|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  70 71 [72] 73 74   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.7.2017 16:58:33   
vbojana
Nije stvar u tome da spremim pola, jer on ne pojede na kasiku skoro nista, a kad prespem u flasicu pojede sve, celu porciju. Ne znam cemu onda ovo forsiranje da se predje na cvrstu hranu ako beba tek sa 5 nauci lepo da jede kasikom. I ja mislim da sam rano uvela kasicu. Evo proslo je vise od pet sati otkako je jeo (kasicu), i pojeo je samo 60ml mleka. Place, nece.. Je li to vise zasiti ili sta?

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1776
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.7.2017 17:03:06   
emicaa
VBojana ako nije spreman za cvrste obroke sa kasikom onda sacekaj pa pokusajte za mjesec dana opet.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 1777
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.7.2017 17:10:24   
Sanjica26 RR
Slazem se sa Emicom. Kreni tek za mesec dana. Nemoj ga navikvati da cvrstu hranu pije na flasicu

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 1.7.2017 17:14:20 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1778
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.7.2017 17:29:05   
vbojana
A nema veze sto sam vec pocela? Sve se poremetilo, mleko posle kasice uopste nije hteo da pije, ne znam kako nije gladan, u 11 ipo je jeo kasicu, oko 15h mu napravim mleko, nece..place. Probam sad, pojeo samo 60ml..

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1779
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.7.2017 17:45:36   
krin 40
Ja ni jednom detetu nisam uvodila kašice dok ih dojim.Minimum 6 meseci pa neću ni ovom.Ni vodu ne pije.Smatram ako je zdravo,lepo napreduje,lepo kaki,zadovoljan je,ne plače..koja je poenta kašice sa npr 3 meseca..

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 1780
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.7.2017 17:54:01   
vbojana
Slazem se.. Ali ja nisam nikako dojila. I dr nam je na kontroli rekla da uvedemo.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 1781
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.7.2017 17:57:37   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: vbojana
Ne znam cemu onda ovo forsiranje da se predje na cvrstu hranu ako beba tek sa 5 nauci lepo da jede kasikom. I ja mislim da sam rano uvela kasicu.

Svaka beba je individua za sebe. Neka sa četiri meseca divno prihvati kasicu, a neka tek sa sest, sedam meseci. Ako lepo napreduje na mleku ne vidim potrebu da posto-poto moraju kasice.
Ti odlozi za dve, tri nedelje pa probaj opet.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 1782
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.7.2017 17:59:15   
krin 40
Pa i ako ga nisi dojila,jede formulu..Jel lepo napreduje?Nije nervozno,nezadovoljno?Ima mekanu stolicu? Ako je sve ovo ok ,moje mišljenje je,da nema potrebe za tim..E sad što se pedijatara tiče oni svake godine novu pesmu pevaju.Ti najbolje poznaješ i osetiš svoju bebicu.

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 1783
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.7.2017 18:11:35   
Sanjica26 RR
Svake godine drugacija prica. Nema veze sto je na AD mleku. Samo napravi pauzu sa cvrstom hranom. Mozes komotno sa sest meseci da pocnes. Slusaj sebe i posmatraj svoje dete.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 1.7.2017 18:12:19 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 1784
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.7.2017 18:28:50   
veselicaa
I moja N.nije htela odmah da jede,cudila se,mrstila jer je samo sisala,nisam joj ni vodu davala.Nudila sam je svaki dan,koliko je htela da isprobava i samo je odjednom krenula.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1785
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.7.2017 18:31:13   
emicaa
Meni je pedijatar oba puta rekao da pokusamo sa 4 i po mjeseca uvesti obrok,ako ne bude prihvatio onda da sacekamo 6 mjeseci pa ponovo.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1786
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.7.2017 18:35:50   
veselicaa
Bas tako,i mi smo krenuli sa 4,5 ali sigurno prvih 20 dana nije jela,sto nije ni cudno jer su navikli na tecnost.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1787
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.7.2017 14:33:05   
Dragce86
Nama se javio osip oko usta na Milupa pirincanu kasu, pa ne znam da li je problem sa tom kasicom ili nekim cudom ima alergiju na AD mleko ili ko zna koji sastojak, za sad sam prekinula sa tim pa dajem samo kasice od povrca..Kasnije cu opet probati ili drugu pirincanu kasu ili obican pirinac koji i mi jedemo pa izmiksati, pa da vidim u cemu je problem.

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 1788
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.7.2017 11:44:27   
vbojana
A kada pocnem uvoditi povrce, da ga dajem posebno ili da ga dodajem u tu kasicu? Ako ga dajem posebno onda ce imati dva cvrsta obroka, povrce i kasica? Uh, kako sam zbunjena oko toga :)

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 1789
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.7.2017 11:51:09   
emicaa
Bojana ja sam prvo pocela davati povrce,prva tri dana mekvica oa sam onda u nju dodala krompir.Posle mrkva i tikvica ili krompir i tikvica.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 1790
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.7.2017 12:16:49   
vbojana
Mislim na ovu kupovnu pirincanu i kukuruznu kasicu?

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1791
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.7.2017 14:35:32   
IvanaSK RR
Bojana, ne dodajes u tu kasicu nista. Danas dajes tri kasikice krompira(na primer), sutra vise kasikica, prekosutra jos vise. Posle toga drugo povrce tri dana...

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 1792
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.7.2017 14:41:01   
vbojana
Aha.. Znaci npr dam mu kasicu u 12, i u 5 povrce..dva cvrsta obroka. To me zbunilo kad je dr objasnjavala kao navijena..

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1793
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.7.2017 17:31:38   
IvanaSK RR
U početku, to nece biti obrok, nece beba toliko pojesti. Nove namirnice uvek uvodite pre podne, zbog alergija.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 1794
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.7.2017 17:39:17   
Sanjica26 RR
I jos je rano da uvodis dva obroka.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1795
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.7.2017 18:07:41   
vbojana
Pa onda da izaberem kasicu ili povrce? Da, nije obrok, dajem mu pomalo, pa posle napravim mleko.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1796
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.7.2017 18:12:21   
emicaa
E upravo tako,mozes tri dana povrce pa onda tu kasicu pa posle tog novo povrce.Ja ne bih odmah davala mlijeko nego sacekas malo.Zavisi i od bebe kako ce prihvatit.Mom sinu je kaica brzo zamjenila mlijecni obrok dok je sa cerkom to sporije islo.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 1797
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.7.2017 18:57:22   
vbojana
Hvala vam puno, zbunjuje me to sve dosta.
Dr mi je rekla 7 dana kasicu, da zamenjuje 1 obrok, a kad uvedem povrce onfa da to bude drugi obrok :/ i to, svaka tri dana da uvodim nesto novo.. Tako sam je shvatila.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1798
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.7.2017 21:34:16   
IvanaSK RR
Kakva je situacija sa kasicom? Dajes na flasicu?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 1799
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.7.2017 21:41:51   
Sanjica26 RR
Vbojana ako ces nas savet nema potrebe za kasicom na flasicu. Ne znam ko te je tako savetovao, ali to je jako pogresno. Cinis medvedju uslugu detetu. Posle ti nece hteti na kasicicu. Ovo pisem jer mislim da si negde pisala da joj dajes na flasicu. Nadam se da te nisam pomesala sa nekim.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  70 71 [72] 73 74   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  70 71 [72] 73 74   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here