|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
27.11.2016 15:27:55   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Maraj

nego , zanima me koje suvo meso najcesce stavljate na sendvice? Šunku? Ćuretinu?

Domace suvo meso, nikakve kupovne preradjevine. Od kad se mini buba rodila susimo pola svinje u ovo doba godine. Doduse, mini buba je alergicna pa ni ne sme nista drugo...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
27.11.2016 15:35:28   
emicaa
Jess ne prosle godine nego kad je T napunila godinu.Nisam dobro napisala.Sto se tice slatkisa tad je pocela i njih ruckati ali mozda svako tri dana.Ona ionako ne jede mnogo slatkisa

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
27.11.2016 20:30:48   
branki*
Moja boka voli suvo meso,ali domace isto,donosimo iz sela ,voli i slaninu,ali ne ove iz radnji sto dodju kao kuvane i vodene,nego one seljacku domacu slaninu.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
29.11.2016 22:04:11   
Sanjalicaaa
Evo jednog predloga za večeru. Prženice iz rerne. Mom Iki se bas svidelo. Uputila sam jaje i malo jogurta, natopila hleb sa obe strane i ostavila 5-10min da hleb lepo upije. Poprskala maslinovim uljem i zapekla. Deluje ukusno, nisam probala jer postim, ali on je smazao za čas.


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
30.11.2016 7:20:36   
suzi kju
Joooj kako je tema bila pusta user posted image
Mene je u zadnje vreme i rucak prpblem1,nekako sam bez ideja, al vec mi je nailazio period kad tako nisam znala sta bih user posted image
Dobra ideja za przenice, probacu.
Pocecu makarone da im spremam ,one su mekane,taman da uce da zvacu user posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
30.11.2016 21:15:51   
Maraj
Moj L voli da jede sto mi jedemo. Danas sam mu npr skuvala teletinu , krompir , crni luk , sargarepu i cveklu
Nije hteo. Al je zato pojeo 2 kutlace pasulja. Jede i grasak. Samo malo viljuskom izgnjecim zrna i on jede. Dajem mu i supu i čorbu. Dakle , to ne jede posebno , vec iz iste serpe iz koje i mi jedemo. Slatkise mu ne dajem. Osim , par puta je probao lenju pitu . Veceras je jeo pitu od bundeve. Eto to je jeo od slatkisa. Od kupovnih samo plazmu. I one Nestlé mlecne dezerte (to sam mu letos davala).

Kako seckate slaninicu za sendvice? Ja nisam L davala slaninu. To bas tako tanko treba da se isece? Ja dam mu pravila senvičiće sa pavlakom i curetinom(kupovnom ne domacom user posted image )

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
30.11.2016 23:32:32   
Sanjalicaaa
Ni ja ne kuvam posebno za I. Ruča isto što i mi. A slaninicu mu nisam još dala. Mada ide zima i virusi valja pojačati hranu user posted image

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
1.12.2016 6:25:53   
branki*
Ja slaninu seckam tanko i male parcice,moja boka to jede klot,i to vise voli masniju varijantu,proguta par takvih parcica i mirna backauser posted image user posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
1.12.2016 10:14:57   
milicicak
Ja sam slaninu i suvo meso seckala tanko na male parcice velicine oko 1cm, uvek je jela bez problema.
A sto se slatkisa tice, zaista se ne slazem sa vecinom. Mini buba dobija kockicu crne cokolade posle rucka od kad je napunila 14-15 meeci, jedna uzina joj je najcesce neki kolac ili keks sa vocnim sokom. Kod nas u kuci uvek ima slatkisa i uvek su dostupni, najcesce ja pravim kolace ali uvek ima i neki konditorski proizvod. Ako dete lepo jede sve obroke zaista ne vidim razlog da ne dobija slatkise, lose je i strasno kada se obroci zamenjuju slatkisima.
Moj licni stav je da kad se naviknu da su slatkisi standardni deo ishrane nece preterivati. Mozda gresim ali iz mog iskustva je tako, mini buba pojede svoju cokoladicu posle rucka i eventualno trazi nesto slatko za uzinu. i nikad ne preteruje sa slatkisima mogu da ostavim otvorenu kutiju bajadera pored nje, pojesce jednu i to je to.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
1.12.2016 16:26:22   
Maraj
Danas sam probala przenice iz rerne. Nesto mi nisu uspele user posted image
nisu imale onu bakarnu boju , vec su bile zuckaste. Moze li recept , kako pravite przenice u rerni.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
1.12.2016 20:28:54   
suzi kju
Moje beke jedu nešto sto i mi ali ipak im vise kuvam posebno.
Počinju kaaaaaao da zvaću po malo.
Uvela sam im i orah pre par dana. Ananas obozavaju a on je ekstra zdrav.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
1.12.2016 21:55:02   
Maraj
Ja nisam mm L dala nista od orasastih plodova , anisam ni ananas... koji in dajes svez ili iz konzerve? Jel im das kockicu da grickaju?

