|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  79 80 [81] 82 83   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
22.9.2016 13:52:58   
Anck Su Nmaun
Ivana jel je dohranjujes na flasicu?
Ako da onda znam sta je, isto kao i kod nas user posted image
Od kad ga dohranjujem nece vise lepo da sisa. Preko dana se buni ako puvuce par puta dok ono jako ide i cim se smanji njemu mrsko da vuce i gica se , jer je sad navikao na flasicu user posted image Jedino nocu sisa jer tada je mamuran i onda hoce, a preko dana jadno, jedva.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 22.9.2016 13:55:21 >

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 2001
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
23.9.2016 8:45:39   
IvanaSK RR
Anck, prvih mesec dana je dobijala ili moje mleko ili dohranu posle sisanja na flašicu. Posle toga smo uglavnom samo sisali,flasicu jednom u par dana. I tako skoro tri meseca. Ona uopšte nije volela flasicu, jedva je cekala da joj ponudim da sisa. Samo odjednom je krenulo ovo njeno odbijanje.
Juce je sisala pola dana, posle opet vristanje na grudima.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 2002
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
23.9.2016 12:30:49   
Milena18
Ivana, koliko ona ima sada - nešto više od tri meseca? Da nije razvojni skok? Bebci umeju da budu baš razdražljivi kad prolaze kroz to. Moja M se isto tako ponašala nekoliko dana početkom nedelje, bilo je jako teško, mislim da je to kod nje bio razvojni skok sa 6 nedelja.

Inače, mi već 5. dan ne koristimo dohranu, samo sikimo, nadam se da će tako i ostati user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2003
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
23.9.2016 17:01:35   
IvanaSK RR
Ima četiri meseca i jedanaest dana. Ovo traje vec neke dve, tri nedelje. Za svaki skok do sada nije silazila sa grudi :)

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 2004
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
23.9.2016 18:06:04   
Milena18
Pretpostavljam da onda nije to. Pomislila sam da je razvojni skok jer se moja beba slično ponašala, stalno je tražila da sisa, a kad je stavim, sisala bi po minut-dva, pa bi onda vrištala, izvijala glavu, udarala me ručicama, pa kad je nekako smirim onda sve iz početka. Najteže je bilo popodne i uveče, dok je noću i ujutru bila smirena. Ja mislim da je to kod nas zbog sporog otpuštanja mleka, alavica ne može da čeka :-) A tebi želim da što pre prebrodite tu krizu.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2005
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
23.9.2016 18:57:35   
IvanaSK RR
Hvala, draga.
Makar nek nastavi nocu da sisa.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 2006
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
2.10.2016 21:35:49   
Anck Su Nmaun
Sve manje i manje user posted image jednostavno nece. Nudim ga ali tek po malo sisa i stane, posle ga ponudim flasicom hoce. Jedino malo pred spavanje i nocu 1-2 puta.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2007
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
2.10.2016 22:18:53   
Valerie
izgleda da smo prevazisli ugrize, malo se opustam. dugo sam joj drzala prst uz usta i cim uspori ili mi se ucini da joj je dosta, odvaja sam je. pa bas ako pobesni sam joj davala da nastavi. sad nisam bas u takvom grcu, ali skoro uvek prekidam, za svaki slucaj, sem kad je bas u polusnu, tad se samo okrene kad je gotova. i vazno mi je da nas niko ne prekida, da moze da se usredsredi. i samo lezeci. sedeci je i pocela da grize. tako da vise nema sisanja napolju. ali mi to nije vazno, ipak smo puno kod kuce.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 2008
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
12.10.2016 14:45:26   
emicaa
zene pomagajte,tek sutra sam dobila termin kod doktorice.Prije desetak dana mi je stalo mlijeko i sve je bilo ok,jutros ustala i boli me desna dojka,kad sam pipnula ima nesto oteceno i tvrdo a strasno boli.Debljine kao palac,kao da mi se mlijecni kanal upalio.sta vi mislite sta je to i sta da radim user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 2009
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
12.10.2016 14:59:27   
IvanaSK RR
Emice, obloge od kupusa. Ili masiraj pod toplom vodom u kadi. Verovatno se zapusio kanal, ostalo malo mleka.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 2010
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
12.10.2016 15:09:41   
branki*
Emice,masiraj i pod sto toplijim oblozima,mada meni je jedino boka uspevala da otpusi te kanale,rucno nisam uspevala.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2011
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
12.10.2016 15:16:31   
emicaa
probacu masazom malo da olaksam do sutra,pa nek onda doktorica radi sta zna.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2012
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
12.10.2016 20:23:38   
Khaleesi
Masiras i pokusaj sto vise mleka da izbacis da ne dobijes temperaturu... Stavljaj i kupus

