|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Rijaliti emisija snima žene koje se porađ...
6.6.2014 15:40:34   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Leptiric123

Koliko mi je poznato vredjanja na nacionalnoj osnovi su strogo zabranjena na forumu i sankcionisu se.


A ko je vređao po nacionalnoj osnovi?

Kao što rekoh, uzdržite se od komentara i vratite se temi.



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Rijaliti emisija snima žene koje se porađ...
6.6.2014 15:42:40   
Leptiric123
Vracamo se.

ova emisija ne uzas.Ovakvim stvarima podsticu zene da rizikuju svoj i zivot svog deteta...da izazivanju onu ozloglasenu "prirodnu selekciju".Imala sam skoro u rodbini jedan slican izlet....umalo se zavrsio tragicno,nije bio ni blizu ove bolesti a opet...
Da li zdrav mozak moze da misli da je nekim tamo dr lakse da rade cr i daju razne anestezije i mozgaju dal cea se probuditi ili ne ili da puste zene da se ovako tele pored reke i na raznim drugim mestima i rekvizitima tipa lopte...Od svega ovoga najnormalniji mi je porodjaj u vodi ali iskljucivo u bolnici kada bi postojao...Skoro je bio snimak i takvog porodjaja kuci....bio ceo komsiluk i predyednik kucnog saveta sece vrpcu od prilike.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Rijaliti emisija snima žene koje se porađ...
6.6.2014 15:43:24   
Verolina

IZVORNA PORUKA: Biserce

Ne znam samo do kad ce nam oci biti uprte u zapadnjake...toliki priliv debilizma...uzas!!! Nije morala ni strunjacu da nosi kad je htela sve prirodno...BOLEST BOLEST BOLEST!!!!

Upravouser posted image
Mislim da sam na jednom postu i rekla da je to sad neko pomodarstvo. Samo mi nije jasno kako od zemalja Zapada ne prihvatimo nesto dobro, infrastrukturu, sistem preduzeca, suficit u drzavnim fondovima, vec samo poprimamo debilizmeuser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Rijaliti emisija snima žene koje se porađ...
6.6.2014 15:45:29   
Leptiric123
Ana ja sam srpkinja po nacionalnosti. Gore "prozvana " "dama" je je pominjala primitivizam ljudi u srbiji....za mene ovo je uvreda na nacionalnoj osnovi.Nije pominjala primitivizam francuza nego srba a ja sam ponavljam srpkinja.

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Rijaliti emisija snima žene koje se porađ...
6.6.2014 15:48:29   
Leptiric123
Takodje da sam se poradjala bilo gde a ne u bolnici ne bih bila ziva ni ja ni dete.Mislim da zbog toga nisam primitivna nego sam srecna sto imam uslove da odem u bolnicu,nazalost mnogo zena u svetu nema te uslove.

Verolina pa sta ti je "cula zaba da se konj kuje,pa i ona digla nogu" da svi skacu sa mosta uvek bi se nasao neko ko bi rekao da je to ok i da smo mi sto ne skacemo budale.

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Rijaliti emisija snima žene koje se porađ...
6.6.2014 15:52:24   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Leptiric123

Ana ja sam srpkinja po nacionalnosti. Gore "prozvana " "dama" je je pominjala primitivizam ljudi u srbiji....za mene ovo je uvreda na nacionalnoj osnovi.Nije pominjala primitivizam francuza nego srba a ja sam ponavljam srpkinja.


I ja sam srpkinja. I ne osećam se prozvanom. I mislim da u Srbiji ima užasno mnogo primitivizma, ali to nije za ovu temu uopšte.

