RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedelje ) 1/14 [chat ] (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


ivaMark -> RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedelje ) 1/14 [chat ] (4.1.2014 19:09:33)

Hvala vam puno drugarice [sm=smiley31.gif]

World, ovde sam u Prnjavoru kod dr (promenila sam onog prethodnog) ali kada dodje do porodjaja to se obavlja tu kod vas a ne ovde, razmisljala sam i shvatila da bi mi bilo cimanje da dolazim u B. Luku na preglede, morala bih i veliku bebu da cimam sa sobom (nemam kod koga da je ostavim) a i u prosloj trudnoci nisam bas najbolje podnosila voznju [sm=smiley11.gif] Srecno u ponedeljak[sm=smiley31.gif]




Jole84 -> RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedelje ) 1/14 [chat ] (5.1.2014 14:17:48)


IZVORNA PORUKA: Sosa Mena

Hvala Jole. Kako si mi ti?[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]


Dobro sam draga,debelim se [sm=jezicek.gif] Nadam se da ćeš sada češće da nas posećuješ[sm=smiley31.gif]
Iva Mark dobrodošla,želim ti laku trudnoću [sm=bravo.gif]




Sosa Mena -> RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedelje ) 1/14 [chat ] (5.1.2014 15:47:31)




Dobro sam draga,debelim se [sm=jezicek.gif] Nadam se da ćeš sada češće da nas posećuješ[sm=smiley31.gif]
Iva Mark dobrodošla,želim ti laku trudnoću [sm=bravo.gif]
[/quote]


Samo se debljaj. [sm=smiley1.gif]
Bi ja cesce ali Mena diktira tempo [sm=smiley36.gif]




World -> RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedelje ) 1/14 [chat ] (5.1.2014 16:06:20)


IZVORNA PORUKA: ivaMark

Hvala vam puno drugarice [sm=smiley31.gif]

World, ovde sam u Prnjavoru kod dr (promenila sam onog prethodnog) ali kada dodje do porodjaja to se obavlja tu kod vas a ne ovde, razmisljala sam i shvatila da bi mi bilo cimanje da dolazim u B. Luku na preglede, morala bih i veliku bebu da cimam sa sobom (nemam kod koga da je ostavim) a i u prosloj trudnoci nisam bas najbolje podnosila voznju [sm=smiley11.gif] Srecno u ponedeljak[sm=smiley31.gif]


pa super, ako ima ikakav iole normalan tamo, sto da se cimas bezveze... hvala [sm=smiley31.gif]

a bebu dobaci do nas, vidis da joj se svidjam [sm=smiley36.gif]




ivaMark -> RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedelje ) 1/14 [chat ] (6.1.2014 15:35:20)

Wold, jesi li bila kod dr? Nadam se da je sve ok [sm=smiley1.gif]
Mene svrbucka nesto dole, kako me iritira i nervira....grrrrrr.
Jedva cekam sredu da vidim kolika je tackica, jer ne znam ni sama kako ce da mi odredi duzinu trudnoce jer sam imala samo tri ciklusa posle trudnoce prve-od kojih je drugi kasnio dve nedelje, treci pet dana [sm=smiley22.gif]
P.S. nece moja bebana bas kod svakoga [sm=smiley2.gif]




World -> RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedelje ) 1/14 [chat ] (6.1.2014 22:58:30)

Bila sam jutros, culo se srce, ali imam neki hematom pa mi je preporucila malo da se pripazim.

Po UZ sada mi je trudnoca 7+1... a i tebi ce odrediti po UZ i po zadnjoj m, ne mora da se poklapa.. ja sam kao i dobijala na vrijeme pa mi je opet razlika u nekih 7 dana...

A mene to nekad pocne svrbuckati od utrogestana, radila sam papa i briseve sve uredno..




ivaMark -> RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedelje ) 1/14 [chat ] (8.1.2014 14:21:52)

Joooj prvenke, mnogo zabusavate. Samo World i ja pisemo [sm=smiley24.gif]
Bila danas kod dr. Trudnoca je manja za nedelju dana.. Po UZ je sesta nedelja, [sm=smiley27.gif] sam videla kucka. Sledeca kontrola za mesec dana, tada da joj odnesem kks i urin rezultate, papa test i bris mi je isto uzela. Dobila sam Kansen za svrabez i vaginalete.




Sosa Mena -> RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedelje ) 1/14 [chat ] (8.1.2014 14:22:59)

Sigurno je O bila kasnije. Super za srculence [sm=bravo.gif]




ivaMark -> RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedelje ) 1/14 [chat ] (8.1.2014 14:29:26)

Pa da, mislim... to mi je treci ciklus posle porodjaja [sm=smiley36.gif]




Sosa Mena -> RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedelje ) 1/14 [chat ] (8.1.2014 14:31:36)

Svaka cast Iva [sm=bravo.gif] Ja sam danas usla u sestu nedelju pa razmisljam kad da odem do dr. Ne bi sad isla jos mi rano za srculence.




