|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
2.8.2014 15:09:21   
Olga75
ja nisam ginekolog ali ona je radila uz , cula da krvaris , pregledala te je i ako nije bila zabrinuta to je dobar znak
ali svakako da mirovanje pomaze , oko utrogestana su podeljena misljenja i stvarno se ne smem mesati u posao ginekologa
ali ako brines , najbolje je da odes da te neko pregleda , kad si smirena i sigurna sve je lakse

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu malastrumpfeta)
Direktna veza do poruke: 751
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
2.8.2014 15:18:34   
malastrumpfeta
Hvala svima. user posted image
Javicu sta bude..

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 752
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
3.8.2014 7:40:59   
srculence25
malastrumpfeta ja sam imala u najavi prvog i drugog meseca kad sam trebala redovno dobiti braon trag dva dan isto sam se uspanicila ali dr je to bilo kao normalno bitno da nije sveza krv.

(odgovor članu malastrumpfeta)
Direktna veza do poruke: 753
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
3.8.2014 9:10:47   
Anoniman
mala strumfeta, ne znam da li si citala ranije postove, ali i ja sam krvarila i nisam dobila utrogestan i sve je bilo u redu (u prvoj trudnoci sam dobila, ali sam na kraju imala spontani). isto je bilo i sa soni kojoj nisu dali utrogestan. u inostranstvu se ne daje tako lako kao u srbiji, ali eto sve dobro zavrsi.

(odgovor članu srculence25)
  Direktna veza do poruke: 754
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
3.8.2014 9:35:26   
mirkam
Malastrumfeta, ja sam u sestoj nedelji isto imala taj bron iscjedak nekoliko dana.Jao, znam da sam sva histericna i uplakana otisla kod moje dr koja mi je radila vantjelesnu, a ona sva smirena i kaze mi sledece :"sa takvim ponasanjem samo mozes da izazoves nesto nedaj Boze.Smiri se, misli pozitivno i sve ce biti u redu. Braon isjedak znaci neku staru, zaostalu krv, koja mora da izadje i dok god nije svjeza krv sve je u redu." Dala mi je progesterom svaki treci dan, i utrogestan 3x dnevno za svaki slucaj. I hvala Bogu sve je bilo ok.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 755
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
5.8.2014 11:59:35   
malastrumpfeta
Mogu samo da vam kazem da je danas punih sedam dana da imam taj iscedak, i da nije proslo vise od tri sata da se bar nesto malo nije pojavilo user posted image Stalno ima nesto, ili je sukrvica, ili je svetlo braon ili je tamno braon....
bila sam na pregledu u nedelju, doktorka je rekla da se oba meska vide, i da deluje da je sve u redu.
ne moze niko da mi pomogne, kaze mi "sve je u bozijim rukama"...
grozan osecaj

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 756
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
5.8.2014 14:06:55   
micamica
Pozdrav svima,i meni je neki dal svetlo braon iscurelo sa progesteronom,ali vrlo malo,takodje sam se uplasila i otisla kod doktora,savetuje mi mirovanje,na uz vidi se srce kuca,sve je u redu,,kaze da to moze biti od posteljice,e sta sad to znaci.....da li neko zna...

(odgovor članu malastrumpfeta)
Direktna veza do poruke: 757
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
5.8.2014 14:14:36   
branki*
iscitaj temu,ne mora i uglavnom nista nije opasno,ali verujem da brines.reci dr za to i stvarno lezi i miruj.
strumfeta,jesi ti spomenula dr da ti da progesteron,nadam se da nije nista i da ce stati,ali ja sam mirnija kad sam pokrivena lekovima.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu micamica)
Direktna veza do poruke: 758
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
5.8.2014 19:44:37   
Enalen

malopre videh crticu bledo braon na ulosku i na papiru posle, bas bledo onako. inace imam svaki dan par puta blage bolove vec 7 dana... uz mi zakazan tek 15.8. bas me je uhvatila panika sad. pijem od 1. dana transfera 3x200mg utrogestan i 3x2 estrofem, a 7. i 14. sam primila 1500 pregnil


< Poruku je uredio Enalen -- 5.8.2014 19:55:15 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 759
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
5.8.2014 21:20:26   
vonavoj
enalen,ako je ovo period kad si trebala dobiti,moguce je da hormoni divljaju..samo miruj i pridrzavaj se terapije,.samo pozitivno.,.
dok je braon je ok..mada je bilo puno slucajeva i sa svezom krvlju.

(odgovor članu Enalen)
Direktna veza do poruke: 760
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
6.8.2014 14:57:33   
Enalen
laknulo mi je, beta je 8903 37.dan. primila pregnil i progesteron sad mirujem user posted image

< Poruku je uredio Enalen -- 6.8.2014 15:01:47 >

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 761
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
6.8.2014 15:00:01   
Enalen

hvala na podrsci

< Poruku je uredio Enalen -- 6.8.2014 15:02:30 >

(odgovor članu Enalen)
Direktna veza do poruke: 762
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
6.8.2014 15:03:43   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Enalen

laknulo mi je, beta je 8903 37.dan. primila pregnil i progesteron sad mirujem user posted image


user posted image bice to sve super, samo malo miruj. pridruzi nam se u temi trudnice.

