|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jastuk za dojenje
7.10.2011 18:40:44   
Didy
Ja ne znam kako sam prvu trudnoću izgurala bez beluga jastuka. Eno i Sofija sada spava na njemu onako spojenom. Uvali guzicu i uživa.user posted image Sjajna stvar!user posted image Ne pamtim da sam išta bolje kupila skoro.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu TheZvoncica)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Jastuk za dojenje
7.10.2011 18:44:10   
Verus
Ja ga i dalje koristim iako ne dojim vec ohaha.  I dalje ga stavim u krilo, i Helenu na njega kad joj dajem flasicu uvece.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Jastuk za dojenje
7.10.2011 18:46:15   
Didy
Meni nije nešto zgodan za dojenje. Mora da sam smotana.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Jastuk za dojenje
7.10.2011 18:49:52   
Verus
user posted image  ja nisam mogla bez njega, mada, dok su jaaako mali lakse je drzati ih 'u ruci'.  Ja nju umotam u djebe, pa ko 'lebac na dojkuuser posted image  ali je bila jako laka pa mi je to bilo ok.  Posle mi je jastuk bio spas, za ledja, ma za sve.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Jastuk za dojenje
26.11.2011 12:19:15   
sarah kay
pa ko 'lebac na dojkuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Jastuk za dojenje
2.12.2011 15:03:33   
mamicak
Zalim sto ga u trudnoci jos nisam kupila, jer bih sigurno puno bolje spavala. Kada sam u bolnici videla koliko je ova stvarcica korisna, odmah sam ga narucila. Pravo uzivanje:)

_____________________________

Lejla, moja najveca radost!!!!!!!

(odgovor članu sarah kay)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Jastuk za dojenje
21.4.2012 11:21:59   
pandina
Da osvezimo malo temu :)

Ja razmisljam da porucim ovaj beluga jastuk, ali se jos uvek dvoumim. Na kraju sam trudnoce i fino spavam, tako da mi i nije potreban sada, nego cini mi se da je jako koristan kasnije za dojenje i podupiranje bebe. Da li se isplati naruciti ga samo iz tih razloga?

(odgovor članu mamicak)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Jastuk za dojenje
21.4.2012 11:32:00   
nenja22
mislim da se isplati...hocu reci, neke jastuke ces najverovatnije koristiti ako budes dojila sedeci, isto za to podupiranje bebe i dok spava, a ove varijante su nekako za to najzgodnije...e sad, ja nemam predstavu koliko to kosta, ja sam nasledila, da je trebalo da kupujem verujem da bi cena bila faktor, jer kao sto rekoh, moze se i sa obicnim jastucima proci ok...ali to mozda moze da ti bude i dobra varijanta da nekom narucis da kupi za rodjenje bebice, ako imas takve koji ce te pitati sta da uzmu...

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Jastuk za dojenje
21.4.2012 11:37:00   
Ana RR
Cena je oko 2600din. Ja sam ga kupila negde pred kraj trudnoće, bio mi je super za spavanje. Posle sam ga koristila kada hranim bebc, ili stavim jastuk oko sebe tako da poduprem kičmu ili ga stavim preko boka tako da bebac leži na jednom delu a drugi deo mi je pod kičmom. Do skoro je stajao na podu na puzzlama na kojim se Maki igra pa je voleo da se nasloni i odmori na njemu, sad sam ga spakovala u ormar, do neke druge prilike user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Jastuk za dojenje
21.4.2012 11:45:21   
pandina
IZVORNA PORUKA: nenja22

ali to mozda moze da ti bude i dobra varijanta da nekom narucis da kupi za rodjenje bebice, ako imas takve koji ce te pitati sta da uzmu...


