|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
10.9.2016 9:07:33   
IvanaSK RR
Branki, da nije kasno za grceve, cetiri meseca?
Sve zivo sam isprobala, nocu i dalje sisa, ali vrlo kratko.
Smiri se tek ako joj dam dohranu. Ali mi to nije rešenje. Nadala sam se da ce sisati, makar sest meseci.
Jako mi je čudno sve to. Nije toliko plakala i histerisala za sva ova četiri meseca.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1976
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
10.9.2016 12:00:23   
eca89
Ivana, nije kasno, koliko ja znam onu mogu trajati i do 9mjes.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1977
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
10.9.2016 12:16:14   
Mariya
I po meni je sad nesto kasno za grceveuser posted image
Moja je odbijala da sisa i vristala kao da je derem kad je imala upalu uha. Nisam mogla da je dojim lezeci nego sam morala sedeci. Kad je prosla upala, nastavila je redovno da sisa, i to lezeci. Nikad nije htela ako je bila bolesna ili joj nesto falilo. Pa kad se uznemiri, onda valjda iz inata nije htelauser posted image onda sam sacekala da zaspi pa sam je u polusnu dojila.
Naravno da se smiri kad joj das flasicu, pa tu ne mora da se muci da vuce, ono joj se samo slije niz grlo i brzo napuni stomacic.

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 1978
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
10.9.2016 12:49:27   
IvanaSK RR
Moguce i da su grcevi onda... Ne izgleda mi tako, ali sve je moguće..
Par dana joj je bio zapusen nosic i nismo imali problema sa sisanjem.
Ako ništa drugo, makar nek nastavi nocu da sisa.
Mariya, cudo su te bebe, i one bi da se inate :)

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1979
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
12.9.2016 14:16:36   
madre
Ivana,pročitaj malo temu štrajk dojenju

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1980
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
12.9.2016 15:39:51   
Anck Su Nmaun
I meni je malo kasno za grceve, moju bebu je sisa smirivala a ne da jos place .

Kod nas situacija takva da je sve manje mleka user posted image
Dohranjujemo se posle svakog podoja. Popije kako kad od 50 do 120 ml. jedino sad on i dalje trazi na 2 sata, malo mi to rano ako je na AD .. ne znam user posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1981
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
14.9.2016 22:24:07   
dijana1*
Mi za sada lepo sikimo ali kako je veci i svesniji sebe tako je poceo i da se igra sa sikom tj. grize.
Cim krene to da radi odmah prekidam dojenje. Ali kad stisne zubima, uzas koliko me zaboli. On stisne i drzi. Nadam se da ce prestati to da radi jer stvarno ne bi volela da zbog toga jos prekidamo dojenje.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1982
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
14.9.2016 22:55:32   
sonyasha
Di, koliko imate podoja i kada otprilike? Pitam jer mi imamo dva dnevna, onda ujutru i uveče i jedan u 4 ujutru. Ne znam da li nešto da izbacim? Mada ok siki nekada malo gricka ali odmah ga čupnem za kosicu(već dva puta upalilo) i on prekine i naljuti se, pa brže bolje nastavi lepo da siki.

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1983
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
14.9.2016 23:06:02   
dijana1*
Sonya iskreno nemam pojmauser posted image
On obazava da sisa, kao novorodjence je. Uz siku i zaspi i nocu kada se probudi trazi je.
Sa Kostom je bila druga prica. Tacno se znalo kada se jede a kada se doji.
A Uros sam vuce majicu i kaci se na sisu.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 1984
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
15.9.2016 22:12:03   
Valerie
moja je pocela opasno da grize, bas sam se smorila... kombinacija sto joj malo svira kroz nosic, prvi put pa joj je to novo. plus smo se nesto igrale, otimale da ne grize neku knjigu i smejale se i ona je to "neeee" shvatila kao salu i igru. a to joj naravno automatski kazem i kad me ujede... tako da se ona ludo zabavlja a ja sizim... etooo... valjda ce prestati, nece silikonsku, mada mislim da bi me i kroz to zabolelo. imam puno mleka, nadam se da necu morati da pumpam pa da joj dajem...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1985
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
15.9.2016 22:49:34   
sonyasha
Val, čupni je ili štipni, naravno ne prejako ali da zapamti. Kod nas je upalilo iz drugog.

_____________________________

Posle kiše uvek dođe sunce!

"Ne boj se, nego dobro misli i dobru se nadaj!"

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 1986
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
15.9.2016 22:53:16   
Valerie
mislis? ova onako krvnicki zagrize, na samom pocetku, sredini ili kraju i veselo se nasmeje kad se izvucem, misli - dobra fora! navukla sam strah, smesno ali istinito!
sve cu probati!

