Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedelje) 12/13 [chat] (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


dijana1* -> Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedelje) 12/13 [chat] (1.12.2013 10:05:58)

Drage trudnice [sm=nosecka.gif]

zbog velikog interesovanja da se tema za razgovor među trudnicama podeli na neki način, kako bi ipak mogle pričati one trudnice koje su u približnoj istoj nedelji trudnoće, RR tim je odlučio da napravi tri teme:

- Trudnice - prvo tromesečje (1. - 13. nedelja)
- Trudnice - drugo tromesečje (14. - 26. nedelja)
- Trudnice - treće tromesečje (27. do 42. nedelja)

vašu trudnoću možete pratiti na Ringeraji na sledeće načine:

U kalendaru trudnoće KLIK OVDE
Putem mail-a (pročitajte više) KLIK OVDE


Pročitajte i zanimljive članke o trudnoći:

- Rast ploda po nedeljama 3. tromesečje KLIK OVDE
- Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći KLIK OVDE
- Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći KLIK OVDE


Za trudnice pred porođajem, jedna zanimljiva tema sa foruma, gde će naći aktivne linkove na textove:

- Spisak porodilišta u Srbiji KLIK OVDE



Nakon porođaja, vidimo se u temi: Spisak RR mama


Ne zaboravite da konkretna pitanja o zatrudnjivanju, trudnoći, bebama, deci, porodici itd. postavljamo u za to otvorene teme.

U vezi toga preporučujemo da pročitate

OPŠTE USLOVE KORIŠĆENJA FORUMA


Ako ta pravila budu krsena,chat teme cemo zatvarati .[sm=smiley1.gif]


[image]http://www.dodaj.rs/f/i/fs/3kUkUWZR/njnjnjnj.jpg[/image]


SPISAK TRUDNICA TREĆEG TROMESEČJA I PREDVIĐENIH TERMINA POROĐAJA :



30.12.2013 jipiii
10.01.2014. Powerpuff Girl
11.01.2014. mirkam
14.01.2014. smaajliii
27.01.2014. Dada81
05.02.2014. marijana22
06.02.2014. dani.kv
17.02.2014. viking RR
18,02.2014. Nimfa
16.03.2014. suboticanka


Javite se moderatorima ili administratoru kad ima nekih promena oko termina, da redovno ažuriramo spisak. [sm=smiley1.gif]




Dani.kv -> RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedelje) 12/13 [chat] (1.12.2013 10:58:24)

Dobro jutro. Prva smena zatajila? Sta da se radi kad je treca najpopularnija. Evo ja malo pre ustala. Noc je bila duga i bolna. Gledam spisak i cvrsto se drzim termina, mada je CR od 8-15 januara, ako bebe ne porane. Ovako cini se ima vremena.
Budite mi zdrave i vesele




mala_koala -> RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedelje) 12/13 [chat] (1.12.2013 11:29:44)

Dobro jutro! Dani kako divna prva poruka za novi pocetak.
Jos sam ja tu. Izgleda da sam ustala na levu nogu. Nesto me uhvatila frka. Ja sam pre nedelju dana celu kucu sredila pod konac, izdepilirala noge (i meni se sve upalilo...) i sad je sve u haosu. Poslala sam dete kod babe, sad prvo generalna kuce, pa cu generalno sebe da sredim [sm=smiley36.gif] i valjda ce od sve te akcije nesto da se pokrene! Kao sto Dani rece budite sve zdrave i vesele! A ko je bolestan da brzo ozdravi pa da svi uzivamo sa nasim bebicama!




viking -> RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedelje) 12/13 [chat] (1.12.2013 11:35:31)

Koalo, ubacila sam te na spisak [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Jeste da ćeš biti vrlo kratko tu, ali nisam znala ranije...
Kad ideš kod dr? Ili čekaš da počne pa onda ideš?




Biserce -> RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedelje) 12/13 [chat] (1.12.2013 11:55:11)

Dan!
Dijana, ne nosim dnevne nego one normalne uloske da ne bih svakih pola sata kad krenem da kasljem menjala ves, ove bezvezne uzeo mi mm jos dok sam krvarila u pocetku i bila u bolnici pa ostali, moram da uzmem feel fine, oni su mi najbolji ili da stavljam mrezaste, nemam pojma sta cu. Mm me zeza da sam kao majmunica:D:D:D i po rukama mi izaslo nesto crveno od cifa, haos, cela se drapam, jedino su mi noge ok.




mala_koala -> RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedelje) 12/13 [chat] (1.12.2013 12:23:39)

