|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Skidamo pelenu II deo
27.2.2017 22:24:15   
lesica
Danas, 1 do pola ukakane gaće user posted image

Čupo, brblja kao blesav user posted image ustaje sa noše i kaže danas: pikilo dete, kazi bavo mama pikilo dete ( noša prazna naravo) Ja njemu pa nisi piškio, hajde da piškiš. On: necu pikim, pikilo dete Dike danas ( Piškio sam kod vaspitačice)! Dika kaze piš piš, bavoooo deco!

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Skidamo pelenu II deo
27.2.2017 22:29:10   
suzi kju
Hahhahah koji su to mangupi i prevaranti user posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Skidamo pelenu II deo
28.2.2017 10:45:42   
emicaa
Les super je on,vi ste skoro poceli a vidi sad.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Skidamo pelenu II deo
1.3.2017 12:33:46   
SunFlower
Lesice, a jel ti trazi da piski ili ga nudis ono na 2-3 sata? Kako uklapas izlazenje napolje?
Mi krecemo od ponedeljka, resila sam. Ali kapiram da cu prvih par dana izlazenje napolje svesti na minimum, jer ako joj stavljam pelenu zbunicu je.
Nocu joj je pelena suva, najveci problem mi je sto ona nema odredjeno vreme kad kaki, to se nikad ne zna, mada uredno prijavi " mama ja cu da kakam"user posted image
Ne ocekujem vece probleme ali videcemo, nikad se ne zna.

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Skidamo pelenu II deo
1.3.2017 13:19:33   
choopa choops
hahahah šou je totalni! Ma super je user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Skidamo pelenu II deo
1.3.2017 15:28:32   
emicaa
Sun ja sam dori prvih par dana ako idemo duze vani stavljala plenu.Posle nekog vremena ona vise nije htjela ni vani da je nosi pa smo isli na rizik ali samo je se jednom upiskila.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Skidamo pelenu II deo
2.3.2017 7:02:06   
vocicana
Jao emice sto je to lepo. Kakva je ona devojcica, pametnica.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Skidamo pelenu II deo
2.3.2017 9:54:46   
emicaa
Vovi ja stvarno sa njom nisam osjetila skidanje pelena,mislim da ce sa Davidom biti drugacije

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Skidamo pelenu II deo
2.3.2017 10:09:11   
lesica
Devojcice to nekako lakse odrade.

Elem, ja sam zadovoljna kako D napreduje. Sutra vece skidamo i nocnu da sve u paketu odradimo.

Sun, prvih par dana sam ga nutkala nosom svaki cas. Sad vec i sam trazi, ili kad krene da se pipka ja ga stavljam. Pre nego idemo napolje, stavim ga, obavio ne obavio i idemo. Ponesem presvlaku, pelenu ne stavljam. Mada sad vec pravi razmake od par sati.
Od starta ne stavljamo pelenu za dnevno spavanje.

I da, prvih dan dva cete biti malo ograniceni, jer je novo sve pa ce biti piskanja svaki cas. Al tih par dana se strpite i to je to. Ja sam tad bila sa njim u dvoristu,ali je trpeo napolju i cim udjemo i ne stignemo maltene vrata da zatvorimo je piskio.

Ma samo strpljenje.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Skidamo pelenu II deo
2.3.2017 10:10:47   
eca89
Les, ma on je superiškauser posted image !

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Skidamo pelenu II deo
2.3.2017 12:14:52   
vocicana
Lesice, on je to stvarno sjajno odradio, bas je stvarno super, majke mi.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Skidamo pelenu II deo
7.3.2017 21:37:47   
SunFlower
Mi smo se juce upustili u avanturu. Upisanih gacica komada do 10, obavila u nosu samo jednom juce do pola. Kaki u nosu isto do polauser posted image jer me obavesti pa je brze bolje stavim.
Jedino pozitivno sto ja tu vidim je da mi kaze kad se upiski, " mama tu je mokro", dakle kao primecuje da se nesto desava. Pocela je malo da negoduje kad je teram da sedim na nosi, kapiram da je mozda malo previse pritiskam.
I da primetila sam da je pocela da se sakriva u jedan cosak iza njene table za pisanje kad joj se piski, samo se umuva tu i odma znam da ce se upiskiti, sutra cu joj parkirati tu nosu da probamo i tako.
Nije ljubitelj nose to se vidi i bice teze nego sto sam ocekivala, ali idemo dalje, videcemo kroz neki dan da li ce biti boljitka, jos je rano.