(odgovor članu Enalen)
Direktna veza do poruke: 763
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
6.8.2014 15:05:49   
Enalen
joj, jos ne verujem da sam u toj temiuser posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 764
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
6.8.2014 15:08:35   
bubulence
jesi jesi, zato pravac tamo da ti pozelimo dobrodoslicu user posted image

(odgovor članu Enalen)
Direktna veza do poruke: 765
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
8.8.2014 10:58:25   
malastrumpfeta
U medjuvremenu sam dva dana imala pravo menstrualno krvarenje. Na ultrazvuku su plodovi ok, pocela im je srcana radnja. Medjutim, ona mi je rekla da sam puna hematoma i da oni krvare. Cak ih nije ni merila jer je rekla da ih je mnogo. Pregnil vise ne koristim, dala mi je utrogestan 3*200 i vitamin c 2000mg dnevno.
Sad mi je konacno dala progesteron, ali nije mi rekla da moram da mirujem, tako da ja uredno idem na posao. Ne znam ima li to smisla.... i dalje tvrdi da ne mozemo nista vise da uradimo od ovoga i da je sve u bozijim rukama. imam dosta poverenja u nju, ali vidim da druge zene sa slicnim problemom strogo miruju, a meni je rekla da nema potrebe za tim. Naravno, ne dizem nista tesko i ne naprezem se. Ali ipak sedim u kancelariji po ceo dan.
kontrola sledeci cetvrtak...a do tada...sta mi bog da.
i jos mi je rekla da nije bas najsrecnija sto su ovi hematomi u kombinaciji sa blizancima, jer je sad unutra "guzva" i to povecava opasnost da ih hematomi odnesu sa sobom ako krenu da rastu i pucaju....
prosto da se covek ubije.
Enalen, drago mi je da stvari kod tebe idu na bolje. Ako je to samo malo braon, veruj mi da nemas mnogo razloga za brigu. Eto, meni ide sveza krv, pa su bebe i dalje tu i kucaju im srca...user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 766
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
8.8.2014 11:16:58   
bubulence
Strunfetice a jesi li je pitala za bolovanje?

(odgovor članu malastrumpfeta)
Direktna veza do poruke: 767
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
8.8.2014 11:22:08   
Verolina
Bre, Strumfeto, pa za hematome ti je kljucno mirovanje! Fazon je samo u tome da bebe prerastu njihovu velicinu, posle nema problema. Molim te, idi na bolovanje.user posted image
I da, nikako pored sporeta da se grejes.

< Poruku je uredio Verolina -- 8.8.2014 11:25:03 >


_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 768
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
8.8.2014 13:28:58   
branki*
strumfeta,ne valja ni sto sedis u kancelariji,najbolje ti je da lezis.idi na bolovanje,sta si zapela sad da radis!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 769
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
16.8.2014 12:56:11   
micamica
Pozdrav svima u 10.nedelji sam trudnoce,imam ponekad svetlo braon iscedak koji izadje sa vaginoletom,bila sam neki dan na pregledu,srce kuca i beba pomera ruke i noge,jako sam uplasena ne znam od cega bi to moglo biti,ali to vrlo malo izadje,osecam neki pritisak na jajnike..da li neko moze da mi objasni,doktor mi je rekao da je od posteljice..e sad.... a inace grudi su mi iste,samo malo oblikovane,a inace imam male grudi,prva mi je trudnoca,uff ubi me ova razmisljanja,svaka zena je drugacija...pa citam po tim forumima svasta i onda se uplasim...

< Poruku je uredio micamica -- 16.8.2014 12:58:06 >

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 770
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
16.8.2014 13:11:11   
superm
MM, najvaznije je da imas zaista dobrog i ozbiljnog ginekologa. On/ona ce ti reci sve sto treba da znas. Na netu mozes svasta i korisno i beskorisno da procitas. Uzdaj se u svog ginekologa.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu micamica)
Direktna veza do poruke: 771
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
17.8.2014 21:51:50   
micamica
cure moje i dalje imam taj svetlo braon iscedak,nije taman,koji izadje sa progesteronom,stvarno vise da poludis ne znas od cega je,nista me ne boli,ni stomak ni materica.....

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 772
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
17.8.2014 21:58:32   
branki*
micamica,koristis utrogestan,tako?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu micamica)
Direktna veza do poruke: 773
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
17.8.2014 23:21:51   
zece
Mica jesi li bila kod lekara mozda on cu ti dati progesterone inekcije zbog tog krvarenje ne se plasi d
samo ako nije sveza svetlo crvena krv

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 774
   RE: Krvarenje u ranoj trudnoći
18.8.2014 15:58:19   
micamica
bila sam danas ,trebali smo imati neki ultrazvuk,ali je prerano zakazan,tako da ponovo imam za dve nedelje,beba je 4 cm dugacka,srce kuca,sve je u redu,kaze da ako je braon da je to stara krv,a na ultrazvuku sve je u redu ... da koristim jos od pocetka progesteron zato sto je vatelesna...

< Poruku je uredio micamica -- 18.8.2014 16:00:37 >

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here