|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
6.6.2018 14:14:05   
Rosita
Ја сад немам ни кап млека у фрижидерским залихама. Са Д сам имала гомилу и бацила... Да, само да буде на собној Т ваљда, пре нуђења беби. Заборавила сам колико може да стоји где.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 2326
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
6.6.2018 14:14:59   
MimaKos
Pari, svoje mleko mozes u frizideru nekoliko sati da cuvas, duze mora da se zamrzne ( cuva se do 4 meseca najduze u zamrzivacu) i onda se odmrzne u vrucoj vodi posudica i mleko, nikako da grejes mleko na ringlu ili slicno, i tako mi na spric, kasicicu ili u flasicu das.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 2327
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
6.6.2018 14:18:55   
IvanaSK RR
Ja sam svoje drzala u frižideru oko 12h,nekad i malo duze.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 2328
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
6.6.2018 14:30:16   
mama Jo
Nama su u skolici rekli da u frizideru moze 12h, a u zamrzivacu 3 meseca.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2329
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
6.6.2018 14:42:05   
milicicak

IZVORNA PORUKA: pari

Malo sam sacuvala svog mleka u sterilnoj flasici. Posto se nikad nisam ranije izmuzavala,ni ne znam kako to sad ide. Stavim u frizider ovu flasicu pa kad bude trebalo,tata npr.moze da da mleko preko sprica (flasicu ni nemam)?

Ako si ga ostavila u sterilboj flasici moze da stoji i do 5 dana pod uslovom da nije u vratima. Najbolje je da se iskoristi u roku od 3 dana. Kad ga budete vadili, nek sipa pola npr u neku posudu i zagreje u vreloj vodi pa da maleckoj na spric

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 2330
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
6.6.2018 14:47:59   
Maslacak15
Mi smo se uhodale, ide ok. I ona ima momente da pravi haos na vecernjem podoju, alli mislim da su delimicno i protesti zbog toga sto me isprazni pa se zali... Kad se vratimo iz vrtica oko sest ona navali, ai poslovicno je slabijih zivaca kao i svi oni predvece tako da ta sesija vise lici i dalje na dojenje maraton sa malim pauzama. I onda nije bas cudno sto u 20 h ne teku potoci. Ali u svakom slucaju joj je dosta ne samo zbog kilaze na vagi nego i sto se prvi put probudi oko 3-4 ujutru. Zato taj nocni podoj a narocito prvi jutarnji oko 8 moze da uziva u povelikoj porcijiuser posted image . Mislim da cu uskoro da dobijem i to me izludjuje, zalila sam se vec koliko mrzim ciklus tokom dojenja ali sta da radim. Iz ove koze ne mogu.

kuku milicicak 5 dana mleko da stojiuser posted image zvuci mi kao bioweapons experiment. Sterilna flasica se podrazumeva ali zasto mislis da je mleko kad se izmuze skroz sterilno? Pa ima streptococa na kozi itd. Mislim meni bi bilo rizicno, mozda sam profesionalno deformisana. Ali bakterije se dobro razmnozavaju. Nije mi frizider nega sigurica.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 6.6.2018 14:51:07 >

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2331
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
6.6.2018 14:49:09   
pari
Hvala vam puno!
U sterilnoj posudici je...samo 30ml...ali eto,cisto ako se jako unervozi dok mene nema,da mm ima sta da da. U sustini ne izmuzavam se jer necu da napravim hiperprodukciju mleka...hocu da napravimo balans koliko njoj treba...
Da li dojite kad ste napolju? Sta vam se od odece najbolje pokazalo za to?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2332
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
6.6.2018 14:53:22   
Maslacak15
ja sam stalno u pantalonama i komotnoj majci koju mogu da pridignem. prebacim pamucnu pelenu preko njene glave i to je to....

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 2333
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
6.6.2018 14:53:32   
MimaKos
Dojim bez problema, i ne pokrivam se, samo da je otvoreno napred da ti bude zgodno, meni sve neke haljinice sa kopcanjem napred i super mi zgodno. Samo mu stavim pelenicu ili portiklu jer mu ispada sisa pa me celu ukvasi :)

< Poruku je uredio MimaKos -- 6.6.2018 14:55:16 >

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 2334
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
6.6.2018 14:57:31   
mama Jo
Meni su majice sa dubokim dekolteom bile najizvodljivije... ravna sam kao daska pa sam mogla bas duboki dekolte 😂

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 2335
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
6.6.2018 14:59:02   
milicicak
Evo, samo neki od izvora Klik, Klik Klik. I ja se iznenadila kad sam ponovo procitala :D
Ja sam dojila svuda, sa pelenom i bez, majce sa dekolteom i kosulje su mi bile najprakticnije

< Poruku je uredio milicicak -- 6.6.2018 15:00:43 >

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 2336
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
6.6.2018 14:59:20   
MimaKos
Ja sam u haljinama jer dok ne smrsam u pantalone i majice nw ulazim iz principa :)) u haljinama se manje primecije kilaza :))

