|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.8.2017 18:34:12   
Sarav
Moram da se pohvalim, mi već neko vreme uvodimo nemlečni obrok. Za sad beba ručka pirinač, krompir, šargarepu i jabuku. Šta ste još od voća davale u 4.mesecu? Jabuku sam kuvala, danas je pojela polovinu velike jabuke. Čitala sam par strana unazad ali nisam našla.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1826
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.8.2017 18:54:39   
Maslacak15
iskreno ja mislim da je to bas prerano. Ni jedna svetska pedijatrijska organizacija ne preporucuje uvodjenje bilo cega osim mleka pre punih 4. meseca. I to je rano. Iskreno, pre navrsenih pola godine nema potrebe za pravim obrocima....Niti to deci nesto znaci, jer creva nisu spremna da tu hranu obrade, samo im protrci kroz organizam. Ja sam pocela sa nekim kasicama sa punih pet meseci, alil ne mogu da kazem da su bog zna sta jeli dok nisu samostalno sedeli, znaci sa pola godine. Inace sa istih pola godine imali su obojica po 10 kg ( tako da toliko o tome da cisto mleko nije dovoljno).

Ne bih da bilo koga kritikujem, svaka majka odlucuje naravno za svoje dete ali po mom misljenju nema medicinskog/bioloskog razloga za zurbu. Naprotiv.

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 1827
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.8.2017 19:28:21   
Sarav
Ne, nismo se razumele. Moja beba je 28.jula napunila 4 meseca i počela sam da uvodim nemlečnu ishranu. Naravno, sve po savetu pedijatra, ništa ja tu ne pametujem sama. Interesuje me šta su druge mame uvodile prvo od voća, nemam ideju šta posle jabuke.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1828
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.8.2017 19:32:43   
Maslacak15
Avokado i banana mogu rano i super su u miksu kao Smoothy...

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 1829
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.8.2017 19:40:11   
Sanjica26 RR
Ni mi nismo tako rano uvodili. Previse je rano.
Slazem se sa Maslackom. Mozw kombinacija banana i avokado. Ali svaka namirnica se posebno uvodi. Samo polako. Pozdrav!

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1830
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.8.2017 20:38:23   
veselicaa
Sada je sve drugacije nego pre 10 ili 7 godina,ja sam prvom detetu dala voce i povrce sa 5,5,drugom sa 6 a sada sa 4,5 mada nije htela pa recimo da je pocela da jede sa punih 5.Mada po meni je sve pre sestog prerano pogotovo kada dete sisa,ja sada bebi nisam ni vodu davala dok nisam krenula da je hranim.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1831
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.8.2017 11:58:07   
krin 40
I ja deci pre 6 meseci nisam ništa davala,ni vodu.Tako sam planirala i sa D ali sada imam dilemu.D ima dva ipo meseca i on već mesec dana ne jede noću.To se do kontrole u drugom mesecu nije odrazilo na
napredovanje.Medjutim on taj prvi jutarnji podoj posle budjenja pomera i sada dete ne jede bukvalno 11h(od osam-pola devet uveče do pola osam ujutro).Da li da mu uvedem sa tri puna meseca žitarice pre spavanja uz dojenje.Ja sam non stop u tripu da je to mnogo sati bez hrane.On je zadovoljan i veseo kada se probudi.Ne znam šta da radim?

< Poruku je uredio krin 40 -- 17.8.2017 11:59:47 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 1832
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.8.2017 12:39:34   
IvanaSK RR
Krin, ja mislim da je suvise rano. Koliko je dobio prethodni mesec?
Neke bebe su takve, izbace podoje ranije nego druge.
Sad opet citam temu, dobio je 1.2 kg. O cemu ti pricas?? Kako malo??

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 17.8.2017 12:42:24 >


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 1833
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
17.8.2017 12:51:49   
krin 40
Draga nisam mislila da je malo😁Možda sam pogrešno objasnila.Htedoh reći da je tada jeo bar na osam sati.Sad ne jede 11h! I ja mislim da je rano.Ali brine me
da mu to nije ok i da mu je to nedovoljno.Ja jesam gajila dvoje i isto nisu jeli noću.Ali posle kupanja i hranjenja u 20h sisali bi u 23h pa spavali do 8h.

< Poruku je uredio krin 40 -- 17.8.2017 12:54:48 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1834
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
20.9.2017 21:55:10   
lukaandrej
dajte mi savet koju bih mogla prvu kasicu da napravim,imamo 4 meseca? user posted image pozdrav mameee user posted image

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 1835
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
20.9.2017 22:13:38   
Sanjica26 RR
lukaandrej jel tvoja beba sisa ili je dohranjujes? Bez obzira ja bih sacekala jos malo. Ne bih je uvodila ako lepo napreduje. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu lukaandrej)
Direktna veza do poruke: 1836
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
20.9.2017 22:42:32   
lukaandrej
sisa,ali ja imam utisak kao da mu treba jos,nekako mi kratko sisa,mada doktorka kaze da mu je dobra tezina.A on je mirna beba,retko kad zaplace,cak i kad je gladan ne place,samo se uzvrpolji,pa sad nzm.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1837
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
21.9.2017 7:39:05   
IvanaSK RR
Mi smo krenuli sa pirincanim pahuljicama, Milupa, Hip, Nestle, Baby king... Posle njih smo povrce, šargarepa, krompir, tikvica... Pa voce, i oko sestog meseca meso.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lukaandrej)
Direktna veza do poruke: 1838
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
21.9.2017 8:34:04   
Anck Su Nmaun
Ja sam sa svo troje krenula oko 4 meseca sa kasicama. Miluiopa su mi naj lepse za pocetak. zatim povrce, sargarepica, tikvica..