< Poruku je uredio Valerie -- 15.9.2016 22:57:46 >

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 1987
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
15.9.2016 23:49:09   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Mi za sada lepo sikimo ali kako je veci i svesniji sebe tako je poceo i da se igra sa sikom tj. grize.
Cim krene to da radi odmah prekidam dojenje. Ali kad stisne zubima, uzas koliko me zaboli. On stisne i drzi. Nadam se da ce prestati to da radi jer stvarno ne bi volela da zbog toga jos prekidamo dojenje.



Dijo, kod nas je to bila faza, povremeno se javljala, tj i sada se javi ponekada, i traje dan dva (kada je bio tako kao Uroš trajalo je po 7 dana). Tačno zna šta radi i zeza me user posted image Ali znam da nama nije smešno to nikako, boliiii

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1988
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
15.9.2016 23:58:46   
Valerie
... da, ovaj dijanin post nisam ni videla, preskocio u skrolanju :))
ocigledno kod nas nije samo igranje, evo sad i u snu grize, malopre je kidala dudu, cuclu od flasice, zubi verovatno, mada nije nesto nervozna. prekidacu podoj i vracati je u krevetac, nemam srca da je stresiram drugacije, nije joj lako... kao da hoce da se pozali, malopre legla na mene i zaspala, bas mi je zao, pa moram da zaboravim sto me boli :((((

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1989
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
17.9.2016 14:09:23   
Anck Su Nmaun
U velikoj sam dilemi kako i sta da radim zbog problema sa GER-om , njemu bi vise odgovaralo da je na dohrani , moje mleko jako bljucka user posted image Zelim da ga dojim ali ne pomaze nam user posted image

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 1990
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
17.9.2016 14:12:59   
IvanaSK RR
Anck, da probas da se izmuzas i svoje mleko da dajes onom flasicom sto je protiv bljuckanja?
Ako je toliko lose, daj mu dohranu, sta da radis ako ne može drugačije.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1991
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
17.9.2016 14:45:02   
vocicana
Tih sto mi je zao kada ovo procitam. UH...

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1992
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
18.9.2016 16:00:22   
emicaa
sta da radim,kad pumpam mlijeko u lijevoj ima duplo manje mlijeka nego u desnoj.Ako cijelu noc ne pumpam ujutru i desne ispumpam oko 120 a iz lijeve oko 60-70...jel normalno to?

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1993
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
18.9.2016 16:43:54   
degu
Normalno je Emice, ja sam uvek u levoj imala vise, na kraju je ostala veca, jedino sto mozes je da nastavis da pumpas jos malo na prazni da stimulises produkciju

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1994
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
18.9.2016 18:28:21   
emicaa
One su obadvije iste velicine,i kad su pune i kad su prazne.A uvjek dok pumpam i masiram da sto vise izadje.Kad bi iz lijeve izlazilo kao iz desne onda bi imala doboljno a ovako ne migu uvijek 130 za obrok napumpati

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1995
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
18.9.2016 19:37:46   
degu
Da, da, mislila sam kad sam prestala sa dojenjem ostala je leva veca. Kontaktiraj malo NM, da te posavetuje kako da povecas produkciju. Tesko je to s pumpom, beba kad sisa aktivira refleks otpustanja mleka, to tesko postignes pumpom. Mozda da tu dojku malo cesce izmuzas.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1996
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
18.9.2016 20:35:33   
emicaa
Znam Degu draga ali nece ni naopako.Uopste ga ne zanima titi sto bi rekla Doda user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1997
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
21.9.2016 22:11:47   
Anck Su Nmaun
Istina je flasica je zlo user posted image
Jako malo sisa, najvise nocu, preko dana hoce samo na pocetku dok je jak mlaz , cim opadne nece vise da se muci user posted image Posle kasice onako par gutljhaja samo i to je to,
Ja sva srecna veceras lepo sikio ali eto ga djavo, bas se izbljuckao user posted image bas mu ne prija moje mleko user posted image neverovatno!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1998
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
22.9.2016 8:08:39   
IvanaSK RR
Mi i dalje imamo isti problem i nemam pojma sta da radim. Kako je stavim na grudi, ona vristi. Jedino nocu hoce da sisa, ali je i to skratila.
Sve zivo sam probala i nisam pronasla resenje.
Do skoro je bila beba koja sisa po više od pola sata, mazi se na grudima, zaspi, kad je nervozna cim je stavim na grudi, ona se smiri. Sad je totalno suprotno.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1999
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
22.9.2016 11:54:16   
emicaa
Ivana pisi New Mom,ona ce ti sigurno dati neki pametan savjet.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here