RE: Kako da pomognete starijem detetu da prihvati prinovu u porodici (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Razgovori roditelja



Poruka


Sanjica26 RR -> RE: Kako da pomognete starijem detetu da prihvati prinovu u porodici (8.6.2018 15:21:56)

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

I ja sam se trudila da npr kuvam sve sto D voli. Htela je i ribu s kostima [sm=smiley36.gif] pazi nema sanse da bih mogla da cistim ribu seckam i przim pored P, nazvala sam ribarnicu i narucila da mi ispeku kilo sarana. Onda smo nas dve isle solo to da pokupimo. Mami sam narucila da napravi krofne za D jer me D gnjavila i za to. I tako, zvuci kao zesce titranje[sm=smiley36.gif] mozda i jeste. Nisam razmisljala o tome a mao titranja nece skoditi u ovim situacijama.

I da jedno vece nije htela da pomogne oko bate. I ja sam joj rekla ok. Znaci ne moras samo mi reci. I juce je pitam nesto da uradi za batu tek ce ona meni : Mama kako si me ono ucila da kazem kad necu!" [sm=smiley36.gif]

Nije zgoreg da se titra starijem, ali ti se kasnije obije o glavu kad ovo mladje poraste i ono zeli paznju. Realno i njemu treba paznje . Ovo starije zeli da bude i dalje dominantan. I onda se pitas sta sad? Treba biti mudar od samog pocetka trudnoce i pricati detetu o bebi koja dolazi. Ne mislim da treba zapostavljati starije dete, ali treba naci meru ni da preteras u titranju.
Ja sam u ovoj temi pisala, ali samo cu jos jednom reci pripremajte decu na novu bebu.




Maraj -> RE: Kako da pomognete starijem detetu da prihvati prinovu u porodici (8.6.2018 15:45:45)

Ja L stalno privam. Al poj8ma nemam koliko je on svestan. Hoce da mo zagrli stomak. Ja mu kazem da prica sa bebom. Onda on kaze "Cao bebo, sta radis". I sve to sa glavom naslonjenom na moj stomak. Al ne verjjem da je on nesfo svestan toga. Nema kontakt sa bebama.




Sanjica26 RR -> RE: Kako da pomognete starijem detetu da prihvati prinovu u porodici (8.6.2018 16:01:50)

Ljiso, sad pisi.[sm=smiley1.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Kako da pomognete starijem detetu da prihvati prinovu u porodici (8.6.2018 16:11:06)

Maraj i ja sam D pricala i D je pevala bati jos u stomaku [sm=smiley36.gif] srecom imamo bebu u dvoristu pa ajd sto ti kazes ima kontakt s bebom.

A sto se tice titranja slazem se sa Sanjicom. Ne sme da se pretera. Ne titram bas toliko da je sve dozvoljeno. Pisala sam da sam pre neki dan uzela cak i varjacu u ruke. Znas se granica.




IvanaSK RR -> RE: Kako da pomognete starijem detetu da prihvati prinovu u porodici (8.6.2018 16:15:59)

Moj je pre neki dan dobio varjacu po dupetu[sm=smiley36.gif]
Treba neke stvari da se popuste starijima sto inace ne bi. Naravno, u granicama sve.




mama Jo -> RE: Kako da pomognete starijem detetu da prihvati prinovu u porodici (8.6.2018 17:48:47)

Definitivno ne sme da se pretera jer oni zaista ne poznaju granicu...




MimaKos -> RE: Kako da pomognete starijem detetu da prihvati prinovu u porodici (8.6.2018 19:46:26)

Ja i dalje tolerisem dosta toga.. nekako se plasim tih trauma a mislim da bar neko vreme treba da prodje, i njima se ceo svet okrene naglavacke.. Iako me nekad iznervira da poludim!




Duškić -> RE: Kako da pomognete starijem detetu da prihvati prinovu u porodici (9.6.2018 8:46:40)

Samo ga ukljuciti u sve aktivnosti koje mozete..




Misha i Ljisha -> RE: Kako da pomognete starijem detetu da prihvati prinovu u porodici (9.6.2018 8:55:49)


IZVORNA PORUKA: Duškić

Samo ga ukljuciti u sve aktivnosti koje mozete..

