Buđ po zidovima :( (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


guppy RR -> Buđ po zidovima :( (15.8.2008 16:50:14)

Da li ste kad imale problema sa vlagom u prostorima i buđi? Kako ste to rešavale?
[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




stella -> RE: Buđ po zidovima :( (17.8.2008 17:22:12)

Imali smo u kuci gdje smo prije zivjeli.Nebih ti znala reci nista jer smo odselili odatle(bili smo podstanari)
Pokusavala sam brisati cim to primjetim al kad tek udjes u kucu bas se osjeti.




ebru -> RE: Buđ po zidovima :( (21.8.2008 14:51:50)

Kod mene u dnevnom boravku ima bas te budji crne i to po dnu zidova,iz razloga sto je soba ogromna a grijanje nije prilagodjeno kvadraturi.Iza ugaone u cosku i po zidovima od jednog prozora(ima ih 2)bas imaju te crne fleke.
Dok mi jedan dan nije dosla komsinica ovdje iz zgrade i rekla da pobrisem samo toplom vodom i krpom.I tako sam i uradila...i ewo vec dugo nema,a niti se cuje vlaga u kuci...pojavi se ono ali ne kao prije ja to docekam i odma pobrisem...




ElmaB -> RE: Buđ po zidovima :( (22.8.2008 9:22:40)

Ja sam imala taj problem, ali sam ga uspjesno rijesila. Prije krecenja, na zidove se nanese neka tekucina, koja treba da ostoji 24 sata. Poslije toga zidovi postanu skoro zeleni i tek onda se kreci. Ta smjesa se kupuje u prodavnicama boja i lakova i samo pitajte za to, prodavaci ce vec znati o cemu se radi! Efikasno je, vjerujte!




guppy RR -> RE: Buđ po zidovima :( (24.8.2008 17:00:29)

Kupili smo neku tečnost koja uklanja buđ. I Varikina to dobro radi, ali ja sa njom ne volim da radim...

Nabavili smo i boju protiv buđi i neko sredstvo koje se umeša u tu boju pre krečenja, pa kao ima duži efekat, a nije otrovno kad se sasuši. Videćemo ...





pakica -> RE: Buđ po zidovima :( (18.8.2010 13:40:43)

Ti dodaci bojama su puni otrova i imaju kratak rok trajanja. Ja sam pokusavala sa tim ali nisam uspela da resim do kraja problem. Pritom je muz imao strasne alergijske reakcije sto smo kasnije utvrdili. Muz je trazio po netu i naleteo na nemacke proizvode Bioni. Imaju i srebra u sebi pa imaju i antivirusna svojstva i da smanjuju alergijske rekacije na bakterije u vazduhu. Tvrde da ubijaju 99,9% bakterija i pritom su u potpunosti ekoloski. Kako imamo cerkicu od 6 meseci ovo nam se cinilo kao idealno resenje pa smo mesta gde se pojavljivala budj na zidovima okrecili bojom Bioni Nature. Nakon godinu dana eksploatacije i dalje se nista nije pojavilo na zidu i plafonu.




viking -> RE: Buđ po zidovima :( (18.8.2010 15:51:35)

Kompanija JUB ima neki proizvod koji se stavlja na zidove pre krečenja, mislim da se zove fungicid, nama je super odradio radnju. Živeli smo u stanu bez terase pa smo veš sušili u spavaćoj sobi. Leti i zimi kad radi centralno grejanje nije problem, ali u proleće i na jesen stvari su se sušile i po nedelju dana pa su zidovi počeli da vlaže. Od kad smo to namazali, nismo imali problema.




jance -> RE: Buđ po zidovima :( (19.8.2010 18:36:38)

moji svekar i svekrva imaju sada posle poplave ogromnih problema sa vlagom i tim gljivicama koje su posledica toga. naravno, znam da treba vremena da se sve osusi, ali oni jadni vise nisu imali kuda pa su morali da se usele, mada nista tamo dole nije ni izbliza suvo.
Iskreno toliku kolicinu vlage nisam u zivotu videla.
znoje im se plocice u kupatilu i kuhinji, sve u kuhinji sto nije plastika ili staklo ima crne fleke po sebi, beli frizider je crn, ako slucajno pokupi i moj ves pokupi sa strika i ostavi kod nje preko noci, moram ponovo da ga perem jer smrdi na budj i nemogu to provetriti nikako. secer, so.... sve je konstantno mokro. njihova garderoba hvata budj na najneverovatnijim mestima kao sto su kaisevi, kragne na kosuljama.....
i naravno, evo sada skoro 2 meseca posle poplave, ni izbliza nije nista suvo....




