|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada beba ne mrda par dana
13.3.2010 1:14:36   
Verus
Ako beba spava, serec u krvi ce biti dovoljno da je probudi: mada kazu, ne mora to bukvalno biti slatkis, moze komad voca, casa mleka ( i tu ima secera), znaci, ne mora se jesti rafinisani, beli secer...
IZVORNA PORUKA: magnetic

Draga,zasto slatko?Jel' to na princip kada maloj deci das cokolade,a ona postanu hiperaktivna,pa roditelji cesto kazu UDARIO MU SECER U GLAVU?

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Kada beba ne mrda par dana
13.3.2010 23:30:36   
Snelle
Da se nadovezem na Verusin posti, preporucuje se i sok od pomorandze, ali pretpostavljam da to ne znaci onaj iz tetrapaka, nego svez, cedjeni.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Kada beba ne mrda par dana
18.3.2010 12:25:11   
marija32
Meni se moj bebac javlja svaki drugi dan, bukvalnouser posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Kada beba ne mrda par dana
9.2.2014 19:32:40   
dunja RR
Ja mog bebca nisam još počela da osećam, a da kažem da je to 100% to. Osećam ponekada golickanje neko, ali retko. Što se posteljice tiče, nešto je dr. spominjao poslednji put da je deo napred, deo pozadi, zaboravila sam kako tačno ..

Nadam se da će pokreti početi uskoro, postajem nestrpljiva ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Kada beba ne mrda par dana
9.2.2014 19:35:32   
nina26
hoce Dunjci pocece, i kad krene nece statiuser posted image nemoj da brines,sve je to normalnouser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Kada beba ne mrda par dana
9.2.2014 19:37:03   
dunja RR
user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Kada beba ne mrda par dana
9.2.2014 19:46:38   
degu
Dunjice, sve zavisi od bebe a i gde je posteljica. Kod mene je to golickanje izostalo, odmah je krenulo lupkanje. Skoncentriši se uveče kad legneš, obično su tad aktivni, ili posle jela. A važno je da znaš da je sve ok, a uskoro ćeš krenuti i da je osećaš user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Kada beba ne mrda par dana
9.2.2014 19:59:54   
Sanchy
Ja sam imala stetoskop,pa sam uvek bila u toku,cisto da ne bih brinula sto ga ne osecam a i inace je bio mirna beba,vrlo malo pokreta u toku dana

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Kada beba ne mrda par dana
9.2.2014 20:01:14   
Lepterija
Degu i ja smo slicne, nase bebe su prvo kucale i ja vise osetim onu na zadnjem zidu materice ili je ona zivahnija. Par dana nisam osetila ni jednu i bas sam se uspanicila. sreca pa me uhvati nesanica i ja ukapiram da moje bebe vilene nocu.user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Kada beba ne mrda par dana
9.2.2014 20:22:26   
degu

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Ja sam imala stetoskop,pa sam uvek bila u toku,cisto da ne bih brinula sto ga ne osecam a i inace je bio mirna beba,vrlo malo pokreta u toku dana


I meni je stetoskop padao na pamet user posted image al sam mislila da se ništa ne čuje, e vidiš mogla bih ga isprobati :D

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Kada beba ne mrda par dana
9.2.2014 20:59:33   
Sanchy
Srce se cuje posle 20 nedelje,tako nesto,zaboravila sam vec,ali lepo se cuje,tako da ako se beba ne mrda pronadjete srculence i mirne ste,,ja sam inace panicar i da mi nije bilo stetoskopa mislim da bi non stop visila na UZ..user posted image

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Kada beba ne mrda par dana
9.2.2014 21:15:30   
anci kv
Kako je to lep osećaj...pa kad počne da šutira po stomaku više ti stetoskop neće biti potreban

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Kada beba ne mrda par dana
9.2.2014 21:19:24   
nina26

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Srce se cuje posle 20 nedelje,tako nesto,zaboravila sam vec,ali lepo se cuje,tako da ako se beba ne mrda pronadjete srculence i mirne ste,,ja sam inace panicar i da mi nije bilo stetoskopa mislim da bi non stop visila na UZ..user posted image



ja sam Sanchy bila ubedjena da si ti imala kod kuce uzuser posted image

ne, nasa Sanchy nije uopste panicarkauser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Kada beba ne mrda par dana
9.2.2014 21:19:54   
dunja RR
Kontam da je to možda što ja puno radim tj. sedim. Pogotovu otkako mi je ukinut dnevni utrogestan ja radim bukvalno non stop, stalno sedeći. Ili hodam, do poreske uprave (koja mi se smučila ovih dana) i do raznih doktora, DZ .. Možda je i to, slabo ležim, gotovo nikada. Ležim samo kada spavam, a spavam malo i tada se komiram koliko sam umorna pa ništa ni ne osećam-osim piškenja koje je konačno počelo user posted image . I to sam priželjkivala pa sada jedva noću ustanem ovako slomljena.

