|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
22.11.2016 21:33:47   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Mimibey

Pitanje za doktore i za sve ostale. Naime, pokušavam već više od godinu dana da ostanem u drugom stanju, ne paničim još i sigurna sam da će doći u pravi čas, ali me samo zanima da li je neko bio takvoj situaciji ili ako nije, a zna nešto više o tome da me malo uputi. Pre dve godine sam igrom slučaja vadila progesteron 21 dc i ustanovljeno je da je jako nizak, vrednost 1,3 prvi mesec, pa sledeci 1,7.. Mene je to šokiralo, i mog prvog lekara, zbog moje nesigurnosti u terapiju koju mi je doktor preko telefona dao (tablete iz Nemačke da nabavim, da pijem 6 meseci bez prestanka, da mi jajnici spavaju i da ih treba buditi)user posted image , ja se odlucujem da odem kod drugog lekara koji mi kaže da više to ne vadim da to nema veze i da sam zdrava prava mlada žena. Nakon posete drugog lekara sam tek bila zbunjena i morala sam otići kod trećeg, koji je potvrdio mišljenje drugog lekara.Imam 27 godina. Ginekološki pregledi su uvek uredni. Moji ciklusi su redovni na 28 dana, i nemam nikakve probleme, odnosno sve je normalno.. Malo sam guglala i bila prinuđena da se malo više upoznam sa svojim telom i bt. Merenjem bt sam ustanovila da mi je ovulacija 18 dc, što znaći da je lutealna faza kratka 10 dana i da ima manjak progesterona, odnosno ne stvore se uslovu pogodni za trudnoću. Ako oni kažu da je sve u redu, žašto ne dolazi do trudnoće? Vadila sam sve hormone 2dc i sve je savršeno tako kaže dr.
Moje pitanje za vaše doktore jeste, da li oni ne smatraju manjak progesterona za problem zato što ga je lako nadoknaditi putem krema, injekcija, tableta? Ako se i može nadoknaditi ako je toliko nizak. Pozdrav za sve i nadam se da će neko znati nešto da mi kaže.user posted image


Progesteron je hormon žutog tela koji nastaje nakon adekvatne ovulacije. Ako nema adekvatne ovulacije (sazrevanja jajne ćelije) neće biti ni dobrog lučenja progesterona. Inače ovaj hormon se lako nadoknađuje, ali je pitanje zašto ga Vi nemate dovoljno. Napište hormone koje ste radili 2.ili3.dana ciklusa i obavezno hormone štitne žlezde.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Mimibey)
Direktna veza do poruke: 1026
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
22.11.2016 21:34:13   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: Tratincica 1

Pozdrav operisala sam endometriozu ali se vratila za 15 dana idem na 4vantelesnu u ovoj godini.Slusala sam za aspirin ali mi od doktora niko nije rekao nista.Pa sta vi mislite da li bi trebalo da ga pijem i ako imate jos neki savet.Inace zalihe folikula su jako mali dobijem jedanili dva folikula.U napred hvala


Aspirin nije lek ni za poboljšanje kvaliteta jajnih ćelija, niti za povećanje uspešnosti vantelesne oplodnje. Sama endometrioza može biti razlog neplodnosti i neuspešnih postupaka VTO. Pre ponovnog ulaska u novi VTO, savetujem da uradite hormone štitne žlezde i antiTPO i antiTG at i OGTT sa 75g glukoze i merenjem glikemija i insulinemija.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Tratincica 1)
Direktna veza do poruke: 1027
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
22.11.2016 21:35:35   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: vitruvio

