RE: laparaskopija u ginekologiji (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


dunja RR -> RE: laparaskopija u ginekologiji (22.8.2009 9:58:20)

u svakom slucaju idi da vidis sta je....jedna devojka je tako krvarila pa su je vratili u bolnicu( sada sam se setila), njoj je neposredno posle operacije pukao hematom na jajniku ali je imala i jake bolove i temperaturu tako da -ne daj Boze , nadam se da to  nije kod tebe...zato odmah idi( nadam se da si vec otisla)da ti ta krv ne bi napunila i drugi jajovod koji je prohodan....




dunja RR -> RE: laparaskopija u ginekologiji (22.8.2009 10:00:10)

IZVORNA PORUKA: dunja

IZVORNA PORUKA: lence


IZVORNA PORUKA: dunja

Zoko kako si tako brzo izasla iz bolnice?...
...sasvim je normalno da krvaris, stace ne brini....i ja sam mozda dan ,dva....

Nije mi jasno otkud vaginalno krvarenje nakon laparaskopije kad se endometrioza uklanja van materice?
Meni su istovremeno radili i laparaskopiju i histeroskopiju pa sam zbog ove druge malcice krvarila.
Inace, broj rezova ovisi o tome koliko endometrioze pronadju i gde je locirana. Ako nema nista onda ostaje samo taj jedan rez u pupku, gde su uveli kameru.


ne znam sta ti nije jasno, pa uklanjaju endometriozu, odvajaju tkivo od tkiva  NORMALNO JE DA SE KRVARI...gde god se ona nalazila ....



ali MALO  krverenje je normalno, dan ,dva cisti se organizam...zato nam obavezno i kazu da ponesemo mrezaste uloske ( kao trudnice) da bi stavili posle operacije...




dunja RR -> RE: laparaskopija u ginekologiji (22.8.2009 10:04:24)

meni su i pre operacije rekli da ce biti tri reza( znaci nisu mogli uopste da znaju koliko edometrioze imam jer se ona ne vidi na uz-u).......




dunja RR -> RE: laparaskopija u ginekologiji (22.8.2009 10:20:48)

sada shvatam zasto je meni dr( koji me je operisao a inace je i prijatelj), elem zasto me je zadrzao u bolnici 2-3 dana, secam se da je rekao mozes ti i odmah ici ali bolje zbog mogucih komplikacija da ostanes ....za svaki slucaj, iako mi je bolnica na 7-8 minuta od kuce...na kraju sam izasla kao nova...prosetala se do kuce i pocela da radim za par dana...




dunja RR -> RE: laparaskopija u ginekologiji (22.8.2009 12:37:18)

Zoko javi se...




dunja RR -> RE: laparaskopija u ginekologiji (22.8.2009 23:17:21)

Zoko stvarno se nadam da si dobro, vidim de te jos nema...molim te javi se cim budes mogla....




lence -> RE: laparaskopija u ginekologiji (22.8.2009 23:59:58)


IZVORNA PORUKA: dunja

IZVORNA PORUKA: lence


IZVORNA PORUKA: dunja

Zoko kako si tako brzo izasla iz bolnice?...
...sasvim je normalno da krvaris, stace ne brini....i ja sam mozda dan ,dva....

Nije mi jasno otkud vaginalno krvarenje nakon laparaskopije kad se endometrioza uklanja van materice?
Meni su istovremeno radili i laparaskopiju i histeroskopiju pa sam zbog ove druge malcice krvarila.
Inace, broj rezova ovisi o tome koliko endometrioze pronadju i gde je locirana. Ako nema nista onda ostaje samo taj jedan rez u pupku, gde su uveli kameru.


ne znam sta ti nije jasno, pa uklanjaju endometriozu, odvajaju tkivo od tkiva  NORMALNO JE DA SE KRVARI...gde god se ona nalazila ....


Odstranili su meni i krajnike ali tom prilikom, zamisli : NISAM krvarila vaginalno!?!
Endometrioza je van materice i laparaskopija je pod kozom, ali cacka se izvan polnih organa (ako ti greskom ne zakace nesto). Moguce da malo uznemire matericu pa zato malcice curi, to mi je jedina logika.




dunja RR -> RE: laparaskopija u ginekologiji (23.8.2009 11:05:56)

IZVORNA PORUKA: lence


IZVORNA PORUKA: dunja

IZVORNA PORUKA: lence


IZVORNA PORUKA: dunja

Zoko kako si tako brzo izasla iz bolnice?...
...sasvim je normalno da krvaris, stace ne brini....i ja sam mozda dan ,dva....

Nije mi jasno otkud vaginalno krvarenje nakon laparaskopije kad se endometrioza uklanja van materice?
Meni su istovremeno radili i laparaskopiju i histeroskopiju pa sam zbog ove druge malcice krvarila.
Inace, broj rezova ovisi o tome koliko endometrioze pronadju i gde je locirana. Ako nema nista onda ostaje samo taj jedan rez u pupku, gde su uveli kameru.


ne znam sta ti nije jasno, pa uklanjaju endometriozu, odvajaju tkivo od tkiva  NORMALNO JE DA SE KRVARI...gde god se ona nalazila ....


