|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  71 72 [73] 74 75   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.7.2017 21:22:40   
vbojana
Ne dajem vise, jesam prva dva puta, i tada bi pojeo sve, a kada dajem na kasiku, pojede pola i jos je gladan..tad mu napravim mleko.. Bunilo me to koliko obroka treba da ima kad uvedem voce i povrce, plus ta kasica.. Znaci jedan dan povrce, drugi voce, treci kasica.. U pocetku jedan cvrsti obrok. Mada je dr rekla da voce ne bi trebalo da bude ceo obrok :/

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1801
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.7.2017 22:08:22   
emicaa
VBojana ja sam posle tri sedmice uvela i drugi obrok.Ali ne sjecam se vise dal je drugi bio dorucak ili vecera 🙄

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 1802
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
7.7.2017 14:43:05   
IvanaSK RR
Bojana, voce kasnije. Prvo uvodi povrce. Tek kad uvedete povrce, onda polako pocni uvoditi voce.
Kad uvedete voce mozes da ga dajes mesano sa pirincanom kasicom za doručak, na primer.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1803
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
8.7.2017 19:29:16   
Dragce86
I ja smatram da ne treba davati cvrstu hranu na flasicu. Pokusajte koliko hoce plasticnom kasiciom da se navikne, prvo ce uzeti malo, sledecih dana po malo vise i dok trepnete, navici ce se. Bez brige, bice to sve u redu, samo polako, cini mi se da panicite previse a nema razloga ;)

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1804
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
8.7.2017 21:05:08   
veselicaa
Voce se obicno sa zitaricama daje,zato ti je dr rekla da samo voce nije obrok.

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 1805
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
25.7.2017 23:38:53   
vbojana
Hvala vam na odgovorima, vec se polako navikava, za sada je i dalje jedan cvrsti obrok, povrce ili zitarice, a ponekad dam i kuvanu jabuku izmedju obroka.. Kada da uvedem drugi "cvrsti" obrok? On sada ima 5 ipo meseci. I kada uvesti meso, tacnije supice od mesa, da li je jos mali za to?

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1806
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.7.2017 0:16:45   
vbojana
Aha, sad vidim komentar, drugi obrok posle 3 sedmice... To za meso me buni, kao posle 7.meseca citam, a na onim hipp kasicama npr.sa jagnjetinom, pise posle navrsenog petog :/

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 1807
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.7.2017 2:23:54   
Anck Su Nmaun
Prvo se uvodi rucak a drugi obrok oko 8 meseci. Kao dorucak. Mada mi smo malo ranije jer smo poceli sa 3.5 mes. da uvodimo. Meso posle.7 meseca, pa.moze i supica.
Inace nemoj nikad da se vodis time sta pise na kasicama...to nema veze s vezom. Jedino zbog gustine.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 26.7.2017 2:25:55 >

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 1808
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.7.2017 7:15:48   
IvanaSK RR
Sacekaj jos makar dve, tri nedelje za meso. U šestom mesecu moze. Mi smo tada uveli piletinu.
A otprilike smo tada uveli i drugi obrok. Ali smo i mi krenuli ranije sa kasicama.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1809
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.7.2017 12:10:20   
vbojana
Pa da, i ja sam uvela prvo rucak, znaci rano je jos za drugi obrok? Necu onda meso jos pripremati, a primetila sam da manje popije mleka nego inace.. Znam da ne treba gledati ono uputstvo po uzrastu i kg bebe, ali on popije 150max i to retko a po onome bi trebalo 210 :/ inace, sa 6 meseci da predjem na humana 2?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1810
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.7.2017 12:31:36   
Anck Su Nmaun
Koliko sad beba ima? Ja sam skontala da vec ima 6?
bebi je jos uvek naaaj vaznije mleko, jedan obrok (rucak) vam je za sad dovoljan.

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 1811
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.7.2017 13:23:16   
IvanaSK RR
Napisala je gore da beba ima pet ipo meseci. Na dvojku Humanu posle sestog meseca. Sto se tice kolicine mleka moja je uvek pila dosta manje nego što pise da je za taj uzrast.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1812
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.7.2017 13:33:07   
Anck Su Nmaun
O ja sam onda nesto preskocila...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1813
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.7.2017 13:34:17   
vbojana
Posle punih 6? Da, sa oko 4 ipo sam pocela sa cvrstom hranom, prvo zitarice pa povrce.. Voce retko jer ne znam kako da ga ubacim, ako dajem samo rucak, a samo nije obrok, jedini da ga mesam sa zitaricama..