Palo mi je na pamet i to, ali jos uvek me nista ne pitaju :)


(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Jastuk za dojenje
22.4.2012 13:07:46   
Sesilija 83
Meni je muz kupio kad sam se porodila i super mi je narocito nocu jer na nasem francuskom nemam gde da se naslonim kad je dojim a kicma mi je i ovako problematicna...
Super mi je i za dremku jer tata je tu stavi pa dremaju zajednouser posted image

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Jastuk za dojenje
22.4.2012 13:14:58   
pandina
Ja cu ga najverovatnije naruciti, ali sacekacemo da se porodim.

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Jastuk za dojenje
22.4.2012 15:11:24   
vukosava
Moje dete ima 16 meseci i jos ga koristimo za razne namene. Imam ovakav:

user posted image

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Jastuk za dojenje
22.4.2012 16:41:23   
Mariya
Ako misliš da je 2600 din. mnogo za jastuk, sašij ga. Mene je izašao oko 500 din., sa sve materijalom i punjenjem. Ako znaš da šiješ ili imaš nekoga ko zna da ti sašije, veoma je lako a veoma je i korisno. Ovaj ovalni nije za spavanje, mada ako kažeš da nemaš problema sa tim, onda ti taj duguljasti ni ne treba. A za dojenje je ekstra praktičan, a ja ga koristim i za bebu, ovako kao kod Vukosave na slici sam je stavljala kad je bila mala, a sad kad je počela da sedi, samo je poduprem tim jastukom i on je super drži..

http://www.make-baby-stuff.com/nursing-pillow-pattern.html

http://sites.google.com/site/sewityourself/



(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Jastuk za dojenje
22.4.2012 18:33:35   
nenja22
mariya, super sajt ovaj prvi, skroooz

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Jastuk za dojenje
22.4.2012 23:12:47   
pandina
Ako znaš da šiješ ili imaš nekoga ko zna da ti sašije, veoma je lako a veoma je i korisno


Nazalost, ne znam, niti imam nekog svog ko zna....user posted image




(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Jastuk za dojenje
11.5.2012 21:32:14   
crazymama
ja sam ga kupila sada posle porodjaja, kosta 2490din, ali nekako ne umem da ga koristim, sta znam... nisam odusevljena.

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Jastuk za dojenje
11.5.2012 22:14:48   
mamicak
Crazy mama, i ja sam u pocetku mislila da ga ne znam koristiti dok mi babica nije pokazala. Stavis jedan deo npr iza kicme pa savijes oko struka. pa preko krila...........onaj deo sa strane napravis tvrdji da bi tu mogla nasloniti lakat i tako dojis bebicu. Bebicinu glavu bi stavila na jastuku jer bi joj tu bilo mekse kad rucka, nego na mojoj ruci, mada moze i preko tvoje ruke............Nadam se da sam ti kolko tolko docarala :D

I veruj mi , jednom kada naviknes, neces ga ispustati iz ruke:)

< Poruku je uredio mamicak -- 11.5.2012 22:15:12 >


_____________________________

Lejla, moja najveca radost!!!!!!!

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Jastuk za dojenje
4.9.2013 17:35:41   
viking
Ja sam ovo danas dobila i evo već par sati se prevrćem po njemu i ODLIČAN je! Kupila sam ga jer sam na netu čitala da je vrlo pogodan za trudnice jer olakšava spavanje. Nisam još spavala ali sam malo ležala u položaju za spavanje i čini mi se da ću večeras uživati. Pošto moram da mirujem, ceo dan ležim ispred TV-a, i pritisak na kičmu mi je mnogo manji ovih par sati koliko ga koristim.
Videćemo kako će se pokazati, ali za sada se pitam kako sam živela bez njega?
I da, mislim da ima glup naziv, koristi se za toliko toga, nije samo za dojenje. I za trudnice je super, a kasnije i za bebe.
Moja kuma i kum imaju svako po jedan i spavaju s njim već godinama. Za sada od mene sve preporuke.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Jastuk za dojenje
4.9.2013 18:12:43   
dijana1*
Ja sam ga kupila u prvoj trudnoci i muz ga je diskretno prisvojio. Oko njega je bas bila borba. Bicu iskrena meni i nije nesto pomogao oko dojenja, cak sta vise smetao mi je. U ovoj trudnoci sam ga uzela bez ikakve raspraveuser posted image i ne odvajam se od njega. Jastuk je EXTRA i sve pohvale za njegauser posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Jastuk za dojenje
4.9.2013 22:39:35   
Agripina
Ja ga nisam koristila za dojenje, nisam nikako mogla da se namjestim, ali zato mi je u trudnoći mnogo pomogao za spavanje, ležanje, sjedenje...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Jastuk za dojenje
8.9.2013 16:20:10   
*Maki*
Sašila sam jastuk,mnooogoo mi je pomogao i mnogo mi pomaže da lepše spavam sada u trudnoći a biće jako zgodan i za dojenje mojih bebića.

