|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta sa bebinom garderobom kada je preraste?
17.3.2009 8:57:29   
guppy RR
I jaaaaaaaa bi te kineske jeftine usisivač kese!! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Šta bebinom garderobom kada je preraste?
17.3.2009 9:03:07   
mihi
Ima u Zvečanskoj to bih mogla da zovem i pitam. Hvala na ideji, više imam Lukinih igračaka koje su u super stanju sve cele, Spidermani, Batmani, Action menovi , Imam tri puna džaka  na tavanu a garderobu dajem drugarici a čak i Miloševe male stvari dajem komšinici u zgradi koja ima malo mlađu bebu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Šta bebinom garderobom kada je preraste?
17.3.2009 9:09:44   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Kesa je pustila posle jedne noći. user posted image


ja sam odjednom napunila 5 kesa. Jedna je pustila, četiri nisu. Možda samo nisi imala sreće. U principu, meni su ipak praktične.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Šta bebinom garderobom kada je preraste?
17.3.2009 9:19:22   
Anoniman
Pa jesu praktične jer su velike, i nekako ih ipak upljosnatim, i mogu stati u dno troseda... bolje nego na cele dve police u špajzu koje mi trebaju jako.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Šta sa bebinom garderobom kada je preraste?
16.7.2014 15:39:50   
New Mom
Gledam juce, vec ima odece koju je Anastasija prerasla (nekako mi bas zao). I sad sam u rebusu gde i sta sa njom. Ovo do sad sam pakovala u kese za smece i imam ih preko 15 koje mi se razvlace svuda po stanu. Al to sam znala da planiram za sledece dete.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Šta sa bebinom garderobom kada je preraste?
16.7.2014 15:50:03   
minnica
NM, ja sam jedan džačić bebećih stvari dala patronažnoj sestri da ponudi nekome kome proceni da je potrebno. U stvari, nisam razumela da li želiš da čuvaš stvari ili da pokloniš nekome.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Šta sa bebinom garderobom kada je preraste?
4.5.2016 19:32:59   
Maraj
Zatrpala sam terasu sa L stvarima. Planiram da kupim te kese sto se izvlaci vazduh iz njih. Jesu li prakticne? Kako vi odlazete garderobu?

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Šta sa bebinom garderobom kada je preraste?
4.5.2016 20:04:37   
Ana RR
Ja imam jedan skriveni deo u Markovoj komodi i tu mi stoje njegove stvarčice koje su mi baš drage i ne planiram da ih dajem nekome. Dosta toga sam dala jednoj drugarici. Ostale stvari su mi spakovane u vakum kese (garderoba, posteljina, prekrivači itd) i te kese su mi složene u ormaru u potkrovlju.

< Poruku je uredio Ana RR -- 4.5.2016 20:05:04 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Šta sa bebinom garderobom kada je preraste?
4.5.2016 20:06:43   
amelia
Ja sam sve sto je A prerastao oprala opeglala u torbi slozila i digla u ormaru ne bih nikom da poklanjam jos jer tek racunam da radzam decu trebace mi user posted image

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Šta sa bebinom garderobom kada je preraste?
4.5.2016 20:25:28   
Anck Su Nmaun
Vise od polovine sam poklonila, srecom za jednu curicu pa sam uglavnom pakovala rozikaste stvari, Jako malo mi je ostalo, al eto deckonja je pa ce mu svakako trebati druge boje. A ovo cu ostaviti za kumu koja planira drugo bebce.

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Šta sa bebinom garderobom kada je preraste?
4.5.2016 21:54:38   
Maraj
Ana gde si kupila kese? Jesu li prakticne , i koliko para user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Šta sa bebinom garderobom kada je preraste?
4.5.2016 22:04:15   
dddaca
Meni su te kese uvek pustale vazduh, tako da sad nisam ni razmisljala da ih koristim za bebine stvari. A sta cu sa njima ne znam. Pakujem ih u kutije od pelena, pa cu ih pokloniti nekome (osim nekih oje mi se bas dopadaju)

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Šta sa bebinom garderobom kada je preraste?
4.5.2016 22:08:43   
superm
Ukoliko nemate nekog bliskog da poklonite, dajte nekom domu za decu bez roditeljskog staranja, Crvenom krstu. Ja tako uradim.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Šta sa bebinom garderobom kada je preraste?
4.5.2016 22:24:36   
dddaca
Vidis o tome nisam razmisljala, dala si mi dobru ideju za dom za decu bez roditeljskog staranja

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Šta sa bebinom garderobom kada je preraste?
4.5.2016 23:06:00   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: minnica

NM, ja sam jedan džačić bebećih stvari dala patronažnoj sestri da ponudi nekome kome proceni da je potrebno.