Lilly* -> RE: Buđ po zidovima :( (19.8.2010 18:46:37)

Najefikasnije "sredstvo" za ribanje buđi sa zidova je SO, znači obična kuhinjska so. Uzmete na vlažan sunđer soli, istrljate buđavo mesto, ostaviteda odstoji 5-10-15 min, malo još protrljate i operete. So em što je abrazivna, em je odlična za dezinfekciju (sećate se one priče iz biologije o hipertoničnim rastvorima [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley23.gif[/image]) tako da je odlična uopšte za ribanje po kuhinji [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




jance -> RE: Buđ po zidovima :( (19.8.2010 18:51:11)

mojoj sestri je inace uspelo sa Domestosom, ali je povrsina bila mala i trajalo je nekoliko dana dok su rezlutati poceli da budu vidljivi ( mada ja mislim da nebi cekala i udisala domestos i nekoliko sati a kamoli nekoliko dana).




okacvuk -> RE: Buđ po zidovima :( (19.8.2010 19:00:52)

Probajte ono sto sam ja uradila...kod mene se to pokazalo efikasnoa:
Kupite VAREKINU ILI ACE...Prespite je u one posudice sa prskalicom i poprskajte zidove.
Budj nestaje posle par minuta bez ikakvog trljanja i brisanja...
Provereno:)))




jance -> RE: Buđ po zidovima :( (19.8.2010 19:08:19)

inace nisam verovala kako budj i vlaga jako uticu na zdravlje. kad je bila poplava, nedelju dana smo proveli kod mm sestre, spavali u necakinoj sobi, dete inace vazi za jako slabo i bolesljivo celog zivota. stalno ima problemima te sa sinusima, te sa alergiijama, pa sa plucima....
svi su mislili, pa ko veli slabasno dete, pa sta je tu je. spominjala je mm sestra da dete ima malo vlage po zidovima u sobi ali da je to na zidu iza ormara i nije strasno pa nebi trebao da bude problem. no taj ormar smo morali da pomerimo kad smo mi tamo spavali i da otkrijemo ceo taj vlazni i budjavi deo. joj kad sam ja pocela da kasljem i kijam, to nije bilo normalno! morala sam iz stana napolje da izadljem da bi se smirilo. stvarno mi je to bas otvorilo oci, a kanda i njima jer cim smo otisli odma su detetu renovirali sobu i nadam se barem privremeno resili problem vlage.




Lilly* -> RE: Buđ po zidovima :( (19.8.2010 19:19:05)

IZVORNA PORUKA: jance

mojoj sestri je inace uspelo sa Domestosom, ali je povrsina bila mala i trajalo je nekoliko dana dok su rezlutati poceli da budu vidljivi ( mada ja mislim da nebi cekala i udisala domestos i nekoliko sati a kamoli nekoliko dana).

Zato je i dobro ovo sa soli, nema mirisa (da ne kažem smrada Domestosa ili varikine) i nije otrovno, radi provereno [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Podrum Š. -> RE: Buđ po zidovima :( (19.8.2010 19:19:34)

IZVORNA PORUKA: Lilly RR

Najefikasnije "sredstvo" za ribanje buđi sa zidova je SO, znači obična kuhinjska so. Uzmete na vlažan sunđer soli, istrljate buđavo mesto, ostaviteda odstoji 5-10-15 min, malo još protrljate i operete. So em što je abrazivna, em je odlična za dezinfekciju (sećate se one priče iz biologije o hipertoničnim rastvorima [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley23.gif[/image] ) tako da je odlična uopšte za ribanje po kuhinji [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Lilly ovo mi se čini kao pametan predlog. Moram mojoj snaji da kažem.
Nema šta nisu probali. katastrofa. a oboje dece imaju problema, mlađe asmatičar i to baš baš.
Odlepila sam i ja zbog toga a verujem i oni.




