|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
8.6.2016 11:21:38   
Sanjalicaaa
Preteruje. Bice sigurno malo ili vise ljubimorna na bebu, ali da bude ljuta na tebe nece.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
8.6.2016 12:11:26   
emicaa
Ma spremna sam ja na ljubomoru,mislim da nema djeteta koje bar malo nije bilo ljubomorno u početku.Ali nisam spremna da me danas obožava a sutra da mi neda prići user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
8.6.2016 12:26:11   
serpica

IZVORNA PORUKA: emicaa

Ma spremna sam ja na ljubomoru,mislim da nema djeteta koje bar malo nije bilo ljubomorno u početku.Ali nisam spremna da me danas obožava a sutra da mi neda prići user posted image




Emice bice raznih situacija budi spremna na sve,moja Lena ima 11 god i dalje ponekad pokazuje ljubomoru pa cak i bes,samo pricaj,pricaj,ukljuci je u aktivnosti oko bebe,bebi ne trebas u prvim mesecima toliko koliko ces da trebas njoj,kad beba bude sita i suva ti ceru za ruku pa u setnju same vas dve,mozes da joj poklonis nesto sto je beba dobila i kazes joj evo to ti je beba poklonila,i slicne stvari. Nemoj da je izolujes kad dodje beba da se ne oseti odbacenom...ma polako bice ok pisacemo jos kad dodje vreme.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
8.6.2016 13:13:15   
Mala Elena
Moja na pocetku nije bila ljubomorna a sada jeste i previse..sto iskazuje benavljenjem i placom po celi dan.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
8.6.2016 23:00:01   
muzicarka
Naravno da preteruje.... i sve je individualno... biće ljubomore ali to je normalno

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
8.6.2016 23:20:52   
Sanjica26 RR
Ta tvoja rodica bas preteruje. Npr moja T uopste nije bila ljubomorna. Iz porodilistq sam joj donela igracku kojoj je kupila beba. U sve sam je ukljucivala. Cak kad dojim Sofiju, ona sedne pored mene i citamo. Ni u jednom trenutku nije bila zapostavljena.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
8.6.2016 23:35:29   
Mala Elena
Sad se postavlja pitanje kako je Sofija mogla da sisa dok ti citas ?user posted image moja bi zverala na sve strane, smeskala se, hvatala pa pustala siku...user posted image hahaaah...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
9.6.2016 8:02:17   
emicaa
Ja se stvarno spremam na sve to,i na ljubomoru,histeriju i sve.U subotu ću kupit i poklone što će joj beba donijeti,sve će mi pomagati.Planiram i jednom sedmično bar da imamo samo naš dan,da radimo ono što ona voli ali opet me strah.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
9.6.2016 8:06:37   
Mala Elena
Ma nemoj da planiras taj dan sedmicno, mislim da je bolje da joj svaki dan ispunjavas sitnicama...jedino ako mislis da muzu ili nekome ostavis bebu a nju povedes sa sobom negde da se provede. Mada je i to tesko izvodljivo, na duze...
Ne opterecuj se, mozda ona nece toliko biti ljubomorna...
E.je ucestvovala ispocetka u menjanju pelena a sada vec ne,dosadilo joj. Cak nekad i ne udje u kupatilo kad je kupam.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
9.6.2016 8:15:58   
emicaa
To sam mislila,da ostavim bebu.Mogu vikendom mužu ili svekrvi,bar na dva-tri sata da budemo same.Meni je samo bitno da me ne odbaci od sebe a ostalo ćemo se snaći već nekako user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
9.6.2016 8:23:33   
serpica

IZVORNA PORUKA: emicaa

To sam mislila,da ostavim bebu.Mogu vikendom mužu ili svekrvi,bar na dva-tri sata da budemo same.Meni je samo bitno da me ne odbaci od sebe a ostalo ćemo se snaći već nekako user posted image




Ne moze da te odbaci nikako,moze samo da se jos vise veze za tebe,da se na bilo koji nacin jos vise bori za tvoju ljubav,jer dobija konkurenciju a to nije lak posao.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
9.6.2016 8:50:10   
Sanjalicaaa
IZVORNA PORUKA: emicaa

To sam mislila,da ostavim bebu.Mogu vikendom mužu ili svekrvi,bar na dva-tri sata da budemo same.Meni je samo bitno da me ne odbaci od sebe a ostalo ćemo se snaći već nekako user posted image

Neće te odbaciti. Ja jos nisam čula da je neko dete odbacilo majku. Moj G je bio ljubomoran prvih mesec dana. A i treba im vremena da prihvate novog člana u kući. Nikada nije bežao od mene, čak je postao i veća maza.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
9.6.2016 10:22:51   
muzicarka
Neće te odbaciti, ne brini... Ni ja nisam čula da je neko dete odbacilo majku, ne brini i opusti se...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
9.6.2016 10:29:15   
isidora88
Moj sin je od neken3 godine jako vezan za tatu, verovatno zbog toga sto je tata cesto odsutan, kad mu je tata tu, ja ne postojim. Bebac je vezan za mene za sada, i kad ga muz drzi on okrece glavicu i trazi mene. Sin je tek sad prihvatio situaciju pa hoce da pripazi brata dok sam ja u kupatilu, da mu da dudu, promeni pelenu sa mnom, mada sam mu dala par puta i sam da promeni i super se snalaziuser posted image
Ljubomoru ne pokazuje prema bebi, prema njemu je nezan jako, jedino je ispoljavao bes i ljubomoru prema nama, meni cesto kaze da vose volim bebuuser posted image jer ne mogu iatog momenta da mu dam nesto kad trazi, a navikao je da je on centar sveta...

