Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji Baby Time! (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


lesica -> Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji Baby Time! (7.5.2014 18:35:30)

[img]http://www4.slikomat.com/13/0507/n5x-aefcdb.jpg[/img]

Ringeraja vam daje priliku da pitate doktora sve što vas zanima u vezi ovulacije i rešavanja problema sa njom.
Vaša pitanja postavljate u ovoj temi, a doktor Vesna Ivković će davati odgovore.



Pharmanova vam je pored ove sjajne prilike pripremila još jedno iznenađenje :)

[img]http://www4.slikomat.com/13/0507/l49-BabyTi.jpg[/img]

5 vrednih korisnica koje u narednih mesec dana (od 7.5. do 7.6.2014.) postave pitanje u ovoj temi Pharmanova nagrađuje sa po kutijom Baby Time-a.
Obzirom da verujemo da će dosta vas postavljati pitanja, dobitnice će odrediti i broj objava na forumu u istom periodu, te Baby Time-a osvaja 5 korisnica koje budu imale najveći broj objava na forumu, a postavile su pitanje u ovoj temi. Mogu se prijaviti i devojke iz inostranstva ali da nagrade šaljemo na adrese u Srbiji

Pročitajte više o BabyTime-u >>>


Izvolite, pitajte doktora Vesnu Ivković i osvojite Baby Time!



[img]http://www4.slikomat.com/13/0507/n-slika-.jpg[/img]




nata11 -> RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji! (7.5.2014 18:43:47)

Divni ste [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Kako blago povisen FSH utice na ovulaciju?





lilihip -> RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji! (7.5.2014 23:07:21)

U koje vreme je najbolje imati odnose, kada Baby Time pokaže ovulaciju, da li je najbolje za 24 casa ili odmah?




Maraj -> RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji! (8.5.2014 17:06:23)

Kako klomifen utice na ovulaciju? Ja imam redovne ovulacije, u pripremi sam za inseminaciju pa me zanima,kako klomifen pomaže ženama koje imaju uredne ovulacije?




nata11 -> RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji! (8.5.2014 21:44:15)


IZVORNA PORUKA: Maraj

Kako klomifen utice na ovulaciju? Ja imam redovne ovulacije, u pripremi sam za inseminaciju pa me zanima,kako klomifen pomaže ženama koje imaju uredne ovulacije?

Maraj super pitanje [sm=smiley20.gif]




Anoniman -> RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji Baby Time! (9.5.2014 17:16:17)


Zasto bole grudi posle ovulacije, i zasto se ponekad desi da se uopste ne pojavi bol u grudima ceo mesec nego tek pred menstruaciju, jel to ima neke veze sa hormonima?




joliska -> RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji Baby Time! (10.5.2014 21:52:47)

da li je moguce da u ovulaciji jedan jajnik oslobodi jednu jajnu celiju, pa posle pet dana drugi jajnik drugu, mene uvek prvo boli jedan jajnik, pa ide sluza, pa dva dana pauza, pa drugi jajnik pa opet sluz, da li su to onda dve ovulacije?




serpica -> RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji Baby Time! (10.5.2014 22:33:50)

Ako menstruacija traje 7 dana,kako je moguce imati ovulaciju 7. ili 8. dana ciklusa? Tj odmah nakon prestanka krvarenja?




gogili75 -> RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji Baby Time! (11.5.2014 13:49:25)

da li je moguće da dođe do oplodnje ukoliko levi jajnik izbaci jajnu ćeliju a ja nemam levi jajovod... šta se tada dešava...da li ga desni jajnik prihvati...




Ringerajin doktor -> RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji! (13.5.2014 11:52:13)

IZVORNA PORUKA: nata11

Kako blago povisen FSH utice na ovulaciju?




Poštovana,

FSH (folikulostimulirajuci hormon) kako i samo ime kaže ima osnovnu ulogu kod žena da stimuliše rast folikula do nivoa zrele jajne ćelije. Luči ga hipofiza i njegov nivo se kod žena razlikuje u zavisnosti od dana ciklusa. U prvoj fazi ciklusa FSH postepeno raste i pik dostiže u periodu ovulacije posle čega naglo pada.