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1839
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
21.9.2017 10:53:25   
lukaandrej
ja sam starijem davala vocne prvo,msm juvitanu,tad nisam imala mleka,bili smo u bolnici,a tamo naravno,nikad da ti donesu vodu za dohranu,ili donesu hladnu,pa sam morala da mu dam,nije cak imao ni puna 4.A sad bih pocela sa pirincanim,ne bih odmah vocne.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1840
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
21.9.2017 11:11:31   
Milena18
Lukaandrej, nemoj da te brine to što sisa kratko. Tako je i moja beba kad je bila tog uzrasta. Nekad je sisala samo po minut-dva, ali očigledno je i tada imala dobar cug user posted image Vidiš i sama da ti on lepo napreduje. Ja sam M uvela pirinčane Millupa pahuljice malo pre nego što je napunila pet meseci, ali da nije imala refluks verovatno bih sačekala još mesec dana.

(odgovor članu lukaandrej)
Direktna veza do poruke: 1841
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
21.9.2017 12:42:25   
lukaandrej
Pa to, on bas kratko sisa, ali i ne place, kapiram da nije gladan :) hvala na savetima divne ste user posted image

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 1842
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
25.9.2017 10:49:20   
Tatjana.87
Ja imam dilemu,u petak smo bili kod lekara i pitala sam doktoricu da li sa cvrstom hranom moze da se saceka do 6 meseci
ona je bukvalno rekla Ne pocinjite sa cetiri i da on do decembra treba vec i meso da jede user posted image
Molim pomoc i savet,bas bih volela da samo siki kako to da izvedem a da dr. ne sazna i da me ne grdi!?
I kako to ide da li bukvalno svaka tri dana da mu uvodim te zitarice,pa onda kombinujem sa povrcem ili prvo same zitarice pa samo povrce?
Sve mi se izmesalo u glavi! user posted image

(odgovor članu lukaandrej)
Direktna veza do poruke: 1843
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
25.9.2017 11:00:05   
emicaa
Tatjana tvoje je dijete,ti najbolje znas sta mu treba.Ako lijepo napreduje nema potrebe da dajes prije 6 mjeseci.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 1844
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
25.9.2017 11:11:42   
Tatjana.87
Plasim se zato sto je izmedju dve kontrole za pola vremena je napredovao a za drugu polovinu nesto jako malo,
ali se to potrefilo sa urinarnom infekcijo bar je dr rekla da ima veze sa time,pa da je i to razlog sto bi trebala da mu uvedem cvrstu hranu! user posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1845
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
25.9.2017 11:25:47   
krin 40
Tatjana ako krećeš sa čvrstom hranom uvodiš je postepeno.Kreneš prvo sa žitaricama.Uvek pre podne zbog eventualnih alergijskih reakcija.Tri dana žitarice.
Onda krečeš prvo sa povrćem.Isto pre podne jedna vrsta tri dana.Npr šargarepicu.Pa onda npr krompir tri dana.Pa onda ako nema problema kombinaciju
šargarepice i krompira..i tako redom.Posle povrća uvodiš voće.Svaka namirnica posebno i posle nje dva tri dana pratiš bebinu reakciju.Po meni ne moraš da kuvaš za dva dana na pičetku jer beba jede po nekoliko kašikica

< Poruku je uredio krin 40 -- 25.9.2017 11:28:12 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 1846
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
25.9.2017 11:28:41   
Sarav
Britanska pedijatrija škola je odavno napustila stavove i preporuke SZO po pitanju uvođenja nemlečne ishrane,pa otud i razmimoilaženje u stavovima naših pedijatra. Gastoenterolozi savetuju uvođenje nemlečni ishrane između 4. i 6.meseca zbog toga što se beba blagovremeno privikava na ukuse, smanjuje se mogućnost javljanja netolerancije na gluten i pravilno se razvija digestivni trakt u celosti. Studije pokazuju da deca koja krenu sa nemlečni ishranom posle 6.meseca teže prihvataju ili uopšte ne prihvataju te ukuse čak i u 12.mesecu. Niko ne kaže da beba samo od dojenja ne napreduje dovoljno, ali svakako treba blagovremeno uvoditi nove ukuse.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 1847
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
25.9.2017 11:32:09   
Sarav
Inače, od žitarica se prvo uvodi pirinač i kukuruz (jer nema gluten u njima), povrće i voće sa naših prostora.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 1848
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
25.9.2017 13:10:46   
Tatjana.87
A da li ja mogu npr sa neka 4 ipo meseca da pokusam to redom sa par kasicica svaki dan tih bezglutenskih kasica,
pa da pravim neke pauze ili da svaka tri dana uvedem opet nesto od povrca npr. U stvari moje pitanje je da li ja mogu njemu sa tih cetiri ipo meseca samo da
dajem po tih par kasicica cisto da se upozna sa ukusima? I da li i u tom slucaju moram i vodu da mu uvedem?

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 1849
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
25.9.2017 13:19:21   
krin 40
Možeš kako god samo je važno jednu po jednu namirnicu zbog mogućih alergija

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 1850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  72 73 [74] 75 76   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here