|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
10.6.2016 8:44:21   
mila83
Pa da Emice,ti znas sta ona najvise voli i zeli u ovom trenutku,super ti je pokloncic.user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
15.7.2017 16:44:58   
degu
Dok sam bila trudna nisam uopste ocekivala da ce Teodori biti tesko da prihvati bebu, jer je takva divna, razumna. Pricala sam joj puno o bebi, ljubila je stomak i cekala je s nestrpljenjem
Onda sticajem okolnosti sam bila nepokretna nakon porodjaja,ostala duze u bolnici, tu nam je bila i baba, pa se opet negde nasa rutina promenila, ali je Teodora u pocetku bila nepodnosljiva. Za svaku sitnicu bi se rasplakala i to bi deranje trajalo i trajalo, sve smo probavali, tesili, mazili, onda bi bilo jos gore, pa smo i vikali pa bi bio haos. Pa nije htela u spavacoj sobi da spava nego dole u dnevnoj s nama, pa bi do ponoci bila budna, pa se budila opet nocu i plakala, ili htela da peva, da joj se pricaju price. Pa je pocela da piska svaki cas da je nismo mogli staviti na spavanje jer je vise bila na nosi nego van nje. To je islo dotle da smo joj morali vratiti nocnu pelenu jer nije bilo sanse da legne bez nje. Par puta je i cuclu trazila. Bas je bilo haoticno, bila je sojirana sto ne mogu nista oko nje. Mene je odbijala od sebe i pitala me stalno A gde je mama? Kao da nije prihvatala da sam to ja. Nije htela da mi pridje, nije dala da je ocesljam, nista mi nije dozvoljavala. Bas mibje bilo tesko, nedostajala mi je. To je islo dotle da sam se zapitala da li sam dobro postupila sto sam sad odlucila da joj rodim brata, da nije rano...mislim bilo je gotovo, ali prolazilo mi je kroz glavu.
Posle mesec dana te drame, sve je proslo. Baba je otisla kuci, lagano se vracala nasa rutina, ja stala na noge i sve je doslo na svoje.
Tad je izbacila valjda sve besne gliste, posle toga mir s njom, vise nikakve probleme nije pravila

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
15.7.2017 22:42:13   
Anck Su Nmaun
Jooj Degu,, nbas vam nije bilo lako, a ni misici maloj user posted image Dobro je kad je proslo brzo.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
15.7.2017 22:58:09   
degu
Proslo je iznenadjujuce brzo, bas sam se bila zabrinula, ali sad je fenomenalna. Imali smo puno strpljenja s njom, tata joj je tad bas ugadjao, valjda kad je shvatila da ne mora da se bori za svoje mesto, prestala je da privlaci paznju. Ja sam ubedjena da je to vise bilo zbog mojih nogu nego zbog bebe. Ja je nisam pritiskala da dodje kod mene da se mazi, s vremenom je sama dosla. Sad kad se setim, kakva je beba bila, koliko je za ovih 6 meseci sazrela, sad je prava matorka. Sto se tice bebe, s njim je uvek bila odusevljena, nekako sve te njene frustracije nisu bile usmerene protiv bebe, nedostajala sam joj ja.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
20.7.2017 8:46:04   
Anck Su Nmaun
Pa da promena je to sama posebi kad j jos jedan clan stigao a mama se promenila, u tvom slucaju da ne mozes da budes s njom kad joj treba. Al dobro je , brzo je proslo hvala bogu.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
21.2.2018 18:45:25   
pipi_coco
I ja sam primjetila da se stariji sin nakon dolaska bebe više vezao za mm i za moju mamu. Pridje on i meni u zagrljaj ali puno rijedje nego prije.
Bebu vecinu vremena ignoriše, pokušala sam da ga ukljucim vise u desavanja oko bebe, ali ga to apsolutno ne intereusje, a to ide do te mjere da nece ni da mi se odazove da me pogleda ako ja držim bebu ili je beba u mojoj blizini. Cesto me iskulira tako kad ga zovem i dok nema bebe tu. Pretpostavljam da je to neka njegova reakcija na novu situaciju, ali boli me duša kada nece da mi se odazove i sto se ne mazimo ko prije, cak je i prestao da govori jedinu rijec koju zna a to je :mama user posted image

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
21.2.2018 19:44:39   
mama Jo
I kod nas je taj period prilagodkavanja brzo prosao hvala bogu, ali ima i sad situacija kad joj bas i ne prija sto je beba tu :)


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
21.2.2018 21:10:56   
Sarav
Jedna žena me posavetovala da kad izađem iz porodilišta dam S neku igračku koju sam prethodno kupila a ona je baš želela i da to bude kao poklon od bebe jer je beba voli i jedva je čekala da se upoznaju. S je nedeljama spavala sa Šarenlotom i svima se hvalili da je dobila od sestre. Jako je pažljiva i pomaže mi dosta oko bebe, naravno koliko sama želi.
Ja imam drugi problem, beba počinje da vrišti kad mi priđe starija, gura je od mene i meni ne da da je mazim, širi rukice da uzmem nju. Onda ih uzmem obe, ali mi nedostaje da budem malo sama sa starijom. Mala je užasno ljubomorna, ne da ni mm da me češka, poljubi..