Hvala Viking! U prosloj trudnoci sam se zgledala kad cu ja na pocetak spiska, a sad odmah prva na redu [sm=smiley36.gif] Slabo sam pisala u ovoj trudnoci jer sam radila kao crnac do pre nedelju dana. Sutra idem kod doktora, ceka da krene prirodno. Prvu trudnocu sam prenela sest dana, nadala sam se da cu sada malo ranije ali izgleda da se bebi ne zuri.




srna001 -> RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedelje) 12/13 [chat] (1.12.2013 22:10:01)

Evo i mene.Sve po starom, kašljem uredno ali sam sad batalila sve sirupe i pomoćna sredstva pa ćemo videti ima li nade.Čini mi se da je malo bolje nego pre dva dana.Barem se ne budim sa bolnim i suvim grlom od kašlja.

Biserče ja stavljam one dnevne pa kad god pišnem a to je jako često trk da se presvaličim.Ubitačno.Za ovih par dana potrošila sam ih koliko za celu trudnoću.Meni su ok, ne smetaju mi, nemam nikakvih nus pojava.

Ja sam noge izdepilirala epilatorom ali ne mogu gospođicu, mnogo boli pa sam se latila brijača i sad popravljam na dva dana, i tako do kraja.

Nešto su mi učestale kontrakcije i sve su neprijatnije ali još uvek ne bole a pošto me niko do sad nije pregledao pojma nemam kakva je situacija.




mala_koala -> RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedelje) 12/13 [chat] (1.12.2013 23:52:51)

Srna bas mi je drago da si bolje[sm=bravo.gif] Valjda ce brzo prestati i taj kasalj! Mene malo pocela frka da hvata sto jos nema nikakvih signala. Kako je smor kad se predje termin... Ni ja jos nisam imala ni jedan vaginalni pregled pa ne znam da li sam otvorena. A kontrakcije imam s vremena na vreme ali nisu bolne.




Powerpuff Girl -> RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedelje) 12/13 [chat] (2.12.2013 5:14:11)

Dobro jutro, drage [sm=nosecka.gif]
Ja sam ona rudarsko-pekarska smena, budjenje najkasnije u 4h.
Juce sam isla na depilaciju celog podrucja koje odavno ne vidim od stomaka, da bih malo olaksala i sebi i kozmeticarki situaciju pred sledecu depilaciju, pred porodjaj. Jao, sto je bolelo i peklo [sm=smiley13.gif]
A tek poze nilske konjice na onom kozmeticarskom stolu... bruka! [sm=smiley36.gif]
Eeeeeh, sta sve necemo istrpeti!




Dani.kv -> RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedelje) 12/13 [chat] (2.12.2013 5:25:52)

Muka mi je vise od ovog ne spavanja. I taman ce san oko sedam da me savlada a ja moram kod lekara da otvorim bolovanje. Bebe udaraju na sve strane a mene nesto u predelu desnog jajnika bolucka.
PG ja o depilaciji vec par meseci ne razmisljam. Mislim da bi se porodila na stolu koliko mi je koza osetljiva na bol




Powerpuff Girl -> RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedelje) 12/13 [chat] (2.12.2013 6:13:15)

Dani, ti imas stereo bokserske udarce, ne mogu ni da zamislim kako ti je [sm=smiley1.gif]
A sto se tice depilacije, ne znam da li mi je bilo zalije sebe, kozmeticarke koja se namucila ili bebe koja je lupala kad god se povuce ona traka [sm=jezicek.gif]
Tesim se da me ceka jos jedna depilacija za nekih par nedelja/mesec dana, a onda me do leta nece videti [sm=smiley36.gif]




Biserce -> RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedelje) 12/13 [chat] (2.12.2013 12:10:40)

Gde ste sve pobegle?
Kod nas nista novo, ustala sam na levu nogu. Sve me zivcira i nista mi ne ide od ruke. Mozda bi bilo bolje da prespavam dan:p:p




dijana1* -> RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedelje) 12/13 [chat] (2.12.2013 12:40:01)

Stomacici jesmo li na broju[sm=smiley36.gif]
Samo da opravdam noc:-) nisam spavala ali me je mrzelo da kucam:-) nocas sam bila izvidjac[sm=smiley36.gif]
Ja sam se sinoc kao nesto sredila posto shtra idem na pregled. Ako nista drugo uljudila sam se[sm=smiley36.gif] naravno na pamet sve radim:-)
Od juce me s vremeba na vreme po malo zaboli stomak kao blagi menstrualni bolovi. Ali bas malo. Do sada sam imala stvrdnjavanje stomaka a sada ovo.
Srna jesi li ozdravila?
MK bebici bas lepo u stomaku.
Veliki pozdrav za sve stomacice!