Vidiš ovo je baš dobra ideja. Jer domovi i te ustanove konstantno dobijaju garderobu i stvari, a ja vjerujem da ima siromašnih porodica kojima bi ove stvari baš koristile.

Ja sa stvari od L davala ćerki od rodice, a onda kad su bile poplave poklonila sve njihove stvari. Skoro ništa ostavila nisam, jer tad još nismo tako ozbiljno razmišljali o trećem djetetu.user posted image

Sad sam mislila da poklonim jednoj poznanici koja je dobila peto dijete, ali sve nekako ne znam kako da joj ponudim...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Šta sa bebinom garderobom kada je preraste?
9.6.2016 22:05:27   
mila83
Ja garderobu prosledjujem ili Crvenom krstu,ili nekome koga znam da ima bebu tog uzrasta i znacila bi mu pomoc.Takodje,i mi dobijamo garderobicu na taj nacin,od prijatelja i znaci nam pomoc.Imam ih troje i garderobe nikad dosta.
A te vakum kese mi se cine kao super stvar,i ko zna vise o tome,gde se mogu nabaviti i cena,neka pise user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Šta sa bebinom garderobom kada je preraste?
9.6.2016 22:54:36   
serpica
Ja cuvam sve sto je moglo da se sacuva..benkice i te prve male stvari sam spakovala ima pune dve kutije i cekam tenutak da prosledim porodilstu u Nisu,mnoge od njih su nove neobucene ima tu i svedskih pelena i tetra bebicama koje su ostavljene u bolnici ce to mnogo da znaci..
a ostalo cuvam..jer secam se ko juce da je bilo kad sam svoju majku pitala zasto cuva moje stavri kad sam bila beba,odgovorila mi je "Za cas vreme prodje cuvam za tvoju decu" smejala sam se tada i govorila da ona to nece ni da doceka,da cu ja svojoj deci sve da kupim i tako tooo medjutim prodjose godine i znate kako su mi dobrodosle te stvari jos kvalitet kakav sad ne mogu da nadjem. I tako ja mojoj starijoj deci govorim "cuvam za vasu decu" smeju se one meni isto kao sto sam se ja smejala svojoj majci... ehhhh ko zna kakvo ce vreme biti,i da li ce imati para da kupe svojoj deci a njih je cetvoro ko zna mozda ce nekome zatrebati i biti mi zahvalni kao sto sam ja mojoj majci.
I naravno ako me neko pita da mu nesto dam,treba mu nesto od garderobice, naravno da poklonim...

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Šta sa bebinom garderobom kada je preraste?
9.6.2016 23:04:26   
Mala Elena
Moja sestra je kupovala te vakum kese kod kineza i kaze da su dobre, ali ova sto sam ja kupila kod njih, moze samo o klin da se okaci!
Meni je mm poklonio neku novu, ogromnu Italijansku , pa cu tu spakovati omalelo.
Inace u septembru cu ponovo postati ujna pa cu toj maloj prosledjivati stvari...user posted image


(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Šta sa bebinom garderobom kada je preraste?
10.6.2016 0:26:42   
Anarunika
Trenutno imam dve tj. tri bebice kojima prosleđujem garderobu ,pa naizmenično kome šta zapadne ko kako dođe na red. I stvariza dečake sada imam kome da dam, a kada nemam obavezno nosim u Zvečansku.
A što se tiče Zvečanske da znate da tamo kožete odneti bukvalno sve.Od garderobe i igračaka za decu ,preko posteljina, ja sam čak i dušek odnela,knjiga i stvari za odrasle jer oni tamo imaju i majke sa decom. A i u kontaktu su sa drugim centrima pa prosleđuju ako nešto nije za njih.
Ja sam sad skoro nosila sve to i pitala tamo na ulazu i rekli su da sve može da se ostavi.
Evo mi je u dečijoj sobi nova tura stvari spremna .Čekam da nakupim sve pa nosim.


