|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
25.9.2017 13:38:05   
Sarav
Možeš i da praviš pauzu u uvođenju namirnica. Što se vode tiče, ne moraš vodu da daješ. I kad sisa beba sisa unosi vodu, tako da su potrebe podmirene. Moja još uvek ne želi da pije vodu.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 1851
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
25.9.2017 15:48:32   
Tatjana.87
Hvala vam na odgovorima! Gledaću što duže da mu ne dajemo. Ovih dana ću lepo da sednem i napravim plan namirnica i sve lepo da zapisujem!

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 1852
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
25.9.2017 21:36:12   
emicaa
Tatjana ja sam sinu pocela sa 4 i po mjeseca po par kasicica.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 1853
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
25.9.2017 21:41:39   
Duškić
Ja sam cerkicu sa navrsenih sest, a sina ranije oko petog..
Isto tako kasicicu po kasicicu..Sargarepicu, krompir, pirinac.jabuku..
Kasice one prve hip.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1854
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.9.2017 9:05:07   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Tatjana.87

Ja imam dilemu,u petak smo bili kod lekara i pitala sam doktoricu da li sa cvrstom hranom moze da se saceka do 6 meseci
ona je bukvalno rekla Ne pocinjite sa cetiri i da on do decembra treba vec i meso da jede user posted image
Molim pomoc i savet,bas bih volela da samo siki kako to da izvedem a da dr. ne sazna i da me ne grdi!?
I kako to ide da li bukvalno svaka tri dana da mu uvodim te zitarice,pa onda kombinujem sa povrcem ili prvo same zitarice pa samo povrce?
Sve mi se izmesalo u glavi! user posted image

Ja bih ti savetovala (ne znama koliko sad beba ima) ako lepo napreduje i siki sacekate bar do 5..5 i po. Stici cete sve.
Drugo ne moze ona da te grdi ako dete lepo napreduje. Za meso ti je rekla zbog gvozdja pretpostavljam.
Kad uvods da ide na tri dana, mozes i prvo samo zitarice ili prvo povce kako god ti hoces. Mixeve mozes kasnije kad uvedete svaku posebno.

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 1855
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.9.2017 9:10:58   
Sanjica26 RR
To sam joj i ja rekla da nema potrebe da uvodi ranije ako beba lepo napreduje. Sve ce se stici sa hranom.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1856
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.9.2017 10:07:09   
Tatjana.87
Do sada jeste lepo napredovao, dr je rekla sve po školski ali poslednjih nedelju dana pre kontrole samo nekih 100gr user posted image dr kaže da je to verovatno zbog infekcije (koju očigledno nije otkrila na vreme) prvo mi je rekla da nemam dovoljno mlekauser posted image i preporučila ad mleko,što ja nisam htela već sam nakon dva sata od podoja pokušala da izmlazam mleko i izvukla sam 150ml malo i više ali nisam baš spretno sa onom malom staklenom pumpicom, i dokazala da imam mleka ajte molim vas kakav je to dr kada samo preporučuje veštačke stvari :( Eto zbog svega toga ona je rekla da krenemo sa uvođenjem hrane. A sada ću da vidim u ponedeljak da odem samo da ga izmere pa da vidimo ko je tu blesav!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1857
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.9.2017 10:24:19   
IvanaSK RR
Krin je pisala u temi dobijanja na tezini bebe. I njen sin je u nekom trenutku manje dobio na težini. I to je sasvim normalno.


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 1858
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.9.2017 10:30:24   
Sanjica26 RR
Tatjana, nemoj uvek da slusas dr. Uradi kako mislis da je najbolje za svoju beby. Ne mora da znaci da su oni uvek u pravu.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 26.9.2017 10:46:10 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1859
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.9.2017 10:38:31   
Tatjana.87
Hvala pokusacu sve bas zelim da sto duze siki!
Za sada cu da napravim plan namirnica koje cemo da probamo ruckati a sve ostalo polako.
Samo da on meni ozdravi,pokusacu da prolongiram bar do kraja oktobra ako uspem.
Naravno zelim najbolje za njega i zato toliko i brinem..

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1860
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.9.2017 13:05:18   
Anck Su Nmaun
Koliko beba ima meseci ustvari? Nemas tiker pa nemam predstavu?
Tako da tih 100gr ne znam jel ok il ne?

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 1861
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.9.2017 13:42:50   
krin 40
Mi smo pre deset dana krenuli sa klopom.D puni za 4 dana 4 meseca.Ja sam bila protiv uvodjenja ali dr u koju imam poverenje je rekla da krenemo sa žitaricama jer D zaista ne jede noću po deset-jedanaest sati.Super je prihvatio.Tačnije obožava da jede.Sisa i dalje naravno.Jede milupa žitarice punu porciju u pola osam uveče pa se okupa u osam i sisa.Rekla je da sme da počne i povrće da isprobava.Ne forsiram ga.Probao je krompir pa šargarepicu.I njih obožava.

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1862
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.9.2017 14:35:19   
Tatjana.87
Anck 10.10 će imati četiri meseca!