Poštovani,

imam 39 godina. Menstruaciju sam izgubila 2013. godine. Ginekolog je dijagnostikovao mikrocistične jajnike. Endokrinolog mi je prošle godine utvrdio da su hormoni u granicama, samo da je OGTT pokazao insulinsku rezistenciju (šećer 7,1 posle 2 sata). Stavio me je na metformin od 500 mg. Menstruacija se nije povratila, pa me je u maju 2016. stavio na Mikroginon. Međutim, skoro odmah nakon početka uzimanja pilule sam počela da imam probleme sa noćnim "napadima" kortizola - lupanje srca, preznojavanje, zvonjava u ušima, nesanica, bol u zglobovima, otečenost, gojenje u stomaku. Naročito ako bih bila fizički aktivnija u toku dana. Jutarnji test kortizola pokazao je vrednost 985 nmol/L. Urađen mi je deksametazosnki test koji je bio dobar, kao i normalan ACTH, pa je endokrinolog rekao da ne zna u čemu je problem. Probemi se ne smanjuju, svake druge noći jedva spavam i to u polusnu. Moram ekstremno da pazim da ne zakasnim sa obrokom ili da se ne zadišem da ne bih bila "kažnjena" noćnim napadima, tako da uglavnom mirujem već mesecima, mada ni to često ne pomaže. Takođe sam se stalno osećala kao da mi je pao šećer i čak sam noću jako često morala da ustajem i jedem kako bi mi se malo smirio organizam i možda zaspala. Pre mesec dana sam na svoju ruku izbacila metformin, posle čega su mi noćni napadi malo blaži i imam više energije, ali se i dalje budim sa kortizolskim napadima i tada šećer noću skače na 8.5 (verovatno jer ga metformin više ne sprečava). Preko dana mi je šećer sasvim normalan, max. 7,5 posle obilnog obroka. Jutarnji šećer je 5,2. Uradila sam tromesečni šećer nakon prestanka sa metforminom, i on je pokazao da sam tokom mijenja metformina često bila hipoglikemična, - HBA1C je 4,6, prosečna glukoza 4,8.
Interesuje me, da li je moguće da estrogen iz pilule, u kombinaciji sa hipoglikemijama od metformina može biti uzrok povišenog kortizola?
Inače, FT4 mi je na donjoj granici,TSH 3,23. Da li je to posledica visokog kortizola?


Potrebno je da navedete koliko ste visoki i Vašu telesnu težinu, jer ovakav nalaz kortizola može biti prisutan u sklopu gojaznosti i Sy policističnih jajnika. Takođe i nalaz TSH treba tumačiti nakon podataka o TT i TV. Da li ste radili FT3, antiTPO i antiTG at? S obzirom da ste naveli da je deksametazonski test uredan, Vaša nadbubrežna žlezda radi uredno. Da li ste od 2013.god radili hormone FSH, LH, prolaktin, estradiol i da li ste za ove 3 godine dobili ciklus?

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu vitruvio)
Direktna veza do poruke: 1028
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
22.11.2016 21:36:16   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: mojtigricmali

Postovana doktorka, u procesu sam za vto user posted image pa me interesuje da li je potrebna terapija sa ovakvim rezultatima stitaste zlezde,
TSH 1,54 (0,27-4,2),
FT4 15 (11-22)
T3 1,90(1,22-2,43)
TPO At <5,00 IU/mL pozeljno <34,00
TG At 54,30 (<115,00)?

Hvala unapred, pozdravuser posted image


Sa ovakvim rezultatima nije potrebna terapija za štitnu žlezdu. Obavezno kontrolišite hormone TSH i FT4 kad i betaHCG.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu mojtigricmali)
Direktna veza do poruke: 1029
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
23.11.2016 13:34:24   
mina91001
pozdrav svima ja sam imala spontani u 5 nedelji zbog nerazvitka ploda to je bilo 14 oktobra. doktorka mi je rekla da cu prvu men.dobiti od 4-6 nedelj nakon toga i da nakon prve men mogu opet ostati u drugom stanju.ja jos nisam dobila a po tim proracunima trebalo bi ovih dana citam na raznim sjatovima da je normalno da nakon toga menstracija kasni dok se organizam vrati u normalu.pijem mesavnu cajeva macinu travu neven virak kantarion i hajducku travu

