|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  83 84 [85] 86 87   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
6.12.2017 1:31:16   
Srecko47E
Citam za silikonske bradavice.
Nema potrebe da beba jako zine niti ostalo navedeno.
One su takve da su kao majcine.
Moja beba od prvog dana zivota sisa preko njih jer ddo moje nije mogla doci od ogromne kolicine mleka.

A koristim inace mam pumpicu.
Ona je ok ali mi glasica nije nesto.
Medelu elektricnu palim nocu kad me mrzi rucno da sredim stanje.

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 2101
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
6.12.2017 12:03:12   
Zemunka85
Ja moram da se javim i ovde. Ko me zna od pre, zna moj fanatican stav o dojenju i koliko Laru dugo dojila - kad je htela i gde je htela, na zahtev sve vreme ... jedva sam cekala opet i onda rodim Luku user posted image . To dete ne vo li da sisa, zene moje ... smoooooor, smor, smor .... Msm ja na kraju izvedem to da bude ok, on lepo napreudje, ali se konstantno buni, opire, sika mu nije uteha, samo obrok i cao.
Navikla sam vec, ali mi smorko malo user posted image

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 2102
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
6.12.2017 12:19:21   
medamisko
Evo jos jedne dojilje. Meni sin tako jeo, bas si to lepo rekla.
Cerka je uzivala kao i ja ali odvikavanje mi je toliko bilo tesko isto kao i njoj.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 2103
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
6.12.2017 14:24:07   
bojana92
Evo i mene kao stare dojije,ako Bog da uskoro i nove :D Daco je sisao samo 3 meseca,jer sam imala problema sa grudima,ranice i ragade.Fico je sisao malo vise od goddinu dana,prvih 3 meseca je malo sisao,malo na dohranu,jer ssam ponovo imala problema.Uzasni su bolovi bili,ali bitno da je on uzivao dok je jeo.

(odgovor članu medamisko)
Direktna veza do poruke: 2104
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
6.12.2017 14:41:51   
mama krava

IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Ja moram da se javim i ovde. Ko me zna od pre, zna moj fanatican stav o dojenju i koliko Laru dugo dojila - kad je htela i gde je htela, na zahtev sve vreme ... jedva sam cekala opet i onda rodim Luku user posted image . To dete ne vo li da sisa, zene moje ... smoooooor, smor, smor .... Msm ja na kraju izvedem to da bude ok, on lepo napreudje, ali se konstantno buni, opire, sika mu nije uteha, samo obrok i cao.
Navikla sam vec, ali mi smorko malo user posted image

Joooj, razumem potupono tvoje razočarenje...
A koliko je star? MOj mališa je isto u početku kilavio, a posle jedva odustao...skoro 3 god...user posted image

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 2105
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
6.12.2017 15:59:34   
Srecko47E
Moja mustra sada brljavi.
Svidelo joj se da pije iz flasice.
Sto vise nije moguce jer se ponuda potraznja uspostavila
Pa se buni i bas je beba smor sto je mama iznad napisala
Ali kad vidi da druge nema,vuce

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 2106
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
21.2.2018 10:02:09   
pipi_coco
vjerovatno je ovo pitanje postavljeno milon puta, ali eto....kako znati da je beba sita poslije podoja i da joj je bilo dovoljno mlijeka?
Bebi je 28 dana i zadnjih par dana imamo sljedecu situaciju: doji 10-15 minuta, aktivno možda 5-10 minuta, ostalo na guranje ( razbudjivanje, nježno štipkanje za obraz i sl) i pusti dojku, puna usta mlijeka, spava, spava ne možeš ga razbuditi, spustim ga u krevetic ono za 15-20 minuta plac, vriska, trpa rukice u usta, okrece glavicu, traži da sisa. I tako mu naleti period po 5-6 sati u kontinuitetu u toku jednog dana se tako ponaša.
Znam da treba dojiti na zahtjev, ali šta kad se dan pretvori u jedan veliki i neograniceni zahtjev? On siku nikad ne odbija, luljanje i nosanje ne pomaže baš, a ne mogu da vjerujem da je nakon tih maratonskih sisanja gladan još uvjek.