Priželjkujem da manje radim i da počnem da osećam pokrete user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 9.2.2014 21:33:41 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Kada beba ne mrda par dana
9.2.2014 21:22:16   
serpica
Meni se cesto desavalo da ne oset_im bebu po nnekoliko dana i kad sam pitala dr sta se desava on mi je to objasnio ovako:
beba se mrda maltene non stop nekad se to oset_i a nekad i ne,neke bebe spavaju duze a neke su aktivnije,znaci beba mrda samo nekad sporije pa se ne oseca"
ja sam da bih bila mirnija cesto "bockala stomak" da bi ga probudila,a kad ni to nije upalilo onda sam mu cesto pricala: "ajde sad za mamu jedan udarac,moooolim te samo jedan" i verujte uvek se sutne,znam da bebe osecaju sve ali ja sam stvarno imala utisak da me je poslusao svaki put kad sam mu pricala.user posted image Probajte..
Dunjci oset_ices vrlo brzo a tek onda sledi ono najlepseuser posted image

< Poruku je uredio serpica -- 9.2.2014 21:23:48 >


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Kada beba ne mrda par dana
9.2.2014 21:29:14   
Lepterija
A moje bebe ne podnose da sedim na stolici, odmah me udaraju dole nisko.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Kada beba ne mrda par dana
9.2.2014 21:29:22   
Torbica
Ja se uvek salim na tu temu - rodila sam tri pundravca! user posted image Svi su bili aktivni, od kad su poceli pokreti, 5-i mesec pa do kraja. Nije bilo dana da ne osetim. E sad ja sam i mrsavica i ponekad i svoju peristaltiku kad lezim na ledjima mogu da napipam preko stomaka, mozda je i do toga delom. Mm se uvek cudio kako sad ja tako mirno spavam a u stomaku rock "n roll. user posted image E da, imam stetoskop, nikad ga nisam naslonila na stomak.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Kada beba ne mrda par dana
9.2.2014 21:31:09   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: nina26


IZVORNA PORUKA: Sanchy

Srce se cuje posle 20 nedelje,tako nesto,zaboravila sam vec,ali lepo se cuje,tako da ako se beba ne mrda pronadjete srculence i mirne ste,,ja sam inace panicar i da mi nije bilo stetoskopa mislim da bi non stop visila na UZ..user posted image



ja sam Sanchy bila ubedjena da si ti imala kod kuce uzuser posted image

ne, nasa Sanchy nije uopste panicarkauser posted image

Ha ha user posted image ,u pravu si,,,ali stvarno se slabo okretao,mrdao,jako slabo i bila sam prinudjena da kupim stetoskop inace bih non stop visila na uz ,,kao sto sam u prva tri meseca user posted image

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Kada beba ne mrda par dana
9.2.2014 21:37:04   
dunja RR
Lude ste user posted image

Ja mislim da niko ne ide ređe od mene na UZ, ali šta ću, radim onako kako mi doca kaže. Mada toliko često idem u DZ (svake nedelje, po dva puta, prvo po naloge za fraxi pa zatim da podižem injekcije drugog dana, uvek zakazana, i uvek čekanje ), a onda uz to i kontrola krvi, urina kada dr. traži, pa ni nemam želju za češćim UZ koliko se izmorim oko svega ostalog ..

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Kada beba ne mrda par dana
9.2.2014 21:42:16   
dijana1*
Meni se par puta desilo da ne osetim bebca i cim pojedem nesto slatko i popijem samo malo koka kole odmah se javi user posted image
Dunjci uvece lezi na ledja i umiri se, sto posto ces osetitiuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Kada beba ne mrda par dana
9.2.2014 23:58:40   
degu
Dunja e to je zato što si aktivna, ja sam na bolovanju i jedina aktivnost mi je pre podne oko ručka i kuće tako da imam vremena da se izležavam, a kažu da bebe spavaju dok smo mi aktivne jer ih ljuljuškamo, da se probude kad se mi umirimo. A evo zadnja 2 dana ni moja nije aktivna nikako, pa razmišljam o stetoskopu user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Kada beba ne mrda par dana
10.2.2014 0:07:24   
Jole84
Dunjči samo probaj da malo više leškariš,tad se najbolje oseća,a vrlo brzo počeće i pravi šutevi user posted image
Moja mala je baš aktivna,a kad je nema ja joj lupkam da se budi user posted image za ovaj osećaaj dala bih sve na svetu user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Kada beba ne mrda par dana
10.2.2014 0:19:47   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: degu
A evo zadnja 2 dana ni moja nije aktivna nikako, pa razmišljam o stetoskopu user posted image


Zamislite uskoro naslov u novinama - Povećana potražnja za stetoskopima u Srbiji, razlog - Sunchy, degu, dunja RR efekat user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Kada beba ne mrda par dana
10.2.2014 0:43:13   
viktori
hehhehe. Moj N je bio mnogo zivahan rastegao me samo tako...sve od 16 nedelje i bas te 16 ja uradim nesvesno nesto sto se,kazu, inace radi kad mama ne oset_i bebu...Popije se velika casa vode, legne ravno i misli na bebca. ahahhahahha ja to uradih nesvesno i dobijem dva lupkanja. Al samo da naglasim da je meni posteljica bila pozadi. Jednom me je uplasio kad je otisao deo cepa pa se umirio. E da i kad smo krenuli na CR (nismo jeli nista od uvece a mi mnooogo volimo klopu user posted image )

< Poruku je uredio viktori -- 10.2.2014 0:47:46 >


_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Kada beba ne mrda par dana
10.2.2014 2:16:52   
dunja RR
Evo malopre završila neke ugovore i legla, gledala seriju neku, i krenulo neko pulsiranje stomaka. I ja i mm smo osetili pod rukom nekoliko puta, možda je to to user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here