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1814
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.7.2017 13:36:38   
Anck Su Nmaun
Pa ne mora biti kolicinski mnogo da bude obrok. Mozes sa zitaricama ujutru a mozes i izmedju onako pi malo. I ja sam naj vise mesala sa zitaricama u pocetku.
Ad bi trebalo sa punih 6 mada ja sam 2 nedelje ranije presla.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 26.7.2017 13:37:30 >

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 1815
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.7.2017 13:38:29   
IvanaSK RR
Da, sa punih sest, ali nece se nista desiti i ako predjete kasnije, ili koji dan ranije.
Kao sto Anck rece mozes voce sa zitaricama dati bebi.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1816
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.7.2017 18:09:30   
veselicaa
Daj joj i voce obavezno,jabuku recimo,mozes sa zitaricama da mesas bas se lepo slaze.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1817
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.7.2017 18:15:10   
Anck Su Nmaun
Slazem se za ovo obavezno , ja nikad nisam preskakala voce, koliko toliko.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1818
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.7.2017 18:16:56   
Sarav
Upravo sad smo se vratili od pedijatra i za koji dan počinjemo da uvodimo nemlečni obrok, tako da ćemo da se družimo ovdeuser posted image

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1819
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.7.2017 18:17:58   
veselicaa
Imas ovde u temi bas dobrih saveta,iscitaj jeuser posted image

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 1820
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.7.2017 18:20:13   
Anck Su Nmaun
Bogami bas detaljno, Ivana i ja smo sve sazvakale user posted image

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1821
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.7.2017 18:29:33   
Sarav
Bitno da je taze, ja sam skroz zaboravila user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1822
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.7.2017 18:44:56   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Bogami bas detaljno, Ivana i ja smo sve sazvakale user posted image

Najgore smo user posted image
Ali u pravu si, dosta smo pisale i ovde i u temi za malo starije bebe.
Sarav, srecno i nek beba sve lepo rucka.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1823
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
12.8.2017 23:21:52   
vbojana
Opet ja :) ne znam da li ce ovo pitanje odgovarati temi, sa mnom vecito dileme oko ishrane. Ovaj put se radi o adaptiranom mleku, presli smo juce na humanu 2, par dana pre punih 6 meseci i svi su mi rekli da bebe i ne osete razliku, vec bez problema prihvate. Ali on odbija, popio je sinoc pred spavanje kad smo potrosili humanu 1, 90ml i zaspao oko 21h. Inace se ne budi nocu, ali sinoc jeste i to ga je probudilo povracanje, ne bljucanje, neka zuta sluz :/ odmah je opet zaspao, ali za 20ak minuta opet.. Tada sam skuvala kamilicu i popio malo, pa kad sam videla da se smirilo, napravim 120ml koliko mi je ostalo humane 1, i popio je pola. Zvali smo hitnu za savet, jer je dan pre toga primio vakcinu, rekli su da ne mora da znaci da je zbog toga, vec da je mozda virus i da se javimo ujutro ako se ponovi, da pratimo stanje. Nismo isli jer nije vise povracao, raspolozen kao inace, smeje se, igra, guguce..Danas je samo ujutru pio mleko i to 100ml oko 7, pa u 10h 120ml, humane 2. Rucak krompir, riza, tikvica, jeo lepo, ali manje nego inace. Posle kao uzinu dam malo voca, nesto malo pojeo.. Kad je doslo vreme za mleko, nije hteo ni 10ml, pomislim da jenrano, stavim u frizider da posle podgrejem (inace to ne radim, ali bilo mi zao da bacim sve), uradim to posle nekih 45 min, ista stvar. Prospem sve. Odemo u setnju, on spava.. Dodjemo kuci, beba vesela, necu jos da mu dajem, sacekam, krece mala nervoza, napravim ja 150ml, opet isto. Zine i ore nego mu prinesem flasicu ustima, ali cim okusi krece plac. To je bilo oko 22h, kada je odavni trebao biti u krevetu, a to voce je bilo oko 16h. Da ne bi isao gladan u krevet, napravim zitarice neke sa jabukom, kao za laku noc, pojeo pola porcije i zaspao. Ne znam sta da radim, bas se nerviram.. Izvinjavam se na opsirnosti i hvala na odgovorima

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1824
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.8.2017 6:34:58   
IvanaSK RR
Mozda mu jednostavno jos ne odgovor Humana 2. Ja bih uzela Humanu 1, ako pije, znala bih da je do mleka. Ako ne, nesto drugo je u pitanju.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 1825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  71 72 [73] 74 75   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  71 72 [73] 74 75   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MOTORNI RAZVOJ DETETA - ENIGMA DO DANAŠNJI...
U potrazi za odgovorom gde je istina i kako odbraniti sebe kao roditelja i svoje dete koje je jedinstveno u onom najlepš...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here