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2337
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
6.6.2018 15:05:43   
Maslacak15
ali meni je sa haljinama manje diskretno. Mislim neznam kako reba haljina d aizgleda da se oslobodis a d anisi polugolauser posted image . Mora nekako da se otkopcava napred - nemam pojma fali mim maste . U svakom slucaju takve haljine ja nemamuser posted image . A nebih da kupujem nove samo zbog toga.
Dada ok milicicak nisam sumnjala da si proucila ali mislim da je bas zahtevan besprekoran handling. Nisam sigurna koliko svi to ispostuju. A i oni se ogradjuju : moze pet al bolje da bude triuser posted image user posted image

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 2338
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
6.6.2018 15:09:21   
mama Jo
user posted image
Pa vala bas.
Ali kosulje mogu da budu odlicne...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2339
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
6.6.2018 15:10:16   
milicicak
Sa mini bubom sam bas proucila to cuvanje mleka, isla sam na neki simpozijum kad je ona imala oko 6 nedelja pa sam morala. Znam da sam i tad digla obrve na tih 5 dana user posted image u svakom slucaju, ja sam koristila u roku od 2-3 dana sve, preko toga sam zamrzavala. I cuvala sam u onim aventovim posudama (sterilnim) u frizideru i kesama za mleko (u zamrzivacu). Sad ce neko da nas pecne jer verovatno postoji tema.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2340
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
6.6.2018 15:14:37   
IvanaSK RR
Evo teme user posted image Klik
Moze da se cuva mleko i u casicama za urin...

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2341
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
6.6.2018 18:43:05   
Rosita
Ја радије спуштам мајицу него шзо подижем, значи бретела. Хаљина која може да се спусти преко рамена исто. Мада до сад смо свега 2 пута сисали ван, што не значи да нећемо.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2342
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
6.6.2018 19:36:18   
Maraj
Ja dok sam L dojila nisam znala sta je haljina. Samo pantalone i majice. Ja sam zadizala majicu i pokrivala se pelenom.
Haljinu obici je bilo neizvodljivo jer bi morala celu haljinu odoudo da zadizem user posted image
Inace L je bio tolki sisac, da ga nisam dojila napolju, mi belog dana videli ne bi ...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2343
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
6.6.2018 21:42:50   
Misha i Ljisha
Nikad u javnosti, sise su mi kao i kod von, to ni prekriti ne mozes user posted image a obaska sto sam i pokusavala sa D ona nije podnosila da joj bude pelena preko glave.

Nego mi smo sad u problemu opet kao i Rosita. Opet stenje opet se izvija opet prdi, pun je gasova i u krug. Odlepicu. A to znaci nocas ako se i probudi i hoce da rucka nece sisati sto postouser posted image

i ja nemam ni kap svog mleka u zalihama a nisam imala mnogo ni sa D

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 6.6.2018 21:43:28 >

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2344
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
6.6.2018 22:35:53   
mama Jo
Kpd nas se taj problem sa prduckanjem, ispustanjem samo nekih cudnih gasova i bolnim stomacicem resio sa dva meseca recimo...

Joj meni je uvek bilo lakse da spustim majicu... ali i dalje nisam nijednom podojila u javnosti... samo kod kuce...

Nemam u zalihama mleka, a sa J sam ozbiljno htela da kontaktiram banku humanog mleka... stvorila sam bila takvu hiperlaktaciju da je iz mene samo mleko izlazilo non stop..user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2345
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
6.6.2018 22:45:15   
Misha i Ljisha
Joooj mama jo ja se nadam da ce i kod nas sa dva meseca. No ja sad radim na pozitivnom razmisljanju i kazem P da smo se dogovorilo sledece nedelje nema plakanja user posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2346
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
6.6.2018 22:53:16   
mama Jo
😊 a dobrica je on poslusace te, videces, onda ce mu se tako svideti pa ce se sve to brzo zaboraviti 😊



_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2347
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
7.6.2018 6:31:15   
Misha i Ljisha
Mama jouser posted image ja nista ne zaboravljam sto se tice toga. Ma svega se secam sa D kao juce da je bilo hehehehe
Moram da im pricam kad porastu kakvi su gnjavatori bili kao bebe.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2348
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
7.6.2018 7:16:44   
MimaKos

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

ali meni je sa haljinama manje diskretno. Mislim neznam kako reba haljina d aizgleda da se oslobodis a d anisi polugolauser posted image . Mora nekako da se otkopcava napred

Bas ovakve, zatvorene skroz 3/4 rukavi, ali imaju kopcanje napred i samo otkopcas i gotovo :) ja jos nosim onaj brus za dojilje pa nista otvoreno i ne ide da nosim.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2349
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
8.6.2018 12:27:49   
lesli
Samo da pitam vonavoj kako je?
Videla sam da ste se bas namucili... user posted image

Nadam se da ne masim temu user posted image

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 2350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here