|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.6.2018 12:54:20   
milicicak
IZVORNA PORUKA: jess021

Meni samo nije jasno zasto ako je beba na ad treba da ranije krene sa cvrstom hranom?!

Ne treba nego moze ali je to iskljucivo na mami da proceni da li je beba spremna. Kao i sto kravlje mleko moze u hranu od 7-8 meseca ali ne sme da bude samostalan obrok. Kao i sto gluten nije otrov i ne treba odlagati njegovo uvodjenje. Poenta je sto mnogi pedijatri ovlas citaju preporuke za ishranu, ne udubljuju se uopste pa moze proglase za treba ili novu internet senzaciju proglase za sveti gral. Setite se samo ludila sa keljem i kinoom user posted image
I normalno je da se preporuke menjaju vremenom, nauka napreduje, razvija se, pojavljuju se novi izvori hranljivih materija. Mnogo novih stvari se ispituje i proucava i to je jedna od prednosti vremena u kome zivimo. I to sto su nam informacije mnogo dostupnije pa mozemo da biramo i sta nam odgovara i kome verujemo

< Poruku je uredio milicicak -- 5.6.2018 12:55:42 >

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1976
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.6.2018 12:56:25   
Misha i Ljisha
Pa valjda jer se majcino mleko menja da bi uvek zadovoljilo bebine potrebe a ad je ad. No ionako po novom svi uvode od cetvrtog. Istrazivanja kazu sto se pre uvede gluten to bilks. A po starim tsblicama glutenske namirnice isle tek od sedmog ili osmog meseca.
Ja sam D uvodila cvrsto sa 4 i po jer je pocela slsbo da napreduje na mom mleku pa je dr rekla ili cvrsto ili ad. Posto sam imala sve sveze uvodila sam cvrsto. A nasa dr je jos tad bila u fazonu domace sezonsko i s naseg podneblja. Tako da ja nisam puno eksperimentisala ali priznajem probah da program sve te silne nove zitaricw ali ubrzo sam shvatil da su griz i palenta sasvim dovoljni I najbolji za nju

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 1977
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.6.2018 13:11:32   
jess021
Milicicak, to sam i mislila samo se nisam dobro izrazila. I dalje mi niko nije dao odgovor zasto preporucuju bebama koje su na ad da ranije krenu sa uvodjenjem cvrste hrane?
Ljiso, nije tacno da je ad uvek isto, zasto bi onda imalo oznaku 1, 2, 3?
Ne znam zasto svi negde zure da uvedu cvrstu hranu, kao da se sa tim moze zakasnitiuser posted image
A za gluten i alergene su sad preporuke da se krene ranije ali sigurno ne sa 4-5 meseci.
A sto se tice momenta da da decu hranimo zavisno od trendova, to je za posebnu temu.
Ako niste uveli deci kinou i amarant, nemojte ni da piset_e ovdeuser posted image

< Poruku je uredio jess021 -- 5.6.2018 13:13:25 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1978
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.6.2018 13:17:59   
Rosita
D sam uvodila sa 4.5 meseca, ne znam, bilo mi je ok da probamo malo da se zanimamo sa hranom. Ovaj put cu, zavisno od potreba bebe, slicno, ali cu biti opustenija, nadam se. Tada sam nekako zurila da pojede ipak neku kolicinu.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1979
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.6.2018 13:21:02   
jess021
Ja sam L sa 5, a M sa 6 iako je pocela da jede tek sa 8.
Ako opet budem radjala necu sigurno pre 6. Izuzev situacija kad se mora, tipa da beba ne napreduje ili sl.
Mislim da oni nisu spremni za cvrstu hranu u tom periodu, a pogotovo sto ni ne sede pa ih hrane skoro u lezecem polozaju.