Odstranili su meni i krajnike ali tom prilikom, zamisli : NISAM krvarila vaginalno!?!
Endometrioza je van materice i laparaskopija je pod kozom, ali cacka se izvan polnih organa (ako ti greskom ne zakace nesto). Moguce da malo uznemire matericu pa zato malcice curi, to mi je jedina logika.


pa kakve veze ima sto je endometrioza  van materice, nece ti valjda krv izlaziti na usta posle laparaskopije, prirodni najblizi otvor je vagina...




dunja RR -> RE: laparaskopija u ginekologiji (23.8.2009 11:23:10)

sada sam pogledala i na RRBA  i na jos jednom forumu da su sve devojke kojima je radjena laparaskopija i uklanjanje endometrioze  krvarile posle manje ili vise...




lence -> RE: laparaskopija u ginekologiji (23.8.2009 11:31:42)

Zoko, daj nam se molim te javi da znamo da si dobro?




dunja RR -> RE: laparaskopija u ginekologiji (24.8.2009 13:37:24)

Zoko dobro si vidim[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Zoka81 -> RE: laparaskopija u ginekologiji (24.8.2009 15:32:15)

Dobro sam drage,
ne brinite. Bila je damo vestica- odma posle laparaskopije je krenula opet iako sam pre 14 dana imala ali kako sam krvarila......neverovatno. Toliko krvi je izaslo kao za sve ove gpdine zajedno od kako imam [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]
Ljubim vas......
Hvala puno na savetima.....




lence -> RE: laparaskopija u ginekologiji (24.8.2009 20:38:25)

Super da si se javila Zoko, bas mi je drago da je samo [sm=hudicek1.gif] (redak slucaj da se i njoj obradujemo).
Zelim ti brz oporavak!




Zoka81 -> RE: laparaskopija u ginekologiji (25.8.2009 11:12:09)

Hvala Lence....




Zoka81 -> RE: laparaskopija u ginekologiji (2.9.2009 19:10:53)

Jel moze neko da mi kaze kakav ste osecaj imale u stomaku posle laparaskopije.
Jel vas bolela materica?




lence -> RE: laparaskopija u ginekologiji (2.9.2009 20:53:30)


IZVORNA PORUKA: Zoka81

Jel moze neko da mi kaze kakav ste osecaj imale u stomaku posle laparaskopije.
Jel vas bolela materica?

kako mislis Zoko "boli materica"? Tupi bol, probadanje, grcevi kao pri [sm=hudicek1.gif], konstantno, na momente?




ainda -> RE: laparaskopija u ginekologiji (2.9.2009 22:14:13)

Cao,svima!

Ja sam novi član foruma , zovem se Aleksandra,moje korisničko ime je ainda.
Želim sve da pozdravim,nadam se da ćemo se lepo družiti!




Suncicabg -> RE: laparaskopija u ginekologiji (2.9.2009 22:25:50)

Dobrodosla Ainda[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Nensi* -> RE: laparaskopija u ginekologiji (2.9.2009 22:29:26)

Dobrodosla Ainda,bice ti super sa nama,videces [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




dacica -> RE: laparaskopija u ginekologiji (2.9.2009 22:55:19)

mene nista nije boelo, osim ramena-od gasa...i nisam imala probadanja...




gagana83 -> RE: laparaskopija u ginekologiji (3.9.2009 1:11:41)

Mene je par dana nakon laparaskopije boleo stomak,ne nesto preterano,vise kao neki osecaj tezine u stomaku




ponovosvoja -> RE: laparaskopija u ginekologiji (6.11.2009 18:22:32)

Pozdrav svima.
Nadam se da ima jos aktivnih na ovom forumu.
Vec duze vreme citam vas forum, vase brige, pitanja i odgovore. U svemu tome pronasla sam sebe, svoje probleme, svoja pitanja i odgovore.
Htela sam sa vama da podelim svoje iskustvo.
Dve godine sam u braku, imam 33 godine i najvecu zelju od svih zelja, da budem majka.
Pre 15 dana bila sam na HSG-u, a pre cetiri dana na laparoskopiji.
Na HSG-u su mi rekli da mi je levi jajovod neprohodan i da ima priraslice i da je neophodna laparoskopia. Poslusala sam lekare, otisla na laparoskopiju, medjutim izvestaj sa laporoskopije glasi, jajovodi su prohodni, nisu pronadjene priraslice. Sve je u redu.
Tokom ovog zahvata ubrizgavali su neku plavu tecnost kojom su ponovo utvrdjivali prohodnost.
Zanima me da li je neko imao slicno iskustvo.
Citajuci vase postove videla sam da ste se brzo oporavilie i stale na noge. Da li sam ja kukavica, ili..., ali mene vec treci dan jako boli rez kod pupka i imam krvarenje kao kada dobijem.




dr boba -> RE: laparaskopija u ginekologiji (6.11.2009 19:52:29)


