|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
9.9.2017 20:36:10   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Marina1990

Molim doktroku Jelenu za pomoc treba mi vas pomoc.
Aprila ove godine imala sam missed ad u 11.nedelji. Nakon odradjenih analiza utvrdjena mi je trombofilija (Pai 1 i MTFH). Hematolog i ginekog mi preporucili folnu 2×5 mg i kada ostanem trudna aspirin 100 i u 6.nedelji da uradim d-dimer i ako treba da mi ukljuci fraksiparin.
Pazili smo se 3 ciklusa da ne ostanem trudna.
Pre 3 dana saznajem da je beta pozitivna, javljam se lekaru i odmah krecem aspirin.Nakon 48h beta se duplira. Medjutim istog dana preko noci, prokrvarim i izgubim svog bebca, po drugi put, odradje kiretaza.
Molim vas pomozite mi, gde sam pogresila? Jesam li zakasnila sa fraksiparinom?
Inace sam odradila sve hormone, sve ok. Sem insulina, pa mi je pre dve god ukljucena terapija glukofaz 2x500mg, secer takodje ok.
Ocajna sam.



Poštovana, sem nalaza za PAI1 i MTHFR niste naveli ništa drugo od konkretnih analiza na osnovu koji bi mogla da zaključim zašto gubite trudnoće. PAI1 i MTHFR nisu trombofilije već genske varijante i ukoliko niste imali skok D dimera, pitanje je da li je fraxiparin uopšte potreban.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Marina1990)
Direktna veza do poruke: 1226
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
9.9.2017 20:36:43   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: ivannna


IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: ivannna

Postovana dr,
zamolila bih vas da mi protumacite rezultate hormona 2.dana ciklusa

FSH 5,01; folikular.faza 3,5-12,5
LH 6,75; 2,4-12,6
ESTRADIOL 27,6; 25-195
PROLAKTIN 171,3 ; 102-496

prvi put mi se desava da mi je LH >FSH,
u februaru su mi bili fsh 4,89; lh 4,56 , u maju radjena vto iz zamrznutih embriona a u junu iui,kada je ciklus dosao posle 40 dana a i sledeci mesec isto posle 40dana

primetila sam da su mi se i prosle god isto posle vracanja zamrznutih embriona ciklusi produzili na 48,43,35 i na kraju najzad 28

vec vise od godinu dana pijem glukofaz xr 2x750,zbog sy pco i izbacila sam slatkise,
Da li je potrebno jos nesto da korigujem u ishrani ili od terapije?
Da li je normalno da se ciklusi ovako produze nakon postupka vto i iui ?

hvala puno
pozdrav


Vi imate policistične jajnike. Obavezno korigujte ishranu i uvedite redovnu fizičku aktivnost. Proverite TSH. Nije neobično da se produži jedan ciklus posle IUI ili VTO.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine



hvala puno na odgovoru!
tsh-2,360 (0,400-4,000)
pored slatkisa sta jos treba da iskljucim iz ishrane?


Obavezno praćenje hormona TSH i uradite antiTPO i antiTG at. Isključite sokove, testa, peciva, beli hleb, grickalice...

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1227
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
10.9.2017 19:34:51   
Marina1990
D dimer nije kontrolisan, imala zakazano za 6.nedelju trudnoce ali me je spontani preduhitrio😢
Sto se tice ostalih analiza koje sam radila
anti-kardiolipin IgG 2,9
anti-kardiolipin IgM 0,6
anti-glikoprotein IgG 1,4
anti-angioprotein IgM 0,6
Hormoni radjeni 3 dan ciklusa
E2 244 pmol/L
Prog 1.79 nmol/L
Testo o.54 ng/mL
hFSH 9.72 IU/L
hLH 5.62 IU/L
ACTH 33.99 pg/ml
CORT II 355.0 nmol/l
hTSH 1.8890
FT4 12.30
INS 0' 16.0 II 51.0 ( radjeni pre 2 godine)
C PEP 0' 0.64 II 2.6 (radjeni pre 2 godine)
Brisevi svi ok ( hlamidija, mikoplazma, ureoplazna)
Recite mi molim vas trebam li jos nesto da odradim? Ili ponovim?
Sve, sem INS i C PEP, je radjeno nakon 1 spontanog u maju.