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1980
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.6.2018 13:24:35   
IvanaSK RR
Mi nismo kinou i amarat user posted image palentu i sad jede. Ja sam maci uvela cvrstu hranu jer je iz nekog razloga pocela da odbija sisanje.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1981
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.6.2018 13:25:32   
milicicak
Jess, mislim da se vode onom logikom kad vec kupujes ad mleko onda mozes da kupujes i kasice user posted image drugog razloga nema. Mleko, bilo koje, bi trebalo da bude osnovna hrana do 6-og meseca, mada su sada preporuke da sa cvrstom hranom treba krenuti izmedju 4-og i 6-og meseca u zavisnosti od spremnosti bebe. I potpuno se slazem da sa cvrstom hranom ne treba zuriti.
I ja ne smem da pisem ovde, amarant i kinou nisam uvodila kad se mini buba rodila tek su poceli da budu nova super hrana a ja sam smatrala da nema dovoljno relevantnih podataka koji to potvrdjuju user posted image

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1982
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.6.2018 13:55:13   
Misha i Ljisha
user posted image Ni ja nisam nikad probala kinou i amarant. plus mislim da to bebe def ne mogu da svare. Ako moja D nije mogla onih 7 corn ni proso onda garant nije mogla ni ova dva.

Iskreno mame u mojoj okolini koje se nisu stresirale oko uvodjenja hrane kao ja, 3 dana jedna namirnica i ostalo, vidim da im deca jedu kao zmajevi. A moja.... bolje da ne krecem o njenom nejelu. Ja se salim i kazem da ce ovaj da dobije pasulj sa 4 meseca user posted image

Salim se naravno ali mislim da cu poceti opet sa 4 i po meseca pa lagano. To mi je neki plan. Ionako je moja sa 8 i 9 meseci i dalje imala dosta podoja. Meni je dugo trebalo da izbacim podoj i ubacim obrok. Mi smo stigli do dva podoja na dan tek sa punih godinu dana. Tako da nisam se zurila. Necu se nisad zuriti u tom smislu ali def cu poceti sa 4 i po meseca. Znacice mi do pola godine jedan obrok da zameni umesto sisanja.To mi je vec 6 sati "slobode". Da ja sam SEBICNA. jesam. Trudim se da ne budem ali vala jesam. Zato i lezem decu u 20huser posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1983
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.6.2018 14:06:30   
IvanaSK RR
Cccc, Ljiso, sram te bilo, jos dojena beba.. user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1984
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.6.2018 14:19:18   
Rosita
Pa to je ok, nije sebicluk, i ja bih volela da sa 6 m ima jedan obrok. Videcemo kako ce biti.

Proso mi jedemo u kuci, to cu uvoditi.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1985
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.6.2018 14:22:04   
Duškić
Bas tako nije sebicluk.
Uboditi hranu lepo i postepeno i super kad dete prihvata. Lepo narucka se i uziva.
Ja sam cerkicu tek sa punih 6 mes.hranila a sina oko 5mes.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1986
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.6.2018 14:29:32   
IvanaSK RR
I mi smo proso, zbog gvožđa...

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 1987
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.6.2018 14:48:38   
Rosita
Ja ga stavljam da napravim gustu corbu, mesam sa pirincem u pilavu, D voli slani proseni griz, dodajem ponegde u jelo, D je obozavao kuvani proso, narendana sveza jabuka, med i cimet kombinaciju.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1988
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.6.2018 15:09:23   
MimaKos
Mi smo pored onih u kutijici sa AD mlekom, samo se voda doda, krenuli sa krompiricem i sargarepom... nikad problem nisam imala.. Sad sa maleckim oko 5 planiram da krenem pa polako.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1989
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.6.2018 15:19:40   
mama Jo
Ja sam isto u fazonu da ne zurim, cak eto nisam ni dr poslusala: ona mi je rekla sa 4 da krenem a ja sam pocela tek kad je napunila 5... i lagano. Ne znam uopste zasto savetuju sa 4 da se krene, dojena beba koja uvek sasvim lepo dobija na tezini... zasto ne sa 6 punih?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1990
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.6.2018 15:56:27   
IvanaSK RR
Milicicak je gore lepo napisala...
Mama Jo, ima roditelja koji krenu i sa sedam, osam meseci...