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
9.6.2016 11:01:46   
Sanjica26 RR
Mala Elena, Sofija je jako dugo bila mirna dok je sisala. A kasnije sam se sa Teodorom dogovarala da ide u sobu da se igra dok je podojim. Bila je jako poslusna, a i brzo je sazrela. Mislim da se se sad dosta vezala za mene. Inace, stalno je trazila tatu. Sa njom je sve bilo lako. Sad je malo svojeglava, ali to je taj period.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
9.6.2016 11:43:21   
mila83

IZVORNA PORUKA: emicaa

To sam mislila,da ostavim bebu.Mogu vikendom mužu ili svekrvi,bar na dva-tri sata da budemo same.Meni je samo bitno da me ne odbaci od sebe a ostalo ćemo se snaći već nekako user posted image


Emice,slazem se sa ostalim mamama.nece te sigurno odbaciti.Pokusaj svaki dan da imate samo vase vreme,pa neka je i 15 minuta u pocetku..puno je hvali i ohrabruj kao stariju seku,koja pomaze mami i tati oko bebe.Svima koji dolaze da vide bebu,naglasi da prvo pridju njoj,pa tek onda bebi.
Moja M je bila u periodu skidanja pelene kada sam rodila batu,i bas uvek joj se piskilo kada je on bio na siki,tako je ona trazila paznju npr..
Snaci cete se,videces,nemoj da se brines unapred.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
9.6.2016 12:46:08   
Mala Elena
Mila, isto tako moja trazi paznju. Cim hzmem bebu , te kaki mi se, te boli me guza, te uzmi me, te hocu da rucam... te hocu, te necu...eto to su znaci ljubomore. Ali zna i da joj pridje da je mazi, grli i ljubi...user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
9.6.2016 13:01:59   
Anck Su Nmaun
Nece te odbaciti to je bas retkost, kao u tom slucaju, vise se ponasaju razmazeno jer traze paznju.
Interesuj se za Sve sto ona radi, cime se igra, sta crta (ako nesto voli da svrlja), za nejne lutkice...
Pricajte o njoj ne o bebi (hocu reci da je njeno vreme samo njeno), da vidi da je i dalje ona vazna kao i pre bebe.

I moja je znala da me vuce za rukav dok dojim bebu, nece niko da je presvuce nego ja i to bas tog momenta kad dojim. Pa hoce i ona da sisa... nisam joj branila rekla sam ajde dodji. I sela mi u krilo i kao da krene pa umre od smeha. user posted image I jako puno je trazila da je nosimo ( i to videla kako nosamo bebu pa i ona)

Kad ima nekog odmah podojim bebu i predam je nekome, a ja gledam da provedem vreme sa njom. I brzo je to proslo.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 9.6.2016 13:05:43 >

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
9.6.2016 14:48:09   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Mala Elena, Sofija je jako dugo bila mirna dok je sisala. A kasnije sam se sa Teodorom dogovarala da ide u sobu da se igra dok je podojim. Bila je jako poslusna, a i brzo je sazrela. Mislim da se se sad dosta vezala za mene. Inace, stalno je trazila tatu. Sa njom je sve bilo lako. Sad je malo svojeglava, ali to je taj period.



I E zna da bude mirna kad kazem da cuti da uspavam seku, nekad ode u dnevnu ,pa nekad udje proviri sta radimo pa ode opet i za sobom zatvori vrata...ali danas je bila neposlusna, nije mi dala da je uspavam, vrtela se oko nas, pela na krevet, zveckala sa nekom metalnom kutijom...na kraju sam izasla iz sobe, ostavila bebu u krevecu. Srecom nije plakala nego se.mukica sama uspavala...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
9.6.2016 15:51:59   
Sanjica26 RR
Elena, to je normalna pojava. I ona je jos mala.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
9.6.2016 15:59:07   
Mala Elena
Sanjice, znam, ali zao mi i nje i sebe i ove male koja ispasta...zamisli koliko je danas bila umorna a ne moze da zaspi pa se unervozi.
Anck, isto trazi da je nosimo. Ja recimo drzim bebu ili sam sa njom u sobi, ona cujem mm prica placljivim glasom da hoce kod mame. Zao mi je sto je zapostavljena, mora malo. Sada delim ljubav na njih dve, to ce morati da prihvati...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
10.6.2016 8:17:06   
emicaa
Šta ste vi dječici kupovale za poklon,ja sam mislila više nekih sitnica da se raspameti kad vidi šta sve ima i na kraju pojma nemam šta user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
10.6.2016 8:27:20   
mila83
Ja sam mojoj M kupila prvo jednu malu slikovnicu i omiljeni sokic,kada sam izasla iz porodilista,to joj je ustvari beba kupila za poklon user posted image i tako ,povremeno,neku sitnicu u kojoj ona bas uziva..da li su to bile neke slicice,bonboncici,snalica...bojice..sta vec voli..
Ali je jos bitnija emocionalna podrska...znaci koliko god mozes da odgovaras na njene potrebe,da imate samo vase vreme za kratku setnju,citanje knjige,crtanje,mazenje...
Naravno,da pomaze oko bebe se podrazumeva,M je bila glavni pomocnik za bebu user posted image
a za T su bili oboje user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
10.6.2016 8:30:55   
emicaa
Mislila sam na to da joj je kao beba donijela ali nisam dobro napisala user posted image
Za sad sam joj naručila dvd miki mausa,uz to ću onu kao dječiju šminku ali ne znam šta još.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
10.6.2016 8:33:30   
Sanjica26 RR
Emice, tako sam ja T donela iz porodilista onog.tigra iz wini pua. Beba joj je donela. Naknadno smo joj kupili Wini pua sto prica price i peva pesmice.
Dosta ti je to sto si joj kupila. Mozda neku knjigu.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 10.6.2016 8:34:13 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here