|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  79 80 [81] 82 83   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
5.6.2018 21:32:19   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: Rosita

Mislim da treba teziti tome da sa godinu dana sve jedu. Bar što više toga. Naročito ako će u jaslice, kao što je moj stariji, a i mlađi će. Ja ne bih ni žurila ni oklevala. Pratila bih bebu, nek jede koliko i šta može, a ja ću nuditi.

Slažem se.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2001
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.6.2018 15:18:56   
mama Jo
I ja se slazem skroz, a posebno zbog jaslica...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2002
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
6.6.2018 15:37:50   
Misha i Ljisha
Pa dok se dodje do punog obroka eto meni prolazilo i mesec i po. Znaci kasno mi je da krenem sa pola godine. To je to sa godinu dana da jedu vecinu stvari. I moja je isla u jaslice. I deran ce verovatno

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2003
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.8.2018 18:31:56   
Rosita
Mamajo, jesi nudila sisu posle probanja hrane? Ja sad mislim tako da uradim. Sa D sam pravila razmake i sisu davala otprilike pred spavanja. Mlecne kasice jedino da pravim sa mojim mlekom, izmuzem po malo, nemam ja sad nesto na izvoz kao prvi put, taman za njegovih 5 podoja. Šta si uvodila, kojim redom? N ima 4.5. Eto tu do punih 5 najdalje bih počela.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2004
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.8.2018 18:34:23   
IvanaSK RR
Rosi, evo ja cu ti odgovoriti na ponesto dok ne napise mama Jo.
Oba puta sam krenula sa onim pirincanim pahuljicama, pa povrce, onda voce... U početku ide po malo cvrste hrane, dva, tri kasikice pa povecavas. Naravno, podoj posle toga jer mu sigurno nije dovoljno.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2005
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.8.2018 18:52:36   
Sanjica26 RR
I ja sam tako radila kao Ivana i sa prvim i drugim detetom.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2006
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.8.2018 18:53:31   
veselicaa
Rosi uzmi kasice koje se prave sa vodom,ja sam tako sva tri puta.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2007
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.8.2018 19:02:45   
mama Jo
Ja sam pocela, isto, sa pirincanom kasom ali sam se cesila i pravila sa svojim mlekom...
Onda sam krenula sa povrcem i uvela nekoliko sezonskih povrckica, i isto tako i vockica.
Sad smo kod mesa, uveli smo piletinu. Sad cu junetinu. Nalravim jedan dan pauzu izmedju mesa jer prvi put kada je dva dana jela meso odreagovala je zatvorom od 5 dana ☹
U narednim danima treba i 7 vrsta zitarica da uvedemo (onda mlecno, pa zumance). Recimo naresnih mesec danace jesti sve da tako kazem

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 2008
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.8.2018 21:20:10   
Rosita
Hvala mame.
Mamajo, je l imate tu mlecnu kasu sad kao obrok? Je l cedis i dalje? Kako si se izmlazala, jednom ili vise puta po malo? Rucno ili pumpica? Koliko mleka treba za obrok, kad se to nazove obrokom? Ja jedino ujutru da izmuzem. Preko dana meni su meke grudi.
Vesi, te imaju ad, a N to ne sme zbog pracenja alergije :(

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2009
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.8.2018 21:33:30   
Misha i Ljisha
Nama je dr savetovala kad bude imao puna 4 meseca. Kad mi rucamo on kidise na hranuuser posted image dadoh mu s prsta malo sargarepe bilo mu cudno. Ali hteo je jos. Naravno nisam dala rano mi nesto. Sa D sam krenula sa 4 i po sa njim ne znam sta da radim. Neko kaze sto pre al covece pn jos ima gasove. Znaci teret mu je i mleko a ne nesto drugo. Nemam pojma praticu ga. I krenucu naravno kao sa D sa pirincanom kasicom. I ja sam sa D kao mama jo prvo par kasicica pa onda sisa. A sa ovim pojma nemam kako cu. On pije 150ml dohrane i bljucka i dalje stalno. Pa ako bude jeo par kasicica pa posle bljucne prosto ne znam kako ce to izgledati. Uf...sve je mnogo lakse kad sisaju.
Mama jo iskreno ja P necu ni uvesti tih 7 zitarica. Moja D nalpn toga imala uzasne gasove. Samo smo obican griz i palentu jeli. Od prosa i ostalih zitarica je imala uzasne gasove da se budila jadna na 20 minuta nocu a i kad razmisli covek ima smisla. Najedite se vi toga i imacete gasove a ne bebeuser posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2010
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.8.2018 21:34:10   
IvanaSK RR
Rosi, pa oko 100ml mleka sa necim bude ok obrok. Zavisi i od bebe koliko jedeuser posted image
Nama je ta mlecna kasica cesto bila ili dorucak ili vecera.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2011
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.8.2018 21:37:48   
veselicaa
Rosi zaboravila sam.
Ivana i ja sam Nini davala tada,fino zasite i zacas se napraveuser posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2012
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.8.2018 21:38:48   
Rosita
Ja nesto kontam ako nekad nema, malo mleko malo voda, kasnije voda u kojoj se kuvalo voce npr. i tako... Sve sam zaboravilauser posted image . A jedno sam odhranila bet mleka
user posted image . Kad smo uveli bademovo, sunce nam je sinulo.

< Poruku je uredio Rosita -- 14.8.2018 21:40:29 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2013
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.8.2018 21:40:22   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: Rosita

Ja nesto kontam ako nekad nema, malo mleko malo voda, kasnije voda u kojoj se kuvalo voce npr. i tako... Sve sam zaboravilauser posted image .


