SIROVA 'ŠTRUDLA' OD JABUKA (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


Vučko.ba. -> SIROVA 'ŠTRUDLA' OD JABUKA (19.12.2013 15:39:31)

Sastojci za tijesto: 1 šalica liješnjaka (ili badema, prethodno namočenih nekoliko sati)
1 šalica sušenih datulja (bez koštica)
Sastojci za nadjev: 1 velika jabuka (ili par malih) ,1 šalica sušenih grožđica (prethodno namočenih nekoliko sati), žličica cimeta, malo limunovog soka
Sameljete liješnjake, dodajte datulje pa izmiksajte zajedno. Dobivenu smjesu/ tijesto stisnete rukama u čvrstu kuglu pa razvaljajte na papir u oblik pravokutnika.
Pomiješajte sastojke za nadjev. Ako je smjesa premokra, nadodajte malo mljevenih lješnjaka. Nadjev rasporedite po tijestu. Zarolajte tijesto pomoću papira, te ga dobro pristsnite rukama. Obratite pažnju da dobro pritisnete/ zatvorite krajeve, kako nadjev ne bi curio van.
Posipajte mljevenim lješnjacima ili kokosovim brašnom, te narežite na ploškice.
Kolač je ukusniji ako pustite da malo odstoji.

Na oko nije čemu, al je zato plaho mljac, a i zdravo je jako :)




Ana RR -> RE: SIROVA ''ŠTRUDLA'' OD JABUKA (19.12.2013 15:45:07)

Ma nemoj me za''ebavati [sm=smiley36.gif] gde si ti vuče stari [sm=smiley31.gif]




Vučko.ba. -> RE: SIROVA ''''ŠTRUDLA'''' OD JABUKA (19.12.2013 15:48:10)

Ev me... zalutam po kad kad Đe si ti care...kralju ...šahu... [sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif]

Ej jesi vidjela i ja znam nešto zdravo da nabacim a da nije pita [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Ana RR -> RE: SIROVA ''ŠTRUDLA'' OD JABUKA (19.12.2013 15:49:04)

Hehe, ipak ja više volim tvoje pite i pitice [sm=smiley36.gif]




Vučko.ba. -> RE: SIROVA ''ŠTRUDLA'' OD JABUKA (19.12.2013 15:52:38)

Ih ... natvarala sam se ja mnogih tema s jakim jelima (masnim, sa tjestom, mesinom i sl) al kurve godine šta da se radi :) nego ti si ipak mlađa (s istim datumom [sm=smiley1.gif]) al mlađa [sm=smiley1.gif]

nego jesul još uvijek ovi RR-ovci zeznuti mislim na moderatore ili imam štelu [sm=smiley36.gif]




Ana RR -> RE: SIROVA ''ŠTRUDLA'' OD JABUKA (19.12.2013 15:53:58)

Kako zeznuti i kakvu štelu [sm=smiley36.gif]




Vučko.ba. -> RE: SIROVA ''ŠTRUDLA'' OD JABUKA (19.12.2013 15:57:43)

ma onuuu znaš.... [sm=smiley1.gif]





Ana RR -> RE: SIROVA ''ŠTRUDLA'' OD JABUKA (19.12.2013 16:11:16)

Ma imaš štelu koju god hoćeš [sm=smiley1.gif]




Stranica: [1]