Hoću da vam skrenem pažnju da lične razmirice rešavate na drugi način. Ako se ne slažete, ne volite, ne podnosite, šta god, rešite to negde drugde. Nadam se da će admin dozvoliti da ove suvišne postove obrišemo.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Rijaliti emisija snima žene koje se porađ...
6.6.2014 15:52:35   
Olga75
ima ljudi raznih opredeljenja i zivotnih filozofija
neko bs zeli da iskusi porodjaj u prirodi , neko zeli da ima lotosov porodjaj a neko zeli carski rezi
sto ljudi sto cudi
opusteno user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Rijaliti emisija snima žene koje se porađ...
6.6.2014 15:55:23   
Leptiric123
Ana ma kako god. Ali zalosno je da jedni isti ljudi na forumu pljuju po drugima i uvek ti drugi naj...jer nece da precute.
Ono da treba izaci iz Srbije nije se odnosilo na te primitivce koje nas dve znamo nego na nas koji smo protiv ovof vida porodjaja.Jasno je kao dan.Ali kako god.Jos jedan dokaz da je ovo neciji privatni teren za lecenje frustracije.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Rijaliti emisija snima žene koje se porađ...
6.6.2014 16:15:23   
vikiveki
Ja pravo da vam kažem,ovo prvi put vidim...nisam videla na facu ništa sli;no...Ja sam stava da takav rijal. šou ne bi trebalo da se snima iz više razloga.nekako mi to nije umesno da se emituje preko TV-a i da ga svi gledaju,pre svega mislim na malu decu na koje bi to verovatno moglo da ostavi posledice.Svako ima slobodu izbora ali to ne znači da sve treba puštati na TV,deca su nam ionako već dovoljno izbombardovana svakakvim glupostima

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Rijaliti emisija snima žene koje se porađ...
6.6.2014 16:15:37   
Verolina

IZVORNA PORUKA: Ana RR


I mislim da u Srbiji ima užasno mnogo primitivizma, ali to nije za ovu temu uopšte.


Ma ima, ko kaze da nema, ali niko ne prestaje da bude primitivan ako se preseli u Novu Skotskuuser posted image
Okruzimo sebe kulturnim ljudima, sa onim primitivnim ako se srecemo, neka to bude u prevozu ili na salteru. U krajnjem slucaju primitivizma svugde ima, trebalo bi mu otvoriti temu. Za mene nema goreg primitivizma od uobrazavanja "visine" i etiketnog koda evropeizma. Od glamuroznog Pariza nema vece prljavstine, pa nek prica ko sta hoce. I ne bih menjala bezbednu setnju u tri ujutro po mome Beogradu ni za milion Pariza, kao sto ne bih menjala siguran porodjaj u sali ni za milion pomodarstava.
Ali ko sto Olga kaze. Ko voli nek izvoli, sa napomenom da mi nijedan gastarbajter nece govoriti kako da pomeram granice svoje "sirine" seleci se fizicki ili mentalno iz Srbije. Ja im svima preporucujem Amazoniju. Vece divljine ne postoji.
I nema ovde uvrede na nacionalnoj osnovi, ono je samo bila jedna bezobrazna izjava.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Rijaliti emisija snima žene koje se porađ...
6.6.2014 16:39:09   
Anoniman
evo i mene. elem, s obzirom da svi mi znamo, a vi koje ste se poradjale/cete se poradjati u Srbiji znate i mnogo bolje od mene, da bolnice u Sr nisu bas tako divne da bi neko iz hira zeleo da se porodi tamo. I moze 5 porodjaja da prodje super i divno, a 6. da krene naopako. Uostalom, sa svakim sledecim detetom i zena je starija i moze imati i drugih zdravstvenih problema.
Doticni video nisam htela uopste da gledam. Ne shvatam poentu tako licne stvari stavljati svima na raspolaganje.
Mozda sam ja luda, ali za mene je unapredjivanje porodjaja dobijanje epidurala po default-u, a ne odlazak u divljinu i iskusavanje srece.

(odgovor članu Verolina)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Rijaliti emisija snima žene koje se porađ...
6.6.2014 17:28:49   
ivaMark
Ne bih mogla sebe i bebu da izlozim riziku da nesto krene naopako, mislim da znamo vrlo dobro sta sve moze krenuti po zlu u toku porodjaja pa i ako je trudnoca bila uredna. Prvi put sam se poradjala u "porodilistu" koje nema vakum, operacionu salu, anesteziologa... Da je nesto poslo naopako ja ne znam kako bih sebi oprostila sto nisam malo razmislila. Ok, poradaju se zene u tom porodilistu ali.... Uvek postoji odredjen rizik i ako nam je omoguceno da koliko-toliko sebi i bebi olaksamo porodjaj, zasto da ne. To je moje misljenje koje iznosim javno, i sto Olga napisa: kako je kome volja, neka svako radi sa svojom trudnocom i zivotom kako misli da je najbolje, neka se i na drvetu poradjaju user posted image

UH, sta da se nesto desilo sa ovom bebom i majkom...pa deca koja su prisustvala imala bi traumu za citav zivot.

