|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.11.2017 15:36:30   
Ana RR
Da, slobodno steriliši. Možeš i dan pre ali biće lepše ako je svežija.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 1926
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.11.2017 15:46:42   
MamaNecaVo
Tatjana nije vam rano za spanac?
Zbog bu rega ne bi trebao da se uvede pre 9/10 meseca.

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 1927
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
26.11.2017 15:53:24   
Tatjana.87
Napraviću jednu dan pre za svaki slučaj,pošto krećemo od kuće u pola osam,a to jutro ako bude spavao pokušaću jednu i to jutro da pripremim.
Nevena dr. Mi je rekla da mogu da mu dam, pokušavamo sa namirnicama koje će mu pomoći za stolicu, pošto sada lepo ručka a opet ne kaki redovno.

< Poruku je uredio Tatjana.87 -- 26.11.2017 15:55:39 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1928
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.11.2017 0:26:51   
Sanjica26 RR
Mozda je rano ali eto dr im je rekla. Mozes i blitvu. Ja sam prvo uvela blitvu, pa onda spanac.
Tako sam i ja radila kao Anci.
Imala sam cak i dozer gde sam lepo rasporedila mleko u prahu onoliko koliko treba da napravim sa vodom. Vodu u termos i mirna Backa.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 1929
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.11.2017 0:36:08   
Tatjana.87
Idem po tome šta imam domaće kod mame, na papiru koji je dr dala piše krompir, šargarepa, tikvica, bundeva,spanać,boranija (user posted image ) i brokoli...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1930
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.11.2017 7:47:09   
IvanaSK RR
Brokoli (a i karfiol) bi i možda mogla polako. Boraniju ja ne bih jos.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 1931
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.11.2017 10:35:10   
Ana RR
Tatjana, ako možeš nabavi knjigu Od prvog obroka do školske užine, jako dobra knjiga u kojoj imaš sve smernice, kada i kako da uvodiš hranu. Ima i puno recepata što je meni baš značilo.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1932
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.11.2017 10:43:24   
Tatjana.87
Hvala Ana pokušaću da je pronađem. Imam dnevnik bebe Marte i imam one knjižice što su se prodavale na trafici prethodnih nedelja. Od 3-6 meseci do jedemo svi zajedno u njima ima dosta idejama za receptiće za bebe.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1933
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.11.2017 10:45:06   
Ana RR
Bilo je ranije u Aksi da se kupi, ne znam ima li sada.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 1934
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.11.2017 10:47:18   
Tatjana.87
Pokušaću da pronađem khmkhm eto mm novi zadatak,samo nešto izvoljevamo user posted image

Našla user posted image ima u online knjižarama user posted image
Hvala Ana još jednom!user posted image

< Poruku je uredio Tatjana.87 -- 27.11.2017 10:51:54 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1935
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.11.2017 10:57:45   
Anck Su Nmaun
Tatjana samo gledaj da kasice od krompira i spanaca budu sveze jer te namirnice ne valja podgrevati. Njih nikad nisam ostavljala ua sutra

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 1936
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.11.2017 12:13:28   
MamaNecaVo
Da,Tatjana tacno je takav i nas spisak bio ali je kod nas pisalo i grasak.
Drugi pedijatar (privatnik) se krstio i levom i desnom rukom sto se bebi od 6mesecu uvodi blitva i spanac koji su 9+ ili grasak itd.
No svako radi po svom.

Kuvar Bebe Marte mi je bezveze,bacene pare.
Vrti sve u krug i nista posebno nema unutra.

Preporuka za Moj prvi zalogaj.
Odlicna knjiga,orepuna recepata koji postuju uvodjenje namirnica po szo

< Poruku je uredio NevenaAleksejmom -- 27.11.2017 12:15:49 >

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1937
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.11.2017 12:15:52   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Tatjana samo gledaj da kasice od krompira i spanaca budu sveze jer te namirnice ne valja podgrevati. Njih nikad nisam ostavljala ua sutra


Tako je. To može naknadno da se skuva i doda u pripremljenu kašicu, ako treba.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 1938
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.11.2017 13:29:41   
Sanjica26 RR
Pored tog dobrog sto je Anci rekla moze i onaj Kuvar za bebe od vodica za roditelja.
Spanac i krompir se ne podgrevaju.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1939
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.11.2017 13:38:11   
Tatjana.87
Da hvala to za krompir i spanac znam :)
Planiram narednih dana da uvedem slatki krompir,muskatnu bundevu,brokoli,jabuku
i suve sljive,posto svezih nemam i kompotic od kruske,jeli to ok?user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1940
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.11.2017 13:58:50   
Sanjica26 RR
Suve sljive nisam davala kao i kompote tako rano.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 1941
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
27.11.2017 14:13:31   
lesica

IZVORNA PORUKA: Tatjana.87

Kupila user posted image na tu sam i ja mislila pa sam onda naletela na neke pisanije pa sam se zbunila!! Hvala na odgovorima!! Još jedno pitanje početkom decembra idemo u Tiršovu na kontrolicu šta bi mogla da mu ponesem,kakvu kašicu da spremim da mi bude sveža taj dan da se ne pokvari?? Probali smo do sada krompir, šargarepu, paškanat,tikvicu,karfiol i bundevu!!


