije što sam čula jeste da treba da spavamo na onom boku na kom su bebina leđa (ovo važi kad je poodmakla trudnoća u pitanju). Ako ne znamo koja je to strana, beba nam "javi", udara nas sve dok se ne pomerimo. Naime, ako smo na "pogrešnom" boku, bebica je tada naslonjena na svoje ručice i nogice i to joj baš ne odgovara.

(odgovor članu She Ra)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Zašto na levi bok?
19.1.2010 11:05:43   
engimengi
IZVORNA PORUKA: aster

IZVORNA PORUKA: She Ra

Ako se spava na desnoj strani, beba pritisne neku venu/aortu, nisam sad sigurna..
Ako se spava na ledjima, beba nema dovoljan protok kiseonika..

Mada ja zaspim na levoj strani, ali ima me svuda u toku noci user posted image
I to sa 4 jastuka, jedan pod glavu, jedan pod stomak i da ga zagrlim, jedan pod ledja i kad se okrenem, a jedan izmedju nogu... Show... user posted image



Ovo je skroz tačno i zato bi baš trebalo da se izbegava spavanje na leđima.  Najnovije što sam čula jeste da treba da spavamo na onom boku na kom su bebina leđa (ovo važi kad je poodmakla trudnoća u pitanju). Ako ne znamo koja je to strana, beba nam "javi", udara nas sve dok se ne pomerimo. Naime, ako smo na "pogrešnom" boku, bebica je tada naslonjena na svoje ručice i nogice i to joj baš ne odgovara.


A ako imas dve bebe pa te udaraju 4 ručice i 4 nožice i kako god legnes jedna je stisnuta?!!user posted image user posted image Ja spavam uglavnom na ledjima,kao u autobusu,polusedeći i tako je svima superuser posted image

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Zašto na levi bok?
19.1.2010 11:18:27   
aster
Engimengi, kod tebe je uvek žurka user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Samo vi uživajte!!

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Zašto na levi bok?
19.1.2010 12:47:19   
Anck Su Nmaun
Ihh super..nisam ni znala za ovo...vecinom spavam  s  desne strane  jer mm spava s moje  leve pa se bojim da se okrenem jer uvek imam neki ludi osecaj da ce me nekako udariti slucajno u stomak dok spava ...  tako da malo tamo ..malo ovamo ali vise desna str!

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Zašto na levi bok?
19.1.2010 12:54:56   
cicko
Na levoj strani nama sanse da zaspim, jednostavno imam utisak da cu se ugusiti, tako je barem sad u poodmakloj trudnoci. Znam da nije dobro lezanje na ledjima zbog tezine materice koja pritiska vazne krvne sudove, kao sto je i Vena Safena (znam, zvuci kao necije ime i prezimeuser posted image ), i moze se dogoditi da zbog tog pritiska na krvne sudove osetimo mucninu, nesvesticu, a takodje moze da dovede do pojave tromba. Mislim da desni bok nije toliko strasan da se spava na njemu, barem po onone sto sam ja saznala.user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Zašto na levi bok?
19.1.2010 13:43:25   
lothroniell
Ja pojma nemam kako sam uopste i uspela da naucim trudna da spavam... Em sto sam pre uvek spavala na stomaku, em sto jako nemirno spavam. Sad nekako uspevam da zaspim na levom boku ali se u toku noci po sto puta okrenem i na ledja i na desnu stranu. Uzas! A jutros sam se probudila na desnoj strani ali nekako sam vise bila na stomaku pa sam se uplasila da sam jako ugnjecila bebu... user posted image

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Zašto na levi bok?
18.2.2010 17:50:04   
Anoniman
Ja ne mogu da ležim na levom boku, utrnu mi noge kompletno! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Zašto na levi bok?
18.2.2010 17:58:54   
Mishica 77

Ja sam ležala samo na levom boku i danju i noću, do pre 2-3 nedelje, a onda su krenuli bolovi u levom kuku. Kontam od tog silnog pritiska. Uplašila sam sam se u jednom trenu, da ću i dekubitus dobiti na levom boku. user posted image Sad, vala, spavam kako stignem... samo ako beba ćuti...


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Zašto na levi bok?
18.2.2010 18:04:23   
Verus
I mene vec boli kuk, a i isijas me je uhvatio u levom guzu, sto nikad pre nije (imala sam malo problema i pre sa desnim kukom)...Spavam na levom ili desnom boku-i toliko sam podsvesno u strahu da spavam na ledjima (jer kazu da uspori cirkulaciju em majci em plodu), da se nocu budim kada se okrecem sa jedne na drugu stranuuser posted image


Ali sve sto sam citala kazu da se ne brine puno o tome nego tek u drugom tromesecju?

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Zašto na levi bok?
18.2.2010 18:08:06   
Anoniman
Meni najviše prija na leđima. Nekako  jedino tako izađe sav bol iz leđa. Osetim kako izlazi. user posted image

No, ja imam foru za spavanje, pošto ne mogu ni skroz na stomak zbog bolnih grudi, onda recimo...

Kao kad bih legla na stomak, recimo desnu ruku pored tela, a leviu pored glave koja je okrenuta levo, desnu nogu ispružim, a levu savijem i oslonim se na koleno. Faktični, cela težina bude na kolenu. Tako sam spavala do kraja prošle trudnoće. Neverovatno mi je udobno tako. Ne stiskam stomak (za sada ga nemam, ali imala sam ga u prvoj trudnoći user posted image ), ne stiskam grudi... ma milina.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Zašto na levi bok?
18.2.2010 22:21:54   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Meni najviše prija na leđima. Nekako  jedino tako izađe sav bol iz leđa. Osetim kako izlazi. user posted image

No, ja imam foru za spavanje, pošto ne mogu ni skroz na stomak zbog bolnih grudi, onda recimo...

Kao kad bih legla na stomak, recimo desnu ruku pored tela, a leviu pored glave koja je okrenuta levo, desnu nogu ispružim, a levu savijem i oslonim se na koleno. Faktični, cela težina bude na kolenu. Tako sam spavala do kraja prošle trudnoće. Neverovatno mi je udobno tako. Ne stiskam stomak (za sada ga nemam, ali imala sam ga u prvoj trudnoći user posted image ), ne stiskam grudi... ma milina.

Jao, ja ovako jedino i mogu da spavam. Tj. tako sam samo i spavala pre trudnoce i sada u trudnoci do skoro, dok beba nije pocela da me udara kada tako prebacim koleno, valjda joj smanjujem prostor za izlezavanje user posted image I sada zbog toga, da je ne bih povredila, smetala ili sta ti ja znam, ja vec tri noci ne spavam jer drugacije ne mogu, niti sam navikla da spavam user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Zašto na levi bok?
19.2.2010 9:36:46   
bebuska
Otkad razmisljam o spavanju na lijevi bok samo losije spavam user posted image Budim se u toku noci po nekoliko puta i ako se probudim na ledjim ili desnom boku odma se vracam na lijevi... Mislim da bi puno udobnije spavala da nisam znala za ovo.

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here