|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  88 89 [90] 91 92   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
21.5.2019 17:45:34   
kamičak
Gde ima da se kupi heljdina kasica?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2226
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
21.5.2019 23:31:29   
lesli
Merkator, aksa... Verovatno i u vecim Idea/Roda prodavnicama. Mozda dm i lilly. Ja sam konkretno kupovala u aksi ili merkatoru.

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 2227
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.6.2019 12:51:55   
jance
Da se javnem ovde. Nismo puno napredovali, bebuska u zadnje dve nedelje preferira iskljucivo voce i slatko. Otkrice nam je batat, njega bi mogla da jede ceo dan. Moram bundevu da probam, sigurno ce joj se svideti user posted image
Nisam meso uvodila, nesto mi se ne zuri puno. Sad cemo da se selimo u temu 6 plus meseci a tamo nam se onda otvara ceo novi svet mogucnosti jelte user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2228
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.6.2019 17:47:48   
jance
Opet ja. Bundevi kanda nije sezona, nema je na pijacama. Bila danas u savetovalistu, imam zeleno svetlo da krenem sa glutenom i sa pavlakom i kiselim mlekom pa da pratim reakciju.... i meso da vec polako uvodim posto povrce nece.... Mleko kao takvo tek od 7mog meseca ali da ne zurim. I da. Spomenula je slaninicu. Kad ste bese davali deci?

I kad ste poceli da dajete ono sa koricom hleba da zvacka?

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 2229
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.6.2019 18:40:16   
IvanaSK RR
Hleb sa koricom i keksic smo uveli negde oko sestog meseca. Za slaninu ne mogu tacno da se set_im,ali ju je sigurno grickala negde sa devet meseci..

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 2230
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
14.6.2019 19:52:22   
Maslacak15
Mleko od sedam meseci je Bas Bas rano. Mozda neka podnesu OK Ali kravlje mleko je tesko i ja ga nebih davala pre rodjendana (Ni razblazeno).i slanina Mi nije logicna pre 10 ak meseci. Ja mislim da oni to ne mogu da svare. Gluten se preporucujem sto pre-pre pola godine.


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2231
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
15.6.2019 9:52:35   
jance
Ne tangira me mleko kao takvo nesto. Ovaj put sa ovom bebom dok god ima Babylove za 600din ne isplati mi se da joj dajem kravlje mleko. Meni vise mladi sir i pavlaka i kiselo mleko rade posao i hocu da pokusam da li ce joj znaciti da se privoli na slano. Eto recimo kod K i O je gluten isao tek sa 6 punih ili kasnije. To je za mene novost. Slaninu znam sigurno da su recimo deci sa alergijama na mleko davali ranije jer im posle 6 meseci masnoca potrebna za energiju, tako nesto. Zato pitam. 

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2232
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.6.2019 10:38:06   
jance
Hajd mi sad pomozite. Blitva sad ili ne? Ja ako se dobro secam Ogiju sam spanac i blitvu davala sa punih 6 meseci ali sad vise u nista zivo sigurna nisam, citam po netu da moze tek sa 10 meseci. A kupila diiivnu vezu blitve i mladog spanaca i sad sam u rebusu... 

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 2233
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
16.6.2019 11:59:33   
Rosita
Dala sam oko 7 meseci recimo. Starijem sam čekala, ma jok, eto možda ne ispod 6 m, ali posle da.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 2234
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.7.2019 13:22:45   
mama ivane
Evo danas moj bebac napunio 4 meseca, pedijatar nam je rekao da već polako bebcu počnemo davati kasice! Sa kojom kasicom krenuti prvo? 


Da napomenem da želim sama da pripremam kasice

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2235
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
28.7.2019 13:25:01   
MimaKos
Mama ivane,bi ja sam sama spremala, krenuli sa krompiricem razmucenim mojom mlekom, pa posle nedelju dana dodali i sararepicu, to najvise vole


(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 2236
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
30.7.2019 11:56:50   
mama ivane


user posted image
Počeli smo sa hranom : prva kasa je sa pirinčem i mojim mlekom 😊     Nije oduševljen 

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 2237
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
30.7.2019 19:11:44   
MimaKos
Ooo ljubav :) bar hoce da zine :) i to je uspeh, u pocetku kasicica dve, dok se ne naviknu


(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 2238
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
8.11.2019 16:13:40   
nata11
Mame mala pomoc.


