|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
24.4.2012 9:27:04   
New Mom
Bojala sam se kako će Kaća da prihvati bebu. Nekad se čini da je to odradila da prevelikim oduševljenjem - staaaalnoooo ga ljubi, pipka, dira, viče "'idi, beba (vidi, beba)", alarmira sve po kući zato što beba plače itd.
Ali opet, ne znam šta da radim u tim situacijama, jer je ona nekad i previše gruba (ne znam nikad je l' namerno ili nema osećaj) i stalno govorim "polako, Kaća", "pusti ga da jede", "ne tako jako"... Kao papagaj sam. I to baš troši snagu.
A jako se bojim da ću time ustvari tek da stvorim odbojnost i ljubomoru.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
24.4.2012 9:31:11   
Olga75
pa mala je jos
a to sto je grublja je sigurno do osecaja , on je za nju kao igracka
sredice se to brzo videces user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
3.10.2012 10:43:16   
oxy7
Mi se već deset mjeseci borimo sa starijim djetetom da prihvati svog mladjeg brata, a samo idemo iz jedne ljubomorne faze u drugu. Na početku ga je ignosrisao (imao je samo 18 mjseci kad se beba rodila), posle dva-tri mjeseca ja počeo da iskazuje ljubomoru tako što je privlačio pažnju na sbe bacakanjem, padanjem po podu, udaranjem glavom u zid, vrata, raznim vrstama samo povredjivanja. I to je nekako prošlo, bili smo baš strpljivi, bez vike, bez grubosti, polako i smireno.

Nova faza traje već par mjeseci, ali je sa polaskom u vrtić situacija dodatno pogoršana. Non-stop gura, udara, grize, štipa (i sve šta mu još padne na pamet) bebca. Mali prohodava, pa je to idealno da ga gura dok stoji, da mu ne da da ustane, da ga vuče da ga on podigne.... Iz čista mira u prlolazu ga šutne nogom u leđa, nagazi ga (naročit to voli kada je patikama, da ovoga što jače zaboli).

Čim uđe u kuću oduzme mu sve igračke i odnese ih u sobu, zatvori vrata.

Sve to radi u manjoj mjeri kada je bilo ko u kući osim nas četvoro, a najgori je kada sam ja sama sa njima dvojicom. Počeo je i mene da udara kad stavim bebu u stolicu da ga hranim i sl. Juče me ujeo za nogu do sam podizala malog iz krevetića i nije htio da otvori vrata da ga odnesem u dnevnu.

Ja pokušavam na sve načine da mu objasnim kako je to ružno, ne konstatuje me, ako ga kaznim i pošaljem u sobu bude poslušniji pola sata i sve iznova

Šta da radim, nisam pametnauser posted image user posted image user posted image

Ima li neko sugestiju, iskustvo???

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
3.10.2012 15:10:01   
boba 11
Procitala sam tvoje obe poruke i onu u negativi.Naravno da je zanimljivije da se raspravlja o nekoj zescoj temiuser posted image Salu na stranu nemam ti neki jako pametan odgovor i resenje,osim da je najbolje da posetis psihologa ako smatras da je tako kriticno stanje.Ja sam isla sa sinom sa tri godine kad je imao probleme sa neposlusnoscu i dala nam je gomilu nekih saveta kako da se ponasamo u razlicitim situacijama.Samo to zahteva puuuuno puuuuno vremena i odricanja od strane roditelja.U sustini pokazuj mu na sve moguce nacine koliko ga volis ,pazi da se ne povredi,a pazi i da ne preteras u smislu da ga nesto potkupljujes nagradama .Moras napraviti takav raspored da kad dodje iz vrtica provedes malo vremena sa njim jer je em istraumiran od samog polaska em jos ako te zatekne posvecenju bebi a ne njemu onda je naravno strasno ugrozen.Ako ti je muz raspolozen posle posla neka ga malo proseta ili izvede u parkic da mozes da obavis hranjenje bebe i igrajte se zajedno.To su otprilike saveti koje sam ja dobila od psihologa.I takodje kad primetis da je nesto uradio lepo za bebu obavezno pohvali taj postupak ,kazi da je pravi bata veliki decak i da ce ga beba voleti najvise na svetu.Ubila sam se trazeci papir na kom sam napisala savete od psihologa a sad ko za inat ih nema pa sam ti otprilike odgovorila

(odgovor članu oxy7)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
3.10.2012 15:17:30   
Anoniman
oxy, nemam iskustva da ti pomognem, mogu samo da googlujem user posted image
LINK, link

Udaranje bebe, udaranje

(odgovor članu oxy7)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
3.10.2012 15:25:48   
Anoniman
Nemam savet, zato ja nisam htela malu razliku među decom.