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 1228
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
10.9.2017 19:39:20   
Marina1990
Jos da dodam
LAC s 0.94
APCR V 2.1
PROTEIN S 103%
AT III 100%

(odgovor članu Marina1990)
Direktna veza do poruke: 1229
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
15.9.2017 12:40:34   
ivannna

IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: ivannna


IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: ivannna

Postovana dr,
zamolila bih vas da mi protumacite rezultate hormona 2.dana ciklusa

FSH 5,01; folikular.faza 3,5-12,5
LH 6,75; 2,4-12,6
ESTRADIOL 27,6; 25-195
PROLAKTIN 171,3 ; 102-496

prvi put mi se desava da mi je LH >FSH,
u februaru su mi bili fsh 4,89; lh 4,56 , u maju radjena vto iz zamrznutih embriona a u junu iui,kada je ciklus dosao posle 40 dana a i sledeci mesec isto posle 40dana

primetila sam da su mi se i prosle god isto posle vracanja zamrznutih embriona ciklusi produzili na 48,43,35 i na kraju najzad 28

vec vise od godinu dana pijem glukofaz xr 2x750,zbog sy pco i izbacila sam slatkise,
Da li je potrebno jos nesto da korigujem u ishrani ili od terapije?
Da li je normalno da se ciklusi ovako produze nakon postupka vto i iui ?

hvala puno
pozdrav


Vi imate policistične jajnike. Obavezno korigujte ishranu i uvedite redovnu fizičku aktivnost. Proverite TSH. Nije neobično da se produži jedan ciklus posle IUI ili VTO.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine



hvala puno na odgovoru!
tsh-2,360 (0,400-4,000)
pored slatkisa sta jos treba da iskljucim iz ishrane?


Obavezno praćenje hormona TSH i uradite antiTPO i antiTG at. Isključite sokove, testa, peciva, beli hleb, grickalice...

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

uradjene analize i rezultati su sledeci:
1.auto antitela TPO 26,9 ( ref.vred.. 0-10)
2.auto antitela prema tireoglobulinu ATG <10 ( ref.vred. 0-25,3)

da li zbog pcos treba da izbacim i pirinac i krompir? da li smem da jedem hrono hleb?

Hvala puno

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 1230
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
26.9.2017 11:52:10   
Ana RR
Draga dr Jelena,

da li možete da mi objasnite ovaj rezultat? Rađeno je na VMA. Da li je potrebna neka terapija pre i tokom trudnoće? Teško ostajem u drugom stanju, jednom spontano i dva puta uz pomoć klomifena (to je sve u poslednjih 10 godina) i od toga je samo jedna trudnoća bila uspešno izneta.

user posted image

Hvala unapred,
Ana

P.S. Ovo su rezultati iz Kliničkog centra i tamo mi je rečeno da je sve u redu.

user posted image

user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 26.9.2017 16:22:59 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1231
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
26.9.2017 14:56:01   
ivannna
Postovana dr Jelena,

nakon vto i iui ciklus je dosao posle 40.dana kada sam radila analize i rekli ste mi da imam policisticne jajnike.Samo tada sam imala lh>fsh
(FSH 5,01; folikular.faza 3,5-12,5
LH 6,75; 2,4-12,6
ESTRADIOL 27,6; 25-195
PROLAKTIN 171,3 ; 102-496 )

sledeceg meseca ciklus je dosao uredno na 28.dan i tada sam ponovila hormone
FSH 3,7
LH 2,82
estradiol 27

redovno pijem glukofaz xr 2x 750 i ne jedem slatkise niti belo brasno.

kako tumacite novije rezultate?
Hvala puno

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1232
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
30.9.2017 10:23:10   
Ana RR
Pitanje članice:


IZVORNA PORUKA: ljubi5

Postovane, otkrivena mi je stecena trombofilija na pocetku petog mjeseca trudnoce. Dobicu za par dana terapiju. Ginekoloski je do sada bilo sve ok. Da li smatrate da bi u nastavku trudnoce moglo nesto da se iskomplikuje? Strahujem od mogucih problema jer nisam znala da imam trombofiliju. Hvala vam unapred na odgovorima.. Bas sam zabrinuta