< Poruku je uredio mina91001 -- 23.11.2016 13:37:35 >

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1030
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
23.11.2016 14:12:41   
Al77
Poštovana, molim za mišljenje.
OGTT:
nulti -glukoza 5 insulin 38,1
30 - glukoza 7,9 insulin 213.7
60 - glukoza 8.5 insulin 340
120 - glukoza 4.7 insulin 175
180 - glukoza 3.7 insulin 22.9
E2- 86.53
FSH 9.13
LH 7.08
Prog 4.22
prol 582
testost 1.72
TSH 1.58
T3 6.29
T4 10.06
hormoni radjeni 3dana mc

ukljucen mi je glukofaz 750 xr 1x uvece koji jos uvek pijem. U medjuvremenu sam imala neuspelu VTO.
Hvala za savet.

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 1031
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
23.11.2016 23:50:31   
Tratincica 1
Imam 36 god. Stitna mi je ok a secer mi niko nije trazio da ispitam.Inace sam rodila u 24god al je dete imalo manu i preminulo u 16 mesecu.Posle toga sam dobila endometriozu i operisala sa 26god i sledeca sa 27god.obe klasicne opetacije.posle toga je nastao sterilitet i amh 0.1Sad opet imam cistu i razorila mi je desni jajnik a levi jos jedan mali delic radi pa se trude da dobijem bar dva folikula.Inace mi je ovo sad 6vantelesna i snage mi ponestaje.hvala jos jednom ako neko ima savet nek pise😞

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 1032
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
27.11.2016 17:01:44   
Melisa89
Dobar dan imam pitanje za doktora vezano za neostajanje u drugom stanju. Imam redovne menstruacje na 28 dana. Radila sam poslednja dva meseca folkulometriju i imam ovulacije poslednje dve su bile na desnom jajniku po jedan folikul svakog meseca posle 22mm se vise nije video, 14 dana ciklusa tada sam imala to tackasto krvarenje od cetiri do pet dana. Nakon toga 21dana sam radila progestron na svoju ruku i iznosio je 13ng/ml referentne vrednost od 1,5 do 22 za lutealnu fazu sto je u grancama normale. I od 22 dana ciklusa do pocetka menstruacije imam konstantno krvarenje braon crveno i jaceg intenziteta a tek 28 dana dobjem sa sve bolovima traje narednh 6 dana. Imam 27 godna i tri godne smo u braku. Ali do trudnoce ne dolazi. Hormon stitne zlezde su u redu od bolesti jedno sam imala kandidu u stolici kandiidu u krvi ranje sada sam delimicno dovela u normalu antkandiida dijetom.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1033
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
29.11.2016 23:27:31   
zece
Postovan doktore htela bih vas pitati zasto nekih endokrinolozi kazu da tsh pre ivf mora da bude pod 2,5 drugi ne zasto ima nesoglasnosti oko toga meni je tsh bio sad 2,62 i moj endokrinolog mi je povecao dozu sa eutirox jer se pripremam za treci ivf postupak i zasta je vazan vit d rekli su mi samo da zbog vit d imaju veliki broj neuspesnih ivf

(odgovor članu Melisa89)
Direktna veza do poruke: 1034
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
30.11.2016 23:27:26   
zece
Postovan doktore htela bih vas pitati kakva je to bolest vitiligo i jeli nasledna ili nije

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 1035
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
4.12.2016 19:41:22   
reddress
Postovana doktorka, molim Vas da mi napisete misljenje o sledecim nalazima
ft4 13,47 (12-22)
ft3 4,33 (3,1-6,8)
tsh 2,9 (0,2-4,2)
atpo 5,9 (do 34)
atg 10 (do 115)

Hvala.

