RE: Poplave u Srbiji (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


vikiveki -> RE: Poplave u Srbiji (22.5.2014 9:27:49)

I ja se najiskrenije nadam da će pomoć biti iskorišćena na pravi način i onima kojima je to najpotrebnije




Torbica -> RE: Poplave u Srbiji (22.5.2014 9:38:55)

Jadna drzavo..... Doslo mi je da napisem na FB da bi najbolje bilo da nas nema, svi da nestanemo! Pa covece, kad procitam te statuse kako pomoc ne stize gde treba [sm=smiley35.gif] Nazalost, sva ova tuga i jad nekome odgovara da puni dzepove, kako smo jadni, prvo od onih trgovaca sto su digli cene, a sta se sa sredstvima desava.....ko to kontrolise? Ovi sto su pokrali sve zivo i nezivo? [sm=hudicek1.gif]




vikiveki -> RE: Poplave u Srbiji (22.5.2014 9:43:09)

Torbi upravo je to ono čega se ja najviše pribojavam,da sva ta pomoć koja pristiže ne ode u pogrešne ruke.Za vreme bombardovanja bila sam svedok šta su sve ljudi tj. neljudi u stanju da urade.Onima kojima su domovi uništeni često nije ni do čega i nemaju volju da se bakću i da se bore da dobiju ono što im je realno potrebno...a to koriste razni ljudi




Torbica -> RE: Poplave u Srbiji (22.5.2014 9:44:24)

kako se Boga ne boje..... [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]




vikiveki -> RE: Poplave u Srbiji (22.5.2014 9:54:24)


IZVORNA PORUKA: Torbica

kako se Boga ne boje..... [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]

[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif] eee Torbi upravo su oni koji su naša veza sa Bogom ti koji su najviše krali....čast izuzecima ali tamo gde sam ja bila popovi su prvo izjavljivali da pomoć koja stiže sa svih strana treba da bude data crkvi da podeli, jer oni će to najpravednije uraditi.Izborili se popovi za to,pa je crkva bila ta koja je delila pristiglu pomoć.Inače živela sam u komšiluku tj. u blizini tri popa.Malo pomalo popovi počeli da obnavljaju svoje kuće, da otvaraju deci raznorazne butike.Malo pomalo u razrušenom aleksincu nicale su prodavnice i uskoro su skoro sve prodavnice i kafići bili u nekoj vezi sa popovima,bilo da su u pitanju deca,kumovi.Šta da prišam,jednom umalo nisam pala kad sam videla kako ispred crkve staje crveni sportski ferari,otvaraju se vrata onako na gore, a iz auta izlazi pop u crnoj mantiji,to je inače bio novi auto njegovog sina koji nigde nije radio...Da pukneš od besa




Torbica -> RE: Poplave u Srbiji (22.5.2014 9:59:51)

Draga, ne treba mi da sudimo nikome, ima ko ce da sudi, nazalost, ljudi podlegnu svemu jer su ljudi, kvarljiva smo roba... Ne volim da ulazim u ovakve price i uvek kazem - svako ce odgovarati za svoja (ne)dela pre ili kasnije.
A jadni ovi ljudi sto su ostali bez icega, iskreno se nadamo da ce sve otici na obnovu njihovih domova. U protivnom, neka nas nestane, ali zaista....




vikiveki -> RE: Poplave u Srbiji (22.5.2014 10:02:06)

Draga ja se samo za to i molim,da sve završi tamo gde je najpotrebnije, a pomoći će biti sa svih strana[sm=bravo.gif]
Zato mi se i sviđa ideja da uplaćujemo pomoć na žiro račune onih kojima znamo da je pomoć potrebna




Anck Su Nmaun -> RE: Poplave u Srbiji (22.5.2014 10:04:46)


IZVORNA PORUKA: Torbica

Ne volim da ulazim u ovakve price i uvek kazem - svako ce odgovarati za svoja (ne)dela pre ili kasnije.




Kao i vecina ljudi , zbog toga oni to i rade s lakocom !! [sm=smiley13.gif]




Torbica -> RE: Poplave u Srbiji (22.5.2014 10:07:29)

Zaista verujem da ce svako odgovarati i sigurna sam da ce se svakome vratiti, na ovaj ili onaj nacin, dobro ili lose. Na ovaj ili onaj nacin ali tamo gde ih najvise boli.




gagana83 -> RE: Poplave u Srbiji (22.5.2014 15:44:56)


IZVORNA PORUKA: vikiveki

Torbi upravo je to ono čega se ja najviše pribojavam,da sva ta pomoć koja pristiže ne ode u pogrešne ruke.Za vreme bombardovanja bila sam svedok šta su sve ljudi tj. neljudi u stanju da urade.Onima kojima su domovi uništeni često nije ni do čega i nemaju volju da se bakću i da se bore da dobiju ono što im je realno potrebno...a to koriste razni ljudi

Bas tako...
Elem, juce na B92, volonterka iz Krupnja prica kako vlada totalna dezorganizacija.
Pomoc stigla, onaj tamo uzeo pa prodaje, drugi pravi zalihe a treci ostao bez icega [sm=smiley13.gif]




salle -> RE: Poplave u Srbiji (22.5.2014 16:26:17)

da se i ja oglasim.....

samo cu reci da sam jedno vece bila u pioniru, jedno na dif-u, i mogu da vam kazem da svi, ali bukvalno svi iz crvenog krsta apsolutno nista ne rade! dolaze srednjoskolci koji jedu, piju i muvaju se, mali broj volontera zapravo nesto radi! a kada pozovete i pitate je l negde treba volontera, nigde ne treba! ne treba jer ih na broj ima, ali ih nema dovoljno koji i rade! to je bar moje iskustvo......

i onako smo siromasna zemlja, samo nam je trebala ova katastrofa.....




