|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Skidamo pelenu II deo
22.10.2017 20:52:53   
dddaca
Bas tako. Sa dve godine vec shvata, ali cekali smo leto i toplije vreme. Mislim da je sa godinu dana rano

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Skidamo pelenu II deo
22.10.2017 21:54:21   
IvanaSK RR
Da, Anck, ti i ja krecemo u isto vreme user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Skidamo pelenu II deo
22.10.2017 21:55:45   
MamaNecaVo
Iskreno ne planiram ali sve cesce od mama u parku cujem kako su bebi skinule pelenu jako rano.
A beba je naucena na nosu sa 6 meseci.
I to ne od jedne mame vec od vise njih.
Kontam da mi kasnimo pa rekoh da vas,iskusnije pitam.

Meni je sve nekako rano jer jeste da A razume sve ali na nosu nece,nema sile.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Skidamo pelenu II deo
22.10.2017 22:13:07   
IvanaSK RR
Moja pola ne razume, a nosu stavlja na glavu. Pre druge godine mi ne pada na pamet.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Skidamo pelenu II deo
22.10.2017 22:20:22   
MamaNecaVo
Moj A razume a sto se pravi blesav,e to je posebna prica.
Nosu vozamo po kuci.
I meni je rano pre druge godine i probati uooste ali okolina ko okolina,vec sam pomislila da kasnim!


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Skidamo pelenu II deo
22.10.2017 22:28:05   
Milena18
M zna čemu služi noša (osim da se nosi na glavi kao šešir) , kad je pitam gde ona piški/kaki, pokaže mi, ali neće da sedi na noši, nema šanse. U vrtiću jedna od vaspitačica baš insistira na tome, a ona se redovno upiški onog trenutka kad ustane sa noše. Mislim da još nije spremna i neću je požurivati.
Ne razumem kako dete od šest meseci može da se navikne na nošu. Ono još uvek ne ume da izrazi svoje potrebe na iole artikulisan način, ne mislim da kaže, nego čak ni da pokaže prstićem. Ne znam ni čemu tolika žurba.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Skidamo pelenu II deo
22.10.2017 22:31:02   
degu
A imaju i oni bezpelenasi od rodjenja user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Skidamo pelenu II deo
22.10.2017 22:34:35   
MamaNecaVo
To su deca koja su sa 6meseci i prohodala a sa 7meseci uveliko trcala.
Ali bez sale.Pisem samo reci tih mama.

Ja sam vec mislila da moje dete kasni.
Hvala vam drage mame!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Skidamo pelenu II deo
22.10.2017 23:04:48   
Milena18
Ne kasni sigurno. Ja sam za to da noša bude u kući, da pričamo o njoj, stavljamo lutke da tu piške itd. Ali da primoravam dete na nešto što joj stvara nelagodnost, ne dolazi u obzir.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Skidamo pelenu II deo
22.10.2017 23:06:11   
MamaNecaVo
Narucilo smo neku knjigu u vezi ucenja na nosu.
One edukativne sa.otvaranjem prozorcica.
To mu je zanimljivo pa gledam pricom da ga zainteresujem.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Skidamo pelenu II deo
23.10.2017 8:23:56   
Sanjica26 RR
Kako da ne sa sest meseci na nosu. user posted image Cemu zurbe. Ima vremena.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Skidamo pelenu II deo
23.10.2017 8:59:08   
Mala Elena
Te mame i njihove price, kako ih samo naduvaju.
Kako su u vasem vrticu radili, koliko su vam zapravo pomogli?

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Skidamo pelenu II deo
23.10.2017 9:11:33   
Milena18
ME, nama vrtić nije pomogao. Ja uopšte nisam insistirala na noši, dok ih vaspitačica stavlja redovno i jadničci tu moraju da sede dok im ne dozvoli da ustanu. Jednom prilikom sam bila prisutna kad su svi plakali na nošama. To su sve dečica do dve godine starosti. Mislim da tako samo stiču averziju. Evo i sada kad ponekad pitam M da li hoće da sedne na nošu, ona se uhvati za zadnji deo butina i plače, verovatno je nekad noša nažuljala pa je navukla strah.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Skidamo pelenu II deo
23.10.2017 9:36:23   
Mala Elena
Milena, ne mogu da verujem...izkrajnosti u krajnost. Ovde kako roditelj prijavi vaspitacu da je u toku odvikavanje, od tada krecu da povremeno nude nosu. Ali ove P. vaspitacice kao da nisu nista posebno agilne. Ne znam uopste da li postoji mogucnost da joj se povremeno skida pelena tokom dana, da joj stavljaju za spavanje a izmedju i ako ne trazi da je nude nosom.
Ne moze ona kuci da bude bez pelene a u vrticu non stop u peleni.user posted image

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Skidamo pelenu II deo
23.10.2017 9:48:17   
Anck Su Nmaun
Ma muka mi je vise od tih kao super mama. A deca sa godinu dana vec citaju i pise jel user posted image