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1991
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.6.2018 16:01:17   
MimaKos
Samo je vazno da beba dobija na tezini kako treba, narocito ako je dojena.. ali kazu ako se ceka tako kasno (7 ili 8 mesec) posle imaju problem sa prihvatanjem hrane klinci, ide teze, zato se savetuje oko 5 , 6 uvodjenje

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1992
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.6.2018 17:01:08   
Misha i Ljisha
kaze nasa dr imala je mamu cija beba je sisala samo do devetog meseca. To mi je nekako preterano. Sa godinu dana oni treba da jedu sve sto i odrasli. Evo Maslacak ce vam potvrditi. Nemci sednu dete za sto i nema posebnog jela za decu. Znaci onako kako je zacinjeno tako i deca jedu. Ja mislim da mi stvarno preterujemo. Bar sam ja. Te nisam solila nisam ovo ono, ovaj put cu mnooogooo drugacije. Cak mislim da necu nesto posebno kuvati vec npr ako pravim nesto za nas da cu samo povaditi sta beba jede. NEmam pojma to mi je neki plan videcemo. S obzirom da mi deca imaju osetljiv stomak jedno je prica drugo je praksa. I da sto posto necu nuditi kuvanu sargarepu user posted image No way Pedro ahhaha...D mi je imala najstrasniji zatvor od kuvane sargarepe

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1993
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.6.2018 18:08:56   
mama Jo
Ma svako po osecaju i najvaznije da prati dete. Ja sam za to da se ne zuri, posebno ne sa zacinima, tako mislim i da cu sad ovoj mladjoj. Ali nemam pojma, necu unapred da planiram, to sve zavisi od nje 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1994
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.6.2018 18:40:18   
MimaKos
Ja jedino nisam solila uopste, odnosno nikakve zacine nisam stavljala.. pa i ne bi mogla nasu klopu.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1995
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.6.2018 18:55:06   
mama Jo
Mi cemo sutra brokoli, evo bas ga trazim...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1996
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.6.2018 20:48:24   
jess021
Ljiso, evo moja M je 8 meseci iskljucivo dojena. Ja sam krenula sa 6 meseci da uvodim hranu, ali to je tek sa 8 bio obrok i veruj mi da nigde nisam zakasnila.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1997
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.6.2018 20:54:08   
MimaKos
Ma mene naplasili sada ( pisah u drugoj grupi) kazu da klinci imaju bas burne reakcije na neke prve kase tipa Milupa.. ja sam starijoj davala i super su joj bile, a sad kao neki pecati izlaze klincima i sl.. bas ne znam koje da uzmem..

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1998
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.6.2018 21:01:04   
Rosita
Mislim da treba teziti tome da sa godinu dana sve jedu. Bar što više toga. Naročito ako će u jaslice, kao što je moj stariji, a i mlađi će. Ja ne bih ni žurila ni oklevala. Pratila bih bebu, nek jede koliko i šta može, a ja ću nuditi.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1999
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.6.2018 21:30:35   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: jess021

Ljiso, evo moja M je 8 meseci iskljucivo dojena. Ja sam krenula sa 6 meseci da uvodim hranu, ali to je tek sa 8 bio obrok i veruj mi da nigde nisam zakasnila.

user posted image verujem ja. Ali to je to kad se preracunas. Ti krenula sa 6 i sa 8 jedan obrok. Ja krenula sa 4 i po i sa 6 jedan obrok. KAzem ja to pomalo iz sopstvenog sebicluka iskreno. Lepo je dojiti, neprocenljivo ali brate smaranje je vaditi sisu na svaka tri sata da budemo iskreniuser posted image

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  78 79 [80] 81 82   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here