RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ] (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


wivern -> RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ] (5.6.2014 9:19:56)

Miko imam ja troduplo iskustvo ali sam sve pozaboravljala jer su mi sestrici vec veliki. 6, 10 i 12 godina [sm=smiley36.gif]




dunja123 -> RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ] (5.6.2014 9:20:06)

Drage trudnice,
ja samo zelim da vas sve pozdravim.Dugo nisam pratrila ovaj forum, jer iskreno nisam imala vremena ni za sta.
Usla sam u deveti mesec. Jedva cekam da se porodim, ne mogu vise. Nadam se d ace porodjaj krenuti sam i da ce krenuti pre termina koji mi je inace 28.06. Imam preeklampsiju, pa sam pocela da se plasim po malo, iako mi je ovo treca beba.
Do sad su mi doktori govorili samo da ne upadnes u preeklampsiju, a sad kad mije to dijagnoza sad kao kazu nemoj da se brines, samo kontrolisi pritisak...blabla bla...Ali uspecu, preguracu ovo.

Dunja RR, znaci ti ces da mi umaknes za koji dan zbog carskog...Pa neka ti je sa srecom, drzim ti palceve i da uzivas. Moja druagrica se skoro porodila na CR sa spinalnom( prvi put je u opstoj), kaze da ne moze da se poredi dozivljaj..Nema utisak da je nesto propustila sto je na CZ a ne vaginalno, a i nije bilo onog tezeg momenta: budejnja iz anestezije...Cisto eto, to je njeno iskustvo.

Pripremila sam stvarcice za bebca ispeglala, poslagala. Pa samo gledam. Ali jos nisam pripremiila torbu za porodiliste. POcela sam da kuvam svaki dan dupli rucak i da odvajam u zamrzivac da ostavim deci ako zaglavimo u bolnici koji dan duze.
LJubim vas puno sve, zelim vam puno srece!!!

A ja idem da cekam svog malog Vasilija:)




vonavoj -> RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ] (5.6.2014 9:31:15)

dunja123,[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]
od kad imas preeklampsiju? imas terapiju?




dunja RR -> RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ] (5.6.2014 9:38:09)

E pa dunjči, baš te dugo nije bilo ... i žao mi je za preklampsiju :( I meni su to govorili, da može da me strefi zbog šećera, mada mi je pritisak do sada uvek bio besprekoran - a kako se kod tebe manifestovala?

Ja juče bila na CTG, sve bilo super. Zakazao mi doca UZ i ginekološki pregled u ponedeljak popodne, pa će mi tada reći da li je CR 13.6. ili one naredne nedelje. Ja imam osećaj da će ipak biti tamo oko 17.6., ali videćemo.

Meni je torba polu spremna, tj. ostalo mi samo da potrpam stvari, sve sam kupila.
Juče sam opeglala još jednu turu bebnih stvarčica stavila sve u kese i poslagala u orman a mm sam obeležila koje su stvari za iznošenje. Juče oprala ogradicu za krevetac i posteljinicu. Još neke sitnice su ostale da sredim, za vikend da se ofarbam, depilaciju obavih prekjuče i tako ... :)

IZVORNA PORUKA: dunja123

Drage trudnice,
ja samo zelim da vas sve pozdravim.Dugo nisam pratrila ovaj forum, jer iskreno nisam imala vremena ni za sta.
Usla sam u deveti mesec. Jedva cekam da se porodim, ne mogu vise. Nadam se d ace porodjaj krenuti sam i da ce krenuti pre termina koji mi je inace 28.06. Imam preeklampsiju, pa sam pocela da se plasim po malo, iako mi je ovo treca beba.
Do sad su mi doktori govorili samo da ne upadnes u preeklampsiju, a sad kad mije to dijagnoza sad kao kazu nemoj da se brines, samo kontrolisi pritisak...blabla bla...Ali uspecu, preguracu ovo.

Dunja RR, znaci ti ces da mi umaknes za koji dan zbog carskog...Pa neka ti je sa srecom, drzim ti palceve i da uzivas. Moja druagrica se skoro porodila na CR sa spinalnom( prvi put je u opstoj), kaze da ne moze da se poredi dozivljaj..Nema utisak da je nesto propustila sto je na CZ a ne vaginalno, a i nije bilo onog tezeg momenta: budejnja iz anestezije...Cisto eto, to je njeno iskustvo.

Pripremila sam stvarcice za bebca ispeglala, poslagala. Pa samo gledam. Ali jos nisam pripremiila torbu za porodiliste. POcela sam da kuvam svaki dan dupli rucak i da odvajam u zamrzivac da ostavim deci ako zaglavimo u bolnici koji dan duze.
LJubim vas puno sve, zelim vam puno srece!!!