Srdačan pozdrav
Dr. Vesna Ivković




Ringerajin doktor -> RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji! (13.5.2014 12:07:29)

IZVORNA PORUKA: Maraj

Kako klomifen utice na ovulaciju? Ja imam redovne ovulacije, u pripremi sam za inseminaciju pa me zanima,kako klomifen pomaže ženama koje imaju uredne ovulacije?


Postovana,

U pripremi ste za inseminaciju, vaš nadležni lekar će vam dati najadekvatniji odgovor na vaša pitanja.


Srdačan pozdrav
Dr. Vesna Ivković






Ringerajin doktor -> RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji! (13.5.2014 12:14:08)


IZVORNA PORUKA: lilihip

U koje vreme je najbolje imati odnose, kada Baby Time pokaže ovulaciju, da li je najbolje za 24 casa ili odmah?


Postovana,

Kada BabyTime pokaže ovulaciju znači da imate zrelu jajnu ćeliju spremnu za oplodnju. Jajna ćelija ima životni vek do 24h a spermatozoidi do 76h što znači da treba da je sačekaju i da iskoristite pravi momenat bez odlaganja. Iz tih razloga sa praćenjem ovulacije BabyTime testovima počinjete 2 dana pred očekivanu ovulaciju kako bi ispratili ovulaciju i planirali odnos.

Srdačan pozdrav
Dr. Vesna Ivković




Ringerajin doktor -> RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji Baby Time! (13.5.2014 12:37:22)


IZVORNA PORUKA: Anoniman


Zasto bole grudi posle ovulacije, i zasto se ponekad desi da se uopste ne pojavi bol u grudima ceo mesec nego tek pred menstruaciju, jel to ima neke veze sa hormonima?

Postovana,

U periodu između dve nenstuacije u telu žene se dešava niz hormonskih promena koje među ostalom dovode do sazrevanja jajne ćelije, oslobađanja iste i pripreme za oplođenje. Posle ovulacije bol u grudima se dešava zato što pod uticajem hormona grudi se pripremaju za dojenje.


Srdacan pozdrav
dr Vesna Ivkovic




Ringerajin doktor -> RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji Baby Time! (13.5.2014 12:39:27)


IZVORNA PORUKA: joliska

da li je moguce da u ovulaciji jedan jajnik oslobodi jednu jajnu celiju, pa posle pet dana drugi jajnik drugu, mene uvek prvo boli jedan jajnik, pa ide sluza, pa dva dana pauza, pa drugi jajnik pa opet sluz, da li su to onda dve ovulacije?


Postovana,

U jednom menstrualnom ciklusu prolaskom kroz više faza sazrevanja oslobađa se jedna zrela jajna ćelija. S obziorom da se žene rađaju sa po 200 000 prvobitnih meškova u kojima se nalaze jajne ćelije po jajniku, ciklus sazrevanja jajne ćelije i ovulacija se najčešće dešava neizmenično iz oba jajnika.

Srdacan pozdrav
dr Vesna Ivkovic




Ringerajin doktor -> RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji Baby Time! (13.5.2014 12:42:00)


IZVORNA PORUKA: serpica

Ako menstruacija traje 7 dana,kako je moguce imati ovulaciju 7. ili 8. dana ciklusa? Tj odmah nakon prestanka krvarenja?