Evo i jednog clanka na tu temu, mozemo da procitamo komentare nekih drugih ljudi koji ne zive u Srbiji KLIK

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Rijaliti emisija snima žene koje se porađ...
6.6.2014 17:59:24   
Meisje
Evo i od mene jedan interesantan link na ovu temu
Prirodni naspram med.vodjenog

_____________________________

Kakve su ti misli,takav ti je zivot

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Rijaliti emisija snima žene koje se porađ...
6.6.2014 18:21:37   
ivaMark
Mei, poceh da gledam video...i za sada se slazem u potpunosti sa ovim sto pricaju, ali niko ne pominje publiku i prikazivanje sirokoj narodnoj masi snimak porodjaja user posted image tu je poenta ovoga sto pisemo.

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Rijaliti emisija snima žene koje se porađ...
6.6.2014 18:37:52   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: ksena


Doticni video nisam htela uopste da gledam. Ne shvatam poentu tako licne stvari stavljati svima na raspolaganje.
Mozda sam ja luda, ali za mene je unapredjivanje porodjaja dobijanje epidurala po default-u, a ne odlazak u divljinu i iskusavanje srece.

Slazem se,ni meni nije palo na pamet da ga gledam,svasta bas..


_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Rijaliti emisija snima žene koje se porađ...
6.6.2014 18:43:34   
vikiveki
IvaMark slazem se sa tobom, svako moze da bira nacin na koji ce se poroditi ali to neznaci sa taj cin trebaju svi da gledaju.Upravo taj publicitet je ono sto mi je neshvatljivo.Ja licno se nikada ne bih poradjala van bolnice bez obzira koji je porodjaj po redu

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Rijaliti emisija snima žene koje se porađ...
6.6.2014 20:02:55   
ivaMark

IZVORNA PORUKA: vikiveki

ali to neznaci sa taj cin trebaju svi da gledaju.Upravo taj publicitet je ono sto mi je neshvatljivo.Ja licno se nikada ne bih poradjala van bolnice bez obzira koji je porodjaj po redu


Pa to ti kazem user posted image mozda nisi shvatila iz mog posta a i na brzaka uvek kucam.


_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Rijaliti emisija snima žene koje se porađ...
6.6.2014 20:25:38   
Meisje

IZVORNA PORUKA: ivaMark

Mei, poceh da gledam video...i za sada se slazem u potpunosti sa ovim sto pricaju, ali niko ne pominje publiku i prikazivanje sirokoj narodnoj masi snimak porodjaja user posted image tu je poenta ovoga sto pisemo.

Dobro,jedna strana je to a druga je porodjaj bez strucnih lica. A moja poenta je da kad je zdrava trudnoca da priroda sve odradi sama. Stvarno evo ja kad pomislim na moj porodjaj,babica nista nije radila osim 2 puta sto je proverila koliko sam otvorena i prihvatila bebu...
I pored toga ja ne opravdavam da nema nikog,mislim da treba da bude tu babica pa makar presedela i nista ne radila.
Moja babica je bila na vezi sa bolnicom i imala je svu prvu pomoc za bebu i mene. Isto tako u bolnici si sa babicom u porodjajnoj sobi i ako nesto krene po zlu moras par minuta da sacekas dok doktor dodje a meni isto par minuta treba do bolnice od kuce..


_____________________________

Kakve su ti misli,takav ti je zivot

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Rijaliti emisija snima žene koje se porađ...
6.6.2014 20:45:54   
nina26

IZVORNA PORUKA: Meisje

Evo primer primitivizma kad se svaka konstatacija koja se ne slaze sa vasim misljenjem uzima za zlo i pod noz... Ne znate da diskutujete nego bi odma da se svadjate,ja nista ne uzimam za licno jer je ovo FORUM.
A to sto se moje izjave iz raznih tema bukvalno shvataju ja stvarno ne mogu da komentarisem,zna se ko bukvalno shvata...