Da spomenem da imamo dosta problema i sa bljuckanjem, nakon kojeg on opet uredno nastavi da doji ako mu ponudim, pa kontam da to nije znak da se prejeo.

Ne znam je li ne stigne do tog masnijeg mlijeka, pa se ne zasiti ili se jednostavno umori od sisanja, a još je gladan, uglavnom tempo ubitacan. Pokušala sam da dajem obe dojke po podoju, da dajem samo jednu, sve sam varijante izmjenjala.

Nisam izmlazala mlijeko jer se bojim da se ne stvori previše pa da ne nagrabusim sa zastojima mlijeka ko prošli put. Vodim se onim da beba sama navuce koliko joj treba.

Ima li neko neko iskustva s ovim ili neki savjet kako da uspostavimo efikasnije sisanje?

I kada se upšte uspostavi balans ponude i potražnje? Je li to individualno ili postoji neki vremenski okvir?

Eto svasta sam nadrobila ovdje user posted image

Svaki savjet je dobro došao help me user posted image

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 2107
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
21.2.2018 10:36:24   
madre
Nemam ti nista drugo reci osim da das sisuuser posted image da, da to je taj neograničeni zahtevuser posted image ali nece to jos dugo trajati, mesec dana maksimumuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 2108
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
21.2.2018 10:40:57   
milicicak
Pipi, nista osim da dojis na zahtev. I da probas da dojis u kosom polozaju, mozda se tako smanji bljuckanje

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 2109
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
21.2.2018 10:41:42   
mama Jo
Da, tako je svima.... evo mi imamo mesec ipo, jedan dan lepo na tri sata siki (nocu i redje, pedijatar mi je rekao vec sa mesec dana da je ne budim, ja sam je pustala kad se probudi dam joj)... a jedan dan se desi da trazi i pre tri sata...
I dalje dojim uz pomoc silikonske zbog problema kojih sam imala...
Stariju sam 6 meseci sa silikonskom...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 2110
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
21.2.2018 10:49:28   
madre
I da, vrlo vazno, dajes istu dojku otprilike dva sata, posle prelazis na drugu pa isto tako user posted image tako ce izvuci to masnije mlekce...

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2111
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
21.2.2018 10:49:41   
pipi_coco
Madre onda si me utješila, jer evo za koji dan cemo napuniti mjesec dana user posted image

Milicicak pokušavala sam da mjenjam položaje ali nisam nešto spretna....uglavno dojim sjedeci ( beba u položaju "koljevke") ili ležeci na boku, mada sve manje ležeci jer od umora mi se spava pa me strah da ne zaspim.

I još nešto: Kako se riješiti silikonskih bradavica? Nakon što su mi se stvorile ragade, uvela sam silikonske bradavice, a sada kada je sve fino zaraslo i bradavce se malo izvukle ( moj je problem ravna bradavica, a velika dojka) ne mogu da ih se riješim nikako. Pokušam da ga prevarim u sred podoja, ali nece, nema šanse, isto kao da mu se gadi bez silikona, stalno gura i ispušta je iz usta user posted image

Mada neki dan citam na naekoj grupi da je žena 10 mjeseci dojila preko silikonskih i bebi ništa nije falilo

mama Jo ja još nisam niti jednom bila u prilici da ga moram probuditi. Rekord u spavanu nam je 3,5 sata u kontinuitetu i to se prvi put desilo prije par dana

< Poruku je uredio pipi_coco -- 21.2.2018 10:52:25 >


_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2112
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
21.2.2018 10:52:00   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: madre

I da, vrlo vazno, dajes istu dojku otprilike dva sata, posle prelazis na drugu pa isto tako user posted image tako ce izvuci to masnije mlekce...