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 1036
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
5.12.2016 11:25:32   
bgdtanja
Poštovana,potrebno mi je Vaše mišljenje.
Meni je ustanovljena IR samo na osnovu ogtt sa glukozom,vrednost posle 2h je bila 8.Pijem gluformin od 500 ujutru i uveče,na hrono ishrani sam,ne unosim šećer i belo brašno. Uradila sam ponovo ogtt ovaj put sa insulinemijom i rezultati su sledeći.U 0' minutu šećer 4.7 insulin 17.3 a u 120' minutu šećer 9.3 a insulin 62.8.Čini mi se da je ovo mnogo visoko,šta mislite da li trebam povećati dozu Glufornina?U procesu sam za vto.

(odgovor članu reddress)
Direktna veza do poruke: 1037
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
6.12.2016 22:33:47   
Kimki
Dobar dan. Vec 2 godine imam problema sa aknama, imam 25 godina isla sam kod raznih dermatologa i ugl su mi davali atb i neke kremice koje rese akne al za kratak period. Imam redovne menstruacije na 26 dana a nemam policisticne jajnike. Zanima me da li imam problema sa nekim hormonima pa mi zato izlaze akne, jer stvarno vise ne znam koji bi mogao da bude uzrok. Hocu da radim analize ali me zanima poremecaj kojih hormona izaziva akne da znam sta tacno da radim. Nadam se da cete mi odgovoriti :) Hvala i prijatnoo

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 1038
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
6.12.2016 23:56:34   
suncica2
Imam jedno pitanje šta bi moglo da bude problem , naime: porodila sam se prošle godine, menstruacije sve uredne do septembra ove godine na 28 dana.Pred dobijanje u septembru bol u stomaku kao kad sam ostala trudna prvi put, grudi bride sve simptomi trudoce kao i prvi put, međutim dobijam 32dan menstruaciju. Posle nje grudi i dalje bride narednih mesec dana, zatim sledeći ciklus posle 39 dana od predhodnog i evo sad mi je prošlo 40 dana od ciklusa u oktobru a ja i dalje ne dobijam, da napomenem da sam se od septembra ugojila 6kg iako nisam menjala režim ishrane čak i manje sam jela, pa ne zanima šta bi moglo biti?

(odgovor članu Kimki)
Direktna veza do poruke: 1039
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
9.12.2016 23:58:49   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: bgdtanja

Poštovana,potrebno mi je Vaše mišljenje.
Meni je ustanovljena IR samo na osnovu ogtt sa glukozom,vrednost posle 2h je bila 8.Pijem gluformin od 500 ujutru i uveče,na hrono ishrani sam,ne unosim šećer i belo brašno. Uradila sam ponovo ogtt ovaj put sa insulinemijom i rezultati su sledeći.U 0' minutu šećer 4.7 insulin 17.3 a u 120' minutu šećer 9.3 a insulin 62.8.Čini mi se da je ovo mnogo visoko,šta mislite da li trebam povećati dozu Glufornina?U procesu sam za vto.


Vi imate poremećaj glikregulacije koji se naziva intolerancija glukoze. Obavezni su redovna fizička aktivnost i dijeta uz metformin posebno u sklopu pripreme za trudnoću.
U zavisnosti od Vašeg BMI, savetovala bih korekciju doze.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu bgdtanja)
Direktna veza do poruke: 1040
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
10.12.2016 0:02:11   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: mina91001

pozdrav svima ja sam imala spontani u 5 nedelji zbog nerazvitka ploda to je bilo 14 oktobra. doktorka mi je rekla da cu prvu men.dobiti od 4-6 nedelj nakon toga i da nakon prve men mogu opet ostati u drugom stanju.ja jos nisam dobila a po tim proracunima trebalo bi ovih dana citam na raznim sjatovima da je normalno da nakon toga menstracija kasni dok se organizam vrati u normalu.pijem mesavnu cajeva macinu travu neven virak kantarion i hajducku travu


Normalno je da ciklus kasni nakon pobačaja. Sačekajte ciklus.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu mina91001)
Direktna veza do poruke: 1041
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
10.12.2016 0:03:07   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: Al77