Poceli smo sa Milupa pirincanom zitaricom i super je prihvatila. Danas je 3 dan. 
Kada prelazim na sledecu zitaricu tj. kasu ? Jel jos neko vreme uzimamo ovu dok ne formira pravi obrok? 

_____________________________





(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 2239
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
8.11.2019 16:20:24   
Ana RR
Nato, ja sam prelazila kada potrošimo tu prvu kutiju.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2240
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
8.11.2019 17:04:13   
nata11
Hvala Ana. 



_____________________________





(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2241
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
8.11.2019 17:16:52   
mama ivane
Ja sam na 5 dana dodavala nove namirnece , bitno je da bebac nema reakciju na namirnicu koja se uvodi, bar sam ja tako radila 


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2242
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
8.11.2019 17:34:34   
nata11
Pila je sokic jabuka, sargarepa.


Sada je kasica riza pa nisam bila sigurna da li da krenem sa batatom, Sargarepom u vidu kasica ili da nastavim jos zitarice. 
Ipak cu jos produziti zitarice. Uzecu kukuruz sledecu. Taman ce nakon njih biti puna 5 meseca. 

_____________________________





(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 2243
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
8.11.2019 17:40:15   
mama Jo
I ja sam sledecu zitaricu uzimala kad potrosimo kutiju. I tek kasnije sam dodavala u zitaricu nesto drugo, bas dugo mi je zitarica bila jedan obrok, miim sama zitarica.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2244
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.11.2019 16:47:08   
nata11
A da li mogu kombinovati 2 različite kasice dnevno?  Pr. Da prepodne uvedem novo povrce a popodne kasicu od zitarice koju inace voli i jede.





_____________________________





(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2245
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.11.2019 16:49:06   
milicicak
Nato, tako se radi kad budes planirala da joj uvedes drugi obrok sa nekih 5,5-6 meseci


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2246
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.11.2019 21:04:25   
nata11
Hvala. Jos jedno pitanje. Sat nakon obroka trazi mleko. Da li to znaci da trebam povecati kolicinu obroka? Bojim se da joj ne smeta za stomacic pa joj dajem oko 10 tak kasicica. (naravno kada smo vec utvrdili da nema alergija.) 

_____________________________





(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2247
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.11.2019 21:47:55   
milicicak
Nato, koliko ona ima sad? I koliko je to 10-ak kasicica u mililitrima ili gramima? Nama je dr govorila da je pun obrok sa oko 6 meseci oko 6-7 supenih kasika ili 80-90ml.


V je sa 6 meseci jeo npr 80-ak ml kasice

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2248
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.11.2019 21:51:27   
milicicak
I da, savet koji sam ja dobila je hranis bebu dok je gladna, tj dok otvara usta i trazi. Prestajes kad krene da okrece glavu od kasicice. Moji oboje nikad nisu jeli propisane kolicine za uzrast, to je uvek bila borba za svaki zalogaj pa nisam mnogo marila, ali ako beba hoce da jede ti je ne ogranicavas mnogo. Samo posle pratis da li je muci stomak pa malo prilagodis kolicinu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2249
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deo
13.11.2019 22:03:08   
Filadendronka
Nato, ti si koliko me secanje sluzi bas rano krenula sa kasicama. Valjalo bi da se konsultujes sa pedijatrom oko kolicine i redosleda uvodjenja sledecih obroka. Kada je rec o kolicini, tu sam isti tip kao Milicicak. Volim sve precizno u g/ml da znam na cemu sam. Inace mucimo se prilicno oko dohrane. Na pocetku je i jeo nesto, a u poslednjih mesec dana za rucak jedva pojede 20-30g. A za veceru kad pojede 50g bukvalno se odusevim. Strpljiva sam posto je 15 dana uzasno slinavio, a sad mu krecu gornje jedinice i verovatno mu i to smeta.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  88 89 [90] 91 92   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  88 89 [90] 91 92   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here