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1233
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
7.10.2017 0:26:37   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Draga dr Jelena,

da li možete da mi objasnite ovaj rezultat? Rađeno je na VMA. Da li je potrebna neka terapija pre i tokom trudnoće? Teško ostajem u drugom stanju, jednom spontano i dva puta uz pomoć klomifena (to je sve u poslednjih 10 godina) i od toga je samo jedna trudnoća bila uspešno izneta.

user posted image

Hvala unapred,
Ana

P.S. Ovo su rezultati iz Kliničkog centra i tamo mi je rečeno da je sve u redu.

user posted image

user posted image



Nalazi urođenih trombofilija za FII i FV su uredne. Heterozigotna mutacija u genu za MTHFR i homozigotna za PAI1 nisu trombofilije. Nalazi iz KCS su takođe uredni.
Potrebno je da uradite OGTT sa 75g glukoze i merenjem glikemija i insulinemija u 0.30.60. i 120.min testa i obavezno TSH.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1234
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
7.10.2017 0:27:38   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Marina1990

D dimer nije kontrolisan, imala zakazano za 6.nedelju trudnoce ali me je spontani preduhitrio😢
Sto se tice ostalih analiza koje sam radila
anti-kardiolipin IgG 2,9
anti-kardiolipin IgM 0,6
anti-glikoprotein IgG 1,4
anti-angioprotein IgM 0,6
Hormoni radjeni 3 dan ciklusa
E2 244 pmol/L
Prog 1.79 nmol/L
Testo o.54 ng/mL
hFSH 9.72 IU/L
hLH 5.62 IU/L
ACTH 33.99 pg/ml
CORT II 355.0 nmol/l
hTSH 1.8890
FT4 12.30
INS 0' 16.0 II 51.0 ( radjeni pre 2 godine)
C PEP 0' 0.64 II 2.6 (radjeni pre 2 godine)
Brisevi svi ok ( hlamidija, mikoplazma, ureoplazna)
Recite mi molim vas trebam li jos nesto da odradim? Ili ponovim?
Sve, sem INS i C PEP, je radjeno nakon 1 spontanog u maju.

Jos da dodam
LAC s 0.94
APCR V 2.1
PROTEIN S 103%
AT III 100%



Potrebno je da uradite kompletan OGTT sa 75g glukoze i merenjem glikemija i insulinemija u 0.30.60. i 120.min testa i proverite antiTPO i antiTG at. Hormoni 2.-3.dana uredni i uredne hematološke analize.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Marina1990)
Direktna veza do poruke: 1235
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
7.10.2017 0:29:32   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: ivannna


IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: ivannna


IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: ivannna

Postovana dr,
zamolila bih vas da mi protumacite rezultate hormona 2.dana ciklusa

FSH 5,01; folikular.faza 3,5-12,5
LH 6,75; 2,4-12,6
ESTRADIOL 27,6; 25-195
PROLAKTIN 171,3 ; 102-496

prvi put mi se desava da mi je LH >FSH,
u februaru su mi bili fsh 4,89; lh 4,56 , u maju radjena vto iz zamrznutih embriona a u junu iui,kada je ciklus dosao posle 40 dana a i sledeci mesec isto posle 40dana

primetila sam da su mi se i prosle god isto posle vracanja zamrznutih embriona ciklusi produzili na 48,43,35 i na kraju najzad 28

vec vise od godinu dana pijem glukofaz xr 2x750,zbog sy pco i izbacila sam slatkise,
Da li je potrebno jos nesto da korigujem u ishrani ili od terapije?
Da li je normalno da se ciklusi ovako produze nakon postupka vto i iui ?

hvala puno
pozdrav


Vi imate policistične jajnike. Obavezno korigujte ishranu i uvedite redovnu fizičku aktivnost. Proverite TSH. Nije neobično da se produži jedan ciklus posle IUI ili VTO.

dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine



hvala puno na odgovoru!
tsh-2,360 (0,400-4,000)
pored slatkisa sta jos treba da iskljucim iz ishrane?