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
2.12.2016 8:42:34   
Sanjalicaaa
Kako jedu vasa deca? Mi imamo problem sto njemu treba animacija dok jede. Znaci moram da pevam, da se izmotavam, igracke da mu dajem...
Maraj, gore sam napisala kako ja pravim. Kako si ti pravila?

Mi smo alergicni na kakao tako da se plasim da mu uvedem orasaste plodove.
Inace nista ne blendiram, sve gnjecim viljuskom, meso sitno seckam. Kiflu i bananu kidam pa mu dajem komade. Nekad ih i sam drzi i grize.


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
2.12.2016 11:41:32   
suzi kju
Maraj dajem im svez,sa bananom najlepše ide. Hoce i da grickaju onako.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
2.12.2016 13:21:45   
Maraj
Sanjalice , pa moj kako kad. Kad smo kuci jede u stolici (hranilici) . Pustim mu najcesce Masu i Medu. I on jede. E kad smonkod mojih onda trazibda deda sedne sa njim i da jede. Ustvari on ga zanima. Kao jedu iz istog tanjira.... i on voli da jede u drustvu.

ja sam przenice tj hleb umakala u 2 jaja i malo mleka. Malo su odstojale dok se nesto peklo u rerni. Stavila malo ulja preko. Peklo se , al je sredina ostala svetlo zuta a korica tvrda. Nije bila mekana i sredina nije imala bakarnu boju. Nije mi to bilo to

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
2.12.2016 14:08:22   
Sanjalicaaa
Ja sam stavila 1 jaje i dve kasike jogurta i to stavila na jedno parce hleba. Bas sam natopila hleb, par kapljica maslinovog ulja sa obe strane i zapekla na 200 stepeni nekih 15-20 minuta. Super je ispalo.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
2.12.2016 14:26:40   
Maraj
Ja dam mislila da si pogrsila kad si pisala. Da si stavila mleko mesto jogurta. Prvi put cujem da se jogurt stavlja. I jednu przenicu si samo pekla?

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
2.12.2016 14:36:47   
Sanjalicaaa
Mislim da nema veze da li je mleko ili jogurt. Pekla sam zajedno sa toplim sendvicima. Ako na to mislis, nisam samo to jedno parce pekla. Za nas topli sendvici za njega przenicu user posted image

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
14.12.2016 11:01:37   
suzi kju
Ja neki dan ostanem skroooooz bez ideje sta da im spremam user posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
14.12.2016 11:10:27   
Sanjica26 RR
Suzi idi na sajt "desna ruka svim mamma". Super ima recepata. Cak i za nas.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
14.12.2016 12:16:50   
suzi kju
Eeee bas cu pogledati, hvalaaa user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice (II deo)
14.12.2016 23:01:35   
Animsaj9
moj D ce za manje od mesec dana 1 rodjendan , kuvam mu dosta stvari posebno , ali dosta stvari jede kao i mi, jednostavno kad nas vidi da mi rucamo mora sesti za sto da i on to proba pa makar i zalogaj ali samo da proba. pre neki dan sam jela tortu u kori je bilo orasa, on je skajutao ispred mene i vuce me za ruku, na kraju i suze su posle dok mu nisam dala malo...

_____________________________

...jer nisam u mogucnosti :P ...

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice
7.3.2017 18:59:46   
Maraj

IZVORNA PORUKA: mati

Prethodna tema je dostigla 100str, pa sam otvorila novu... Valjda je OK. user posted image

Azra
Moje dete najviše voli kuvana jaja... Odličan vam je ovaj recept za pržena jaja sa hlebom...pa još , kao što Didy kaže, da se tu narendaju tikvice... Njam njam.


Azra, jer znas za onaj recept, sa kuvanim jajima,kada ih narendas pomesas sa pavlakom i premazes hleb, pa malo zapeces... Hleb u stvari omeksa i super je...

Nama su jaja bas "problem". L nece da jede przena jaja. Ima punih 17 meseci

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice
7.3.2017 19:02:57   
suzi kju
Maraj daj mu jaja kroz pitu, przenice?
Moje mackice nisu oduševljene ali pojedu. Neki dan su jele guscije jaje prženo s kajmakom.
Hoće i przenice da ruckaju. Jesi mu davala przenice?

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Ishrana deteta od 1-2 godinice
7.3.2017 20:12:32   
Sanjica26 RR
Maraj, ako pravis pitu ili przenice onda tako unosi. Pravi mu kajganu ili skuvaj jaje, pa umesaj sa palentom i jogurtom. Mozds ce tako jesti.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
PRONAĐI ME! Nestala 2-godišnja devojčica u...
Dvogodišnja Danka Ilić nestala je danas u prigradskom naselju Banjsko polje kod Bora. Prvi put u Srbiji pokrenut sistem ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here