Isto bih rekla na zahtev i jednu dojku da sto vise izvuce masnijeg mleka pa drugu.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 2113
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
21.2.2018 10:52:08   
mama Jo



Mada neki dan citam na naekoj grupi da je žena 10 mjeseci dojila preko silikonskih i bebi ništa nije falilo
[/quote]

Kazem ti, ja sam stariju 6 meseci i nista joj nije falilo, drugacije bih se jaaaaako napatila - i jesam...
A sad mi malena ima mesec ipo i dalje na silikonsku....

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 2114
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
21.2.2018 10:55:43   
milicicak
Lezeci polozaj i kolevka su previse ravni. Bebina glava bi trebalo da bude vise od bebinog stomaka kod kosog polozaja. Tesko je i za ruke i za kicmu ali kad nadjes prave jastuke bude mnogo lakse.
Za slikonske bradavice nista ne znam, nisam ih koristila

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 2115
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
21.2.2018 10:57:34   
pipi_coco
Mama Jo znaci nisam jedina. Jest da je smor stalno steriliši, peri, trljaj, drljaj, ali bolje i to nego nikako da ne dojimo.

Hvala vam žene drage, pokušat cu sad da forisaram tako jednu dojku u okviru dva sata pa da vidim kako ce to da ide.

user posted image

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2116
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
21.2.2018 10:59:36   
Duškić
Ja sam uvek dojila u sedecem polozaju, dva jastuka sam imala i stavim iza i naslonim se lepo.
A da, uvek jednu da izvuce i doji koliko zeli, pa tek drugu.
Mada sam bila "mlecna", user posted image pa je bilo dovoljno jedan podoj na jednoj, sl.na drugoj siki.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2117
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
22.2.2018 0:48:52   
Srecko47E
Ka dojim u raznim polozajima.Jastuk za dojenje nam vise ne treba jer se beba buni.Lakse.mi je mnogo sedeci.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 2118
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
22.2.2018 2:37:15   
mama Jo
Meni je i dalje lezeci polozaj najudobniji...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 2119
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
22.2.2018 18:52:55   
Dragce86
Ja sam najvise dojila u sedecem jer je tako najlepse i najlakse sisala. Sad kad je veca svasta koristimo i lezeci i ona sedi pored mene i sisa :D Ma hit smo! Mnooogo voli da sisa i dalje (14.mesec je ). Inace, silikonske mi je muz kupio dok sam bila u porodilistu ali sam ih mozda 2-3x stavila i nije znala preko toga da vuce, tako da smo to odbacile brzo..eno ih jos stoje u fioci, mozda opet nekad zatrebaju, ali se nadam da nece, jer su se sad lepo izvukle moje bradavice :)

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2120
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
22.2.2018 18:56:28   
mama Jo
Ja sam 16 meseci dojila statiju cerkicu... videcemo koliko ce ova druga malena hteti 😊
Ma svako sebi nadje najudobniji i najlaksi polozaj 😊
Dokle god su oni zadovoljni sve je ok 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 2121
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
22.2.2018 18:57:47   
Mala Elena
Mislim da cu i trecu dojiti oko godinu dana...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2122
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
22.2.2018 19:27:46   
Srecko47E
Meni je najbolji lezeci polozaj.Ali kako je beba starija sve je manje zanima tako
Osim kada stavim ogrlicu glodalicu to je vec super.Pesticima vrti pste i gleda u sarenis

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 2123
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
22.2.2018 19:41:01   
Dragce86
E te ogrlice - glodalice mi deluju kao skroz kul stvar! Mozda je nabavim u ovoj trudnoci xD

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 2124
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
22.2.2018 20:35:08   
Srecko47E
Preporuka od mene za njih.samo pazi gde uzimas,cene se drasticno razlikiju

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 2125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  83 84 [85] 86 87   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  83 84 [85] 86 87   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here