Kupite neki pamučni materijal (ja sam uzela stari čaršav dužine oko 2 m i isekla ga na širinu od negde 45 cm (znači 45cm plus jos 45 cm ukupna širina oko 90 cm) Ušila jednu kraću i onu najdužu stranu. Za punjenje sam kupila materijal koji izgleda kao presovana vata, zove se kofllin. Kg me je koštao 210 dinara (to vam je 1m sa 1m), kupila sam 2 kg. Urolala sam koflin i gurnula ga u navlaku koju sam sašila i zašila drugi kraj navlake. Jastuk je dakle prav, lako se savije kako hocete. Na krajevima mozete da sasijete neke trakice kako bi ga zavezale iza ledja kada ga obavijete oko sebe, da ne bi bežao kada stavite bebu ali i ne mora. Znači jastuk za dojenje me koštao oko 500 dinara,ako kupujete materijal za navlaku onda ce ispasti 300-400 din vise,uzmite neki jeftin materijal. Prala sam ga u mašini nije mrdnuo :) Koflin možete da pronadjete u radnjama gde se prodaje materijal za šivenje ili tamo gde se prodaju tepisi,etisoni na metar,dušeci za krevete i slicno..u takvim nekakvim radnjama.

Evo jos jedan način da napravite jastuk za dojenje pod uglom :) Jako fino objašnjeno. Samo vam je dakle potrebna mašina za šivenje da pustite ta 3 šava :)

http://allofeverythin.blogspot.com/2013/01/uputstvo-za-sivenje-jastuka-za-dojenje.html

(odgovor članu Agripina)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Jastuk za dojenje
8.9.2013 16:30:28   
dunja RR

Super Maki user posted image

Baš sam skoro čula od trudnice koja ga je kupila da joj žao što dade pare za njega kada se može lepo sašiti. Inače je odličan kaže.

Eto ti potvrdila :)

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Jastuk za dojenje
8.9.2013 19:52:16   
*Maki*
Ti jastuci za trudnice koji se prodaju na internetu doduše imaju neko drugo punjenje,nešto poput stiropora,neke kuglice ali mislim da je koflin daleko bolji jer je mekan, stvarno je fenomenalno za spavanje. Udobno jako. Ja sam namerno napravila tako dugačak jastuk da mogu da ga stavim iza ledja,okrenem se na jednu stranu pa drugi deo kad podvučem izmedju nogu bude jos jedan deo na koji oslonim stomačić i stvarno je udobno. Jako mi pomaže.Moze da se sašije i manji,kako kome odgovara. Ali ne vredi 3000 dinara,naročito oni malecki u polukrugu. A ako je tvrd materijal unutra ne znam koliko to bude udobno za stomak. U svakom slučaju slobodno pitajte rado cu da objasnim ako nesto nije jasno u vezi šivenja...

Dunjice user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Jastuk za dojenje
8.9.2013 19:55:42   
dunja RR
Iskreno se nadam da ću ti se uskoro obratiti, tj. posle FETA ;)

user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here