A da ,jednu turu stvari sam prosledila i preko fejsbuka. Ima uvek onih kojima treba, i mogu se svuda naći, na fejsbuku koliko hoćeš. Ima i onaj centar za samohrane roditelje npr.



Vakum kese koristim uveliko i odlična su stvar samo što nije baš da svaka drži ,pogotovo od tih kineskih... neke ne rade od početka, a neke usisaš ali vremenom puste. A iamm ih koliko hoćeš,makar mi ne pada prašina po stvarima a imam ih stvarno mnogo.
Mila kod Kineze pogledaj te kese ,valjale ne valjale nisu skupe 100,150 i 200,00 din u zavisnosti od veličine

< Poruku je uredio Anarunika -- 10.6.2016 0:32:59 >

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Šta sa bebinom garderobom kada je preraste?
10.6.2016 8:56:59   
mila83
Hvala Anarunika,nisam znala da i to ima kod Kineza.Probacemo.
I ja cuvam one prve bebine stvarcice,kao i neke najdraze komade garderobe,to su nam drage uspomene,a i nikad se ne zna kad mogu opet zatrebati.user posted image
a neke stvarcice klici obukli i igrackamauser posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Šta sa bebinom garderobom kada je preraste?
10.6.2016 10:35:31   
Anck Su Nmaun
Prvu Haninu garderobu iz porodilista nosi sada nasa celava lutka /beba user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Šta sa bebinom garderobom kada je preraste?
10.6.2016 12:06:06   
mila83
Anck,ja se secam,pa i mi smo se tako igrale,sestra i ja sa tom garderobom,obozavale smo da presvlacimo lutke.
A neko ume i od tih stvarcica da napravi lepe krpene lutkice user posted image i to moze postati lepa uspomena.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Šta sa bebinom garderobom kada je preraste?
10.6.2016 12:34:24   
Mala Elena
Ja nema vremena za sivenje stvarcica za lutke. Jos mi to fali.user posted image bolje nekome da dam , da ne seckam i ne stetim a nekoj bebi ce znaciti. Mada, super je ko moze da sasije za lutke jedno tri odevne kombinacije da se deca igraju, dobra je ideja.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Šta sa bebinom garderobom kada je preraste?
10.6.2016 12:57:31   
mila83
Me,ja nisam rekla da se sije garderoba za lutke,vec da se prave krpene lutke,to moze biti bas lepa igracka i uspomena,nama je baka krojacica user posted image pa ume svasta. A lutke oblace sto deci dopadne pod ruku,i male i velike stvari. Obozavaju bebi portikle i carapice recimo.
I naravno da neke bas lepe i citave stvari,neuflekane,ne dajem za igru,vec poklanjam nekome kome treba.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Šta sa bebinom garderobom kada je preraste?
10.6.2016 23:40:42   
Anarunika
Sve mi je to padalo na pamet, i čuvanje zbog uspomene i za igranje jer napokon imam devojčicu koja bi se sa ti i igrala...sestra i ja smo imale te velike lutke i mama nam je dala nekoliko naših krpica kada smo bile bebe pa smo ih oblačile i ćebence i tako neke stvarčice .
Ja sam se ipak odlučila da ne čuvam jer ću ga na kraju svakako dati, a u kući stvarno nemam mesta. Ja sam dala kesa i kesa tih stvari ,jedna cela bi se soba mogla napuniti. pa evo samo sad je četvrtina dečije sobe zauzeta kesama za davanje a za Živu i nemam toliko stvari koliko sam imala i koliko imam za dečake.
Od svega sam sačuvala Živione porve, nehodajuće zlatne baletankice tj. jednu jer smo drugu izgubili, i druge isto nehodajuće,bele koje joj je baba kupila kad smo ovu zlatnu izgubili. To mi je nekako stvarno žao da dam mada će na kraju završiti kod nekoga.

< Poruku je uredio Anarunika -- 10.6.2016 23:41:34 >

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here