|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jastuk za dojenje
8.3.2010 9:25:31   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Ja ga imam i ni za šta mi ne služi. Stavljam Andreja da sedi u njemu.
Mnogo mi je velik, više mi se sviđa ovaj koji je Verus postavila. Dok ja namestim jastuk, već sam završila sa dojenjem.


U stvari, ne služi mi za dojenje. Nije mi služio ni za spavanje u trudnoći, nisam mogla da se namestim. A kao što sam rekla, sada mi služi da Andrej sedi poduprt.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Jastuk za dojenje
10.3.2010 16:05:43   
marija32
Drage mamice, ima li neka od vas CHICCOV jastuk za dojenje? Kako ga odrzavate, posto mislim da nema navlaku? Unapred hvala na odgovorimauser posted image


_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Jastuk za dojenje
10.3.2010 17:24:30   
minavb
IZVORNA PORUKA: Alexx RR
U stvari, ne služi mi za dojenje. Nije mi služio ni za spavanje u trudnoći, nisam mogla da se namestim. A kao što sam rekla, sada mi služi da Andrej sedi poduprt.


Meni je do sada sluzio na namestanje i podizanje povredjene noge. Videcemo kad dodje bebac , da li ce sluziti za jos nesto.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Jastuk za dojenje
3.4.2010 14:55:47   
bojana87
da li neko zna gde u Novom sadu može da sekupi ovaj jastuk?

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Jastuk za dojenje
3.4.2010 16:01:48   
Snelle
Bojana, pogledaj link koji je postavila Jeca RR (prvi post). Kod njih mozes da narucis telefonom, mailom....i stize ti na kucnu adresu!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Jastuk za dojenje
6.4.2010 10:40:42   
marija32
Ovo sam ja nasla na nekom forumu pa vam prenosim:
Beluga jastuk u sebi sadrzi POLISTIREN (stiropor ili morska pena ). Istrazivala sam malo po netu o ovom materijalu i naisla na sledece podatke :

Polistiren (stiropor) – još jedan često korišćeni polimer za pakovanje hrane, proizvodnju termos-šolja i građevinskih izolacijskih blokova. Ispušta otrovnu hemikaliju bisfenol A, koja se koristi i za premaze prehrambenih konzervi i poklopaca. Takođe, ova hemikalija izaziva i različite tipove malignih tumora, ali i hormonski dizbalans, tako što remeti endokrini sistem imitirajući ženski polni hormon estrogen.
Kod većine medicinskih sredstava od PVC-a (npr. kese za intravensku infuziju, kese za krv i cevčice), kao plastifikator koristi se dietilheksil-ftalat (DEHP) koji ima štetan uticaj na razvoj muškog reproduktivnog sistema i produkciju normalne sperme. Jedan od osnovnih aditiva u PVC-u su ftalati, koji mu daju svojstvene fizičke osobine. Čak i cucla u dečjim ustima ili mekana plastična igračka oslobađa ftalate. Ftalati su labavo vezani za lance polimera i lako se otpuštaju, dovodeći do teških posledica, kao što su hormonski dizbalans, sistemski poremećaji, smanjenje broja spermatozoida i karcinom.

Politika je imala jedan clanak u svom listu Magazin na temu stetnosti plastike pa je i dala listu stetnih materijala:
Na prvom mestu je PVC (polivinilhlorid) najstetniji jer sadrzi najvise hlora i aditiva. Vinilhlorid je kancerogen a izaziva i neroloska ostecenja, ostecenja imunosostema, bubrega, jetre itd.
Drugi na listi su PU (poliuretani)
Treci na listi je PS (polistiren) kancerogen element je stiren!

Postavlja se pitanje da li je stvarno moguce da takav materijal preporucuju trudnicama, dojiljama i bebama a navodno je ISPITAN U ZAVODU ZA ZAŠTITU ZDRAVLJA?
Smatram da ga ipak, iz ovih razloga ne treba koristiti i da je sigurnije izabrati varijantu jastuka koji u sebi sadrze heljdu i slicne zitarice. Jako su udobni i sto je najbitnije - od prirodnog su materijala.

