|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kofein u trudnoći
5.1.2011 12:14:00   
Jeca*
Meni je sad tri godine kako ne pusim user posted image
a posto je moj standardni pritisak 80/60 jedva sam docekala kafu da dohvatim user posted image  ali u trudnoci mi je, pred porodjaj, i bez kafe, pritisak porastao na 120/80, tako da eto..nema pravila

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Kofein u trudnoći
5.1.2011 12:14:49   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: maja19

Znaci Jeco jos malo pa ces da se pridruzis trudnicama...
I meni je izuzetno nizak sad u devetom je 90/60, nego bolje tako posto sam krupna nego da je visok...



nadam se da necu jos koji mesec, pa Boze zdravlje krajem godine opet user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu maja19)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Kofein u trudnoći
5.1.2011 12:17:31   
Ana RR
user posted image user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Kofein u trudnoći
5.1.2011 12:18:18   
maja19
I ja rekla muzu da hocu na trece..krecem da radim od jeseni ako mi zdravstveni uslovi to dozvole pa cemo onda da se druzimo, i da mozda i ja prestanem sa kafom...

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Kofein u trudnoći
5.1.2011 12:18:30   
Anoniman
Au dok sam radila kao novinar... kaga se pila iz šerpe a kuvala u oraniji... i to ceo dan jedina tečnost mi je bila kafa i naravno uz nju cigareta. I onda je počeo želudac da me zeza... i pre tri godine sam smanjila unos kafe... pa sam ostavila pre devet meseci cigare e sad kako će biti posle porođaja ne znamuser posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Kofein u trudnoći
5.1.2011 12:22:25   
Olga75
Ja sam u trudnoci pila jednu kafu dnevno .Godine zavisnosti od kofeina su ucinile da sam ujutru pre kafe totalno neupotrebljiva . Negde sam procitala da su tolerantne do tri soljice  ( one male user posted image ) a sve preko je puno

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Kofein u trudnoći
5.1.2011 12:31:56   
Misica 3
Ja nikad nisam pila kafu, pa je ni sada ne pijemuser posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Kofein u trudnoći
26.5.2011 11:06:02   
magnetic
U prvoj trudnoci nisam pila kafu.Nisam je pila ni mesecima pre nego sto sam ostala trudna.Sada sam pokusala,ali me ceo dam boli glava.Dovoljno ni je,bukvalno,dva gutljaja i glava me prodje.
Sta cu,ovaj put je potpuno drugacije nego prvi.Imam bebu koja lose spava nocu,pa sam tako i ja ne ispavana i kafa mi je lek.


_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Misica 3)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Kofein u trudnoći
19.10.2011 14:54:15   
Bikica Bibili
I ja isto ne mogu bez kafe imam nizak pritisak....posle rezultata krvi i mokrace receno mi je da nemam gvozdja i da kafa i cajevi sprecavaju da se gvozdje apsorguje....tako da sam dva dana pokusala bez kafe ali mi je glava sevala samo tako........

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Kofein u trudnoći
19.10.2011 15:37:20   
Lilla
Kafa mi se ogadila u prvim sedmicama trudnoce i jos uvijek je ne podnosim. No, primjetila sam da mi se od tada mnogo vise pije cola, koju inace prije trudnoce nisam pila. Mozda je zbog kofeina. 

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Bikica Bibili)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Kofein u trudnoći
19.10.2011 16:03:40   
Verus
Pijem nes kafu ujutru, i retko jos jednu po podne.  Cokoladu reeetko kad jedem, gazirano (kolu i sl.) ne pijem, tako da pazim na kofein iz "drugih izvora". 

(odgovor članu Bikica Bibili)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Kofein u trudnoći
4.12.2011 13:55:05   
New Mom
Iz Trudničkog menija:


IZVORNA PORUKA: Odri Hepbern

Samo da vas pitam da li pijete kafu. Ja sam juce saznala da sam user posted image , i malopre mi rekla seka da ne pijem kafu. Istina ili mit?


IZVORNA PORUKA: New Mom

Mit. Ne treba preterivati kao i u svemu, ali do 2 šoljice na dan, zašto da ne.
Čak, kofein je miorelaksant (opušta mišiće) pa dobro dođe kad krene da te boli stomak od rasta materice i širenja ligamenata.


IZVORNA PORUKA: Odri Hepbern

Divno. Ja sam ionako mislila da pijem 2 dnevno, ujutru i popodne. Obicno pijem jacobs sa puno mleka ( smutim da kao nes ). user posted image
Hvala!



