Puslice sa orasima - molim recept :) (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


Ivanka 75 -> Puslice sa orasima - molim recept :) (6.1.2014 11:40:06)

Drage moje, ostalo mi 5 belanaca od torte, da li imate neki proveren recept za puslice sa orasima, ali da su stvarno lepe i da se lepo suse u rerni.
Ja imam neki ali mi uvek ostanu zive unitra koliko god da ih susim.




New Mom -> RE: Puslice sa orasima - molim recept :) (6.1.2014 11:44:16)

To je verovatno ono što je kod mene orasnice.

Ja sam pravila pre 10 dana po ovom receptu:

SASTOJCI:
- 2 jaja
- 2 vanil šećera
- 180g šećera
- kora od 1 pomorandže
- 250g mlevenih oraha
- 150g seckanih oraha
- 2 belanceta
- šećer u prahu po potrebi
PRIPREMA:
Jaja umutiti sa šećerom i vanil šećerom, a zatim smesu kuvati na pari dok se masa ne zgusne (ali ne previše).
Smesi dodati mlevene orahe i pomorandžinu koru koju ste narendali. Sve promešati i ostaviti da se ohladi.
U jednu posudu umutiti belanca, a u drugu pomešati seckane orahe i sećer u prahu.
Od ohladene mase napraviti kiflice, pa ih umakati u belanca a zatim u mešavinu oraha i sećera u prahu.
Orasnice poređati u pleh, staviti u prethodno zagrejanu rernu i sušiti ih na 150 stepeni oko 25-30 minuta.
IZVOR




milicicak -> RE: Puslice sa orasima - molim recept :) (6.1.2014 11:55:27)

Ja ove pravim sa bilo cim sto imam u kuci kad mi ostanu belanca, original je sa kokosom pa samo kokos zamenim sa tim sto imam :)
4 belanca umutiti sa 350 g secera i 2 kasicice limunovog soka. Dodati 300g kokosa, umesati i praviti puslice




Olga75 -> RE: Puslice sa orasima - molim recept :) (6.1.2014 11:59:50)

ovako ja pravim : 3 belanceta umutiti u cvrst sneg , dodati 150 g secera ( na svako belance ide 50 g secera ) umutiti ponovo da stoji , dodadi dve sake sitno seckanog oraha i kasiku limunovog soka
napraviti puslice i susiti ih u zagrejanoj pecnici paaaa dobar sat




dunja RR -> RE: Puslice sa orasima - molim recept :) (6.1.2014 14:30:27)

Oldži, na kojoj temperaturi?




Olga75 -> RE: Puslice sa orasima - molim recept :) (6.1.2014 14:33:43)

pa zavisi od pecnice , ja moju ugrejem na 200 pa ih ubacim i smanjim na 150 ( da ne spadnu ) pa posle nekih desetak minuta smanjim na 100 i susim ih tako sat vremena
al zavisi sve od sporeta
treba da ostanu bele ali da budu hrskave




Ana RR -> RE: Puslice sa orasima - molim recept :) (6.1.2014 15:43:20)

Ja sam pre neko veče prvi put pravila i super su ispale. Imala sam 3 belanceta koja sam umutila sa mrvicom soli, posle sam postepeno dodavala 150 g šećera u prahu i mutila nekih 10 minuta. Kašikom sam vadila na pleh sa papirom za pečnje i stavila ih u zagrejanu rernu na 100 stepeni sa uključenim ventilatorom. Sušile su se sat i 15 minuta, kaže mm da su odlične, smazao ih je za tren oka. Ja to ne volim. Pretpostavljam da je postupak isti i kada se dodaju orasi.




Ivanka 75 -> RE: Puslice sa orasima - molim recept :) (6.1.2014 16:49:13)

Da da orasnice, nego sam pricala sa mm i on neprekidno govorio puslice pa sam podsvesno napisala puslice umesto orasnice [sm=smiley1.gif]
Rece mm danas "u zene je kratka pamet" [sm=smiley1.gif]
Hvala vam zenice moje puuuno, odo da pravim, bice to dosta ukusnih orasnica [sm=smiley31.gif]




Stranica: [1]