Pozdrav!

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Jastuk za dojenje
6.4.2010 23:30:05   
ljubičica
Eto ti! Taman pomisliš kako je nešto praktično i provereno kad ono CVRC. Ma moja mama je mene dojila i bez tog jastuka kao što su i sve ostale mame dojile pa im nije ništa falilo. Mrse muda bezveze samo da uzmu pare user posted image

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Jastuk za dojenje
7.4.2010 9:32:05   
Shishica
Ma dajte molim vas... Po njima je sve otrovno i kancerogeno... Da je tako pocrkali bi odavno svi.. Sta sve jedemo, pijemo i udisemo samo...

Ja i dalje zelim ovaj jastuk..

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Jastuk za dojenje
7.4.2010 9:37:14   
Jeca*
woooooooow....a kako to iz jastuka moze da utice na nas??? pa ne jedemo jastuk?
ne znam. Ja ga imam i sa bebom sam ga stvarno slabo koristila, ni sama ne znam zasto, ali u trudnoci sam se nauzivala zahvaljujuci njemu user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Jastuk za dojenje
7.4.2010 11:38:30   
marija32
Ja sam kupila Chiccov, prirodno, pamuk, i veci je od ovoga Beluga a skuplji mozda 200-300 dinuser posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Jastuk za dojenje
7.4.2010 13:44:13   
Shishica
Nigde ne mogu da nadjem sliku tog Chicco-vog jastuka.... a mislim da kod nas ni nema tog nego samo Beluga...

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Jastuk za dojenje
7.4.2010 13:48:42   
marija32
Ima u svakoj Chicco- Enci-Menci radnjiuser posted image
Sada tek vidoh da si iz ZR, proveri po radnjama, mada iskreno, moze se i bez tih jastuka, ja ga koristim jer sam vec kupila pa hajde, ali isto ti je kao da stavis i obican jastuk izmedju nogu. Cenim da ce mi vise sluziti kada se Nikola rodi da ogradjujem krevet sa njim da mali ne padneuser posted image

< Poruku je uredio marija32 -- 7.4.2010 13:51:15 >


_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Jastuk za dojenje
7.4.2010 13:58:27   
Shishica
Ma ja ga zelim zbog dojenja i zbog lezanja bebe na njemu i kasnije sedenja pa da je podupre da ne pada levo desno ko pijana..

A sad cu jos malo izdrzati kad sam mogla i do sad...bez jastuka izmedju nogu...

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Jastuk za dojenje
27.4.2010 1:37:20   
Anoniman
jaoooo meni treba jastuk,ali onaj iz zakljucane teme,onaj za trudnice zuti user posted image
ne mogu nocima da spavam,ne znam da se namestim,navikla sam da spavam na stomaku i sada kad spavam na boku(kada uspem da zaspim) probudim se sa bolom u ledjima jer ocigledno ne znam da spavam tako..a vidim da ona devojka sa slike spava skoro na stomaku,a ima taj jastuk ispod sebe

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Jastuk za dojenje
27.4.2010 1:40:01   
Anoniman
user posted image


na ovaj jastuk mislim
gde on ima da se kupi?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Jastuk za dojenje
27.4.2010 9:20:27   
indy_25
Ko ga kupi mislim da se nece pokajati. Meni sluzi pravo super kada sam bila trudna bio mi je dobar i evo sada kad dojim mi je super i za moju kicmu i za bebu a i kada beba naraste mogu je ogradjivati sa njim da se ne prevrne.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Jastuk za dojenje
27.4.2010 9:49:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: marija32

Drage mamice, ima li neka od vas CHICCOV jastuk za dojenje? Kako ga odrzavate, posto mislim da nema navlaku? Unapred hvala na odgovorimauser posted image



Ja sam juche bila u chiccov-oj radnji...i pogledala ovaj jastuk. Meni deluje ok...i ima navlaku koja se skida.... cena mu je 2200 ako nekog zanima user posted image

(odgovor članu marija32)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Jastuk za dojenje
27.4.2010 23:39:13   
Anoniman
je l taj chiccov jastuk isti kao ovaj zuti,mislim istog oblika? da se ne cimam i ne narucujem nego da odem u chicco i kupim...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Jastuk za dojenje
29.4.2010 11:54:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lenaJe

je l taj chiccov jastuk isti kao ovaj zuti,mislim istog oblika? da se ne cimam i ne narucujem nego da odem u chicco i kupim...