Ivana mi stratujemo u isto vreme user posted image joj vec me boli glava . Mada moracu i nesto ranije jer krecem na posao u Aprilu.
Nama je vrtic jaaako pomogao. Da se bolje upoznaju sa nosom. Kuci nisu htele al tamo kad postane rutina lakse prihvataju.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Skidamo pelenu II deo
23.10.2017 9:53:38   
Maslacak15
ovde nose u vrticu ne postoje !!! Kazu da je nehigijenski nece da se smaraju. I ako razmiliste i jeste tako. Nego pravi mali WCi ( mnogo su slatki. Znaci dete mora da je dovoljno zrelo da zna da kaze da mu se ide u WC i da to obavi samo uz minimalnu asistenciju. To naravno znaci da se deca odvikavaju izmedju 2 i 3 godine kako koje dete. I onda ceo ovaj topic nema mnogo smisla. Jel kad je dete zrelo i kad kapira onda skidanje pelene traje dva dana. Moji su obojica ostavili sa oko 2,5 godine.
Inace ja njima bas nikad ni kuci nisam nudila nosu nego sam ih ucila da kad im se ide idu sami u WC i sednu na nju. I da me onda zovu kad su zavrsili. Ne vidim poentu nutkati nekog svakih pet minuta da li mu se piski.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Skidamo pelenu II deo
23.10.2017 9:58:30   
Maslacak15
a kad smo kod super mama ja jos nisam licno upoznala ni jedno dete da mu ne treba pelena sa manje od 18 meseci. Mozda ja imam u svom okruzenju sve nesposobnu decu ali ja primer nisam videla a da pouzdano i provereno znam da je to tako. Kad to kazem znaci da mu bas ne treba, a ne da ga mame patoloski jure, drze na nosi svaki 10 minuta, nose nosu svugde sa sobom i pri tome im se desavaju svako malo "incidentni". Dete je suvo po meni onda kad se o njegovom idenju u WC ne razmislja, kada samo trazi kao i dete od 5 godina i kada su kiksevi zaista izuzetak. U nekom prelaznom periodu moze da se desi da se zaigraju ali to je jednom u deset dana a ne tri puta na dan.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Skidamo pelenu II deo
23.10.2017 10:14:35   
Mala Elena
Maslacak, moja jos od 18.m fino prihvata, sa 20m se sama skine, sedne , obuce... mislim da je spremna.
Samo sto kod nje u jaslenoj grupi samo jedna devojcica ne nosi pelenu, pa nema onog pravila da svu decu mogu da stave na nose u isto vreme. A pitanje koliko P. stavljaju, jer i ona ima tak non stop pelenu.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Skidamo pelenu II deo
23.10.2017 10:16:34   
IvanaSK RR
Slažem se, Maslacak. Ja sam sinu pokusala da skinem sa godinu ipo, al džabe, tako da smo sacekali dve ipo. I posle toga smo par meseci imali problem sa kakom, trpeo je, pa nije mogao da kaki...
Svaka cast deci i mamama koje uspeju ranije, ali pre druge godine ne pomisljam na to.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Skidamo pelenu II deo
23.10.2017 10:20:25   
Anck Su Nmaun
Ja znam neku decu da su pre 2 god ali sa 1 god mi je stvarno pre rano.
Ja sam mojim devojcicama sa dve. Sa H sam probala kao ranije jer je bilo leto, a imala je oko 19 meseci ali nije bilo sanse. Sacekali do 2 god i za nedelju dana se resili pelene.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Skidamo pelenu II deo
23.10.2017 10:22:52   
Mala Elena
Sutra cu otici do vrtica bas da ih pitam kako stoje stvari...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Skidamo pelenu II deo
23.10.2017 10:30:35   
Sanjica26 RR
Mi smo skinuli pre drugog rodjendana. Secam se sa T da je bila zima. Nisam nista na silu. Kod Sofije sam krenula na leto i odustala. Onda smo kasnije krenuli i lepo je prihvatila. Svaka majka gleda svoje dete i zna da li je spremno za to. Samo sto ja mislim da je sa godinu dana rano i pre toga. Tu nema dileme.
Meni je sad drugarica rekla za svog decaka koji je napunio dve godine da pokusava. ali meni to nije pilo vodu kad mi je ispricala detalje. Medjutim, kad sam za mesec dana dosla kaze da su skinuli i da vaspitacice forsiraju. Ona zna svoje dete, a ja sam pricala iz nekog iskustva. Nije to isto.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 23.10.2017 10:32:11 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Skidamo pelenu II deo
23.10.2017 11:04:20   
Sanjalicaaa
Ica je bio jedini u grupi. I ja sam sumnjala, medjutim stavljali su ga na nosu bas cesto. Onda su ubrzo krenuli jos jednu devojcicu pa zatim i celu grupu. Povukli smo nogu user posted image
IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Maslacak, moja jos od 18.m fino prihvata, sa 20m se sama skine, sedne , obuce... mislim da je spremna.
Samo sto kod nje u jaslenoj grupi samo jedna devojcica ne nosi pelenu, pa nema onog pravila da svu decu mogu da stave na nose u isto vreme. A pitanje koliko P. stavljaju, jer i ona ima tak non stop pelenu.



_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Skidamo pelenu II deo
23.10.2017 11:22:48   
IvanaSK RR
Naravno da ima izuzetaka, ali vecina dece je spremna za to negde oko druge godine, moje mišljenje.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Skidamo pelenu II deo
23.10.2017 11:42:15   
emicaa
ni ja ne pomisljam da srecka sad ucim na nosu.On nju nosio na glavi.Mozda cu pokusati u maju\junu pa cu vidjeti dal je spreman ili da sacekamo jos koji mjesec

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...
Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here