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
21.2.2018 21:14:54   
mama Jo

IZVORNA PORUKA: Sarav

Jedna žena me posavetovala da kad izađem iz porodilišta dam S neku igračku koju sam prethodno kupila a ona je baš želela i da to bude kao poklon od bebe jer je beba voli i jedva je čekala da se upoznaju. S je nedeljama spavala sa Šarenlotom i svima se hvalili da je dobila od sestre. Jako je pažljiva i pomaže mi dosta oko bebe, naravno koliko sama želi.
Ja imam drugi problem, beba počinje da vrišti kad mi priđe starija, gura je od mene i meni ne da da je mazim, širi rukice da uzmem nju. Onda ih uzmem obe, ali mi nedostaje da budem malo sama sa starijom. Mala je užasno ljubomorna, ne da ni mm da me češka, poljubi..



Ovo sa poklonom smo i mi uradili, kad sam dosla iz porodilista odmah smo starijoj dali poklin kao beba joj kupila... isto i dan danas svima pokazuje i hvali se kako je to dobila od seke...
Moj savet je da roditelji koriste svaku priliku da sto vise vremena sa statijimdetetom provode u tom periodu kad beba dodje... i ne forsirati puno pricu o bebi :)

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
21.2.2018 23:48:55   
Srecko47E
Sto vise pricati sa starijom detetom i pustiti ga da ucestvuje u svemu.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
5.3.2018 9:32:54   
Dora89
Mi se spremamo za drugo, tako da sad posećujemo bebe i drugu decu kad možemo, tražim od svog deteta da pomogne nešto oko te bebe, npr. da daje mleko, da pomaže u menjanju pelene, da baci prljabu pelenu,da zabavlja bebu... Inače se normalno posvećujem detetu, ne nešto da obasipam pažnjom. Primećujem da nema ljubomore kad držim tuđu bebu, mislim da smo da dobrom putu.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
17.3.2018 12:08:59   
Queen Lady
Mi se isto pripremamo. Kada smo rekli S da mama ima bebu, tad sam ga samo pitala da li hoce da je poljubi i pomazi i vise ne. Sad dodje sam do mene, kaze mi vidi mama potasla ti beba, pa je ljubi, pa je mazi. Kad sednem i kad stavim ruke na stomak on me uvek pita zasto drzim bebu... Ja mu juce kazem, dodji da se zagrlimo, a on krenuo, pa kaze ne mama, ovako cemo (pa presao sa strane da me zagrli), da ne povredimo bebu. Skoro muz nije bio kuci, ja da ga okupam, a morala da ga podignem da ga ubacim u tus kabinu, i da ga odnesem do sobe. A on kaze polako me mama podigni, da ne povredimo bebu i sklanja noge iza mojih ledja.... Sad kako ce biti kada beba dodje, to cemo tek da vidimo...

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
28.4.2018 0:58:06   
MimaKos
Samo strpljivo i postepeno, nista na silu! I sa puno ljubavi, iako mi nekad zivce sve pokida, samo da se ne stvori trauma kod starijeg!

(odgovor članu Queen Lady)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
8.6.2018 9:34:51   
Maslacak15
A kako da znam da ce trudne zene da dodju na ovaj topic??user posted image Posto mislim da je kad se dete rodi kasno. Kolliko ce problema biti zavisi sigurno od deteta i situacije ali je svakako neuporedivo lakse ako pripremite teren nezavisno od starosne dobi deteta. Narocito sto ima puno prvorodjene dece koja su privrzena majkama im majke sve rade oko njih.
Morate da promenite rutinu dok je beba jos u stomaku. Da neko drugi uspavljuje starije dete, da dete sa nekim provodi vise vremena, da dete stvori malo drugacije navike. Bar malo. Najgluplje je da "iskoristite jos malo" i " sta fali dok mozete logika". Odmazete i sebi i detetu. Vama ce srce da se cepa jer starije dete kuka i place a njemu njoj ce biti duplo veci sok. F je decembarsko dete, mi smo ga zato odmah posle prvog rodjendana prebacili u drugu sobu da se navikne dok se S ne rodi u aprilu ( koji je onda zauzeo njegovo mesto u nasoj spavacoj sobi). Isto tako posto je on bio mali mm se starao oko njegovih budjenja nocu. To je lakse kad je veca razlika pa se starije dete vise ne budi ali oni su zdruge strane svesniji da gube status.
I tu je bitno ako imate situaciju, vi i vase dete nerazdvojni da preduzmete nesto pre nego sto se porodite! Za sve je bolje.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
8.6.2018 9:41:54   
IvanaSK RR
Maslacak, stavicu link teme u trudnice i napisati da ih pozivas ovamo user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
8.6.2018 9:45:24   
IvanaSK RR