Obavezno praćenje hormona TSH i uradite antiTPO i antiTG at. Isključite sokove, testa, peciva, beli hleb, grickalice...

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

uradjene analize i rezultati su sledeci:
1.auto antitela TPO 26,9 ( ref.vred.. 0-10)
2.auto antitela prema tireoglobulinu ATG <10 ( ref.vred. 0-25,3)

da li zbog pcos treba da izbacim i pirinac i krompir? da li smem da jedem hrono hleb?

Hvala puno



Nije potrebno da radite hormone iz ciklusa u ciklus. Kontrolište TSH u trudnoći. Nastavite terapiju, dijetu i fizičku aktivnost. Umerena, raznovrsna ishrana je najbolja preporuka.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1236
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
7.10.2017 1:03:28   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Draga dr Jelena,

da li možete da mi objasnite ovaj rezultat? Rađeno je na VMA. Da li je potrebna neka terapija pre i tokom trudnoće? Teško ostajem u drugom stanju, jednom spontano i dva puta uz pomoć klomifena (to je sve u poslednjih 10 godina) i od toga je samo jedna trudnoća bila uspešno izneta.

user posted image

Hvala unapred,
Ana

P.S. Ovo su rezultati iz Kliničkog centra i tamo mi je rečeno da je sve u redu.

user posted image

user posted image



Nalazi urođenih trombofilija za FII i FV su uredne. Heterozigotna mutacija u genu za MTHFR i homozigotna za PAI1 nisu trombofilije. Nalazi iz KCS su takođe uredni.
Potrebno je da uradite OGTT sa 75g glukoze i merenjem glikemija i insulinemija u 0.30.60. i 120.min testa i obavezno TSH.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine



Draga dr Jelena, hvala vam na odgovoru. Da li ova mutacija zahteva neku terapiju, nevezano za trudnoću? Treba li da vodim računa o ishrani više nego obično ili da koristim neke lekove...?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 1237
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
11.10.2017 0:59:57   
zece

IZVORNA PORUKA: Ana RR


IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Draga dr Jelena,

da li možete da mi objasnite ovaj rezultat? Rađeno je na VMA. Da li je potrebna neka terapija pre i tokom trudnoće? Teško ostajem u drugom stanju, jednom spontano i dva puta uz pomoć klomifena (to je sve u poslednjih 10 godina) i od toga je samo jedna trudnoća bila uspešno izneta.

user posted image

Hvala unapred,
Ana

P.S. Ovo su rezultati iz Kliničkog centra i tamo mi je rečeno da je sve u redu.

user posted image

user posted image



Nalazi urođenih trombofilija za FII i FV su uredne. Heterozigotna mutacija u genu za MTHFR i homozigotna za PAI1 nisu trombofilije. Nalazi iz KCS su takođe uredni.
Potrebno je da uradite OGTT sa 75g glukoze i merenjem glikemija i insulinemija u 0.30.60. i 120.min testa i obavezno TSH.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine



Draga dr Jelena, hvala vam na odgovoru. Da li ova mutacija zahteva neku terapiju, nevezano za trudnoću? Treba li da vodim računa o ishrani više nego obično ili da koristim neke lekove...?
jas za mthfr c677t heterozigot uzimam kardiopirin 100 svaki drugi dan po 1 apce pijem i b kompleks plusvit b 12 i l metilfolat i vit c ali ja imam i mthfr a1298 c neznam jesi li nekad ispitala homocistein ja da i prema njega mi je data ta terapija sada sam htela pitati dr jelena zasto tsh za ivf mora da bude ispod dva i pol i zasto vit d mora da je nad 30

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1238
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
11.10.2017 1:05:20   
zece
I jeli to trombofilija kada neko kao meni ima kombinovan mthfr a1298c i c677t heterozigot ja imam i faktor v five heterozigot i faktor 13 heterozigot i ENOS genite sta su heterozigot dr su mi rekli da sam sa visok rizik jer i moja majka i moj djed i dedine sestre su imale tromboza

< Poruku je uredio dunja RR -- 24.10.2017 0:52:27 >

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 1239
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
13.10.2017 15:38:16   
Duškić
Postovana dr,
Mozete li mi pogledati rezultate, volela bih da cujem vase misljenje.
Unapred hvala .
user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 24.10.2017 0:52:15 >