(odgovor članu oxy7)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
3.10.2012 15:34:40   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: Tash

Nemam savet, zato ja nisam htela malu razliku među decom.



Tash, nije to bas tako , ako cemo pravo, vece ljubomorisanje zna da bude kod dece sa vecom razlikom nego kod male.

Mogu ti reci da imamo i tih problema, ali ne iz ljubomore, vec jednostavno borba user posted image

Da razjasnim, od pocetka je lepo prihvatila, bila odusevljena bebom, sve smo je pustali da radi sa nama oko bebe, nismo je izdvajali. Sda kad je malo i bebica odrasla igraju se zajedno, pa se otima oko igrcaka, uzme joj igracku i sakrije od nje isl. Ali ja to sve smatram normalnim.
Bas sam joj puuuno posvecivala paznje da se ne bi osetila zapostavljenom.

Oxy, neznam, da li imas nekoga da ti pomogne, pa da budes npr jedan dan samo snjim da setate, pricate... pa da mu cesce posvetis vremena, jer vidis da mu je potrebno vreme samo za njega.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
3.10.2012 20:48:11   
Anoniman
ASN, meni je zaista enigma kako postizete svi vi sa malom razlikom, divim vam se.
Ja to ne bih mogla, deca bi ispastala zbog mene, zato to nisam htela da radim. Htela sam da razlika bude 3god, ali ispade 4.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
3.10.2012 20:54:02   
oxy7
Hvala, žene, na odgovorima!

Mislim da ste u pravu da nam treba vrijeme samo za nas, bez bebe, da bi se on osjećao bolje. Jedino što je to teško izvodljivo jer mm radi popodne i uveče i ja sam sama sa klincima od kada ga dovede iz vrtića. Vidim i sama koliko je poslušniji kada bebu smjestim u krevet i ostanemo samo nas dvoje, mazimo se, čitamo, slušamo muziku. Nemam nikoga da uskoči da pomogne, tako da ne mogu ništa posebno tu da mijenjam, ali planiram a ga češće vikendom samog vodim u šetnju i sl, a bebu da ostavljamo sa tatom.

Kapiram ja da je ta ljubomora normalna, kao i otimanje oko igračaka, ali konstantno udaranje, štipanje, guranje itd. me izluđuje. Ipak ćemo posjetiti psihologa, neki koristan savjet nikada nije na odmet.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
3.10.2012 20:55:48   
oxy7
Tash, teško postižemo, ja se osjećam kao u mašini za mljevenje mesa 80% vremena. Nadam se da će biti lakše kad malčice porastu.

(odgovor članu oxy7)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
3.10.2012 20:59:31   
nela79

IZVORNA PORUKA: Tash

ASN, meni je zaista enigma kako postizete svi vi sa malom razlikom, divim vam se.
Ja to ne bih mogla, deca bi ispastala zbog mene, zato to nisam htela da radim. Htela sam da razlika bude 3god, ali ispade 4.


Tash evo i kod mene je razlika izmedju djece 2 god.
Ja i mm smo to nekako pustili da ide svojim tokom. Nismo mu nesto mnogo pricali, prije nego se Matija rodio, sta bi on od toga i shvatio. Pa mukica je imao tacno 2 godine. Prvo ga je ja mislim gledao kao igracku, a sad se slazu. Jedan bez drugog ne mogu.
Nema tu nekog univerzalnog rjesenja i savjeta. Ja misli da je tu jednostavno stvar u temperamentu tog starijeg djeteta. Moj Vanja (stariji sin) je kao veliki dobrocudni medo. Nebi nekog namjerno udario, pocupao, stipnuo...ma nema sanse. Matija ga sad zna cupati i lupati po glavi a on nista.

