RE: Na pitanja o plodnosti odgovara dr Olga Murgaški (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


majared -> RE: Na pitanja o plodnosti odgovara dr Olga Murgaški (22.9.2014 11:02:00)

Da li smem da pijem Zlatnu maku ako dojim dete koje ima 17 meseci i sisa jednom do dva puta dnevno. Napominjem da imam vrlo malo mleka, da je sisanje vise stvar navike nego obrok




rošula -> RE: Na pitanja o plodnosti odgovara dr Olga Murgaški (4.10.2014 17:48:13)

Draga dr. Olga, da li je tačno da Zlatna maka povećava vlažnost kože, tj. hidrira kožu? Imam izrazito suvu kožu, a kozmetičarka mi je između ostalog preporučila i maku.
Unapred hvala




Zlatna maka -> RE: Na pitanja o plodnosti odgovara dr Olga Murgaški (6.10.2014 11:02:00)


IZVORNA PORUKA: majared

Da li smem da pijem Zlatnu maku ako dojim dete koje ima 17 meseci i sisa jednom do dva puta dnevno. Napominjem da imam vrlo malo mleka, da je sisanje vise stvar navike nego obrok


Postovana,mozete slobodno da koristite ,zlatnu maku jer nema kontraindikacija. Narocito ,zato sto to nije dojenje, koje je svaki obrok, nego vise stvar navike i nacin da se ostvari taj prisni kontakt izmedju majke i bebe. Dakle slobodno koristite zlatnu maku i uzivajte u odrastanju svoje bebe !

Sve najbolje vam zelim. Dr Olga Murgaski




Zlatna maka -> RE: Na pitanja o plodnosti odgovara dr Olga Murgaški (6.10.2014 11:02:59)


IZVORNA PORUKA: rošula

Draga dr. Olga, da li je tačno da Zlatna maka povećava vlažnost kože, tj. hidrira kožu? Imam izrazito suvu kožu, a kozmetičarka mi je između ostalog preporučila i maku.
Unapred hvala


Postovana zlatna maka je biljka koja stavlja u ravnotezu sve endocrine zlezde u nasem telu.Zato je i jedana od blagodeti ove biljke sto podmladjuje ,kozu,kosu i sluzokozu. Hormoni su ti ,od kojih zavisi stanje nase koze, pre svega tako da je suvoca koze pored genetske predispozicije ,posledica slabiljeg lucenja odredjenih hormona. Zato se i preporucuje zenama da koriste zlatnu maku ,zbog niza dobrobiti u stanjima koji su izazvani disbalansom hormona(oni nekada nisu vidljivi i nema vidljivih siptoma) . Prijace vam maka ,jer ce vitalizovati vase telo,uravnotezice sve funkcije hormona i poboljsati vlaznost koze.U nekim zemljama zlatnu maku koriste i kao masku za lice ! To mozete pogledati na yutubu.

Sve najbolje vam zelim ! dr Olga Murgaski




dunja RR -> RE: Na pitanja o plodnosti odgovara dr Olga Murgaški (19.11.2014 2:06:00)


Naša korisnica pita:

"Draga dr. Olga, čitala sam da Zlatna maka pomaže funkciju kompletnog endokrinog sistema. Zanima me da li i na koji način može dovesti do rezultata kod problema sa štitnom žlezdom ( Hipertireoza), starija osoba je u pitanju (svekrva), pod redovnom terapijom? Unapred hvala".




Zlatna maka -> RE: Na pitanja o plodnosti odgovara dr Olga Murgaški (19.11.2014 18:29:25)


IZVORNA PORUKA: dunja RR


Naša korisnica pita:

"Draga dr. Olga, čitala sam da Zlatna maka pomaže funkciju kompletnog endokrinog sistema. Zanima me da li i na koji način može dovesti do rezultata kod problema sa štitnom žlezdom ( Hipertireoza), starija osoba je u pitanju (svekrva), pod redovnom terapijom? Unapred hvala".


Postovana,
zlatna maka je biljka koja stavlja u ravnotezu sve endocrine zlezde u nasem telu. Samim tim poziitivno utiče i na hormone stitne zlezde, dovodeći sve u balans. Kako je u pitanju starija osoba koja je pod terapijom, nikakav problem neće nastati ukoliko i pored redovne terapije bude uzimala i po jednu kasicicu Zlatne make dnevno, odnosno ni na koji nacin uzimanje make nece negativno uticati na rezultate.

Sve najbolje vam zelim! dr Olga Murgaski




branki* -> RE: Na pitanja o plodnosti odgovara dr Olga Murgaški (2.12.2014 9:50:33)

Postovana dr Olga,
da li zlatnu maku mogu da piju zene u menopauzi,na prelazu,posto citam da pomaze kod uspostavljanja hormonskog balansa,moze li maka pomoci da se sto lakse prebrodi ovaj period?




mara marić -> RE: Na pitanja o plodnosti odgovara dr Olga Murgaški (2.4.2015 15:53:13)

Poštovana dr,

Na nekoliko mesta sam pročitala da se kod nosilaca virusa herpesa isti pojavljuje ubrzo nakon početka korišćenja zlatne make.
Šta mi možete reći u vezi toga?

Unapred hvala!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]