Didy -> RE: Poplave u Srbiji (22.5.2014 17:31:26)

Ja želim da verujem da pomoć stiže u prave ruke. Ne mogu da zamislim da neko može gladnome iz ruke uzeti. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image] Mislim, znam da može, ali želim da verujem da ne uzima... [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image] 




anci kv -> RE: Poplave u Srbiji (22.5.2014 20:43:19)

kao i svuda,ljudi su različiti...ne treba nas više ništa čuditi[sm=smiley13.gif]




tijatija -> RE: Poplave u Srbiji (22.5.2014 21:12:45)

Ja sam licno jako sumnjicava po pitanju tih hum. pomoci. Jednostavno je na zalost doslo takvo vreme da se nikome vise ne moze verovati...Sigurno se secate one price o maloj Tijani koja na zalost nije dobila svoju bitku [sm=smiley19.gif] Isto se sakupljalo i na kraju gde su te pare? Mi smo dali 70e, nije mi krivo ( daleko bilo) samo mislim da je sav preostao novac , koji na zalost nije bio upotrebljen za malu Tijanu ispario, a toliko ima dece kojima je potrebna pomoc. Mm sa nekim drugarima su organizovali neki turnir u fudbalu u subotu i nedelju na kojoj svaki igrac i gledal daje 5e( minimum) i tu treba da se skupi jedna lepa sumica. Oni ce taj novac da posalju ,ja ne bih... Kupila bi AD I pelene za sav novac ili dala tu sumu odredjenoj osobi ...

. Nekako sumnjam da te pare mogu i malo da skrenu sa puta ...




nata11 -> RE: Poplave u Srbiji (22.5.2014 21:31:08)

Ja dajem koliko mogu i molim se da stigne u prave ruke. O ostalom nezelim da razmisljam nemam snage i za to. Ne prodje dan da ne pustim suzu na neku pricu, tuznu sudbinu.
Slucaj male Tijane je sasvim druga tema ali novac je dat bolnici neznam tacno kojoj, naravno novinari su morali da [sm=zz_poop.gif] sve, pa zar mislite da je nekom ko je izgubio malo dete u tom trenutku do novca...




tijatija -> RE: Poplave u Srbiji (22.5.2014 21:37:40)

Ne... ja nisam rekla da su novac roditelji uzeli za sebe, ja sam rekla da je ispario , a to dali su dali za bolnicu ili ne mogu samo da potvrde ljudi koji su dali a mi samo da nagadjamo ili verujemo da je tako...veruj mi kad se neko doooobro opece u nesto neveruje ni u sta dok ne vidi...




Torbica -> RE: Poplave u Srbiji (22.5.2014 22:16:27)

Daaa, bila je neka prepirka sa roditeljima male Tijane, ali ne znam epilog [sm=smiley13.gif]




vikiveki -> RE: Poplave u Srbiji (22.5.2014 22:57:10)

Nakon povlačenje vode čeka nas sve veliki posao...treba to sve ponovo izgraditi




Ivanka 75 -> RE: Poplave u Srbiji (22.5.2014 23:04:56)

Nama podrm poplavljen kisom 2007, kako su samo stvari plivale... ako se dobro secam pumpa radila 3 dana, premestali je iz jedne prostorije u drugu, posle brisi, skupljaj djubre, kanalizacija nije mogla da primi toliku vodu pa se slla u nas podrum..h. kad se samo setim... jos se na zidovima vidi dokle je bila voda.
A kod ovih ljudi jos i blato... ma strasno, ne ponovilo se




anci kv -> RE: Poplave u Srbiji (22.5.2014 23:37:47)

mulj,đubre po kućama...odakle da počnu sa čišćenjem...




Torbica -> RE: Poplave u Srbiji (22.5.2014 23:43:28)

[sm=smiley19.gif]




bubulence -> RE: Poplave u Srbiji (22.5.2014 23:46:33)

e ovako, ja vise ne dam nista!!! pa me osudjujte koliko hocete...
moze da objavljuje ko sta hoce, da se prica o nacionalnim manjinama ali ja onim Romima sa Klise ne dam nista. a evo, ima mnogo slika kako im ide pomoc iz crvenog krsta koja je skupljana za ugrozene u poplavama. kao kako nas nije sramota, kako su i oni ugrozeni nekom poplavom! ne zanima me, njima sam dala 3 cd-a iz obijenog auta, popravljala brave kada su ih obijali, ostala bez bicikla i sada da njima ide pomoc!!!??? ne znamima me kako ce ko da me nazove, JA IM NE DAM! jedna sam od onih koja je serovala slike kako uzimaju robu iz kamiona i cudila se cudom, bila ogorcena, i sada sam! nemam nista protiv da se za njih posebno skuplja pomoc i da im se dostavi ali ovo ne moze. mnogo sam im vec dala, odnosno oteli su sami, i dosta im je (ne racunam onu jadnu decicu koja prose pa im dam koji dinar).
zato cu uplatiti nasim rr drugaricama ali tek za 10ak dana, a crveni krst me vise nece videti.




Ivanka 75 -> RE: Poplave u Srbiji (22.5.2014 23:48:54)

Ja imam romsko naselje na nekih 500m od kuce... bolje da cutim... U potpunosti te razumem.




anci kv -> RE: Poplave u Srbiji (22.5.2014 23:50:35)

bubulence,što se nerviraš, realna slika stanja. Tvoje pravo je da biraš hoćeš li i koliko pomoći!No sikiriki




anci kv -> RE: Poplave u Srbiji (22.5.2014 23:58:26)

Samo da mi je znati ko će skloniti sve ove džakove kad prođe opasnost od poplave???[sm=zmeden.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>