Ne znam kako bi se postavila da je situacija bila drugacija. Znam slucajeve kao kod Oxy. Jednostavno su se prvo vrijeme roditelji usresredili da "spasu zivot" mladjem djetetu, jer ni prica a ni batine nisu pomagale. Proslo je neko vrijeme i sad je situacija skroz OK. Sestre se sasvim dobro slazu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
3.10.2012 23:11:26   
tijatija
I ja da napisem nesto ovde..
Razlika izmedju moje dece je jako malo. Naj straija ima 4god, 3 godine i 10.5mes , s tim da za mesec ulazim u deveti i mogu svaki cas da se porodim sa cetvrtim detetom.
Kod mene je to malo drugacije nego npr. kao kod Oxy. Kad sam se porodila sa drugom cerkom Nevena je imala 13 meseci. Prihvatila je Milenu super, nije ona ni razumela sta je ona i ko je, nije bila ni ljubomorna, niti sam strahovala da je nepovredi ili nesto slicno, neznam... ja samo smatram da sam imala srece. Posto su rasle jedna sa drugom , mala razlika, sad vec imaju zajednica interesovanja, non stop su zajedno (sto se meni licno nesvidja) i bas su vezane, posvadjaju se ali ne cesto. Dosla je i Marta, isto su je prihvatili super, nisu ljubomorne, mogu da je nosim po ceo dan one nece mariti za to , cak sto vise kad Marta place Nevena dolazi da me opominje da podjem malo da se igram sa njom user posted image Sad jos malo stize jos jedna beba i one su naravno upucene u to, ali mislim da nece biti problema iskreno i nerazmisljam preterano... Sama sam, pomoci nemam, moji su daleeeko njego vi na planini... I smatram da je meni mnogo lakse sa njih tri nego npr. vama koje imate samo jedno , jer deca netraze preveliku paznju od mene kad non stom imaju negog svog uzrasta pored sebe i medjusobno se interesuju. Sve tri spavaju od pocetka u istoj sobi, pocele su zajedno sve tri da se igraju i mogu reci da su mi velika pomoc...

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
4.10.2012 12:39:50   
Anoniman
Moje iskustvo kaze sledece , starijem detetu treba neuporedivo vise paznje nego mladjem da bi sve funkcionisalo koliko toliko normalno . Petra je apsolutno na prvom mestu , Andrej nema problema niti ih izaziva . P ljubomoru pokazuje tek kada neko drugi uzme bebu ili joj se obrati i to na isti nacin kao sto je Aki pokazivao kad se P rodila - pridje kolicima , stavi ruku na bebu i unosi se ljudima u facu :D
Dakle , nemam iskustvo kao sto je tvoje Oxy da Petra udara ili ugrozava Martu , mislim da mu treba mnogo vise paznje i ukljucivanja u radnje koje se ticu bebe . Znam koliko je nekad to nemoguce i mene hvataju uzasi kad dodje vece a Marta se probudi gladna dok ja Petri citam pricuuser posted image Onda sam primorana da je uzmem i da joj stavim dudu dok Petri ne zavrsim pricu i dok ne ode u krevet , dakle potpuno svesno zapostavim Martu da zbog nje ne bih zapostavila i prekinula nesto sto sam zapocela sa Petrom .
Meni uspeva , sto ne znaci da ce uspeti tebi i isto ne znaci da cu u ovome biti dobra kad Marta propuze ili prohoda , svesna sam da tada Petra moze ispoljiti ljubomoru u obliku koji ti opisujes kod svog sina , i tada cu se truditi da zastitim Martu na neki nacin koji ne bi Petru odvojio od nje , jer mislim da decu najvise tera na lose ponasanje upravo odvajanje bebe sve u cilju bezbednosti , ali oni to ne kapiraju vec mislim da gledaju na to kao da je beba nesto vrednije od njih i mislim da je to izrazenije kod manje dece jer nisu svesni svoje snage i ne mogu da shvate da ce ih povrediti .. recimo P gleda kako ja sa Martom vezbam pa ona pozeli isto , ja je uvek pustim iako vidim da je gruba , znam da ce to uraditi 5 x a da ce joj 6 put biti dosadno , pustam je da lezi u Martinom kreticu , da stavlja bebinu dudu ( ustvari to je prestala) , posle nekog vremena oni prestanu sa tim , mislim da je vazno pustiti ih da rade sve sto pozele oko bebe uz nas nadzor , meni je i dalje strasno mnogo toga sto P uradi ali sam svesna da je bolje da je pustim nego da joj branim pa da ona pozeli nesto da uradi dok ja ne gledam .. eto , nabacano jeste ali mozda ti pomogne :*