_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Kofein u trudnoći
4.12.2011 22:37:09   
JellKo
Ja pijem 1-2 soljice dnevno, ili domacu ili mali esspreso bez mlijeka. A prije trudnoce pila sam 5-6 kafa i naravno - kutija cigareta na dan. Imam neki osjecaj (nemam pojma zasto) da su kafe poput 2u1, 3u1, cappuccino raznih ukusa, nes sa mlijekom i pjenom nezdraviji od prave ciste kafe.
Vidim ovdje po forumima da neke zene stave mlijeko u kafu, jer ga ne mogu piti solo...a kofein svakako neutralise vitamine u mlijeku.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Kofein u trudnoći
20.4.2012 19:14:41   
Bebilina
Skroz izbacila kafu (jedini kofein koji sam unosila) od starta.
Ali meni nije bilo tesko jer sam inace pila po 1max i to ne svaki dan...
Sad ponekad dobijem zelju za kapucinom ili makijatom ili late... ali prodje me user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu JellKo)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Kofein u trudnoći
20.4.2012 19:21:12   
bubulence
na pocetku trudnoce sam izbacila kafu jer mi je smetala, ali mi je kasnije dr preporucio da je uvedem ponovo jer sam imala jako nizak pritisak... i pomogla mi je...tako da kafa ima i svoje dobre strane...

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Kofein u trudnoći
17.5.2012 13:42:11   
ivana70a
ja sam u prvoj trudnoci pazila prva 3 meseca u smislu da sam pila mozda svaki 3-4 dan espreso sa mlekom, a posle sam se opustila i pila po jedna espreso dnevno...i nije bilo problema

evo sada sam opet trudna i opet sam ponekad pila tokom prva 3 meseca, a sada vec (5ti mesec) pijem skoro svaki dan tursku (evo upravo mi vri voda na sporetu :) ) ali ako recimo imam zakazanu kafu sa drugaricom negde ipak cu preskociti tursku koju bih kuci pila... ipak volim i kolu ponekad da popijem kao i cokoladu :) pa ne treba sve na gomilu...




(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Kofein u trudnoći
18.5.2012 20:34:49   
Cinderella7
Meni je lekar cak rekao da pijem kafu zbog uzasno niskog pritiska...

(odgovor članu ivana70a)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Kofein u trudnoći
19.5.2012 17:22:46   
red3lilu
Uhhh, svega se mogu oprostiti ali kafu baš voooolim...
Pijem do 3 dnevno, moji najbliži znaju da ne postoji neko ko više varda i baca kafu nego ja, pošto su mi prva 3-4 srka najslađa a ostalo se uglavnom oladi i baci user posted image
Posle prvog porođaja sam u bolnici čula priču da ne otpuštaju ukoliko nije bilo stolice, a nakon klizme i one mršave 'rane teško je može i biti... dok mi drugi dan keva nije u posetu donela šolju turske... joj, miline user posted image

(odgovor članu Cinderella7)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Kofein u trudnoći
30.5.2012 17:49:52   
mlada_mama
Mislim da je gore da ja padnem u nesvijest sa niskim pritiskom nego da popijem solju domace kafe ujutro...

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Kofein u trudnoći
30.5.2012 18:27:18   
Odri Hepbern
Mlada mama meni je doktorka rekla da slobodno pijem 1-2 kafe dnevno posto, kao i ti, imam nizak pritisak. Nece bebi skoditi, ne brini. Samo nemoj da kuvas mnogo jaku kafu i sve je ok. user posted image

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Kofein u trudnoći
30.5.2012 23:10:53   
NadaR

IZVORNA PORUKA: mlada_mama

Bila sam pusac prije trudnoce, dnevno i do 3-4 kafe, od kako sam trudna ne pusim ali kafu i dalje pijem, prija mi samo jer inace imam jaaako nizak pritisak (90 sa 60 mi je normala) tako da mi jutro bez kafe nepodnosljivo, jer glavobolja tokom dana zbog nedostatka kafe zna da me ubije u pojam, pijem iskljucivo domacu kafu (ponekad nes) i to sa mlijekom, medjutim procitala sam da kafa moze da utice na razvoj bebe (pogotovo na duzinu i tezinu) ima li jos neko neko iskustvo, hvala



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Kofein u trudnoći
8.8.2012 15:59:31   
Anoniman
Ja nisam kafu popila od 5. nedelje evo do danas... Tačnije pre tri nedelje sam u gradu popila jednu bez kofeina. Iskreno, dopao mi se ukus ali ne znam ima li igde mogućnost da se kafa bez kofeina nabavi user posted image

Naime, poslednjih par dana baš imam želju za kafom. Inače sam pila samo jednu (retko dve) kafe dnevno i to samo nes sa mlekom, ali me interesuje koliki šok može kofein da prouzrokuje mom organizmu nakon 4 meseca? Ja bih najradije nabavila neku bez kofeina da kuvam, ali stvarno se nisam srela sa tim u slobodnoj prodaji...

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 97
   RE: Kofein u trudnoći
8.8.2012 16:16:36   
lanajelena
Pila redovno u obe trudnoce,ne bih mogla bez nje nikako odmah me glava boli cim mi prodje vreme za kafu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Kofein u trudnoći
8.8.2012 16:57:59   
jance
meni je upravo "prepisana" kafa na pregledu, zbog vrtoglavica i niskog pritiska, i to crna kafa ili pojacana nes...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Kofein u trudnoći
8.8.2012 17:01:08   
Anoniman
I mojoj mami su tako prepisali kafu, ali ne u trudnoći user posted image Reci mi, jesi li pravila pauzu u konzumiranju?

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here