|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kofein u trudnoći
3.11.2010 8:44:59   
morena
Ja mislim da kofein djeluje na bebu jedino ako se popije više kava dnevno, od 1-2 kave bebi neće biti ništa. Ja svaki dan popijem kavu bez kofeina, a ponekad i s kofeinom, možda jednom tjedno. 

_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

(odgovor članu Anchy_Ljuba)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kofein u trudnoći
16.12.2010 12:03:20   
Anoniman
ne pijem kafu vec nekih 4, 5 meseci i odlicno se osecam bez nje.
sada mi vise prija kakao ili kras ekspres. user posted image

(odgovor članu Markovicka)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kofein u trudnoći
16.12.2010 12:36:14   
Crvenkapa85
ja vec mesec dana ne pusim i ne pijem kafu.....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kofein u trudnoći
16.12.2010 18:34:12   
bojanica7
bravo, crvenkapice! user posted image ja evo ne pusim vec osam meseci, a kafu nisam pila prvatri meseca, sad popijem poneku. user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kofein u trudnoći
16.12.2010 18:38:25   
jabudic
Ja nikad nisam pusila, a kafu ne pijem vec 2 mjeseca, kad me bas jako boli glava popijem jednu, mada mi uglavnom ne prija...

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kofein u trudnoći
16.12.2010 19:54:17   
mirjanica
ja i dalje pijem kafu svako jutro, tursku, ponekad nes! nije mi uopste muka od nje i ne popijem punu solju vec tek toliko da me razbudi jer mi je pritisak oduvek jako nizak, pa i sada! Iskreno, ja ne verujem da nekoliko gutljaja prave kafe ujutru mogu nesto da mi naskode, inace bi me bolela glava ceo dan!

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kofein u trudnoći
5.1.2011 11:32:32   
strahinja11
Mislim da je jedna kafa u toku dana sasvim ok :))

neverujem da moze da skodi detetu

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kofein u trudnoći
5.1.2011 11:35:44   
maja19
Sve u normalnim kolicinama ne moze da skodi...ne mora da bude mnogo jaka, ali i ja popijem dve do tri kafe i nista mi ne hvali....

(odgovor članu strahinja11)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kofein u trudnoći
5.1.2011 11:38:29   
Jeca*
kofein ubrzava srčani ritam. Mozda ne smeta vama, ali ja mislim da detetu skodi

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kofein u trudnoći
5.1.2011 11:39:51   
Maryna1
I ja obavezno bar jednu da popijem, samo sto ja volim sa mlekom!!!
i kad sam lezala u bolnici u trudnoci, muz mi je donosio svaki dan!!!
i bas sad kuva meni kafu!!! user posted image

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kofein u trudnoći
5.1.2011 11:49:38   
maja19
Moguce je s tim sto ja ne pijem tursku nego obicno dva u jedan ili nes sa vise mleka...valda nece to puno da skodi....

(odgovor članu Maryna1)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kofein u trudnoći
5.1.2011 11:58:16   
SUPER MAMA
Te instan kafa meni je ginekolog rekao da ne treba trudnica niti porodilja da pije, niti bilu kakvu kafu.

Ja sma prestala dok sma bila trudna da pijem kafu, a i ostavila i cigarete tako da nisu mi falili.
Ali svako ima pravo na zibor.

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kofein u trudnoći
5.1.2011 12:00:04   
Jeca*
ja pijem 5 duplih turskih dnevno. Kad sam saznala da sam trudna prestala sam da pusim i da pijem kafu i nisam popila ni gutljaj kafe sve do dan nakon prestajanja dojenja, odnosno punih 19 meseci nisam popila gutljaj kafe. Jesam krizirala, imala sam migrene na pocetku trudnoce, ali pregrmela sam. Stvar izbora. Moj je bio da ne pijem!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kofein u trudnoći
5.1.2011 12:02:44   
maja19
Ma normalno..ja sam tako radila sa Nikolom i dobro je za sada....gledam da ne preterujem, ali ne mogu u potpunosti da se odviknem...cak stavise kad sam bila u bolnici pile smo i tursku kafu sa doktorkom, kontam da je toliko opasno ne bi nam kuvali...u tome je prednost malog mesta..svi se znamo i kad odes u bolnici ponasas se kao da su ti svi drugari...