(odgovor članu tijatija)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
4.10.2012 12:52:21   
jovicaa
uf ovo pitanje me bas muci ovih dana user posted image
prosto imam tremu od aleksandra.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
4.10.2012 13:10:56   
zeljo
Uh, kad se samo setim pocetka i prihvatanja bebe od strane starije seke. Izmedju mojih devojcica je razlika nepunih 15 meseci!
Prvo sto se nikad od starije nisam odvojila ni na dan, tako da je sam odlazak u porodiliste bio stres. Rekli su mi da je bila dobra, ali kad god bi cula neki zenski glas, dozivala bi mamu! user posted image
A onda dolazak kuci i upoznavanje sa sestricom, pakao! Prvo, nije mi ni dozvoljavala da je dojim, kad god bih uzela bebu, ona uhvati mene za ruku i trazi nesto, jer bas bi u tom trenutku da pije vodu, npr. iako ima jos nekoliko njih u sobi, ja sam ta koja joj daje vodu. A onda su usledili udarci, kad god bi prosla pored nje lupila bi je, a kad nije mogla nju, onda nekgo drugog. Svekrvu je urnisala u tom periodu, ruke su joj bile pune njene kose! I tako mic po mic, mesec po mesec, dosli smo do faze da ljubomorise jedino kad neko poklanja paznju bebi, onda ona ulece u kadar i dokazuje se da bi skrenula paznju na sebe. user posted image sada je i ljubi, mazi, grli, prica joj na nekom svom jeziku.
Ali, sto kaze ribizla, starija je na prvom mestu, bebu samo podojim i ostavim, (bar u pocetku, sad bi i ona da ucestvuje u svemu), a ja stariju i prosetam i igram se sa njom dokle god to njoj prija!
Jedva cekam period kad ce i beba jos malo da poraste pa da se zajedno igraju, a to ce biti uskoro.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
4.10.2012 13:14:18   
Anoniman
I meni je odlazak u porodiliste bio stres user posted image a to sto kazes jedva cekam da beba poraste da se igraju zajedno , ta misao me pokrece user posted image
ti imas bas malu razliku , ako je tebi uspelo , uspece i nama user posted image

(odgovor članu zeljo)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
4.10.2012 13:25:02   
zeljo
Heh, uspelo! user posted image Trudimo se, trudimo!
Secam se kad je prvi put dosla patronozna u posetu i kaze kako je i medju njenom decom ista razlika, i da je tesko prve 4 godine, a da je posle laca user posted image e tek je tada usledio stres user posted image
Ma, samo dok udjes u rutinu, i da beba nema grceve, i kmeci da probudi tri sela, a tebi se spaaaaaaavaaaaaaaaaaaa! user posted image
Sve to prodje, meni je sada lepo sve to, i nekako mi se cini da je tri meseca bas brzo proslo! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
4.10.2012 13:29:25   
MarijaBg
Zeljo, bas malopre gledam vase fokte na FB i sad se javis user posted image
Za 4 meseca me isto ceka, vec vidim veliki problem u najavi user posted image

(odgovor članu zeljo)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
4.10.2012 13:50:33   
nela79
Ja o tome uopste nisam razmisljala niti sma nesto brinula. Ja sam od onih sto se problema lacaju kad se sa njim susretnu. Mada, vec sam napisal nema tu nekog univerzalnog rjesenja. Nadati je se samo da ce to starije dijete "imati razumijevanja". Trudili smo se Vanji posvetiti sto vise paznje. Ne izostavljati ga iz aktivnosti i to je to. I da, meni je bila sreca sto je Vanja krenuo u vrtic nesto prije nego sam se porodila.

A zelji svaka cast. Meni su govorili da sma napravila malu razliku, a ti zeno...ma nemam rijeci user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
4.10.2012 13:56:10   
zeljo
Ma problem je sto su mali, pa ne mozes ni da im objasnis. A meni su svi govorili da je bolje sto je mala razlika, jer tako mala deca nisu ljubomorna. U nasem slucaju su se presli! user posted image

IZVORNA PORUKA: nela79

Ja o tome uopste nisam razmisljala niti sma nesto brinula. Ja sam od onih sto se problema lacaju kad se sa njim susretnu. Mada, vec sam napisal nema tu nekog univerzalnog rjesenja. Nadati je se samo da ce to starije dijete "imati razumijevanja". Trudili smo se Vanji posvetiti sto vise paznje. Ne izostavljati ga iz aktivnosti i to je to. I da, meni je bila sreca sto je Vanja krenuo u vrtic nesto prije nego sam se porodila.