IZVORNA PORUKA: ponovosvoja

Pozdrav svima.
Nadam se da ima jos aktivnih na ovom forumu.
Vec duze vreme citam vas forum, vase brige, pitanja i odgovore. U svemu tome pronasla sam sebe, svoje probleme, svoja pitanja i odgovore.
Htela sam sa vama da podelim svoje iskustvo.
Dve godine sam u braku, imam 33 godine i najvecu zelju od svih zelja, da budem majka.
Pre 15 dana bila sam na HSG-u, a pre cetiri dana na laparoskopiji.
Na HSG-u su mi rekli da mi je levi jajovod neprohodan i da ima priraslice i da je neophodna laparoskopia. Poslusala sam lekare, otisla na laparoskopiju, medjutim izvestaj sa laporoskopije glasi, jajovodi su prohodni, nisu pronadjene priraslice. Sve je u redu.
Tokom ovog zahvata ubrizgavali su neku plavu tecnost kojom su ponovo utvrdjivali prohodnost.
Zanima me da li je neko imao slicno iskustvo.
Citajuci vase postove videla sam da ste se brzo oporavilie i stale na noge. Da li sam ja kukavica, ili..., ali mene vec treci dan jako boli rez kod pupka i imam krvarenje kao kada dobijem.


Draga Ponovosvoja dobrodosla!
Mislim da ti ne mogu mnogo pomoci, jer nisam isla na HSG pa ne mogu da uporedim, a meni nalaz pri laparoskopiji glasi da su jajovodi prolazni, normalnog oblika, polozaja i lumena. Da li su tebi u otpusnoj listi naveli ceo nalaz ili da su samo prohodni? Jer jako je bitan i njihov oblik, da nisu izvijugani i nije sve jedno koliki im je lumen, jer oni mogu da propustaju tecnost i ako su suzeni, ali u manjoj kolicicni,a to moze ometati oplodnju. To se bolje vidi na HSG-u, a moze i prilikom laparoskopije ali ako se malom sondicom udje u same jajovode i snimi situacija, tom prilikom mogu da se skinu pritaslice ako postoje. To je salpingoskopija. Mislim da je najbolje da popricas sa lekarom koji te je operisao i da ti on objasni sta i kako. Mozes da poneses i snimke i tumacenje HSG-a. Gde si radila laparoskopiju?
Sto se tice bolova, mozda si malo preosetljiva. Mene jesu boleli rezovi, ali ne tako puno, vise su me boleli stomak i ramena, od anestezije. Mada, moja operacija je trajala dva sata jer sam imala puno priraslica u maloj karlici i 3 endometrioma.
Koji ti je dan ciklusa? Mislim da nije bas uobicajeno da toliko krvaris. Da nisi pod nekom terapijom? Ja nisam krvarila ni malo, ali sam bila pod terapijom Dipherellinom, zbog endometrioze,zbog kojeg nisam imala menstruaciju 2 meseca pre i posle op, a koji uz to smanjuje prokrvljenost u maloj karlici.
Mislim da treba da se javis lekaru i pre zakazane kontrole ako nastavis da krvaris, a nije ti vreme.
Srecno, javi sta si uradila,navijam da bude sve u redu![sm=bravo.gif]




lence -> RE: laparaskopija u ginekologiji (6.11.2009 21:47:41)

IZVORNA PORUKA: ponovosvoja

Citajuci vase postove videla sam da ste se brzo oporavilie i stale na noge. Da li sam ja kukavica, ili..., ali mene vec treci dan jako boli rez kod pupka i imam krvarenje kao kada dobijem.



Sto se tice krvarenja: mozda si stvarno i dobila, nekim zenama urani odmah nakon laparaskopije.
Kakva ti je inace tolerancija na bol?
Mene rezovi nisu boleli, samo su malcice zatezali. Kad su me otpustili iz bolnice dali su mi da ponesem neke jace tablete protiv bolova da uzimam po potrebi, jos mi gotovo celo pakovanje preostalo, a nisam se nesto junacila. Mada ne znam da li su ocekivali da mi bolovi budu zbog laparaskopije ili histeroskopije posto su ih radili istovremeno. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Ako ti krvarenje bude obilnije od tvoje normalne [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] savetujem ti da ides kod lekara.
Nadam se da ce ipak sve uskoro da se smiri. 




ponovosvoja -> RE: laparaskopija u ginekologiji (6.11.2009 22:20:47)

Hvala vam na brzim odgovorima.
U ponedeljak cu tek uzeti otpusnu listu, doktorka nije imala vremena da mi otkuca  kada sam izasla iz bolnice. Inace intervencija mi je radjena u bolnici u Uzicu.
Sto se tolerancije na bol tice, ne mislim da je niska, ali mozda...
Ne zatezu me konci, niti me svrbi, bas me boli.
Sto se ciklusa tice, postoji verovatnoca da sam dobila.
Pozvacu doktorku sutra.
Da li to snimanje jajovoda kamerom ima veze sa nekom plavom tecnoscu.
Pozdrav.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>