Naravno da mozes tako. Mozes i samo sa vodom.
Vesi, nama i sada zna nekad cokolino da bude vecera ili dorucak.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2014
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.8.2018 21:43:04   
veselicaa
Moze i voda gde se kuvalo voce.
Nina nece vise da jede to,samo palentu.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2015
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.8.2018 21:45:15   
mama Jo
Ja sam se cedila rucno vise puta dnevno jer drugacije nisam mogla da iscedim dovoljno.... dr mi je vise puta rekla - ako nemas svog mleka, pravi sa vodom opusteno.
Sada nam je to kao vecera uglavnom, i sa malo mleka- malo vode... nema sanse da se iscedim oko 100 ml sada koliko joj napravim; a ponekad joj stavim tih pirincanih pahuljica u voce, i onda joj i ne dajem sa mlekom...
Onda joj za veceru dam siku 😊
Ja cu tih 7 vrsta zitarica uvesti zbog glutena samo, da znam da dobro podnosi, ne verujem da cu joj davati kao obrok, i ja sam vise za to da posebno jede te neke zitarice.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2016
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.8.2018 21:49:39   
Rosita
Ja sam vec pisala, moj D je proso obozavao. Od instant, pirincane okusao nije. Tek kad je dosao gluten njegovo je bilo nestle 8 zitarica, jos sa kakaoom, to je stvarno obozavao.
Hvala mame. Mama jo, pa tako cu i ja. Jos mi samo reci jesi u istu posudu izmlazala, tj.mesala izmuzeno u frizideru sa novoizmuzenim, tj.novo dodavala starom?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2017
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.8.2018 21:58:27   
Maslacak15
ja jos nisam pocela nista. Kad napuni 5, sledece nedelje onda cu verovatno krenuti polako. Iako je moje iskustvo da tu nema nekog ozbiljnog jela dok ne pocnu samostalno da sede ko ljudi u stolici, sto znaci 6,5 meseci minmum. Ali probacu malo da eksperimentisem. Mozda neku milupinu griz kasicu kao prvu. A od voca avokado i bananu. Videcu relativno brzo bundevu i pastinak sta mi padne pod ruku. Ja gluten uvodim odmah, pre 6 meseci jer verujem da tako treba zbog rane adaptacije na isti i razvoja tolerancije.

Ja decacima nisam davala kupovne slane kasice, sve sam im ja spremala, pa cu i ovak put tako. Sta bude moralo na mleku kupicu Aptamil, ne pada mi napamet da se izmlazam, niti umem niti imam pumpicu haha Do sada mlada dama nije probala ni kap dohrane, ima preko 9 kila tako da joj nece kruna spasti s glave ako joj kasica bude sa dohranom. A dojicu je naravno i dalje bar do kraja godine posle uvodim i flasice Aptamila kao sto sam i sa S.

i da dodam ja se ne drzim saveta jedna namirnica tri dana. Pazim naravno i ne uvodim sto stvari odjednom da bih mogla da pratim ako ima nekih problema ali ne mislim da je neophodno da cekam tri dana da bih uvela nesto drugo.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 14.8.2018 22:05:33 >

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2018
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.8.2018 22:02:57   
mama Jo
Rosi, da mesala sam... morala sam tako, posto 100ml uspem da isedim iz 5 puta 😏 sa starijom sam imala mnogo vise mleka. Iskreno da ti kazem, to je bas mucenje, tako sam pocela pa nisam htela odmah da odustanem, a sada vec vise ne mogu tako, i onda ili mleko-voda, ili samo voda, ili zitaricu sa vocem...


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2019
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.8.2018 22:45:30   
IvanaSK RR
I te sedam i te osam zitarice, a i sve ostale sam joj davala. Moji to vole. Griz sam mesala sa kakaom pa ga je tako nekada jela. Palenta moze i sa vocem i povrcem. Od šestog meseca (koliko se sećam) su probali hleb i plazmu.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2020
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.8.2018 7:24:36   
mama Jo
Je l'? Od 6.si davala plazmu, a koji hleb? Ja nisam dala jos ni plazmu, ni hleb...

Rosi, vi ne smete nista mlecno? Ili kasnije da uvedete?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2021
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.8.2018 7:29:23   
Misha i Ljisha
Ja plazmu necu dati do godine sigurno. Moja nije jela plazmu do trece godine mislim. Probala je sa godinu i opet gasovi i plus zatvor. Sta cu kad mi deca imaju osetljive stomacice. A hleb sam i ja dala tako sa pola godine da glodje koricu. Beli hleb sam dala

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2022
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.8.2018 9:12:06   
Rosita
Necu mlecno nikako. Vodicu ga na test sa godinu dana, malo posle toga. I moj je napredan decko, hvala Bogu, osim radoznalosti za hranu on ne pokazuje da mu je malo što samo sisa. Ja o izmlazanju pricam zbog alergije, ne sme ad, samo alernova, a nesto mi se ne uvodi ako ne mora. Veeujem mamajo, i ja sa D imala hiperlaktaciju, sad ne.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2023
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.8.2018 11:24:38   
IvanaSK RR
Obican beli hleb koji sam imala u kuci. Da, davala sam i plazmu. Kad sam videla da nema reakciju na plazmu, nekad sam joj pravila plazmu i adaptirano.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2024
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.8.2018 11:35:29   
Ana RR
Maslacak, moj je najviše voleo avokado i bananu (zajedno), samo se oblizivao user posted image a sad ne mogu da podmetnem avokado nikako user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  79 80 [81] 82 83   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  79 80 [81] 82 83   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here