|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  82 83 [84] 85 86   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
30.6.2017 12:35:02   
Duškić
Nisam koristila bradavice te vestacke, zamoli neku tu sestru neka ti pomogne i pokaze kako da se izmlazavas ..
To je sad sve jako bolno. Ali strpljenja.
Mazala sam lanolin na bradavice.

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 2076
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
30.6.2017 12:58:21   
Peace*
Sa veštačkim bradavicama beba mora jako da zine i mleko već mora dobro da ide (da je razrađeno), te da beba jače vuče.
Ne pratim baš forum pa ne znam kolika ti je beba. To je malo teže sa novorođečetom.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 2077
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
30.6.2017 14:46:27   
Bunnyca
Beba ima 6 dana, on stvarno jako vuce i bas boli prvi minut, dok dojke ne omeksaju, jer su kanali jos nerazradjeni, ali njegova usta su do kraja bradavice, silikonske i sisa samo deo koji je unutra u delu za bradavice.Ako beba pored bradavice prilikom sisanja mora da uhvati i areolu kako je onda sa silikonskim kad ona do nje ne moze ni da dodje. vec hvata samo deo te kapice.Nadam se da razumete moje pitanje.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 2078
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
30.6.2017 15:26:45   
krin 40
Bunny jesi ti još u bolnici ili ste izašli? Ni ja nisam to nikada koristila,javiće se neko ko zna..Ako se ne varam postoje razne veličine tih silikonskih?Da nije to problem?

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 2079
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
30.6.2017 18:29:18   
IvanaSK RR
Bunnyca, tako su i moji sisali. Mislim da ni ne postoji drugi način sisanja preko veštačke bradavice.


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 2080
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
30.6.2017 18:51:23   
Mariya
Ni ja nisam dojila sa silikonskim..
Kad on počne da sisa, da li ti izvuce bradavicu? Da počnete podoj sa silikonskom, pa kad izvuče bradavicu skineš je i nastaviš bez nje?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2081
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
3.7.2017 8:41:52   
Bunnyca
Mariya, to sam sinoc uradila, posto mi je trebalo 24 casa da zalecim ranu na toj bradavici, zapravo deo bradavice koji je bio skroz uvucen od rana , uzas koliko mi je bilo bolno i da je pipnem. E sad stavim silikonsku ,pa kad izvuce nastavim bez nje, samo sto sada ima malo mleka tu, jer sam samo malo izmlazala, nije sisao 24 tu dojku.Valjda ce se tu mleko vratiti.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2082
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
3.7.2017 8:50:39   
medamisko
pokušavaj da izmlazavas da podstices laktaciju i stvaranje mleka, a možeš da piješ i fitolat ili neki čaj za doilje.

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 2083
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
3.7.2017 9:31:50   
IvanaSK RR
Bunnyca, vratice se mleko, forsiraj tu dojku za nijansu vise nego drugu dva, tri dana.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu medamisko)
Direktna veza do poruke: 2084
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
3.7.2017 9:39:38   
krin 40
Bunny pisala sam i u temi GRČEVI.Pijem Humana čaj za dojilje(ima u Aksi). 3 puta dnevno.Mleko nadolazi za pet beba a Duci uopšte nije dobio grčeve.Probaj

< Poruku je uredio krin 40 -- 3.7.2017 9:41:19 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2085
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
3.7.2017 10:29:18   
Zemunka85
Jaoooooj dojenjeeeeeeeee user posted image !!!!!!
Zene, ja se dojenja do skoro nisam uopste setila.
I onda kada sam se setila - pa ja ne mogu da docekam!
Ja to tooooliko volim i uzivam, toliko mi je prelepo pa jaaaaaaaaaoj 'ladno jos malo opet, ko ce docekati. Kada se setim koji je L bila sisoljubac, opsesivni/fanaticki i sada kada pricamo o tome samo kaze "Fuuuuj" i da su moje (.)(.) kao mandarine user posted image
A za mog sina i mene uopste nikakve sumnje nemam da cemo uspeti. Jos maaallloooo user posted image
Necu bas kao Laru 2,5god user posted image , ipak sada nemam toliko vremena, ali do godine minimum.

Bunny za tvoje pitanje ne znam, ali ja sam isto pila Hipp za dojilje. Uvek sam imala mleka bez problema i L isto nije imala grceve.
Ja sam to jos u porodilistu krenula da pijem.

Srecno user posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 2086
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
3.7.2017 20:34:17   
Mariya
Bunny, super, malo po malo pa ćete i uspeti da izbacite silikonske!
7 meni je tako u početku, izbegavala sam dojku na kojoj sam imala ragade ali kad su se zalečile onda sam je forsirala malo više i regulisalo se, tako će i kod tebe!
Piši nam tamo u mamama, kakav je mališa, kako ga je seka prihvatila?

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 2087
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
3.7.2017 20:53:45   
Sarav
Pozdrav mame! Imam pitanje, pa ako neka zna molila bih da mi pojasni. Imam bebu od 3 meseca i poslednjih par dana kad sisa povuče malo pa se okrene od sise i neutešno plače. Inače je isključivo dojena beba, grčevi su nam prošli. Inače, drugo mi je dete, a ne sećam se da sam sa prvom imala ovakve situacije.