Jole84 -> RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedelje ) 1/14 [chat ] (8.1.2014 14:50:53)

Prvenke kako ste [sm=smiley31.gif]
baš je neko zatišje,nadamo se navalici crtica [sm=smiley1.gif][sm=bravo.gif]




ivaMark -> RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedelje ) 1/14 [chat ] (8.1.2014 14:57:41)

Sosa, meni je dr rekla da sam u sestoj nedelji sada, po UZ.. Mogla bi uskoro i ti na pregled prvi [sm=bravo.gif]
Jole, bas je zatisje, nadam se da ce se uskoro to promeniti [sm=smiley1.gif]




pari -> RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedelje ) 1/14 [chat ] (9.1.2014 9:03:41)

drage, da se prijavim :) ja sam 11+4, VTO je rađena u Frontu u novembru i eto uspela :)
danas idem u Institut za majku i dete na konsultacije povodom amniocinteze...još nisam odlučila da li ću da je radim ali zakazala sam čisto da imam termin...
trebalo bi double da uradim što pre...izgleda da sam zakasnila za zakazivanje u državnim institucijama, pa ću privatno...




ivaMark -> RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedelje ) 1/14 [chat ] (9.1.2014 11:30:10)

pari, cestitke za [sm=nosecka.gif]




Jole84 -> RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedelje ) 1/14 [chat ] (9.1.2014 11:56:35)

Pari dobrodošla,čestitam od srca,neka ti je laka trudnoća [sm=smiley31.gif][sm=nosecka.gif]




Ana RR -> RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedelje ) 1/14 [chat ] (9.1.2014 12:34:09)

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Drage naše trudnice!

Vreme je za jedan brzi nagradni konkurs [sm=smiley1.gif]

Pošto većina nas zna kako se trudničke nožice brzo umaraju odlučili smo da im poklonimo nešto što će im olakšati te slatke muke. Naši divni prijatelji iz Mella cosmetics daruju „Gel protiv umornih nogu“ za 10 najbržih trudnica koje tačno odgovore na postavljeno pitanje.

Nagrade će se preuzimati isključivo u Ringerajinoj kancelariji.

Da bi na neki način nagrade ravnomerno rasporedili, postavićemo po jedno pitanje u svakom tromesečju.

U I i II tromesečju podelićemo po 3 gela, a u III tromesečju 4 gela.

Da krenemo?

Pitanje za naše sveže trudnice iz I tromesečja:

U koju kolekciju proizvoda spada „Gel protiv umornih nogu“?

Ajmo, brzi prstići [sm=smiley1.gif]



Ajde trudničice, još 1 gel je ostao [sm=bravo.gif]





Sosa Mena -> RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedelje ) 1/14 [chat ] (9.1.2014 12:54:10)

Pari [sm=bravo.gif]
Iva iskreno jos mi se ne ide [sm=smiley36.gif] Sacekacu jos malo da se ne setam dva puta do Zrenjanina.
Danas nam je krsna slava, tako da cu slabo biti ovde [sm=smiley31.gif]




mika79 -> RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedelje ) 1/14 [chat ] (9.1.2014 18:16:13)

Imam pitanje za vas iskusnije, još nisam bila kod doktora uradila sam test i ugledala[sm=rozacrtici.gif], betu 1928,
od pre dva dana mi curi nos, temperatura je do 37, povremeno kinem ništa strašno da li da popijem febricet ili ne?
Da li je neko imao sličnu situaciju?




buba m -> RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedelje ) 1/14 [chat ] (9.1.2014 18:27:36)

Milka prvo da ti čestitam i poželim lepu i laku trudnoću! Mislim da ne treba ništa da uzimaš. Ja sam prva tri meseca imala konstantno temperaturu 37,3. Pitala sam dva doktora i oba su rekla isto: to je progesteron. Dok ti se organizam prilagođava na trudnoći i progesteron raste, vrlo je moguća blaga povišena temperatura. U svakom slučaju, nije bolest. A što se tiče kijanja, ja i sad kijam a evo ušla sam u 8. mesec.




mika79 -> RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedelje ) 1/14 [chat ] (9.1.2014 18:34:16)

Hvala Buba i čestitam [sm=nosecka.gif]
mene muči začepljen nos, mada sam negde pročitala da i to može da bude od trudnoće.[sm=smiley13.gif]
Nesmem da prskam često one kapi za nos, samo uveče da bih mogla da zaspim.




buba m -> RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedelje ) 1/14 [chat ] (9.1.2014 18:37:56)

Zapušen nos u trudnoći se javlja zbog viška krvi. Ima trudnica koje celu trudnoću imaju problema sa zapušenim nosem. Čak i lagano krvarenje nije neuobičajena pojava. Preporučujem ti fiziološki rastvor pre nego kapi. On se daje i bebama pa sigurno ne može da šteti.




mika79 -> RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedelje ) 1/14 [chat ] (9.1.2014 18:40:31)

Buba hvala na preporuci sutra ću kupiti fiziološki da pokušam.




blesavko -> RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedelje ) 1/14 [chat ] (9.1.2014 18:59:28)

Pari cestitam [sm=smiley31.gif]
Mika79 meni je prvi znak trudnoce bio zacepljen nos i kijanje ( a tako je i dalje) tako da nemoj da brines. Zbog mog konstantnog kijanja mm kaze u sali da sam alergicna na trudnocu.[sm=zz_rolleyes.png]




mika79 -> RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedelje ) 1/14 [chat ] (9.1.2014 19:09:46)

Blesavko [sm=smiley31.gif] ja se samo plašim da nije prehlada pa da se zakomplikuje.




blesavko -> RE: Trudnice - prvo tromesecje ( 1 - 13 nedelje ) 1/14 [chat ] (9.1.2014 19:21:32)

I ja sam kao ti, svaka neka promena me uplasi, to je jer smo dugo cekale na bebu. Kao sto buba m rece curenje (bela providna tecnost, ponekad i sukrvica) iz nosa je sasvim normalna pojava kod nekih trudnica, to se i navodi kao jedan od simptoma trudnoce, i povisena temperatura (oko 37). Evo ja sada imam 37,2 u 9 nedelji trudnoce.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>