Tatjana, mila, kupi neku od gotovih kašica onoga što ste već isprobali i ponesi.
To ti je najsigurnije, i nemaš brige, ni oko transporta, niti oko bilo čega.

A za uvođenje namirnica, e pa to zavisi od trenutnih preporuka szo, od lekara tj , od škole koju zastupa (ranije/kasnije uvođenje)... Elem, slušajte i dogovarajte se sa pedijatrima.

A stomačić tj nekakanje će rešiti voćke user posted image
P.s. za suve šljive -prvo ih dan ranije dobro operi, pa ostavi da prenoće u vodi, to prospi pa ih tek nakon toga dodaj u kašicu sa drugim voćem.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 1942
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.11.2017 9:40:23   
Tatjana.87
Lesica RR videcu nesto cemo smisliti,mada cu mu verovatno najpre dati da siki miki user posted image
Ovo za sljive nisam znala,hvala ti.
A bundeva i spanat ova tri dana koliko je probao rade posao evo vec pet dana bez napinjanja ima super stolicu
bas se vidi da se dete ne pati user posted image

(Sledeci mesec punimo 6 meseci,da li treba da predjem u drugu temu 6-9 meseci ili mogu jos malo ovde ostati s obzirom da sam bebanu pre sestog meseca posela uvoditi hranu?)

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1943
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
29.11.2017 9:46:57   
Sanjica26 RR
Samo vodi racuna da mu ne dajes cesto spanac bez obzira sto mu prija.
Mozes da predjes u drugu temu.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 1944
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.12.2017 11:18:42   
Tatjana.87
Hvala eto doslo je vreme u ovoj temici da se pozdravimo user posted image
I da predjemo u novu avanturu zvanu Ugodi Bebi user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1945
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
1.12.2017 22:30:07   
Srecko47E
Tatjana uzivajte u ugadjanju. :)
Sve su to slatke muke

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 1946
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.3.2018 16:18:52   
Dora89
Sa puna 4 meseca da krene čvrsta hrana. Što kasnije počne, teže će biti navikavanje. Mi smo počeli sa pirinčanom kašicom, kao najneutralnijom i najpribližnijom mleku, pa kukuruznom. Posle toga krompir, pa šargarepa, pa ostalo povrće, pa tek ona polako voće, koje je trenutno dostupno. Smatram da je lakše navići se na voće nego na povrće, zato i predlažem da povrće ide prvo. Kašice od žitarica smo kupovali, a voće i povrće kuvali, pa pasirali, bez ulja, bez šećwra i soli, bez začina. Ponudite bebi uvek da pojede koliko može, pa, ako je još gladna, dajte mleko. Kad sledeći put bude gladna, prvo ponudite kašicu, koliko god da pojede. Ako insistira na mleku, dajte joj, ali uvek prvo kašicu. Vremenom će kašica ići sve bolje. Kad ne plače posle kašice, ne dajte mleko, a kad opet ogladni, opet kašicu. Mleko samo ujutro i uveče. Sa 5 meseci može meso, isto ovako pripremano. Novo jelo se uvodi na svaka tri dana, radi praćenja alergija, preporučujem prvo to jelo samo, da se beba navikne na ukus, pa tek onda u kombinaciji sa već isprobanim jelima.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 1947
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.4.2018 2:47:03   
jagodp
Mi smo iato, prvo pirincanu u 4,5 meseci, posle prvo povrce pa voce, negde oko 5,5 meseci i super je prihvatila... Mi smo uzimali Milupine kasice a sada vidim da ih bas pljuju.. kao imaju deca reakcije i slicno..

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 1948
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.6.2018 19:04:32   
MimaKos
Mi isto ovako planiramo kako je Dora opisala, samo nam lekar rekao da sacekamo jer sad u mesec dana treba da isprima silne vakcine, pa mi preporucuje da nastavim samo da dojim, lepo napreduje, da ne dodje do reakcije neke.. inace bebac 4, 5 meseca..

(odgovor članu jagodp)
Direktna veza do poruke: 1949
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.6.2018 19:17:09   
IvanaSK RR
Ne mora da znaci da ce beba koja ranije počne sa dohranom bolje prihvatiti. I sin i cerka su sa četiri, on nista nije hteo. Ona je jela do desetog meseca sve, posle krenula da zeza.
Sve je to individualno.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here