|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zašto na levi bok?
19.2.2010 9:54:00   
buhla
joj, ja se nocu okrecem kao na raznju.. nikako da nadjem ugodan polozaj! na ledjima vise nema sanse, zabole me krsta, kad sam na desnom boku ovaj mali krene da se rita i pocne da stuca! a kada sam na levom uspem nekako da zaspim, ali ipak u toku noci se okrenem, pa me ili bol probudi i li malac user posted image
ne secam se kada sam celu noc lepo spavala!


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Zašto na levi bok?
19.2.2010 9:57:27   
Tara
I ja tako ,bas kao na raznju ,nocima vec ne spavam user posted image
Sta ce biti kad budem 8 ,9 mesec ne smem ni da pomislim user posted image
Moram da kupim neku fotelju za spavanje user posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Zašto na levi bok?
12.5.2010 21:14:16   
New Mom
Meni su za spavanje na levoj strani ovako objasnili:
Leva strana se savetuje (mada ima dr koji smatraju da je to prevaziđeno) jer je tada bolja cirkulacija u placenti, pa samim tim i bolja ishranjenost koju pruža bebi. Takođe, dokumentovano je da se na taj način brže regeneriše plodova voda.
Beba i materica svojom težinom pritiskaju aortu, a kako je to glavni krvni sud, od težine slabi ili se čak potpuno prekida cirkulacija, pa mogu da ti noge trnu, da postanu hladne, da imaš grčeve, a kako trudnoća raste i težina koja pritiska bude sve veća, veći je pritisak na arterije, pa može doći do otežanog disanja, gubljenja daha, vrtoglavica, nesvestica.
Nekim ženama stvarno ne bude ništa, tj. ne osećaju ništa od toga. Ja na žalost, nisam od njih. Da samo čuješ kako se bebino srce uzlupa za 10-ak sekundi dok ležim na leđima i trpim da mi nameste CTG, moram da ga snimam ležeći strani, odmah mi se muti pred očima. user posted image
Smešno mi je što skoro sve trudnice i mame koje znam kažu da je lakše spavati na desnoj strani. I ja sam među njima. Kad legnem na levu, odmah me šuta, ne voli to.user posted image Doduše, rekli su mi da pri kraju trudnoće spavaš na strani gde je bebina kičma, beba se šuta dok se tako ne postaviš (meni i jeste sa desne strane).


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Zašto na levi bok?
12.5.2010 21:19:39   
pepeljuga
i nama su tako rekli u skolici, pri kraju spavas na strani gde je bebina kicmica, a beba i sama lupne nozicom pa znas kako joj odgovara user posted image
a meni su danas radili ctg pa tacno znam kako ti je bilo, ja jedva izdrzim user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Zašto na levi bok?
12.5.2010 21:20:56   
Anoniman
hahah...pa moje se non stop lupaju...kako god sedela, lezala, stajala... i ko zna chime me udaraju... kako da znam shta im ne odgovara user posted image user posted image

(odgovor članu pepeljuga)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Zašto na levi bok?
12.5.2010 22:02:16   
usamljena
Ja sam isto lezala na levom boku, zasto? Nikada nisam pitala user posted image Stavljala sam malo jastuce izmedju nogu tj. listova i to mi je pomagalo

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Zašto na levi bok?
12.5.2010 22:14:59   
Nensi*
Ja se vrtim kao na raznju,u toku noci se okrenem ko zna koliko puta,mada mi nekako vise odgovara da lezim na desnom boku...Jedino na ledjima ne mogu da lezim duze od par min...A jos malo za mm nece biti mesta u krevetu,od mene ovolike i jos gomile jastuka...Jedan stavljam ispod stomaka,a 2 izmedju nogu,i uvek se probudim kad trebam da se okrenem jer treba sve to prebaciti na drugu stranu user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Zašto na levi bok?
12.5.2010 22:21:07   
pepeljuga
user posted image i ja imam dva jastuka koji se okrecu sa mnom pa to zna da potraje...

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Zašto na levi bok?
12.5.2010 22:23:48   
pepeljuga
ej nensi, ti si mi najbliza po terminu, u istom smo sosu user posted image (e, da, ovo ti pisem dok lezim na levom boku, da ne omasim temu user posted image )

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Zašto na levi bok?
12.5.2010 22:29:02   
jelena038
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Kažu, trudnica treba da spava na levom boku. Znam da ima neka teorija sa pritikanjem neke vene (ili već tako nešto) ako se spava na desnom boku ili leđima, ali hajde da to neko napiše malo lepše.


user posted image user posted image user posted image
tasho, user posted image user posted image user posted image mene su ucili da, kad se napijem, treba da lezim na desnom, jer su svi vitalni organi malo nagnuti na levo, valjda, pa kao, manje su šanse za povraćanje user posted image user posted image user posted image ne znam da l to ima veze sa ovim, i da l to ima veze s mozgom, al praktikujem već 15-ak godina i nikad ne povraćam user posted image


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Zašto na levi bok?
3.6.2010 12:40:48   
lenaa
Procitala sam skoro sve sto ste pisale i nesto mi nikako nije jasno. user posted image Ta vena se nalazi sa leve strane - pa zasto je onda bolje da spavamo na levom boku user posted image ? Zar tad ne pritiskamo jos vise tu venu ? I jos jedno pitanje - Jel vam doktor u trudnoci gledao na uz nekad tu venu ? Ja sam juce bila na kontroli i samo je to i gledao- kakav je protok krvi kroz nju ...

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Zašto na levi bok?
3.6.2010 12:52:52   
lenaa
Zna li neko odgovore ?

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Zašto na levi bok?
3.6.2010 13:51:16   
Anoniman
Ja spavam kako stignem, i kako mi godi.
Ne znam dal je dr gledala tu venu, nije mi je spominjala.