A zelji svaka cas_t. Meni su govorili da sma napravila malu razliku, a ti zeno...ma nemam rijeci user posted image user posted image user posted image


Hvala ti user posted image Resili da zavrsimo sa reprodukcijom i da se posvetimo deci i jedno drugom user posted image

< Poruku je uredio zeljo -- 4.10.2012 13:58:17 >

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
4.10.2012 13:58:24   
nela79
Ma ja sam u sustini imala srece, jer je Vanja pravi dobrocudni medo. A da je bila drugacija situacija neznam bas kako bi se postavila.

(odgovor članu zeljo)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
4.10.2012 14:08:41   
Anck Su Nmaun

IZVORNA PORUKA: tijatija, cak sto vise kad Marta place Nevena dolazi da me opominje da podjem malo da se igram sa njom user posted image



Tako je i kod nas.user posted image

T je bila suvise mala da bi shvatila , tako da nije bila ljubomorna.Zato kazem kad je veca razlika prvo dete je starije, i svesnije da ce sad roditeljsku paznju morati deli, ne samo to, nego i igracke, sobu..sve, zato je ljubomora veca i izrazenija.

Ali naravno s vecom razlikom je lakse s decom.

Moram reci da mi je sad maalko lakse, od je Hana pokretrna da tako kazem, igraju se zajedno, . I zanimljivo im je tako, dok kad je Tara u vrticu, ova mala je ko krpelj dosadna user posted image stalno trazi neku paznju.
Razmisljam dok prohoda, ici ce to mnogo lakse.

Ali zato do prve godineeee....ludnica, pa imala sam bebi siterku , jer tu nije bilo sanse izaci s njima na kraj.

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
5.10.2012 11:09:50   
oxy7
Ribizla, u potpunosti se slažem sa svakom riječju koju si napisala. Ja sam takodje svjesno gurala bebu u drugi plan, čak mi i grizla savjest jer sam prvih mjeseci obavljala samo neophodno oko njega i svu pažnu i vrijeme posvećivala Aleksi. I tada je bilo ljubomornih ispada, ali ništa zastrašujuće.

Medjutim, pravi problem je nastao kad je bebac počeo da sjedi, puže, ustaje, uzima igračke. Tada je počeo rat!. Ne želim da ih fizički odvajam, obojica se igraju na podu (najčešće jedan pored drugoga, sasvim rijetko jedan sa drugim), a ja sam stražar i mirovna misija na oprezu . Pokušavam da im nametnem neke zajedničke aktivnosti, ali to sa bebom od 10 mjeseci i djetetom od 2,5 godine i nije baš lako.

Juče sam bila na roditeljskom u vrtići i malo sam ostala zbunjena kada su mi rekli da se Alaksa ne tuče, da se ne svađa oko igračaka, da je jako miroljubiv - a kad dođe kući skoro da sa vrata trči dfa šutne brata.

Naravno, ima i on trenutke nježnosti, kada ga grli i ljubi, ali to su ipak samo sporadični trenuci. No, guramo dalje, vidjećemo....

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
11.3.2013 14:57:09   
NadaR
IZVORNA PORUKA: allly

ja sam vec poceo da pisem tamo na forumu medju zenama jer nisam znao gde, ali smo zena i ja ocajni,starija cerkica nas izludjuje od kada smo dobili bebu, prosto radi sve suprotno i ponasa se suprotno nego pre rodjena, toliko da nas prosto izaziva da je izgrdimo ili pljusnemo malo po guzi, onda place i kuka da je mi malteritamo,a ima samo 4 godine, kako mi nemamo vremena za nju,skace, i cak ponekad ulazi u opasne situacije za nju i bebu u smislu da moze da povredi sebe ili sestricu, sta da radimo?



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
11.3.2013 15:13:14   
jovicaa
gledajte da svako od vas provede neko vreme bas samo sa njom, to ce joj puno znaciti. znaci tipa da odete sa njom na igraliste, u bioskop, bilo sta sto ona voli...
i naravno svakodnevno zvalavnjenje kako je i dalje volite isto koliko i pre...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here