Postovana,

Ovulacija se u najvećem broju žena dešava 14 dana pred sledeću menstuaciju, nije u vezana za dužinu krvarenja već za period između dva ciklusa. U slučaju da ciklus dobijate na 21-22 dana ovulacija se dešava 7-8 dana od početka menstualnog krvarenja

Srdacan pozdrav
dr Vesna Ivkovic




7marii -> RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji Baby Time! (13.5.2014 13:23:45)

Kada je ciklus kraci,odnosno traje 21-23 dana,da li to obavezno znaci da je anovulatorni ili ne?




milica93 -> RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji Baby Time! (14.5.2014 18:07:16)

Poštovana,
Prethodna menstruacija mi je izazvana inekcijama. Odmah nakon prestanka iste, Maybe Baby mi je pokazao ovulaciju. Da li je moguće da ovulacije bude odmah nakon prestanka menstruacije ili je veća verovatnoća da je MB reagovao na hormone koje sam dobila i pokazao ih kao plodne dane?
Ne znam kako da sada računam ciklus, obzirom da je prethodna izazvana, a ciklusi su mi inace 23-25 dana.

Hvala.




zece -> RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji Baby Time! (14.5.2014 18:22:08)

Doktor e imav spontan pred8 meseci trudnocata bese so IVF I od togas navamu nemam ovulacija soobiram dokumenti se spremam pak poleka za drugo IVF no od ovulacija nisto na 13 den lh I. Estradiol se nizki




zece -> RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji Baby Time! (14.5.2014 18:23:43)

Od sto moze da nema ovulacija pred ivf imav prirodno ovulacija




Cakana84 -> RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji Baby Time! (19.5.2014 13:28:17)

Iskoristite priliku da pitate doktorku, a mozda bas vi osvojite Baby Time. [sm=bravo.gif]




gogili75 -> RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji Baby Time! (19.5.2014 16:10:52)

DA LI JEDNOG MESECA OVULACIJA BUDE IZ LEVOG JAJNIKA A SLEDEĆEG IZ DESNOG ILI NEMA PRAVILA




glukica -> RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji Baby Time! (19.5.2014 16:15:06)

Kada je najbolje imati odnose od trenutka kada trakica za ovulaciju bude pozitivna?




nata11 -> RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji Baby Time! (19.5.2014 17:36:01)

Zasto dolazi do toga da folikul 10-11 dc (pored redovnih cisklusa od 28 dana) naraste do 26 mm?




dzzu -> RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji Baby Time! (19.5.2014 19:02:34)

Poštovanje. Imala bih dva pitanja. Dešava mi se da u toku ovulaciju, kada mi je sluz količinski najveća i izgleda kao belance da se u njoj nađe i, kao malo krvi(samo prožeta njome).? Da li zbog toga treba da se zabrinem ili ne? I drugo pitanje. Svaki mesec ima tu, tkz plodnu sluz i bol u grudima i žiganje u jajnicima, a kada nakon toga odem na uz, kao da nije bilo ovulacije odnosno nema onog žutog tela. Možda ovilacije stvarno i nije bilo ili je bila ali da su folikuli popucali a da nisu bili dovoljno kvalitetni. Hvala unapred na odgovorima....




serpica -> RE: Pitajte doktora sve o ovulaciji i osvoji Baby Time! (19.5.2014 20:19:29)


IZVORNA PORUKA: Ringerajin doktor


IZVORNA PORUKA: serpica

Ako menstruacija traje 7 dana,kako je moguce imati ovulaciju 7. ili 8. dana ciklusa? Tj odmah nakon prestanka krvarenja?


Postovana,

Ovulacija se u najvećem broju žena dešava 14 dana pred sledeću menstuaciju, nije u vezana za dužinu krvarenja već za period između dva ciklusa. U slučaju da ciklus dobijate na 21-22 dana ovulacija se dešava 7-8 dana od početka menstualnog krvarenja

Srdacan pozdrav
dr Vesna Ivkovic



Postovana doktorka moji ciklusi su redovni na 28,29 dana,znam da je ovulacija 14.dana ciklusa,ali u mom slucaju izgleda nije tako.Naime ne znam tacno kad mi je ovulacija ali znam kad sam imala odnose a isto tako znam i da spermatozoidi zive do 76h.pa mi je neverovatno da ako mi je ovulacija bila 14.dana a ja imala odnose 8 dana ciklusa da oni prezive eto punih 6 dana.[sm=smiley1.gif] a sva tri puta sam tako ostala trudna.
Hvala puno na odgovoru.




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>