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1240
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
14.10.2017 0:59:38   
zece
Postovan dr htela sam vas pitati kako hipofiza djeluje na vid imeno zbog visokog prolaktina I zbog sirenje hipofiza na mr je pokazao da se hipofiza Siri pre nekoliko god sada je ok ali je vidno pole ostao lose na izvestaj od oftalmologu pise prisutni periferni defekti obostrano I sad me salje na octzadni segment oka zasto se to radi ja nocu ponekad gubim vid

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 1241
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
24.10.2017 0:05:10   
MajaC
Postovani, momak i ja od januara ne koristimo zastitu i svaki nas odnos zavrsi se ejakulacijom. Ono sto me zanima jeste da pogledate moj endokrinoloski nalaz i kazete mi da li bi mogao biti problem u njemu (nalazu)?

Naime, sve mi je u parametrima sem dva hormona, Testosteron koji iznosi 0,544 H, te DHEA S 378 a prema parametrima za Testosteron referentne vrijednosti su 0,06-0,48, a za DHEA S 98,8-340.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1242
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
24.10.2017 0:10:24   
dddaca
Poštovana dr,
imam uvećanu štitastu žlezdu. Hormoni su u redu. Na ultrazvučnom pregledu mi je rečeno da je puna nekih malih ožiljaka. Večeras me je dete u igri svom snagom udarilo nogom u predelu žlezde. Od tad osećam kao da me "žulja"nešto sa unutrašnje strane vrata, kao da imam knedlu u grlu. Nisam promukla, boja glasa nije promenjena, samo osećam to žuljanje. Da li imam razlog za brigu? Koje posledice može imati ovaj udarac?

< Poruku je uredio dunja RR -- 24.10.2017 0:51:52 >

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 1243
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
14.11.2017 21:50:38   
nata11
Da li mozete prokomentarisati rezultat. Da li je potrebno uraditi jos dodatnih analiza? Da li je potrebna terapija tokom vto procesa ( 1.vto proces se zavrsio biohemijskom trudnocom)
user posted image

_____________________________





(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 1244
   RE: Pitajte endokrinologa na Ringeraji!
20.11.2017 2:18:58   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: Ana RR


IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Draga dr Jelena,

da li možete da mi objasnite ovaj rezultat? Rađeno je na VMA. Da li je potrebna neka terapija pre i tokom trudnoće? Teško ostajem u drugom stanju, jednom spontano i dva puta uz pomoć klomifena (to je sve u poslednjih 10 godina) i od toga je samo jedna trudnoća bila uspešno izneta.

user posted image

Hvala unapred,
Ana

P.S. Ovo su rezultati iz Kliničkog centra i tamo mi je rečeno da je sve u redu.

user posted image

user posted image



Nalazi urođenih trombofilija za FII i FV su uredne. Heterozigotna mutacija u genu za MTHFR i homozigotna za PAI1 nisu trombofilije. Nalazi iz KCS su takođe uredni.
Potrebno je da uradite OGTT sa 75g glukoze i merenjem glikemija i insulinemija u 0.30.60. i 120.min testa i obavezno TSH.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine



Draga dr Jelena, hvala vam na odgovoru. Da li ova mutacija zahteva neku terapiju, nevezano za trudnoću? Treba li da vodim računa o ishrani više nego obično ili da koristim neke lekove...?


Ovaj nalaz ne zahteva posebnu terapiju ni u trudnoći ni van trudnoće. Tokom života pratite šećer i masnoće u krvi.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1245
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
20.11.2017 2:20:47   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: zece

I jeli to trombofilija kada neko kao meni ima kombinovan mthfr a1298c i c677t heterozigot ja imam i faktor v five heterozigot i faktor 13 heterozigot i ENOS genite sta su heterozigot dr su mi rekli da sam sa visok rizik jer i moja majka i moj djed i dedine sestre su imale tromboza.
Postovan dr htela sam vas pitati kako hipofiza djeluje na vid imeno zbog visokog prolaktina I zbog sirenje hipofiza na mr je pokazao da se hipofiza Siri pre nekoliko god sada je ok ali je vidno pole ostao lose na izvestaj od oftalmologu pise prisutni periferni defekti obostrano I sad me salje na octzadni segment oka zasto se to radi ja nocu ponekad gubim vid