IZVORNA PORUKA: pari

I mene hormoni izgleda drmaju...juce sam plakala par puta...
Tesko mi je da uskladim sina i bebu...kako ste vi to resavale? On je dobrica,veliki je,dosta razume ali ipak je njemu ovo sok...odjednom nije vise samo on, ja sad stalno oko bebe...najgore je uvece jer on zeli da ga ja uspavam a beba tad bas place i nervozna je...Bas je plakao sinoc sam u sobi kad sam ga ostavila da odem kod bebe...bilo mi zao user posted image pa sam dosla u njegovu sobu sa bebom i tu je dojila.
Kako vi to resavate?



_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
8.6.2018 9:46:27   
IvanaSK RR
IZVORNA PORUKA: mama Jo

Pari, prvi mesec nam je bio katastrofa, ma jezivo!! Moja starija je bila u soku kad je beba stigla... kad joj ja dajem da siki, ona je bila u jos vecem soku... kad kazem - cekaj, beba place... opet sok... ma jezivo sam.bila psihicki! Bila mi je mama tu mesec dana, i onda opet svaki vikend dolazila da mi pomogne... svaki moguci momenat sam koristila da sa starijom negde odem, nas dve same, ili sa mm- nas troje. Da joj se maksimalno posvetim tih dva sata... ona nam je bila fokus, ne beba.
I videces vremenom se to sredi... sad beba kad vidi stariju smeje joj se, pruza joj ruke, hoce da se igra sa njom, pa je i ona prosto bas jako zavolela bebu... treba i beba malo da bude veca, bar neku interakciju da pokazuje, a i atarijoj deci treba vremena. Velika je to promena, najvise za stariju decu.



IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Pari i moj P je njakac od prvog dana. Ja nemam srece da dobijem bebu koja prvih nedelje samo sisa i spavauser posted image

Posto su tih prvih dana dolazili najblizi kako oni dodju da vide bebu a ja odmah oko D. Pa sam joj govorila tokom dana npr da uzme tablet i da lezi pored nas dvoje dok ga doji. Dozvolila sam odmah i da ga drzi, ovaj mali kao zasticeni beli medved. Mm stalno ne diraj ga ne pipaj ga nagnjecices ga, ja to nijednom nisam rekla naprotiv. JA bila nervozna i ona mi kaze mama daj ga meni, ja joj dala da ga drzi ovaj mali odmah ucutaouser posted image eto sta je nervoza i smireno dete. Pomaze oko njega, salim se sa njom kao prislonim batinu guzicu na nju pa kazem sad ce da te ukaki user posted image , stavljam batu na nju kao da je masira. Jadan on ugnjavih ga zesce ali to da bi ona prihvatila njega. I kukam stalno na njega, jaooo bata opet place jaooo bata samo sisa jaooo batu opet boli stomak, umorna sam umorna sam i sl. I onda ona zeli da ja budem dobrouser posted image pa se radi mene uvek sazali. Pa smo ga kupale ona i ja, ona mi je sve dodavala i saprala ga. Pa joj kazem stoj pored njega i GLASNO PEVAJuser posted image ma svasta. Kako neko dodje da vidi bebu a ja hop njega ostavim i ja oko nje. A nosam ga vala po ceo dan. Stalno je na meni, ili drmam ova jadna kolica ceo danuser posted image

Imali smo i mi par situacija ali iskreno vise zbog mm i njegovih tako izjava nemoj nemoj nemoj...I onda je dosla i rekla : Mama slagali ste me da me volite najvise na svetuuser posted image ali to je bilo bukvalno prvih dana jer je ovaj odmah krenuo da njace.
Cak je jednom izjavila : Mama daj mu mleko na flasicu user posted image valjda vidi da krace traje hranjenje i ima me za sebe, medjutim evo sad kad dojim me pita: mama jel imas mleka, jel ide mleko user posted image