mala_koala -> RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedelje) 12/13 [chat] (2.12.2013 17:43:02)

Evo i mene sve po starom. Samo da vam se javim da sam jos tu.




viking -> RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedelje) 12/13 [chat] (2.12.2013 17:54:17)

Jao, mene je sramota da vam napišem koliko sam spavala... imam osećaj da sad neću spavati deset dana :)
Inače, kod mene ama baš ništa novo, ni juče ni danas nisam izašla iz kuće :(




mala_koala -> RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedelje) 12/13 [chat] (2.12.2013 19:54:42)

Drugari meni pocele kontrakcije, cenim da se sutra poradjam [sm=smiley1.gif]




viking -> RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedelje) 12/13 [chat] (2.12.2013 19:56:47)

Pa super, vreme ti je! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]
Znate li pol, ime?




mala_koala -> RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedelje) 12/13 [chat] (2.12.2013 20:04:44)

Trebalo bi da bude decak a oko imena jos pregovaromo.




viking -> RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedelje) 12/13 [chat] (2.12.2013 21:06:12)

Divno [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley27.gif[/image] Želim ti lak i bezbolan porođaj, ako imaš mogućnosti javljaj kako napreduje!




marijana22 -> RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedelje) 12/13 [chat] (2.12.2013 21:15:24)

Pozdrav

Evo da se upoisem u novu temu
Kod mene sve po starom. Ustvari A. je malo bolje, vodili ga danas u vrtic. Ja malo odmarala i peglala ves.
Sutra bi trebalo da idem na vezbe, a mozda uzmem i rezultate krvi ako stignem. Sto se tice depilacije planirala sam da posle 20.01 odem, ali sad se nesto dvoumim nisam sigurna da li cu moci da izdrzim.......

Koalo navijamo da bude brzo i lako [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




viking -> RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedelje) 12/13 [chat] (2.12.2013 21:21:06)

Marijana, gde ideš na depilaciju, negde u kraju? Ja već godinama idem na Crveni krst, ali to mi sad već postaje mnogo daleko pa tražim neku preporuku ovde kod nas. Ako imaš, napiši mi u pp :)
Kad ćeš u Zvezdaru?




marijana22 -> RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedelje) 12/13 [chat] (2.12.2013 21:39:12)

U Gradsku idem krajem meseca, tada krecem na ctg, pa cu posle verovatno ici jednom nedeljno.
A za depilaciju nemam pojma jos, ranije sam isla kod neke devojke na Bezaniju, ali kod nje nisam isla od porodjaja. A jednom sam kupila neki kupon preko kolektive za neki salon kod tebe u kraju, i bili su ok

Kad ces ti u Gradsku?




viking -> RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedelje) 12/13 [chat] (2.12.2013 21:45:35)

Dr mi rekla da dodjem oko 25. decembra, te nedelje jedan dan pa da ostanem dva tri dana da urade testove. Javiću joj se nedelju dana ranije da utanačimo datum.




srna001 -> RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedelje) 12/13 [chat] (2.12.2013 22:08:02)

Koala navijamo!!![sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Dijana kakvi ozdravila kašljem i dalje kao magare a Z se jutro probudila opet sa konjuktivitisom, da čovek poludi.Vodili smo ih kod dr oboje, O na kontrolu , sutra ide u školu, mada i on kašlje za medalju a Z zbog konjuktivitisa i kašlja koji ne jenjava.Vadili joj krv, kaže dr sve je ok, dobila je Hloromfenikol za oči i kao proćiće samo od sebe.Imala je danas t oko 37.4, sad nema.Uopšte nisam pametna,A meni se sekret i dalje sliva niz grlo pa me to iritira i tera nakašlaj, tako da preko noći i veči deo dana kašljem onako suvo iritantno a ujutru kao pušač.

I ja sam juče imala kao blage menstrualne bolove, odmah sam legla, samo mi sad porođaj fali.Evo kunem vam se sad bih otišla da se porađam samo da mi ovaj kašalj već jednom prestane, a glas mi je kao iz bunara.




viking -> RE: Trudnice- treće tromesečje (27 - 42 nedelje) 12/13 [chat] (2.12.2013 22:15:40)

Srna, da te možda dodatno ne iritira suv vazduh u stanu?




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>