A ja idem da cekam svog malog Vasilija:)






dunja123 -> RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ] (5.6.2014 9:38:42)

visok p imam od sestog meseca i od tad sam na terapiji. A preeklampsiju od pre nekih 20-tak dana .merenjem proteina u 24satnom urinu su potvrdili. terapiju nisu menjali 2 metildope+ bensedin. I ja se sa tim osecam ok. nikakvu razliku ne primecujem, osim sto ne piskim vise cesto. malo naticem, pomalo mi se magli pred ocima ali ne stalno...I dalje sam aktivna, mozda i previse. Sad mi najveci pritisak bude do 145/85 ali i to samo ponekad. PLasim se samog porodjaja. Nadam se da ce da bude sve ok




vonavoj -> RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ] (5.6.2014 9:41:12)

[sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif]
ja sam imala visi pritisak 2 nedelje pre porodjaja..ali samo jedan dan,uveli mi metildopu,ali u urinu nije bilo proteina..a tako se bojim i sada..znam da ne treba da razmisljam o tome,ali ne znam da li moze i da se spreci!
inace imam visi pritisak,i pre trudnoce..sad ga merim povremeno i bude 120/70!




New Mom -> RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ] (5.6.2014 9:58:57)


IZVORNA PORUKA: dunja RR
Ja imam osećaj da će ipak biti tamo oko 17.6., ali videćemo.

Khm, khm, sjaaaajan datum![sm=zz_biggrin.png]




New Mom -> RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ] (5.6.2014 10:00:33)

Dunja123 bas sam nekoliko puta pitala za tebe... Uh, bas bezveze... [sm=smiley13.gif]




dunja123 -> RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ] (5.6.2014 10:12:30)

Bezveze je sto je moja dr iz dz na odmoru do ponedeljka i sto mi niko nije objasnio nista od kako sam bila u nf. NIko u dz nece da mi radi ctg dok se ona ne vrati. A vec sam trebala da radimi drugi ctg do sad, ako ne i cesce. MIslim da ce poludeti kad sazna. Ali dobro se osecam kao sto vam i kazem, i bebu osecam svaki dan...i zabunjena sam dosta sa ovih dvoje pa trudim se da ne razmisljam o pritisku.
Idem da ih setam napolju i ljubim vas.




daca77 -> RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ] (5.6.2014 10:13:08)


IZVORNA PORUKA: vonavoj

jutro! Daco,covek voli da se ljubi!


Dobro jutro!!! Von, pa gde nadje mene, u ovakvom stanju...inace je doca '72.godiste.[sm=smiley1.gif]
Dunja, primaklo se[sm=smiley1.gif]
Dunja123, samo prati stanje i drzi se preporuka dr...i moj pritisak je pre trudnoce uvek bio 135/85 pa cak i 90-sada ga ne kontrolisem.[sm=smiley13.gif]




dunja RR -> RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ] (5.6.2014 10:15:38)

Ček, ček, šta je tada? [sm=smiley1.gif]

IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: dunja RR
Ja imam osećaj da će ipak biti tamo oko 17.6., ali videćemo.

Khm, khm, sjaaaajan datum![sm=zz_biggrin.png]





vonavoj -> RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ] (5.6.2014 10:18:18)

Daco,tako je i meni! Sad ne smem ni da ga merim cesto,ali racunam da ide leto,tada mi je nizi pritisak! i stalno piskim[sm=smiley36.gif]




ishler -> RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ] (5.6.2014 11:10:09)

Dobro jutro,mi smo bili na kontroli beba veca nedelju dana,krvna slika super za sada gvozdje cak 30.Inace imam bolove u preponama i karlici kao da se raspadam,ne znam da li jos neko ima ovako rano,cini mi se da je New mom pominjala ranije,ali ne mogu da nadjem.Doktor kaze sve ok mada mi je grlic kraci nego prosli put ali on nista ne kaze.Ne stizem da pisem svaki dan od moje svrce.




vonavoj -> RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ] (5.6.2014 11:29:23)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] ishler!
jel ti gledao grlic na uz? ili pipanje!
ja cekam 12.6. savetovaliste..i valjda pregled! na uz mi nije gledala grlic![sm=smiley13.gif]




New Mom -> RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ] (5.6.2014 12:07:33)


IZVORNA PORUKA: ishler
Inace imam bolove u preponama i karlici kao da se raspadam,ne znam da li jos neko ima ovako rano,cini mi se da je New mom pominjala ranije,ali ne mogu da nadjem.

Jesam ja spominjala, i jeste mi krenulo to baš rano. Mirovanjem ležanje, nema druge.


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ček, ček, šta je tada? [sm=smiley1.gif]

Slavićemo zajedno rođuse.[sm=smiley1.gif]




ishler -> RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ] (5.6.2014 12:25:49)

NM hvala sto si se javila,rado bih odmarala ali ceo dan sa malim detetom.Von sada je uz duzina 29mm,a prosli put uz 34mm,i rucno me je prosli put pregledao ali nista nije komentarisao sem da sam zatvorena.Pitala sam ga sto se skratio,kaze kako je bilo u prosloj trudnoci sada je super.Ne znam ni sama,kako bude.I beba bije nekada u grlic a dokle cu izgurati videcemo.