< Poruku je uredio Sarav -- 3.7.2017 20:57:32 >

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 2088
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
3.7.2017 21:31:34   
krin 40
Da li to radi prilikom svakog podoja ili nekada dobro sisa a nekada plače?Moj beban ima mesec dana i npr ako mu dam da sisa a nije gladan tako se buni.Ne
plače ali se uznemiri.Ja npr pomislim kada se probudi popodne posle spavanja da je gladan,i tada se tako ponaša.A kada jede isključivo kada on oseća glad sisa
extra..Proveri da nije to.Jer mi mame čim se beba dva-tri sata posle podoja uzvrti odmah mislimo GLADNA JE a bude nešto drugo.Malopre smo imali situaciju posle kupanja.Dam mu sisu i počne tako da se ponasa.Stavim ga u krevetac.Posle trideset_ak min se buni.Dam mu ponovo.Najeo se i zaspao😃

< Poruku je uredio krin 40 -- 3.7.2017 21:35:00 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 2089
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
3.7.2017 21:43:10   
Sarav
Hm, nisam razmišljala o tome. Evo sad je sisala lepo i zaspala. Ne radi to po ceo dan.,ali radi svakog dana dva ili tri puta. Baš me zabrinula jer tada nikako ne mogu da je smirim i počela sam da mislim da je nešto možda boli. Plače dok ima glasa i po pola sata.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 2090
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
3.7.2017 21:59:49   
veselicaa
Sarav i nama je bilo tako,ja imam bebu od devet meseci.Verovatno je nesto boli,ja sam se isto plasila da ne prestane da sisa bas je plakala cim uzme sisu.Samo je utesi ili neka je neko drugi drzi a kada se smiri ponudi joj opet.Mm je obicno setao N kada se zaplace tako,

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 2091
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
4.7.2017 17:09:11   
Sarav
Muž puno radi, pa sam ja uglavnom sama kući sa decom. Zato nema ko da je umiri umesto mene, a od tolikog plakanja se i ja unervozim i onda bude još gore. Evo od jutros je divna user posted image Nemam pojma šta se desilo ovih nekoliko dana. Nadam se da su ove epizode završene.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 2092
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
29.10.2017 17:51:04   
Zemunka85
Zene moje, upomoc!
I dok sam bila trudna jedva sam cekala dojenje, bas sam i gore pisala user posted image , cesto sam se prisecala kako je to islo sa Larom i radovala se.
I onda rodim ovo cudo user posted image .
I skontam da sam ja zapravo zavolela dojenje jer je Lara bila takva. Njoj je sika bila sve - i hrana i ljubav i za utehu i za san i za sve. Ona je uzivala, pa i ja uz nju. Sisala je dve i po godine, malte kad je htela, gde je htela i koliko je htela. Nije bilo sanse da je sika ne smiri ili ne uspava ...
E onda ej dosao Luka, koji ne voli da sisa user posted image . Ovo dete bukvalno ne vo li da si sa. Ja nzm sta je ovo. On jede i ne zaspi na sisi. Place, dam mu sisu - ne smiri se.
Ljudi moji sta je ovo? Buni se, rezi, mlatara glavom, stenje .. auuuuuuu.
Totalno sam zbunjena.
Msm super on napreduje, doduse sad je nesto usporio, ali toootalno drugacije od Lare...

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 2093
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
29.10.2017 19:53:01   
Rosita
Zemunkice, ne znam, mozda je neki period, mozda je prolazno, grcevi, nesto? Srecno, da sto pre oboje uzivate.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 2094
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
30.10.2017 10:17:59   
IvanaSK RR
Zemunka, meni je sin bio bas takav. Mada, ja se nesto tada nisam ni proslavila sa kolicinom mleka. Verovatno je takvo dete. A mozda ga i muci stomacic dok sisa, kao sto rece Rosita.


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2095
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
30.10.2017 11:27:31   
Milena18
Moja M je imala nekoliko takvih faza, trajale su po nedelju dana otprilike, sa tom razlikom što je ona uvek mogla da zaspi sisajući. Ali isto se tako bacala, plakala, grebala me. Nemam dobar savet, ja sam samo čekala da prođe i uvek je i prolazilo.
Mi sad imamo drugi probem - jako me grize dok sisa. Nije da me gricne ponekad, nego konstantno drži bradavicu u zubima. Ponekad mislim da ću se onesvestiti od bolova. A počela je i ponovo da traži da sisa noću. Baš ne znam kako da se izborim, noćas mi je plakala u rukama sigurno pola sata jer više stvarno nisam mogla, obe su mi bradavice izgrižene.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2096
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
30.10.2017 11:37:12   
veselicaa
Zemunka mozda su grcevi,sredice se to,jos je on mali.Kako rastu vole sisanje sve vise i vise.

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 2097
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
30.10.2017 12:38:33   
MamaNecaVo
Moj A.je bio kao tvoj Luka. :)Tada smo kombinovali malo sisanje pa malo flasicu.
Brzo se to sredilo,kroz mesec,dva.
Uzivacete u dojenju bez brige.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 2098
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
30.10.2017 15:03:36   
choopa choops
Zemunka kao da si opisala moga M. Dojenje sa njim je bilo patnja! user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 2099
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
13.11.2017 23:37:16   
MamaNecaVo
Svaka patnja je vredna cinjenice da obijaju nesto najbolje za njih. :)

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 2100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  82 83 [84] 85 86   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  82 83 [84] 85 86   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here