Isti su...i oblika i velichine.... samo je chikov sharen...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Jastuk za dojenje
29.4.2010 11:55:52   
Jeca*

IZVORNA PORUKA: lenaJe

jaoooo meni treba jastuk,ali onaj iz zakljucane teme,onaj za trudnice zuti user posted image
ne mogu nocima da spavam,ne znam da se namestim,navikla sam da spavam na stomaku i sada kad spavam na boku(kada uspem da zaspim) probudim se sa bolom u ledjima jer ocigledno ne znam da spavam tako..a vidim da ona devojka sa slike spava skoro na stomaku,a ima taj jastuk ispod sebe




pogledaj prvi post u ovoj temi. Ja sam pisala baš o ovom jastuku.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Jastuk za dojenje
29.4.2010 13:03:05   
Nensi*
LenaJe,imas ovaj isti jastuk u Aksi,i kosta 1990 din,ne znam iz kog si grada...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Jastuk za dojenje
29.4.2010 13:12:57   
marija32
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

IZVORNA PORUKA: marija32

Drage mamice, ima li neka od vas CHICCOV jastuk za dojenje? Kako ga odrzavate, posto mislim da nema navlaku? Unapred hvala na odgovorimauser posted image



Ja sam juche bila u chiccov-oj radnji...i pogledala ovaj jastuk. Meni deluje ok...i ima navlaku koja se skida.... cena mu je 2200 ako nekog zanima user posted image



Ja sam kupila Chiccov, zato sto je pamukom punjen i proverena markauser posted image  i cini mi se da je veci od Beluga jastuka.

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Jastuk za dojenje
29.4.2010 14:14:00   
Anoniman
A chime je punjen Beluga?

Ja se razmisljam da napravim ovaj jastuk.... jeftinije tje me izatji... samo neznam dal imam vremena za to...poshto josh 300 chuda moram da obavim... Ako budem kupovala kupicu chikov....poshto mi je jednostavnije...user posted image

(odgovor članu marija32)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Jastuk za dojenje
29.4.2010 14:45:00   
marija32
Pa ne znam, nekakvim stiroprom, skoro sam nasla neki post o tome, pa sam ga copy/paste i ovde(vrati se unazad koju stranicu)
Ja sam zadovoljna sa chiccovim, a ideja o pravljenju jastuka ti je odlicna!

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Jastuk za dojenje
8.5.2010 11:39:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: marija32

Polistiren (stiropor)


Polistiren je aromatski polimer izgrađen od monomera stirena i predstavlja jedan od najčešće korištenih plastičnih materijala. Polistiren je termoplastični materijal koji je u čvrstom stanju pri sobnoj temperaturi i prelazi u tečno stanje iznad tačke prelaza u staklo, te nakon hlađenja opet prelazi u čvsto stanje. Čist polistiren je bezbojna, čvrsta plastika sa ograničenom fleksibilnošću. Može se izljevati u kalupe i proizvesti kao transparentan ili u boji. Može se reciklirati i ima identifikaciju kao broj 6. Koristi se za proizvodnju plastičnog posuđa, CD i DVD kućišta, kućišta za detektore dima, itd.
IZVOR


Inache, da kazem.... dobila sam od drugarice ovaj jastuk...i odlichan je...vetj dva dana spavam sa njim...i bolje se naspavam nego dosad...a nisam imala problema sa spavanjem....
I takodje moram da kazem da sam kontaktirala belugu da ih zamolim za dodatno punjenje (posto se tjerka od moje prijateljica igrala sa jastukom...i izvadila dobar deo punjenja) , i odgovorili su mi da im samo poshaljem adresu na koju da mi poshalju dodatno punjenje, koje ne placam...samo postarinu treba da platim.... sve pohvale za njih user posted image

(odgovor članu marija32)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here