Janja V -> RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ] (5.6.2014 12:39:49)

Ishler, meni su se javili bolovi u preponama i u predelu vagine, a i odozdo nesto kao rezanje bas u tom periodu kao tebi. Od tada sam pocela da uzimam Mg direct i Ca-C (kalcijum i C vitamin zajedno). Doktor mi je preporucio jer slabo konzumiram mleko. Za sada nema takvih bolova vise, a s druge strane, to je sve i normalno. Racunam da mora po malo da bolucka tu i tamo. [sm=smiley1.gif]




vonavoj -> RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ] (5.6.2014 12:42:00)


IZVORNA PORUKA: ishler

NM hvala sto si se javila,rado bih odmarala ali ceo dan sa malim detetom.Von sada je uz duzina 29mm,a prosli put uz 34mm,i rucno me je prosli put pregledao ali nista nije komentarisao sem da sam zatvorena.Pitala sam ga sto se skratio,kaze kako je bilo u prosloj trudnoci sada je super.Ne znam ni sama,kako bude.I beba bije nekada u grlic a dokle cu izgurati videcemo.

valjda je za drugu trudnocu normalno..bitno da se ne otvaras! a kako je u prvoj bilo,sad ce biti super..s obzirom da ne mirujes!
mene moja ubi u grlic i besiku,karlicno okrenuta i sutira nogama!




branki* -> RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ] (5.6.2014 19:08:56)

dobar dan,trudnice[sm=smiley1.gif]
ja dobila da odradim one pocetne analize,izmedju ostalog vaginalni i cervikalni bris..pa ne znam kad da idem da nije rano da me cackaju dole,ne secam se kad sam isla sa bozom..u kojoj nedelji ste vi vadile briseve prvi put?




Štetica -> RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ] (5.6.2014 19:36:53)

Branki ja sam danas(8+1) radila ks i urin,a briseve mi nije pominjao,tj samo me pitao imam li problema sa sekretom i to je to. Mada je moj dr u dz ladovina teska,kod njega je sve opusteno i lako cemo,nije u fazonu da cacka ako nemora. Mada sam ja briseve radila krajem januara za vto,pa predpostavlja da su ok,posto mi je i sekret za sada ok.




vonavoj -> RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ] (5.6.2014 19:48:54)

branki,nije rano,ne brini..to je prvo sto sam odradila!




branki* -> RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ] (5.6.2014 20:02:20)

ok,hvala.odradicu ih ja sigurno,samo ne znam da li da odem sutra,jer imam neki luft ili da sacekam nedelju,dve..videcu.




ishler -> RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ] (5.6.2014 21:31:58)

Branki dobro dosla.....
Ne moras odmah ja sam na drugoj kontroli u 12nd[sm=smiley1.gif]




dunja RR -> RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ] (5.6.2014 21:38:27)

Ja sam briseve radila pre VTO, u trudnoći doca nije hteo ništa da čačka, tek sada pred porođaj sam ih uradila, sve ok.




Maslacak15 -> RE: Trudnice (1 - 42 nedelje) 06/14 [chat ] (6.6.2014 7:01:18)

Dobro jutro trudnice,
Ja bas ne razumem taj princip " da ne cackaju dole" tj sta on znaci. A sta onda rade? Mislim kako izgleda pregled tj kontrola?. Moja doktorka je ama bas svaki put radila klasican pregled i uzimala mali bris na plocicu da pogleda pod mikroskopom kao i Ph trakicom proveravala vaginalni pH koji je dobra indikacija prisustva patogenih bakterija. Sve to traje 2 minuta , nista ona posebno ne cacka ali udje instrumentom pogleda i uzme malo sekreta. Ja ne vidim sto bi pregled bio opasan. Dapace mislim da je izbegavanje briseva potencijalno vrlo rizicno. Ne radi se bris zato sto treba jel negde pise neg da bi se iskljucile infekcije. Infekcije nekad nisu simptomatske i tesko ih je razlikovati narocito sto u trudnoci se i sekret promeni itd. A zna se da su bakterijske infekcije jedan od najcescih izazivaca prevremenih porodjaja. Ko sto rekoh mozda se ne razumemo najbolje, posto mi nije najjasnije sta se onda radi na kontroli ako se ne radi vaginalni pregled? [sm=smiley1.gif] i nikad ne uzima bris....Ok u 90 % slucajeva ce biti sve ok, jel je trudnoca prirodno stanje i sve je samo po sebi ok , ali sta cemo ako se pojavi infekcija a vama ne rade pregled i nemaju priliku da je otkriju.





Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>