jeste, mi smo svi bukve. tj pola foruma se zgrozavalo, ali dobro...jbg primitivni smo, ne moze to nas mozak da shvati evropske user posted image

cek, pa i ja zivim u EU, ali jbg ova Grcka je jos gora od Srbije user posted image

cccccccccccc

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Rijaliti emisija snima žene koje se porađ...
6.6.2014 21:16:39   
Ivanka 75
Nekad su zene imale babice koje su dolazile kuci da im pomognu oko porodjaja, moja baka je mamu rodila u selu, dosla zena iz sela (koja se time bavila i znala sta da radi u kojoj situaciji) i porodila je.
Nije to bas tako zivotinjski nekad bilo kao sto oni zele da prikazu. Pa nisu zene ciljano isle u livadu i sumu da se porode, i ne traje to 5 minuta, sve mi z.namo da je dooosta duze.
Pa nisu zene pre 100 godina bile toliko lude i rode dete u balezi. Desavalo se u njivi, na livadi, ali bas da je bilo kao zivotinja, sumnjam.
Svaka zivotinja prvo pripremi prostor za mladunce, odabere mesto gde ce se poroditi.

Nego pare u ovom svetu bez imalo vrednosti divode do ovakvih suludih emisija.
Kad ce se neko setit da snimi komediju... Naucih Prijatelje napamet.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Rijaliti emisija snima žene koje se porađ...
6.6.2014 21:39:23   
Misha i Ljisha
Moja drugarica iz Amerike je svo troje dece rodila u kucnim uslovima. RESPECT. Ja ne bih smela licno ne bih sebi oprostila da nesto krene po zlu. A sto se tice sterilnih uslova ma ajte molim vas bolnice su daleko od sterilnog moja D je zaradila infekciju oka u Betaniji. Elem neko rece da 90% zena moze da se porodi kuci a 10% ne moze. Ja se slazem. Ako zena iz nekih medicinskihh razloga mora da miruje u kucnim uslovima verovatnoca da ce njen porodjaj biti tezi je mnogo veca. I zene koje trudnocu smatraju kao neku bolest i leze samo i lenjstvuju uglavnom imaju problema na samom porodjaju (imam bas primer komsinice koja se porodila pre neki dan. Lenjstvovala je celu trudnocu, a nista joj nije bilo, i muke zive na porodjaju na kraju probali bebu vakuumom da izvuku pa ni to nije uspelo i naravno CR na kraju hvala Bogu dobro su).Zena koja je aktivna tokom trudnoce (pod aktivna ne mislim da ide na treninge vec se ponasa normalno) uglavnom nema vecih poteskoca.

Sto se tice samog šou. Sramno je to stavljati javno i prikazivati ipak su to privatni momenti. Nimalo prijatni. ALI ko je preziveo porodjaj u Betaniji vala vise ne zna sta je sram. Dolaze studenti pa ti zagledaju onu stvar, tako raspecena tamo lezis, upisana, pa prolaze cistacice, pa ovaj pa onaj, pa posete iz skole za trudnice. Brate mili to ti kao da je show live. Pomislih valjda ma gledajte brate mili ako ce to ubrzati porodjaj gledajte do mile voljeuser posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Rijaliti emisija snima žene koje se porađ...
6.6.2014 21:48:05   
Torbica
Ja sam tek horor, meni je trebao moj dr pored mene, ne babica, nego dr... Jer prvi porodjaj je zamalo bio katastrofalan, tako da bez dr, ni u toalet!
Po meni ovo je izrugivanje najvecem Bozijem cudu, radjanju novog zivota, najsavrsenije nesto sto postoji. A ne, sad cemo mi to da use...emo, snimamo i da pravimo show!!!! Strasno...

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Rijaliti emisija snima žene koje se porađ...
6.6.2014 21:59:40   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Torbica

Po meni ovo je izrugivanje najvecem Bozijem cudu, radjanju novog zivota, najsavrsenije nesto sto postoji. A ne, sad cemo mi to da use...emo, snimamo i da pravimo show!!!! Strasno...


user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Rijaliti emisija snima žene koje se porađ...
6.6.2014 22:02:49   
anci kv
nije mi jasno..hoće prirodno okruženje. Debelguzi u gaćama koji šeta fotoaparat,golo dete, neki se kupaju u potoku...
Ma debilizam je slaba reč

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Rijaliti emisija snima žene koje se porađ...
6.6.2014 22:45:06   
Torbica
Ne otvaram takve linkove, sablaznim se od naslova user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here