Pokušala sam da ubacim pa mi nije uspelo,moraću opet pokušati

< Poruku je uredio Tatjana.87 -- 26.9.2017 14:36:18 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1863
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.9.2017 15:29:30   
Sanjica26 RR
Ja ipak mislim da ti zuris. Polako. user posted image To je moje misljenje.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 1864
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.9.2017 20:32:16   
Tatjana.87
Hvala Sanjice ma samo me je to zbunilo kako je bukvalno naredila a lepo i na papiru koji nam je dr dala prva rečenica piše početi sa četiri do šest meseci a ona zapela mora. Videću kako se situacija bude razvijala pokušaću da izguram bar do kraja oktobra ako ništa drugo. Dobro je da imam vas sve da me posavetujete,jer u mom okruženju su davno imali bebe!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1865
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.9.2017 20:39:53   
emicaa
Tatjana doktorica ne zna sta ti njemu kuci dajes da jede.Ako si za to da mu ne dajes jos cvrstu hranu onda sacekaj.Ima vremena,probace sve.Nama je dr oba puta rekao da pokusamo posle cetvrtog mjeseca,ako budu odbijali onda da pauziramo pa sa 6 mjeseci da pocnemo.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 1866
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.9.2017 9:24:43   
Tatjana.87
Emice pokusacu sve. Sinoc sam pronasla na netu tabelu namirnica po mesecima,to ce mi pomoci da probamo namirnice redom
pa cemo videti. Zelim najbolje za svoje dete,pa cemo polakice.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 1867
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.9.2017 13:44:50   
Anck Su Nmaun
A eto vidis ni ta tabela se ne poklapa sa misljenjem dr. bar je tako bilo u nasem slucaju. Drugo ima vise tabela user posted image i drugacije pisu.
Ja uvek biram zlatnu sredinu, ako mogu. Znaci niti cekati ulazak u 7 mi mesec sto je meni vec previse ni ono sa 3 meseca...opet kazem ako ne mora.

A koliko znam minimum od treceg meseca napredovanja za bebu je 500 gr. Ne moze svaki mesec dete napredovati po kilo. Zamislite na sta bi ta deca licila za par meseciuser posted image


< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 27.9.2017 13:46:19 >

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 1868
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.10.2017 23:01:11   
Tatjana.87
Evo mene opet! Da li ste pretežno svi krenuli sa onim milupa kašicama,
I da li kada krenemo da mu bukvalno dajem prvi dan dve tri kašičice pa da povećavam ili npr. ako mu se svidi mogu da dam i koju više i ta tri dana je proba pa pređem na sledeće jeli tako!?
Čitam ima ih različitih,da li je najbolje da kupim onu koja se pravi sa vodom pa u nju da pokušam staviti mog mleka!?

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1869
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
3.10.2017 23:23:36   
MamaNecaVo
Ja nisam uvodila kasice (te pirincane),nego sam uzela Milupa i Hipp.
Davala sam bebcu kako mi koja padne pod ruku taj dan.
Kombinovala sam-malo sa mlekom,malo sa vodom.
Kako je isao stariji-samo sa vodom.


(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 1870
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.10.2017 8:14:11   
IvanaSK RR
Nevena, a koje Milupa i Hip ako nisu pirincane?
Tatjana, ja sam oba puta krenula sa pirincanim, Milupa, Hip, Baby King, Humana...
Ne moras te sto se spremaju sa mlekom, mozes ove sto se spremaju sa vodom. Ako imas svog mleka, mozes uzeti te sto se spremaju sa mlekom pa staviti svoje.
Prvi dan ne bih dala vise od četiri, pet kasikica. Drugi povecavam. Treci mozes vise.
Cetvrti dan mozes da predjes na sargarepu, na primer. I nju uvodis tako tri dana. A i ne moras cetvrti dan da uvodis odmah drugu namirnicu, mozes i posle nedelju dana.
Mozes i da skuvas pirinac, i u to ubacis svoje mleko, i eto prve kasice.

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 4.10.2017 8:16:22 >


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 1871
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.10.2017 8:14:18   
krin 40
Tatjana ja sam krenula sa Milupom.Daj mu koliko on želi.Neke bebe samo probaju neke jedu više.Moj S i N su samo sisali 10 meseci pa su bez problema posle klopali sve živo a D sada ima 4 meseca i 4 dana dere sve živo.Milupu uveče jede celu porciju jede pre podne krompir
,šargarepu,kelerabu,tikvicu,jabuku...ma jede kao da ima godinu dana.Takvo dete.Ništa ne forsoraj.Njemu tvoje mleko i dalje čini osnovnu ishranu.Ovo ostalo...
po volji Koha to Milupa ili Hipp start up nisu pirinčane?

< Poruku je uredio krin 40 -- 4.10.2017 8:16:34 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 1872
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.10.2017 8:17:42   
IvanaSK RR
Krin, dosta dece ima alergiju na te kasice. Iz tog razloga mozda da ne daje prvi dan mnogo kasikica.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 1873
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.10.2017 8:26:07   
Sanjica26 RR
I ja se slazem da se u pocetku daju tri do cetvrte kasice. I ovako pocinje da se uci dete na nove ukuse. Ja sam u pocetku dala Milupine koje se prave sa vodom. I to sam terala dve nedelje. Nisam se uopste zurila. Taman je prihvatila nesto drugacije, a da nije mleko. Sve novo se uvodi tri dana zbog moguce reakcije.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 4.10.2017 8:39:50 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1874
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.10.2017 8:34:49   
krin 40
Ja sam D dala prvi dan par kašikica.Sutra mu spremila pola porcije(sa 2 kasike zitarica).Krenem da mu dam "par kašikica" on zunuo i gleda me i čeka.Pojeo deset i više.Tako je on povećavao sam.Voli da jede.Šta ću?Sama sam bila protivnik ali ne vredi.Naravno da ga pratim posle jela.Hvala Bogu nije bilo nikakvih reakcija a inače niko nam u porodici nema nikakve alergije.Samo ja na ujed ose

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here