RE: Porodila se Jole84 drugi put (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta) >> Rodili su se ...



Poruka


degu -> RE: Porodila se Jole84 drugi put (2.3.2016 23:10:33)

Čestitam Jolee!!! [sm=bravo.gif]




Bibilib -> RE: Porodila se Jole84 drugi put (3.3.2016 1:06:04)

Jole cestitam od srca.....




sonyasha -> RE: Porodila se Jole84 drugi put (3.3.2016 6:15:41)

Jole, čestitam, neka je živa i zdrav sto godina[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




alex88 -> RE: Porodila se Jole84 drugi put (4.3.2016 0:30:02)

Jole cestitam,da vam je ziva I zdrava I vi sa njom [sm=smiley1.gif]




little_one -> RE: Porodila se Jole84 drugi put (4.3.2016 21:02:21)

Cestitam Jole, nek je zdrava i srecna Natalija, a tebi brz oporavak zelim!




Jole84 -> RE: Porodila se Jole84 drugi put (5.3.2016 19:23:33)

Hvala vam puno drage moje [sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif]
Ovaj porođaj je u odnosu na prvi, bio odličan, ali ne mogu da kažem da se nisam namučila, ja sam bre žene težak kontraš, ako nešto mož da krene po zlu, krenuće [sm=jezicek.gif]
Stigla sam u porodilište oko 11 ujutru, bez kontrakcija, otvorena prst i po, dva dana probila termin i dr mi je rekao da se svlačim u spavaćku da mi se dete ne rodi na prestupnu godinu [sm=smiley36.gif] Inače dr mlad, lep, zgodan, ma sramota me bilo da me on porađa [sm=jezicek.gif]
Klistirali me, sve po propisu, i oko 13h mi stavili gel koji omekšava grlić i od kog kreću kontrakcije, krenule su bikvalno odmah, i na razmak od minut-dva, tri sata sam držala "guzu uvis" i već u neko doba nisam mogla da držim telefon, i da odgovaram mojim RR nišlijkama, koje su mi bila veeeelika podrška preko vibera [sm=smiley27.gif] To je nešto neopisivo, to ne radi ni familija.
Inače tokom dana rešim da uzmem epidural, u dogovoru sa dr, ali za to moram da budem otvorena 4,5 prsta, a ja nenaotvarala se dabogda, ama nikako! Računam, drugi put je biće brže, ma kakvi...U 17h me dr stavi i na indukciju, od koje imam averziju, kontrakcije se nastave na minut. Dr reši oko 20h da mi ručno otvori grlić pošto mi fali još koji prstić [sm=zmeden.gif] [sm=smiley36.gif] To već da ne pričam kolko boli, ko je oset_io zna.
U 20h dr otvorena 4 i po prsta, pozovu anesteziologa i ja pomislim da je kraj mojim koprcanjima na indukciji. On me bocne u kičmu, stavi kanilu, sve po propisu, stave me u boks za porođaj, ali epidural ne deluje. Meri on minutažu, štipa mi noge, bolovi sve jači, kontrakcije neprestane. Kaže "dobro bre mali nisi valjda tolki baksuz", ja mu kažem da jesam, i baksuzluk tek dolazi da izražaja u naredna dva sata. Igla više ne može da uđe koliko mi je tvrda kičma, drže me, ne mogu da se opustim zbog kontrakcija, kičma mi tvrda, kanila ispada, bockao me je minimum pet puta, ljudi moji mislila sam da ću da se srušim. On fantastičan, pokušava da me opusti a čovek se preznojava i lomi kanile. Kaže, nije imao takav slučaj. Zadnji pokušaj, i nek mi je Bog na pomoći, tako mi reče. Već kreću da pominju carski. Ja već digla ruke, i s Milom sam se telila, izdržaću valjda i ovo, tako mi suđeno. Uspe da me ubode, i epidural krene da deluje. Svi odahnuli, malo je falilo da otvore nki alkohol [sm=smiley36.gif]
To je trajalo do 22h, najjače kontrakcije kreću da mi se umanjuju, nisu bezbolne ali izdržljive su. Kreću naponi, i pošto sam bila pribrana i nakupila snagu, sarađujem sa babicama i dr, dišem, napone osećam uredno, i Natalija nam stiže na svet, u 23h i 5 min. Pogledam u svoju drugaricu babicu, vidim loš izraz lica, bebi obmotana pupčana vrpca oko vrata. Nije odmah zaplakala. Nakon minut,dva (a meni večnost) kreće da plače, kažu mi da je sve u redu i stavljaju mi je na grudi [sm=9nebesa.gif] Još jedna princeza mamina stigla na svet, crna kao Snežana, a bele kože. Divna je, mnogo lepa beba.
Nisam sečena, niti sam pukla kao prošli put, tako da je oporavak brz. Jedino mi je problem odlazak u wc al proći će i to.
Ljubim vas, hvala na podršci! [sm=bravo.gif]




IvanaSK RR -> RE: Porodila se Jole84 drugi put (5.3.2016 21:27:28)

Jole, izdrzala si i sad uzivas sa svojom lepoticom, to je najbitnije!
Grlimo vas!




Ivanka 75 -> RE: Porodila se Jole84 drugi put (5.3.2016 23:14:48)

Uživaj Jole [sm=smiley31.gif]




Didy -> RE: Porodila se Jole84 drugi put (6.3.2016 0:06:40)

Oooo, Jole, pa ja tek sad vidim lepe vesti. Čestitam, srce mi je puno zbog tebe. [sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif]




jess021 -> RE: Porodila se Jole84 drugi put (6.3.2016 8:53:27)

Jole, uzivaj sa svojim princezama, sad je sve to iza tebe!!
Cestitammm!!




MAMAMAJ -> RE: Porodila se Jole84 drugi put (6.3.2016 8:59:30)

Jole, čestitke od srca, neka je živa i zdrava mala princezica i svi vi s njom. [sm=bravo.gif][sm=smiley1.gif]




NadaR -> RE: Porodila se Jole84 drugi put (6.3.2016 9:15:10)

O, Jolee [sm=smiley31.gif]




emicaa -> RE: Porodila se Jole84 drugi put (6.3.2016 10:25:28)

Jole sad uživajte sve zajedno [sm=smiley31.gif]




*Maki* -> RE: Porodila se Jole84 drugi put (10.3.2016 15:34:44)

čestitaaam [sm=bravo.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 12 13 [14]