Poštovana, molim za mišljenje.
OGTT:
nulti -glukoza 5 insulin 38,1
30 - glukoza 7,9 insulin 213.7
60 - glukoza 8.5 insulin 340
120 - glukoza 4.7 insulin 175
180 - glukoza 3.7 insulin 22.9
E2- 86.53
FSH 9.13
LH 7.08
Prog 4.22
prol 582
testost 1.72
TSH 1.58
T3 6.29
T4 10.06
hormoni radjeni 3dana mc

ukljucen mi je glukofaz 750 xr 1x uvece koji jos uvek pijem. U medjuvremenu sam imala neuspelu VTO.
Hvala za savet.


Da li su jedinice insulinemija mIU/l ili pmol/ml? Ako su mIU/l, onda je sigurna insulinska rezistencija i savetovala bih redovnu fizičku aktivnost, dijetu i povećanje doze metformina. Treba tragati i za drugim uzrocima neuspeha VTO.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio marketing RR -- 10.12.2016 0:40:16 >

(odgovor članu Al77)
Direktna veza do poruke: 1042
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
10.12.2016 0:03:38   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Tratincica 1

Imam 36 god. Stitna mi je ok a secer mi niko nije trazio da ispitam.Inace sam rodila u 24god al je dete imalo manu i preminulo u 16 mesecu.Posle toga sam dobila endometriozu i operisala sa 26god i sledeca sa 27god.obe klasicne opetacije.posle toga je nastao sterilitet i amh 0.1Sad opet imam cistu i razorila mi je desni jajnik a levi jos jedan mali delic radi pa se trude da dobijem bar dva folikula.Inace mi je ovo sad 6vantelesna i snage mi ponestaje.hvala jos jednom ako neko ima savet nek pise😞


Obavezno uradite antiTPO, antiTG at, OGTT i trombofilije pre narednog VTO. Vi imate sniženu ovarijalnu rezervu zbog obimne endometrioze, ali to ne mora biti jedini uzrok steriliteta. Dostavite nalaz hormona štitne.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Tratincica 1)
Direktna veza do poruke: 1043
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
10.12.2016 0:04:25   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: Melisa89

Dobar dan imam pitanje za doktora vezano za neostajanje u drugom stanju. Imam redovne menstruacje na 28 dana. Radila sam poslednja dva meseca folkulometriju i imam ovulacije poslednje dve su bile na desnom jajniku po jedan folikul svakog meseca posle 22mm se vise nije video, 14 dana ciklusa tada sam imala to tackasto krvarenje od cetiri do pet dana. Nakon toga 21dana sam radila progestron na svoju ruku i iznosio je 13ng/ml referentne vrednost od 1,5 do 22 za lutealnu fazu sto je u grancama normale. I od 22 dana ciklusa do pocetka menstruacije imam konstantno krvarenje braon crveno i jaceg intenziteta a tek 28 dana dobjem sa sve bolovima traje narednh 6 dana. Imam 27 godna i tri godne smo u braku. Ali do trudnoce ne dolazi. Hormon stitne zlezde su u redu od bolesti jedno sam imala kandidu u stolici kandiidu u krvi ranje sada sam delimicno dovela u normalu antkandiida dijetom.


Potrebno je da uradite antiTPO, antiTG at, OGTT i hormone 2-3.dana MC , takođe dostavite nalaz hormona štitne.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio marketing RR -- 10.12.2016 0:40:34 >

(odgovor članu Melisa89)
Direktna veza do poruke: 1044
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
10.12.2016 0:05:16   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Kimki

