|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  77 78 [79] 80 81   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.6.2018 19:45:24   
mama Jo
Mi smo poceli. Pirincanu sad jede lepo, zamenili smo jedan obrok sikenja sa pirincanom kasom. Pravim joj sa mojim mlekom.

Poceli i povrce: krompir, sargarepa, tikvica... sta jos da joj dajem? Bundevu, spanat, jel rano? 😏

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1951
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.6.2018 19:47:40   
Sanjica26 RR
Bundeva, blitva. Spanac malko sacekaj. Mada, vidim da si vec dosta toga uvela. Sto je ok. Mozes i vockice. Sa koliko ste krenuli?

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1952
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.6.2018 19:53:26   
mama Jo
Dr nam je rekla kad napuni 4, a ja sam sacekala i evo tek smo krenuli sa povrcem... tri dana krompir, tri dana sargarepu, sutra nam je tikvica treci dan pa sve razmisljam sta sledece.

Navodno sad ne treba pratiti tabelu za uvodjenje namirnica nego se daje sve sezonsko, jeste culi vi za to?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1953
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.6.2018 19:59:00   
Sanjica26 RR
Cula sam, ali sezonske su jagode npr a one se jos uvek ne daju. Iskreno ne bih se igrala da yvodim nesto i ako je sezonsko a tek ste krenuli sa uvodjenjem. Jedino ako imas nesto domace. Super sto ste svasta uveli. user posted image Jos malo mesance. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1954
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.6.2018 20:04:02   
IvanaSK RR
Da, moze bundeva i blitva. Za dve, tri nedelje mozes i sir, kiselo mleko.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1955
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.6.2018 22:05:25   
MimaKos
IZVORNA PORUKA: mama Jo

Dr nam je rekla kad napuni 4, a ja sam sacekala i evo tek smo krenuli sa povrcem... tri dana krompir, tri dana sargarepu, sutra nam je tikvica treci dan pa sve razmisljam sta sledece.

Navodno sad ne treba pratiti tabelu za uvodjenje namirnica nego se daje sve sezonsko, jeste culi vi za to?

Ja cu kako i sa cerkom, po redu, sad sve nesto novo izmisljaju.. Da dopunim, isto kao i ti, prvo one prve kasice, pa onda kuvano povrce, pa voce..

< Poruku je uredio MimaKos -- 4.6.2018 22:06:17 >

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1956
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.6.2018 22:50:19   
Misha i Ljisha
Ja sam sa D sezonsko ali iz razloga sto sam ja apsolutno sve imala sveze u basti. Pa sigurno joj neces sad dati ove prskane grozne jabuke. Kad ima toliko lepog voca. Visnje moze odmah da rucka

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1957
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.6.2018 22:56:07   
mama Jo
Slazem se Sanjice. Isto cu kao i sa starijom, smatram da nema porrebe da bas jako zurim sa nekim namirnicama. Blitva user posted image skroz sam na nju zaboravila, sad cu nju, pa brokoli. Onda cu krenuti sa vockicama.

Guzica mala kad vidi tanjiric vec zna, ju te srece i radosti user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1958
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.6.2018 23:00:39   
Bunnyca
Ja sam prvo uvela zitarice, pirincane, sa nekih 4m i 3 nedelje, pa tek sa 5,5m povrce, krompir sargarepu, bundevu, batat i tikvicu.U to vreme je i sisao,p nisam zurila sa hranom

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1959
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.6.2018 23:03:39   
mama Jo
Da i mi jos sikimo... eto poceli smo sa punih 5 pa lagano...
Negde sam citala da dojene bebe mogu sa cvrstom hranom da krenu i sa punih 6 tek...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 1960
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.6.2018 23:07:19   
Misha i Ljisha
Da li cea prvo voce ili povrce nebitno je. Evo krecu breskvice mozes i njih. Visnje kratko traju ja bih ih uvela odmah. Imas sad svasta. Nemoj stari krompir da jpj dajes.
Tikvice. Stize i mlad grasak. I boranija. E sad to je tvoja procena ako mislis mahunarke kasnije. I sta znam ja sam posle uvodila i sveze. Pa lepsa je sargarepica narendana sveza nego kuvana. Mozes i krastavac narendan na najsutnije. Vidi kako vegani uvode hranu. user posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1961
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.6.2018 23:09:54   
mama Jo
user posted image hahaha, e, pa bas cu pogledati, nisam o tome razmisljala a vrlo interesantno zvuci 😂