Vi imate urođenu trombofiliju i sklonost ka trombozi. Tumori hipofize mogu da izazovu poremećaje vida.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 1246
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
20.11.2017 2:21:29   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: MajaC

Postovani, momak i ja od januara ne koristimo zastitu i svaki nas odnos zavrsi se ejakulacijom. Ono sto me zanima jeste da pogledate moj endokrinoloski nalaz i kazete mi da li bi mogao biti problem u njemu (nalazu)?

Naime, sve mi je u parametrima sem dva hormona, Testosteron koji iznosi 0,544 H, te DHEA S 378 a prema parametrima za Testosteron referentne vrijednosti su 0,06-0,48, a za DHEA S 98,8-340.


Mogao bi biti problem u ovim hormonima, najverovatnije u sklopu sindroma policističnih jajnika mada se moraju isključiti i hiperprolaktinemija, poremećaji rada nadbubrežnih i štitaste žlezde.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu MajaC)
Direktna veza do poruke: 1247
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
20.11.2017 2:22:32   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: dddaca

Poštovana dr,
imam uvećanu štitastu žlezdu. Hormoni su u redu. Na ultrazvučnom pregledu mi je rečeno da je puna nekih malih ožiljaka. Večeras me je dete u igri svom snagom udarilo nogom u predelu žlezde. Od tad osećam kao da me "žulja"nešto sa unutrašnje strane vrata, kao da imam knedlu u grlu. Nisam promukla, boja glasa nije promenjena, samo osećam to žuljanje. Da li imam razlog za brigu? Koje posledice može imati ovaj udarac?


Prema opisu UZ nalaza najverovatnije je da imate autoimuno zapaljenje štitaste žlezde. Ako imate tegobe, uradite novi UZ štitste žlezde i pregled ORL s obzirom da se iza žlezde nalaze grkljan i dušnik.


Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 1248
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
20.11.2017 2:23:20   
Ringerajin doktor

IZVORNA PORUKA: nata11

Da li mozete prokomentarisati rezultat. Da li je potrebno uraditi jos dodatnih analiza? Da li je potrebna terapija tokom vto procesa ( 1.vto proces se zavrsio biohemijskom trudnocom)
user posted image


Potrebno je da uradite homocistein u krvi (ujutru na gladan stomak). Nalaz TT677 za MTHFR nije trombofilija već genska varijanta, terapija nije potrebna sem u slučaju da raste D dimer tokom trudnoće iznad dozvoljenih vrednosti.

Dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1249
   RE: Pitajte doktora na Ringeraji!
20.11.2017 9:17:30   
isidora88
Postovani, trudna sam i koristim eytirox, (vec 8 godina imam hipotireozu i hasimoto) na pocetku trudnoce 150mg, sada 100, dr mi je postepeno smanjivala jer sam u blagoj hipertireozi sve vreme. Poslednji nalaz je pokazao tsh 0,16. T4-152 (ref.do 150), ft3-4 u okviru ref.vrednosti. Greskom mi je radjen T4 umesto ft4.
Mene brine kako na bebu utice moja hipertireoza, inace imam i hipertenziju, pijem metildopu 4x, magnezijum, nifelat pp, presolol 1/2 ujutru i uvece.
Ono sto sam primetila poslednjih dana je otezano disanje, tj.kao da mi stoji knedla u grlu, prilikom izdisaja mi se uvula (resica) skroz savije na jezik i proizcodi se vibracija vazduha, ne vidim svoje grlo kad zinem, krajnici su ok, ali mi je jezik i ta uvula skroz nekako jedno uz drugo. Da li je to posledica trenutne hipertireoze ili je nesto drugo u pitanju?

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Ringerajin doktor)
Direktna veza do poruke: 1250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Retke bolesti deca češće nasleđuju od oca
Greške u očevoj DNK mogu biti uzročnici retkih bolesti kod dece, jer se upravo od očeva nasleđuje četiri puta više novih...
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here