Polako daj mu vremena da prihvati novonastalu situaciju. I mi nista nismo prekidali sa njenim aktivnostima. Znaci isla je u vrtic ako je htela, pa se desi i ustane kaze nece da ide a drugi dan ustane i kaze hoce. Ja sam rekla vaspitacicama da je drze upisanu kao da dolazi. Isla je na svaki trening redovno da ne bude da je sad zbog bate ona "Zatocena" u kuci.
Dam joj da gura kolica. Bilo je naravno da trci s kolicima pa me srcka strefi da ce da ga prevrne i sl, ali nije se desilo naravno, sad je vec obazrivija. Ulazi u kucu i odmah ide da pere ruke. Ako nije oprala ruke samo ga dira po nogicama i ljubi. I tako svasta. A evo kako raste i kako joj se on smeska sve je bolje i bolje. Juce cim je zaspao odmah smo se nas dve igrale, nisam uzela nista da radim vec da se igram sa njom. I tako. Vodila je na sladoled, kad je njakao batke u kolicima njoj rekla da ide sama do prodavnice po sladoled. PA se jjos pravila vazna kako je velika (ima 5 god) kupio joj tata super trotinet. I tako malo je "kupujemo" malo balansiramo. U principu ako je i pravila neku frku uglavnom je bila umorna.

i da mama jo je sigurno bilo teze jer je manja razlika ali tvoj deran PAri je razumniji i veci tako da mislim da cete lakse to da pregurate




IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

I da moram da dodam vaspitacice su mi bas bas pomogle. Oset___ila se JAAAAKOOO bitnom sto je dobila brata. Svi su mu crtali crteze, pa cestitke meni, pa kad smo dosli bata i ja prvi put u vrtic sa D svi izasli da vide bebu a ona onako jaaakoooo ponosna sto je ona dobila brata. Njoj su svi cestitali ma haos vaspitacice napravile hepening oko rodjenja P user posted image

Pustila sam je da ide i kod babe i dede na spavanje jer je htela, mm i nju stalno teram da idu da se zabavljaju, isli na ringispil i td. Tako da je mm "povukao" a ja sam malo izasla iz slike dok bata ne poraste. Mislim da smo se dobro snasli

Joj i da dodam olaksavajuca okolnost kod nas. Nema uspavljivanja. Poljubim za laku noc i gotovo.
To sam uvela kad je mm pre dve godine bio u francuskoj a ja ostala sama sa njom. Ja radim uvece od kuce i onda stvarno nemam jos vremena i za uspavljivanje. Tako da je spremim za spavanje ljibim i kazem.ajde... E sad posto ste vi navikli da se uspavljujete mozda tm da preuzme



< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 8.6.2018 9:48:43 >


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
8.6.2018 9:47:37   
Misha i Ljisha
Sve se slazem sa Maslacak user posted image Ja sam vec napisala, a obaska to sto sam u trudnoci pricala i pricala i pricala kako beba ima potrebe koje NE mogu da cekaju. Da necu ja moci ovo i ono oko nje da ce tata i ona sad da budu u timu i svasta. I tako je. Kazem bilo je svega par ispada ali svaki put jer je ona bila nervozna i umorna.

Ivana ako hoces prebaci moje postove ovde

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
8.6.2018 9:49:50   
IvanaSK RR
IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Dobro jutro zene.to je Ono Sto ja stlano pricam Marej. Te stvari se resavaju pre rodjenja bebe. Treba najmanje tri cetiri meseca pre dolaska bebe promeniti te Tako bitne stvari za Koje moze da se predvidi da CE biti Problem. Neko drugi Mora da se stara o starijem detetu predvece. Zato Sto ogromna vecina beba ionako zahteva ekstra paznju predvece posto Su nervozni i prevorsirani. I onda starije dete ne poveze direktno te promene sa dolaskom bebe.
Sad je kasno Pari izguraces nekako, Ali probaj da ne prebacujes sebisto ne mozes da se kloniras. Proci CE. Kod mene mm leze decake. Ako se desi da a zaspe ranije ja uskocim i procitam pricu Ali se zna da je to Bonus i da je Ana moj Prioritet trenutno. Tako Mora da Bude.




IZVORNA PORUKA: emicaa RR

dobro jutro djevojke.Osjecam se naspavamo user posted image
Pari ja sam cijelu trudnocu trubila Dori o bebi.Kako ce biti kad se rodi,ma sve.Sto se tice uspvaljivanja,ja sam isla sa njom.Mm je za to vrijeme zabavljao Davida kako zna i umije.Trudila sam se da joj sto manje govorim „cekaj da prvo beba“.Pisala sam vec koliko je puta D sisao a ja ga drzim u rukama i hodam jer T nesto treba.



< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 8.6.2018 9:51:33 >


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
8.6.2018 9:53:11   
IvanaSK RR
Evo prebacih postove. Korisna je tema i neka ima sto vise postova, tj. steta je da iskustva ostanu po drugim temama.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
8.6.2018 10:11:08   
jess021
Bravo Ivana!
Ne vidim svrhu pisanja sta je trebalo uraditi u trudnoci kad je problem sad kad je beba vec stiglauser posted image
Pari, sigurno je da je dolazak bebe za prvo dete sok, ali zbog hormona sve to izgleda mnogo strasnije.
Probajte da se organizujete tako da kad je beba sita, ti vise vremena provodis sa starijim detetom, neka sto vise ucestvuje u aktivnostima oko bebe. .. Vremenom ce to sve doci na svoje.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
8.6.2018 10:24:26   
Misha i Ljisha
I ja sam se trudila da npr kuvam sve sto D voli. Htela je i ribu s kostima user posted image pazi nema sanse da bih mogla da cistim ribu seckam i przim pored P, nazvala sam ribarnicu i narucila da mi ispeku kilo sarana. Onda smo nas dve isle solo to da pokupimo. Mami sam narucila da napravi krofne za D jer me D gnjavila i za to. I tako, zvuci kao zesce titranjeuser posted image mozda i jeste. Nisam razmisljala o tome a mao titranja nece skoditi u ovim situacijama.

I da jedno vece nije htela da pomogne oko bate. I ja sam joj rekla ok. Znaci ne moras samo mi reci. I juce je pitam nesto da uradi za batu tek ce ona meni : Mama kako si me ono ucila da kazem kad necu!" user posted image

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
8.6.2018 10:25:23   
IvanaSK RR
Sve je to tacno.. Treba se pripremiti, ali i sa svim pripremama starije dete zna teško da podnese dolazak mlađeg.
Mi nismo imali vecih problema (sin je stariji osam ipo godina od bebe), ali se dešavalo da hoce vise paznje ili da je ponekad ljubomoran. Njemu je lakse objasniti,ali i on je jos dete user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
8.6.2018 10:30:09   
Misha i Ljisha
Jeste Ivana ja imam eto srece D ima 5 godina i drugacije je.Ja mislim da je 3 godine razlike najgora moguca razlika. Svesni i ljubomorni ali ne dovoljno svesni da shvate sve.
A to sto kazes hoce paznju. Jedan dan mm preuzeo P ja peglala ves i D krece da se glupira, obuva mm patike peva i svasta.Tacno se videlo ono : "ehej obratite paznju na mene" user posted image

Juce npr bili smo celo popodne nas troje sami i ni u jednom momentu nije uzela da bulji u racunar tablet i televizor. Sto se iskreno desavalo kad mm nije tu a nas troje solo. Dozvoljavala sam i to iskreno.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
8.6.2018 11:52:16   
Maraj
E pa ...izmedju L i bebe ce biti ne pune 3 god razlika. Dakle "katastrofa" u najavi user posted image
Ne znam sta bi rekla. L je vezan za tatu. Ustvari vezan je za sve "musko" . Zene ne ferma mnogo. Ali od kad sam ja na trudnickom vezaniji je za mene.
U smislu da ga ja uspavljujem nocu, mene doziva.
Olaksavajuca okolnost je sto su nam jako blizu moji. Pa L posto ne ide u vrtic , ujutru cim se probudi, doruckuje, deda dolazi po njega
I on je sa njin napolju. Kod njih onda ide na posle podnevno spavanje. Kod njih najcesce ruca. Deda ga opet posle podne vodi napolje. U sustini on u poslednje vreme dodje kuci samo da prespava.
Naravno ne odbija ni nocu da spava kod mojih. Vezan je jako za njih. Dedi se od svih nas najvise obraduje.
Opet kazem, nije da ja nisam "zvocala" da L treba da promeni nacin uspavljivanja....ali mm i mama misle da ja previse panicim. Da mnofo u napred razmisljam. Tako da sam odustaka. Ne vredi nemam tu podrsku od njih. Oni smatraju da ce se to u hodu resavati.
Mozda i bude tako. Kad beba dodje L ili ce se zalepiti za mene ili ce se jos vise okrenuti babi i dedi.
Ja stvarno imam ogromnu pomoc od mojih. Tako da sam se i ja sad opustila.

E sad...ako bude da se L zalepi za mene kad dodje beba, eto mene za mesec i po u ovoj temi user posted image

< Poruku je uredio Maraj -- 8.6.2018 11:54:20 >

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here