Lilly* -> RE: Buđ po zidovima :( (19.8.2010 19:20:42)

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley20.gif[/image]




pakica -> RE: Buđ po zidovima :( (19.8.2010 23:02:29)

Negde sam skoro procitala da po nekim istrazivanjima svako 6 dete boluje od raznih alergija, kaslja, astme bas iz razloga sto su stalnom kontaktu sa gljivicama i budji. A gljivice i budj se prenose preko vazduha. Takodje svaka 3 kuca ima problem sa gljivicama. 




viking -> RE: Buđ po zidovima :( (19.8.2010 23:15:35)

Moje skromno mišljenje je da se su ove varijante sa varikinom, solju, domestosom i sl. samo privremene i samo estetske prirode. Time se samo skine buđ sa površine, ali se ne rešava problem vlage u zidovima.




pakica -> RE: Buđ po zidovima :( (23.8.2010 22:19:56)

Da, problemu treba prici sistematski i otkloniti pravi uzrok stvaranju vlage i budji. Evo nasla sam link ovih boja koje smo mi koristili. tamo su sve lepo objasnili http://www.nanotehnologije.rs




Lu -> RE: Buđ po zidovima :( (23.8.2010 22:30:29)

Nažalost, ako nema dobre vanjske izolacije, sve nabrojano je kratkoročno rješenje.
Naravno nisu svi u mogućnosti da to naprave, pogotovo u zgradama.




Anck Su Nmaun -> RE: Buđ po zidovima :( (31.1.2012 13:23:44)

Nama se budj pojavila po donjim uglovima u svakoj prostoriji, a to je nov stan!
Zavrsen letos akd smo i uselili!

Mi je brisemo al se ubrzo vrati! Kako to da resimo, zna li neko????




hanka -> RE: Buđ po zidovima :( (31.1.2012 13:32:05)

Najtanji stiropor da se zalepi iznutra po uglovima sa lepkom i mrezicom kao za spoljnu izolaciju,izgletuje i okreci
Ili sad ne mogu da se setim kako se zove ono sto se premaze crne je boje i stavljaju ga pri izgradnji bazena ili poda u kupatilima a ima i nesto manje kvalitetnije mislim da je kao neka podloga.Sve zavisi koliko posla hoces da otvoris i koliko trajno da bude
Mi smo prvom varijantom resili kuhinju a drugom kupatilo kad smo prosirili pa da se ne bi pojavila budj u sobi pored




neron -> RE: Buđ po zidovima :( (3.2.2012 11:14:19)

bas sam htela pitati kako se rjesiti buđi a da nije stetno po nas i sad posto ovo procitak odoh posoliti zidove, pa vidjecemo djeluje li.




zoća -> RE: Buđ po zidovima :( (3.2.2012 11:20:52)

tu je prvo otkloniti vlagu iz vazduha,pa vlagu sa zida i tek tada će biti rešen i problem kondezacije i buđi




zoća -> RE: Buđ po zidovima :( (3.2.2012 11:24:27)


IZVORNA PORUKA: zoća

tu je prvo otkloniti vlagu iz vazduha,pa vlagu sa zida i tek tada će biti rešen i problem kondezacije i buđi
A jedno od malo dugoročnijh stvari je algicid koji se namaže na zid predhodno opran i kada se kreči ima tečnost koja se stavi u masu za krečenje,sve su ti rešenja ali ne dugoročna dok se ne reši problem vlage




neron -> RE: Buđ po zidovima :( (3.2.2012 11:34:24)

i moj muz je htio da to rjesi sa tim sredstvima koja ubijaju buđ, al dovoljno je sto se i ovako trujemo svim i svacim, jos mi samo to treba i u spavacoj sobi. svjesna sam ja da je demit fasada jedini lek za to al jbg to me izadje finansijski kao i jedan postupak vto , a trenutno mi je ovo drugo prece.
izgleda da so djeluje al mi ostaju vlazni zidovi [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image], odoh ih fenom susiti.




Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>