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kofein u trudnoći
5.1.2011 12:03:58   
morena
Ja pijem kavu. Kad sam saznala da sam trudna prestala sam pušit, a kavu nisam mogla piti 3 mjeseca od mučnina. A onda sam opet počela. Al pijem kavu bez kofeina s mlijekom, jednu dnevno. Ma, niš mu neće bit od toga. 

_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

(odgovor članu morena)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kofein u trudnoći
5.1.2011 12:04:53   
SUPER MAMA
Jeco ja i ti smo radikalniuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Kofein u trudnoći
5.1.2011 12:05:09   
maja19
Jeco i tebi svaka cast...ja ocigledno nemam toliku volju, mada nemam ni izgovora...trebalo bi da je beba najbitnija...racunam kad sam pitala doktora rekao mi ne preterivati i drzim se za to njegovo..mada znam da mi bilo bolje da skroz prestanem...

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Kofein u trudnoći
5.1.2011 12:06:03   
maja19
Supermama svaka vama cast..to je za pohvalu...

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kofein u trudnoći
5.1.2011 12:06:50   
Jeca*
ja opet pijem ko nenormalna, pa cu u sledecoj trudnoci opet da se patim bez kafe user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Kofein u trudnoći
5.1.2011 12:07:48   
Maryna1
ja imam nizak pritisak i doktorka je sama meni preporucila da pijem jednu kafu dnevno!

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kofein u trudnoći
5.1.2011 12:08:55   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: morena

Ja pijem kavu. Kad sam saznala da sam trudna prestala sam pušit, a kavu nisam mogla piti 3 mjeseca od mučnina. A onda sam opet počela. Al pijem kavu bez kofeina s mlijekom, jednu dnevno. Ma, niš mu neće bit od toga. 

tako isto i meni.... ali ja pijem belu kafuuser posted image

(odgovor članu morena)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kofein u trudnoći
5.1.2011 12:09:30   
minavb
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

ja pijem 5 duplih turskih dnevno. Kad sam saznala da sam trudna prestala sam da pusim i da pijem kafu i nisam popila ni gutljaj kafe sve do dan nakon prestajanja dojenja, odnosno punih 19 meseci nisam popila gutljaj kafe. Jesam krizirala, imala sam migrene na pocetku trudnoce, ali pregrmela sam. Stvar izbora. Moj je bio da ne pijem!

Ja sam par puta popila moku i to je sve. Tek skoro sam ponovo pocela da pijem kafu i uopste mi nije nedostajala.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Kofein u trudnoći
5.1.2011 12:10:02   
Sanjica26 RR
Ja nikad nisam pila kafu, niti pusila..tako da nemam tih kriza. Ponekad popijem nes kafu, ali to samo kad me ne mrzi da je pravim.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Kofein u trudnoći
5.1.2011 12:12:20   
SUPER MAMA
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

ja opet pijem ko nenormalna, pa cu u sledecoj trudnoci opet da se patim bez kafe user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ja sam smanjila unos kafa, sada pijem 3 puta dnevno a pre trudnoce sma pila ko i ti.
Bitno cigarete evo jos malo pa godisnicu slavim 3 godine od kad sam prestala da pusim.
Tesko jeste ali zelja je bila veca.Ja umesto kafu pila sma mnogo cokoladnog mleka ta boja me je potsecala na kafuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Kofein u trudnoći
5.1.2011 12:13:08   
maja19
Znaci Jeco jos malo pa ces da se pridruzis trudnicama...
I meni je izuzetno nizak sad u devetom je 90/60, nego bolje tako posto sam krupna nego da je visok...

(odgovor članu Maryna1)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here