Ja sam starijoj bas dugo kuvala sve...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1962
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.6.2018 23:14:43   
Misha i Ljisha
Pa i ja sam svojoj livala. U principu dr kazu bebama ide kuvano al ja posle tamo negde na jesen (dete mi je januarsko a tvoje decembarsko znaci otprilike isti tajming) skapirala a sto ja ne bih njoj ponudila sveze. I stvarno sveze voli i dan danas.svezu papriku svezu sargarepu (kuvanu ne moze ocima da vidi) krastavac cak jede i nekivani kukuruz seceracuser posted image ja se salim da je D na sirovoj hrani. Sta znam. Zitarice cu ovaj put da ovilazim u sirokom krugu. P ce dobiti najobicnijo griz i palentu. Sa D sam se izmotavala i pratila "trendove" pa jpj uvodila ove i one zitarice a dete gasove najstrasnije imala od zitarica. Budila mi se 100 puta nocu. Al dok sam ja debil skapirala. Znaci od mahunarki je nista nije kucilo kolilo je mucio proso i cudesa. Sto ustvari ima logike. Ja se salim sa drugaricom kpja je vegeterijanac da su njeni gasovi ubojitiji od gasova mesozdera i da unistava planetu jeduci biljkeuser posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1963
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.6.2018 23:17:20   
lesica
Mama Jo, uvodi sezonske, još ako imaš od koga provereno domaće... Ihaaj!

Naravno da nećeš alergene uvoditi, ali Ljiša lepo kaže - višnje, mladi grašak, ovaj mladi zeleniš... Da biraš.

Ja ne znam da li ste ikad obraćale pažnju na raznorazne kašice van Srbije? Recimo u Grčkoj. Meni je fascinantno bilo što su prve kašice sa pomorandžom, ali s druge strane uvek mi je odzvanjalo u glavi kao mantra L prve dr - sezonsko i karakteristično za podneblje. Stoga chill, i dajte deci da ručkaju.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1964
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
4.6.2018 23:17:33   
mama Jo
user posted image Ljisho, ti si car user posted image
Pa u pravu si, posto tek krecemo svakako cu joj kuvati sad, ali necu cekati da prodje godinu i vise da joj ponudim sveze... pa i vise vitamina ima i zdravije je svakako...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1965
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.6.2018 1:56:26   
MimaKos
Mislim da je ipak prvo povrce bolje ukljuciti, za voce tj za secer su oni uvek za jer je sladje, pa posle odbijaju povrce kad probaju slatko :)

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1966
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.6.2018 4:46:12   
Misha i Ljisha
Mimakosto ipakzavisi od deteta.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1967
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.6.2018 7:13:19   
MimaKos

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Mimakosto ipakzavisi od deteta.

I to je tacno, sa cerkicom smo tako i super je prihvatila, videcemo sad za pisonju :)

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1968
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.6.2018 7:51:31   
jess021

IZVORNA PORUKA: mama Jo

Da i mi jos sikimo... eto poceli smo sa punih 5 pa lagano...
Negde sam citala da dojene bebe mogu sa cvrstom hranom da krenu i sa punih 6 tek...

Mama Jo, koliko znam bebama pre 6 punihmeseci ni ne treba nista sem mleka, bez obzira da li sike ili piju ad.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1969
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.6.2018 8:09:01   
mama Jo
Da, ja isto mislim da zavisi od deteta...

I ja negde verujem u to da im ne treba pre punih 6, ali pedijatri sad govore od 4.da pocnemo, bar nasa i sa J i sad evo... ali bas zato ja nesto ne zurim posebno, i ovo uvodjenje namirnica je bukvalno kasicicu jednu da uzme, sve je to i dalje pretezno sikenje...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1970
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.6.2018 8:16:25   
Rosita
Samo da se nadovežem, i ja sam pratila trendove sa D, sad neću. Doduše ako dugo ne bude jeo mlečno, biće tu namaza na bazi semenki, avokada i slično, to me spasilo sa D. Ako jede sve, ješće najobičniji meni.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1971
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.6.2018 8:27:58   
mama Jo
Pa isto... sad sam isto htela, onako kao aj' kako sam sa J tako cu i sada... pa dok sam guglala predomislila sam se user posted image



_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1972
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.6.2018 9:14:18   
IvanaSK RR
Novi ili stari trendovi nema to veze. Vise ima sa mišljenjem doktora. I pre deset godina i sada je prica da bebe koje samo doje krecu oko sestog meseca sa kasicama, a oni na dohrani oko cetvrtog. Na kraju majka odluci kad i kako.
Za ostale trendove sa amaratima, chia i ostalim je opet kako majka odluci. Mi to slabo koristimo, pa sam i deci slabo davala.
Izvinite, ali domacu slaninicu ne moze da zameni bilo koja ta biljcicauser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1973
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.6.2018 12:37:40   
jess021
Meni samo nije jasno zasto ako je beba na ad treba da ranije krene sa cvrstom hranom?!

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1974
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.6.2018 12:45:11   
Sanjica26 RR
Ni meni to nije jasno. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1975
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  77 78 [79] 80 81   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  77 78 [79] 80 81   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here