(odgovor članu lenaa)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Zašto na levi bok?
3.6.2010 14:34:49   
Mishica 77
Vena cava nije sa leve nego sa desne strane kičmenog stuba tako da, kad legneš na levi bok, rasteretiš je. Isto kao i abdominalna aorta.
Ni meni je nisu gledali. Nisam ni znala da rade trudnicama UZ ks abdomena. Jel ti imaš neke tegobe? Velike otoke ili probleme sa bubrezima? Možda nešto od ranije?


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Zašto na levi bok?
3.6.2010 14:41:02   
Pipi duga carapa
Prvi put kad sam bila na VTO doktor mi je rekao da spavam tj lezim na levom boku, Lezala sam sedamnaest dana ustajala samo do toaleta i tako se ukocila da sam posle imala cetrdeset terapija kod fizijatra,ali sam navikla i sada iskljucivo spavam na levom boku,mada mi govore da kao ne valja zbog srca,jer mi je puls uvek oko 90-100 ali sta cu kad sam navikla

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Zašto na levi bok?
3.6.2010 15:03:13   
lenaa
Mishica ja juce kad sam bila na uz meni je dr gledao sa moje leve strane stomaka neku venu (ne znam mozda to i nije ta vena cava nego neka druga) i pustio je na monitoru kao ono kad se gledaju otkucaji srca tako se ocitavala i onda on pauzira i pokaze mi gde su granice normale. Kaze da je to vena koja od mene sprovodi krv bebi i da je to veoma bitno jer ako je taj protok los moze svasta da se desi. Bas je dugo posmatrao samo to, bebu nije ni gledao kaze nema potrebe .To mi je sada prvi put radio . Opipao je i stomak da vidi jel se materica dovoljno razvila i to je sve. Nemam nikakvih problema, mokraca je u redu nema bakterija, nisam oticala... Ne znam ni sama bas me i zbunilo to sto nisam nigde na forumu procitala da se to gleda trudnicama (ja vise verujem forumu nego doktorima i nekako sam navikla da uvek ovde nadjem sve sto me zanima). Sta znam mozda je to neka druga vena.....
Hvala vam na odgovorima user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Pipi duga carapa)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Zašto na levi bok?
3.6.2010 15:06:39   
Mishica 77
lenaa, mislim da ti je dr radio doppler krvnih sudova placente. To se onda slaže sa njegovim objašnjenjem tebi. Ma šta god da je gledao, bitno da je dobro. user posted image user posted image

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Zašto na levi bok?
3.6.2010 15:09:42   
lenaa
Inace nista mi nije spomenuo sa koje je stane bolje da lezim, ja kad legnem na levi bok beba pocne da me lupka pa mislim da joj smeta zato uglavnom spavam na ledjima.Ma meni je bas bilo krivo zasto se toliko posvetio toj veni a nije gledao bebu, ni merio, ni nista, a nisam bila na kontrolu 4 nedelje a naredna je tek za mesec dana pa sam se bas rastuzila i iznervirala, al vise sam bila tuzna pa nisam ni imala snage da se s njim objasnjavam zasto i kako

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Zašto na levi bok?
3.6.2010 15:14:27   
lenaa

IZVORNA PORUKA: Mishica 77

lenaa, mislim da ti je dr radio doppler krvnih sudova placente. To se onda slaže sa njegovim objašnjenjem tebi. Ma šta god da je gledao, bitno da je dobro. user posted image user posted image

Mishice mozda je to , mozda se mi teze sporazumevamo jer on prica dijalekt a ja pogotovo ne znam kako se sve to zove na nemackom (znam za matericu, grlic i slicno) il mozda je njemu lakse da kaze samo vena nego da mi sve objasnjava mada sam ja uvek na kontroli sa mm a on je ovde rodjen zna perfektno jezik. Ma da u pravu si ti, bitno je da je sve u redu user posted image user posted image user posted image hvala ti

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Zašto na levi bok?
3.6.2010 18:01:08   
Mishica 77
lenaa user posted image

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Zašto na levi bok?
3.6.2010 18:08:16   
Anoniman
Lenna....a da ti nije mozda gledao pupchanik...u njemu se nalaze 3 vene (nisam bash sigurna)....al meni su to gledali na ekspertnom u 17-toj nedelji....Mada ne dugo...dr je samo pogledala dal je dobar protok krvi...user posted image

(odgovor članu Mishica 77)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Zašto na levi bok?
3.6.2010 18:39:34   
lenaa
Smeshkice ne znam ni ja, on je meni samo rekao da gleda venu koja dovodi krv bebi i nista vise. Samo me zbunilo sto niko to nije radio....user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Zašto na levi bok?
3.6.2010 18:49:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lenaa

Smeshkice ne znam ni ja, on je meni samo rekao da gleda venu koja dovodi krv bebi i nista vise. Samo me zbunilo sto niko to nije radio....user posted image user posted image


Pa vena koja dovodi krv bebi je pupchanik, ne? user posted image user posted image

(odgovor članu lenaa)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Zašto na levi bok?
3.6.2010 18:53:02   
lenaa
Ne znam, u stvari pojma nemam , verovatno . . . al sto mi onda to nije drugacije rekao,

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Zašto na levi bok?
3.6.2010 18:54:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lenaa

Ne znam, u stvari pojma nemam , verovatno . . . al sto mi onda to nije drugacije rekao,


E to vetj neznam...al ja tako kontam...user posted image

(odgovor članu lenaa)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Sve što treba da znate o gestacionom dijab...
Gestacioni dijabetes je privremeni oblik dijabetesa koji se može javiti u trudnoći. To je stanje koje nastaje kada zbog ...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here