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 2013
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
13.10.2016 15:56:06   
emicaa
bila sam kod dr pa mi je uradila uz i nasla malu cistu ali na drugom mjestu,ne tu gdje boli.Ovo je se zacepio kanal pa mi je dala tablete da zaustavi mlijeko skroz a uzeli su mi i krv i nema upala.Ako od ovih tableta ne omeksa onda moram opet otici

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 2014
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
13.10.2016 16:06:50   
Animsaj9
Emice a jel imas mleka sad ?

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 2015
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
13.10.2016 16:13:01   
emicaa
Anim nema,sinoc sam opet pokusala ispumpati i na desnu je izaslo samo par nesto kao voda a na lijevu nista

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 2016
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
13.10.2016 16:19:18   
Animsaj9
a kad stavis D da sisa , jel cujes kako guta ? ili ako na krajevima usana da li vidis mleko ...ja nekad na pumpicu nisam mogla puno da izvucem jako malo , ali imam mleka i D jos sisa ..

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 2017
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
13.10.2016 16:28:48   
emicaa
Anim on nece ni da je lizne a ova pumpa je vise nego odlicna,bolnicka je.ona prvo stimulira bradavicu i onda tek pocne sa ispumpavanjem.Izvlacila je toliko da mi grudi mekane kao da nikad u njima nije bilo mlijeka

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 2018
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
13.10.2016 16:41:41   
Animsaj9
onda probaj sa tim tbl pa ces videti ..bice bolje, mora

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 2019
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
13.10.2016 17:44:00   
isidora88
i ja sam imala isti problem kao anck i ivana, oko 3 meseca je krenuo da odbija da sisa preko dana, ili sisa samo dok je jak mlaz i posle odustane, danima sam pokusavala na sve nacine da ga prilovim da sisa, medjutim nije hteo nikako, prvo sam mislila da je sit i da se najede za 2,3 min, onda kad je krenuo da place po ceo dan i da bude nervozan, kad sam mu dala flasicu, dete je konacno bilo nasmejano i sito. nisam htela vise da ga maltretiram, nudila sam uvek prvo da sisa, ako odbije dobijao je flasicu, trajalo je to do njegovih 4,5 meseci i onda je i meni stalo mleko...
pricala sam i sa Nm medjutim nisam mogla da podnesem da mi dete gladuje i da forsiram iskljucivo dojenje. inace sam mu na flasicu davala moje mleko ako ima, ponekad dohranu, sad je samo na AD jer je meni stalo mleko odavno...

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 2020
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
13.10.2016 19:04:43   
Khaleesi
Emice pa jel od te tablete vise nece mleko da ti dolazi?

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 2021
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
13.10.2016 20:47:13   
emicaa
Khalesi nece vise,lijeva je ionako prazna.Propade mi plan da dojim bar do pola godine user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 2022
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
13.10.2016 20:48:56   
Anck Su Nmaun
Emice, sta je bilo na kraju, nisam ispratila na temama? Upala? Znaci zaustavili ti mleko?

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 2023
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
13.10.2016 21:25:09   
IvanaSK RR
Zvanicno, prestali smo da sisamo.Pet dana ima da nije ni jednom sisala.
Ni ja vise ne mogu tu histeriju da slusam kad je stavim na grudi, tako da sam je zadnja dva, tri dana slabije i stavljala.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 2024
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
13.10.2016 22:45:40   
Khaleesi
Joj Emice bas steta... pa ne znam da probas cajeve za laktaciju da pijes i ti je stavljaj na levu jer to nadrazuje da opet mleko podje.
Meni je u desnoj od mastitisa skroz stalo tj od zapusenih kanala, nije aisala pa oko 7-8 dana na desnu ali posle se mleko povratilo...
Ivana bas bzv sto beka nece... Steta zbog mleka... Kad imas a ona neceuser posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  79 80 [81] 82 83   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  79 80 [81] 82 83   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here