|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
8.6.2018 15:21:56   
Sanjica26 RR
IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

I ja sam se trudila da npr kuvam sve sto D voli. Htela je i ribu s kostima user posted image pazi nema sanse da bih mogla da cistim ribu seckam i przim pored P, nazvala sam ribarnicu i narucila da mi ispeku kilo sarana. Onda smo nas dve isle solo to da pokupimo. Mami sam narucila da napravi krofne za D jer me D gnjavila i za to. I tako, zvuci kao zesce titranjeuser posted image mozda i jeste. Nisam razmisljala o tome a mao titranja nece skoditi u ovim situacijama.

I da jedno vece nije htela da pomogne oko bate. I ja sam joj rekla ok. Znaci ne moras samo mi reci. I juce je pitam nesto da uradi za batu tek ce ona meni : Mama kako si me ono ucila da kazem kad necu!" user posted image

Nije zgoreg da se titra starijem, ali ti se kasnije obije o glavu kad ovo mladje poraste i ono zeli paznju. Realno i njemu treba paznje . Ovo starije zeli da bude i dalje dominantan. I onda se pitas sta sad? Treba biti mudar od samog pocetka trudnoce i pricati detetu o bebi koja dolazi. Ne mislim da treba zapostavljati starije dete, ali treba naci meru ni da preteras u titranju.
Ja sam u ovoj temi pisala, ali samo cu jos jednom reci pripremajte decu na novu bebu.

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 8.6.2018 15:43:01 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
8.6.2018 15:45:45   
Maraj
Ja L stalno privam. Al poj8ma nemam koliko je on svestan. Hoce da mo zagrli stomak. Ja mu kazem da prica sa bebom. Onda on kaze "Cao bebo, sta radis". I sve to sa glavom naslonjenom na moj stomak. Al ne verjjem da je on nesfo svestan toga. Nema kontakt sa bebama.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
8.6.2018 16:01:50   
Sanjica26 RR
Ljiso, sad pisi.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
8.6.2018 16:11:06   
Misha i Ljisha
Maraj i ja sam D pricala i D je pevala bati jos u stomaku user posted image srecom imamo bebu u dvoristu pa ajd sto ti kazes ima kontakt s bebom.

A sto se tice titranja slazem se sa Sanjicom. Ne sme da se pretera. Ne titram bas toliko da je sve dozvoljeno. Pisala sam da sam pre neki dan uzela cak i varjacu u ruke. Znas se granica.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
8.6.2018 16:15:59   
IvanaSK RR
Moj je pre neki dan dobio varjacu po dupetuuser posted image
Treba neke stvari da se popuste starijima sto inace ne bi. Naravno, u granicama sve.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
8.6.2018 17:48:47   
mama Jo
Definitivno ne sme da se pretera jer oni zaista ne poznaju granicu...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
8.6.2018 19:46:26   
MimaKos
Ja i dalje tolerisem dosta toga.. nekako se plasim tih trauma a mislim da bar neko vreme treba da prodje, i njima se ceo svet okrene naglavacke.. Iako me nekad iznervira da poludim!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
9.6.2018 8:46:40   
Duškić
Samo ga ukljuciti u sve aktivnosti koje mozete..

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
9.6.2018 8:55:49   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Duškić

Samo ga ukljuciti u sve aktivnosti koje mozete..

Ja bih dodala ukljuciti u aktivnosti AKO zeli. Ne terati dete

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
9.6.2018 9:04:15   
MimaKos
Moja hoce jer smo tako postavili da je ona vazna, glavni pomocnik, da bez nje ne mogu da promenim pelenu ili namazem guzu.. i upalilo je. Iz druge sobe se dere, mama jel si me pozvala da bebi menjamo gace :))

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
9.6.2018 9:12:07   
IvanaSK RR
Da, ne terati jer moze da bude kontraproduktivno.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
9.6.2018 10:28:57   
Duškić
Bas tako ali i ne preterivati i dozvoljavati sve.
Meni je cerka u pocetku pomagala , a kasnije "mama place ti dete" user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
9.6.2018 10:33:09   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Duškić

Bas tako ali i ne preterivati i dozvoljavati sve.
Meni je cerka u pocetku pomagala , a kasnije "mama place ti dete" user posted image

user posted image mora da je to zato sto je Dunja u pitanju ahhaha tako i moja

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
9.6.2018 10:42:20   
MimaKos
Hahaha, place ti dete, nasmeja me 😂 videcemo, jos joj zanimljivo. Mada smo je u pocetku lodmicivali igrackama, skorpija mala, ljubomorna, pa smo joj kupovali poklone "od brata"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
9.6.2018 10:43:35   
IvanaSK RR
Aaa, sin : "Ova mala opet place" "Ova mala je dosadna" user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
10.6.2018 15:38:25   
mama Jo
user posted image user posted image
J: ,, mama, sta sad beba opet kenjka, jaaaaooojjj 😂"

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
10.6.2018 22:41:20   
MimaKos
Meni je samo bitno da nije agresivna, ne vidim otpor kod nje uopste, cula sam da to moze bas problem da bude..

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
11.6.2018 13:55:04   
pari
I ja ne vidim otpor i ne osetim ljubomoru za sad...samo trazi moju paznju...voli glasno da prica ili se igra sa nekim glasnim igrackama,pretpostavljam da mi na taj nacin privlaci paznju...dodje da gleda dok ja dojim...
I u principu sve mi je ok...jedino to uvece da nekako resim...on bi da ja lezim sa njim dok ne zaspi...a ona bas tad place...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
11.6.2018 13:56:23   
mama Jo
Mi tako i preko dana i uvece... uvece mi je lakse jer je mm tu pa je sa bebom za to vreme...


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
11.6.2018 13:58:38   
pari
Tako i mi sad radimo...mm budee sa bebom i uspeva koliko toliko ali se desi dane uspe...
Iako bih volela da mm moze podjednako da umiri i uspava bebu kao i ja! To bi bilo idealno...
Jedino ako hoce da sisa,onda ne moze nista

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
11.6.2018 14:02:49   
mama Jo
Bas tako! Desava se da se kod njega toliko rasplace da prosto moram da je uzmem... onda starijoj objasnim da moram uzeti bebu, unervozila se jako... nekada je stavim da siki tsko da preko nje mogu da mazim stariju... svasta radimo!
Ali evo sada se vec starija privikla skroz, desi se nekada da mi i sama kaze - mama ajde uzmi bebu da ne place user posted image i onda ona sama zaspi.... samo treba vreme da to sve postane svakodnevo, da se naviknu...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Kako da pomognete starijem detetu da prih...
11.6.2018 14:09:46   
pari
Mama jo,bas tako...Hvala na ovom iskustvu...da znam da nisam sama user posted image
Ustvari ja treba da se opustim i da se ponasam u skladu sa situacijom trenutnom...nego sam ja dosta stegnuta pa mi zao starijeg pa se osecam krivom i tako user posted image moram sve to opustenije...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 172
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here