Ja bih dodala ukljuciti u aktivnosti AKO zeli. Ne terati dete




MimaKos -> RE: Kako da pomognete starijem detetu da prihvati prinovu u porodici (9.6.2018 9:04:15)

Moja hoce jer smo tako postavili da je ona vazna, glavni pomocnik, da bez nje ne mogu da promenim pelenu ili namazem guzu.. i upalilo je. Iz druge sobe se dere, mama jel si me pozvala da bebi menjamo gace :))




IvanaSK RR -> RE: Kako da pomognete starijem detetu da prihvati prinovu u porodici (9.6.2018 9:12:07)

Da, ne terati jer moze da bude kontraproduktivno.




Duškić -> RE: Kako da pomognete starijem detetu da prihvati prinovu u porodici (9.6.2018 10:28:57)

Bas tako ali i ne preterivati i dozvoljavati sve.
Meni je cerka u pocetku pomagala , a kasnije "mama place ti dete" [sm=smiley36.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Kako da pomognete starijem detetu da prihvati prinovu u porodici (9.6.2018 10:33:09)


IZVORNA PORUKA: Duškić

Bas tako ali i ne preterivati i dozvoljavati sve.
Meni je cerka u pocetku pomagala , a kasnije "mama place ti dete" [sm=smiley36.gif]

[sm=smiley36.gif] mora da je to zato sto je Dunja u pitanju ahhaha tako i moja




MimaKos -> RE: Kako da pomognete starijem detetu da prihvati prinovu u porodici (9.6.2018 10:42:20)

Hahaha, place ti dete, nasmeja me 😂 videcemo, jos joj zanimljivo. Mada smo je u pocetku lodmicivali igrackama, skorpija mala, ljubomorna, pa smo joj kupovali poklone "od brata"




IvanaSK RR -> RE: Kako da pomognete starijem detetu da prihvati prinovu u porodici (9.6.2018 10:43:35)

Aaa, sin : "Ova mala opet place" "Ova mala je dosadna" [sm=hudicek1.gif]




mama Jo -> RE: Kako da pomognete starijem detetu da prihvati prinovu u porodici (10.6.2018 15:38:25)

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
J: ,, mama, sta sad beba opet kenjka, jaaaaooojjj 😂"




MimaKos -> RE: Kako da pomognete starijem detetu da prihvati prinovu u porodici (10.6.2018 22:41:20)

Meni je samo bitno da nije agresivna, ne vidim otpor kod nje uopste, cula sam da to moze bas problem da bude..




pari -> RE: Kako da pomognete starijem detetu da prihvati prinovu u porodici (11.6.2018 13:55:04)

I ja ne vidim otpor i ne osetim ljubomoru za sad...samo trazi moju paznju...voli glasno da prica ili se igra sa nekim glasnim igrackama,pretpostavljam da mi na taj nacin privlaci paznju...dodje da gleda dok ja dojim...
I u principu sve mi je ok...jedino to uvece da nekako resim...on bi da ja lezim sa njim dok ne zaspi...a ona bas tad place...




mama Jo -> RE: Kako da pomognete starijem detetu da prihvati prinovu u porodici (11.6.2018 13:56:23)

Mi tako i preko dana i uvece... uvece mi je lakse jer je mm tu pa je sa bebom za to vreme...




pari -> RE: Kako da pomognete starijem detetu da prihvati prinovu u porodici (11.6.2018 13:58:38)

Tako i mi sad radimo...mm budee sa bebom i uspeva koliko toliko ali se desi dane uspe...
Iako bih volela da mm moze podjednako da umiri i uspava bebu kao i ja! To bi bilo idealno...
Jedino ako hoce da sisa,onda ne moze nista




mama Jo -> RE: Kako da pomognete starijem detetu da prihvati prinovu u porodici (11.6.2018 14:02:49)

Bas tako! Desava se da se kod njega toliko rasplace da prosto moram da je uzmem... onda starijoj objasnim da moram uzeti bebu, unervozila se jako... nekada je stavim da siki tsko da preko nje mogu da mazim stariju... svasta radimo!
Ali evo sada se vec starija privikla skroz, desi se nekada da mi i sama kaze - mama ajde uzmi bebu da ne place [sm=smiley36.gif] i onda ona sama zaspi.... samo treba vreme da to sve postane svakodnevo, da se naviknu...




pari -> RE: Kako da pomognete starijem detetu da prihvati prinovu u porodici (11.6.2018 14:09:46)

Mama jo,bas tako...Hvala na ovom iskustvu...da znam da nisam sama [sm=smiley1.gif]
Ustvari ja treba da se opustim i da se ponasam u skladu sa situacijom trenutnom...nego sam ja dosta stegnuta pa mi zao starijeg pa se osecam krivom i tako [sm=smiley1.gif] moram sve to opustenije...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]