Dobar dan. Vec 2 godine imam problema sa aknama, imam 25 godina isla sam kod raznih dermatologa i ugl su mi davali atb i neke kremice koje rese akne al za kratak period. Imam redovne menstruacije na 26 dana a nemam policisticne jajnike. Zanima me da li imam problema sa nekim hormonima pa mi zato izlaze akne, jer stvarno vise ne znam koji bi mogao da bude uzrok. Hocu da radim analize ali me zanima poremecaj kojih hormona izaziva akne da znam sta tacno da radim. Nadam se da cete mi odgovoriti :) Hvala i prijatnoo


Savetujem da uradite FSH, LH, TSH, prolaktin, estradiol, testosteron, progesteron, DHEAS, androstenedion, kortizol, SHBG 2. ili 3.dana MC i OGTT sa 75g glukoze i merenjem glikemija i insulinemija u 0.30.60. i 120.min testa (nezavisno od dana ciklusa).

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Kimki)
Direktna veza do poruke: 1045
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
10.12.2016 0:05:46   
bgdtanja
Hvala na odgovoru.BMI mi je 29,pomoću hrono ishrane sam za poslednjih 6 meseci smrsala 21 kg.I dalje sam na dijeti.Nadala sam se da će mi skidanje kg popraviti rezultate ali nažalost nije.

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 1046
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
10.12.2016 0:05:48   
Ringerajin doktor
IZVORNA PORUKA: zece

Postovan doktore htela bih vas pitati kakva je to bolest vitiligo i jeli nasledna ili nije


Vitiligo je autoimuno oboljenje kože i često je udružen sa nekim drugim autoimunim oboljenjima. Najčešće sa autoimunim zapaljenjem štitne žlezde. Može se nasleđivati sklonost ka autoimunom oboljenju, a ne sama bolest.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

< Poruku je uredio marketing RR -- 10.12.2016 0:41:01 >

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 1047
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
10.12.2016 0:06:24   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: reddress

Postovana doktorka, molim Vas da mi napisete misljenje o sledecim nalazima
ft4 13,47 (12-22)
ft3 4,33 (3,1-6,8)
tsh 2,9 (0,2-4,2)
atpo 5,9 (do 34)
atg 10 (do 115)

Hvala.


Ako planirate trudnoću, potrebno je uvesti terapiju za štitnu žlezdu ili ako već pijete, korigovati dozu.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu reddress)
Direktna veza do poruke: 1048
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
10.12.2016 0:44:12   
mimica83
Pitanje za doktora: Trudna sam 21 nedelju, pre mesec dana sam imala u cv i vaginalnom brisu candidu, lekar mi je prepisao canesten vaginalete 3 komada. Medjutim koristila sam vaginalno utorgestan koji dan jer sam pod terapijom, i poceo je da se javlja neprijatan svrab, dugo mi dve nedelje da cekam zakazani pregled, dali mogu da ponovim opet vaginalete canesten ili kremu canesten sada?

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 1049
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
10.12.2016 22:59:02   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: suncica2

Imam jedno pitanje šta bi moglo da bude problem , naime: porodila sam se prošle godine, menstruacije sve uredne do septembra ove godine na 28 dana.Pred dobijanje u septembru bol u stomaku kao kad sam ostala trudna prvi put, grudi bride sve simptomi trudoce kao i prvi put, međutim dobijam 32dan menstruaciju. Posle nje grudi i dalje bride narednih mesec dana, zatim sledeći ciklus posle 39 dana od predhodnog i evo sad mi je prošlo 40 dana od ciklusa u oktobru a ja i dalje ne dobijam, da napomenem da sam se od septembra ugojila 6kg iako nisam menjala režim ishrane čak i manje sam jela, pa ne zanima šta bi moglo biti?


Da li ste radili betaHCG iz krvi i ginekološki pregled? Ako je beta negativna i uredna je ginekološki nalaz, onda hormoni FSH, LH, prolaktin, estradiol, progesteron, testosteron, SHBG i TSH 2.ili 3.dana ciklusa (ako u narednim danima dobijete ili ako nema ciklusa, bilo kog dana) i obavezno OGTT.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu suncica2)
Direktna veza do poruke: 1050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here