_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Skidamo pelenu II deo
7.3.2017 21:49:02   
suzi kju
Ja ne znam kada počinje proba sa skidanjem pelena.
Mislim da ćemo se mi nacekati. Još su mi male.
Čujem komentare drugih mama da je to dosta do deteta, a i iz iskustva mojih sestara i njihove dece mislim da im i toga.

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Skidamo pelenu II deo
7.3.2017 21:51:53   
mati
Suzi, cekaj toplije vreme, na leto je najbolje. I da se upiskaju nista strasno, zimi je dosta drugacije, ima puno garderobe.
Leti samo gacice, pa je lakse skidanje i stizanje do nose.


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Skidamo pelenu II deo
7.3.2017 21:56:28   
Sanjica26 RR
Suzi na leto. Meni je sa Sofijom tada.bilo najlakse. Sa.T sam.tokom zime. Sa.njom je islo lakse. Ali sa i jednom i drugom pre.drugog rodjendana.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Skidamo pelenu II deo
7.3.2017 22:12:57   
Mariya
Suzi slažem se sa Mati,lakše je leti, a tvoje su i još male za odvikavanje.
Lu je skinula dnevnu pelenu sa 21 mesec u julu a H sa 23, u avgustu.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Skidamo pelenu II deo
8.3.2017 6:13:19   
IvanaSK RR
Lessice, jeste li zavrsili avanturu skidanja pelena?
SunFlower, kako vi napredujete?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Skidamo pelenu II deo
8.3.2017 6:19:52   
suzi kju
One krajem septembra pune dve godine, taman ćemo se u tu avanturu upustiti na leto, uhhh user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Skidamo pelenu II deo
8.3.2017 7:05:25   
Sanjica26 RR
Super Suzi. Bice ti lakse preko leta.Ti ih ipak imas dve.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Skidamo pelenu II deo
8.3.2017 9:37:45   
SunFlower
Ne napredujemo nikako, mislim da cemo morati da delimicno prekinemo.
Za ova 3 dana ne samo da nije ni jednom piskila u nosu (za kakanje je ulovim) vec je jutros jadna trpela, pocela je da se plasi, nece da sedne na nosu, place, nervozna je. Ima neku blokadu, mislim da nije jos spremna jednostavno.
Stavljacu je i dalje redovno, bez izuzetka pre i posle svakog spavanja i lovicu je kad kaki, cisto da ne misli da je pobedilauser posted image
I da shvati da je to sastavni deo zivota. Pa cemo za 2 meseca probati opet.
Ne znam, nisam tip koji voli da sili kad vidim da ne ide, naucice, imamo celo leto pred nama.

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Skidamo pelenu II deo
8.3.2017 10:38:35   
suzi kju
Moja sestra od tetke je svoju ćerku terala na nošu, vikala, kažnjavala i postigla suprotan efekat,dete je trpelo, dobilo opstipaciju pa završila na klistiranje.
Tako da ne vredi ništa na silu. Kada budu spremni i dovoljno zreli da shvate i prihvate nošu onda probati ponovo.

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Skidamo pelenu II deo
8.3.2017 12:25:42   
SunFlower
Slazem se. Ne samo sto dete trpi vec to moze imati dublje psiholoske posledice. Svako dete nauci pre ili kasnije, kad su psihicki za to spremni onda to ide lako.
Npr sin mi je bez problema u ovom uzrastu naucio za par dana a ona eto nece, iako je mnogo zrelija.

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Skidamo pelenu II deo
8.3.2017 12:31:00   
Mala Elena
Sf, moja je trpela par dana, imala je neku averziju, ali to prodje...obustavi pa pokusaj u drugom momentu...

(odgovor članu SunFlower)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Skidamo pelenu II deo
8.3.2017 12:45:10   
lesica
Nista na silu. Ako odbijaju, batalite pa posle nekog peroda opet.
Da se ponovim, ja i dalje mislim da je D mali, ali kad vec u vrticu idu na to skidanje nisam htela da se bunim.
Uglavnom, mogu da se pohvalim da je krenuo fino da odradjuje, jedino to kakanje... uff sve pola pola.
Obavestava kad mu se piski i odmah trci do nose i pokusava sam da se skine (hvala vaspitacice)
Skinula sam mu i nocnu odmah - 4 noci je suv, al piski pre spavanja, piski ujutru cim ustane. Ne budim ga nocu.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Skidamo pelenu II deo
8.3.2017 13:08:06   
suzi kju
Less super je on. Koliko ima on sada,nema dve godinice još?

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here