RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Kampanje, promocije ...



Poruka


Mala Elena -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (3.9.2014 10:36:26)

Bebe i cvece ne bi trebalo da su u istoj prostoriji, bar do godinu dana, poogotovu cvece koje cveta i ispusta polen jer se mogu javiti razlicite vrste alergija.




Mala Elena -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (3.9.2014 10:41:16)

Kada se bebi nakon cetvrtog meseca pocne uvoditi nemlecna hrana, prvo davati pirincanu vodicu jer je bljutavija a ne jabuku jer neka deca osete slatkocu jabuke i odbijaju sve ostalo sto je neutralno, a dobro znamo da se nista ne sme soliti ni seceriti .




lesica -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (3.9.2014 12:33:22)

IZVORNA PORUKA: Klarita

Lesiceeeeeeeeeeeee, Lesiceeeeeeeeeeeee, juhuuuuuuuuuuuuu, hocemo pojasnjenje[sm=smiley1.gif] Please!

Klarita, ne bejah tu kad je odmah krenula tema i kada se krenulo sa pisanjem, pa sam kasnije ipak usmerila.
Naime meni je bilo logično da učesnici podele svoje savete vezano za ishranu beba i trudnica, dakle ono šta ste same prošle, čule od drugog, probale a pokazalo se kao delotvorno.
E sad u nekom trenutku sve je to malo počelo da ide u drugom smeru i da se previše širi, pa kako bi ipak mogli da na kraju damo poene morala sam malo da vam suzim tematiku. [sm=smiley1.gif]


Retrospektiva pravila [sm=smiley36.gif]

1. korak - pišete ovde svoje savete onako kako vam napomenuh ( a stvarno smatram da ima materijala) - svaki adekvatan savet donosi 50 poena
2. korak - navedete nam savete sa Nestle sajta koji su po vama odlični ( može objašnjenje naravno) - svaki naveden Nestleov savet donosi 50 poena ( maksimalno 3 saveta)
3. korak - na kraju meseca ukupan broj postova u svim temama, tj. aktivnost na celom forumu se gleda

*** na kraju meseca dobijamo listu svih postova u ovoj sponzorisanoj temi i prva 3 korisnika sa najvećim broj objava ovde dobijaju još 100 dodatnih poena.






Modessty -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (3.9.2014 12:37:02)

Ne treba da uvek navodiš njihov tekst. ali priča treba da bude vezana za njihove tekstove i proizvode.

Uostalom ko što reče Olga doćiće Lesi pa će da razjasni




Torbica -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (3.9.2014 13:21:17)

joooooj [sm=smiley36.gif]
Elem, kada pravite AD mleko mozete ga u sejkeru razmutiti da bude bez gromuljica, lako lepo se razmuti.




lesica -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (3.9.2014 13:32:51)

A ja vas sve molim da ne idete u OT, držite se teme!!! Molim lepo!




Klarita -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (3.9.2014 14:10:06)


IZVORNA PORUKA: Torbica

joooooj [sm=smiley36.gif]
Elem, kada pravite AD mleko mozete ga u sejkeru razmutiti da bude bez gromuljica, lako lepo se razmuti.

Ko koristi NAN nema potrebe za sejkerom i dodatnim razmucivanjem, dovoljno je i lagano protresti bocicu[sm=smiley4.gif]
Ako moze poen vise za reklamu Nana-a [sm=smiley9.gif][sm=zz_biggrin.png]




Olga75 -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (3.9.2014 14:16:12)

vracam se na temu [sm=smiley1.gif]
zvercica je nedonosce i kad smo stigli kuci , dok se laktacija nije uspostavila , kao dohranu smo koristili Pre NAN




veselicaa -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (3.9.2014 20:09:44)

Evo ovako da i ja napisem nesto[sm=smiley36.gif]Najbolji savet koji sam ja dobila a vezano za ishranu u trudnoci je da treba jesti cesce a manje porcije.Sveze povrce i voce se podrazumeva a od sokova samo sveze cedjeni kao i dosta vode.Eh sad ko se moze ovoga pridrzavati blago njemu,ali verujem da svaka zena pazljivije bira sta ce jesti kada je trudna.Takodje iskreno verujem(pa neka se buni ko hoce [sm=smiley36.gif]) da trudnica treba da dobije sve sto pozeli da jede.Ako nista drugo onda bar zbog toga da bude srecna i zadovoljna[sm=smiley1.gif].




doktorkakristal -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (3.9.2014 21:12:12)

koristimo Nestle NAN koji Dora obozava,sad smo na dvojci,ako se ne bude bunila prelazimo uskoro na 3 [sm=bravo.gif]




Mala Elena -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (3.9.2014 22:16:40)

Savet koji sam ja dobila od starijih je :" Jedi za dvoje." Pogresno.
Naravno da se desavalo i da se prejedem ali ne bas uvek. Ugljene hidrate nisam izbegavala jer sam srecnija kada ih imam [sm=smiley1.gif]
, ali i zato sto kao trudnica treba da jedem sve jer je jako bitno hraniti se raznovrsno a to ne treba nista da iskljucuje. Govorili su mi da ce beba biti krupna ali nije, rodjena je sa 3250-savrseno.
Zbog toga je moj savet trudnicama da jedu sta hoce i koliko hoce i da samo prate potrebe svog organizma jer je on zapravo taj koji najbolje zna koliko mu je energije potrebno da dobro funkcionise.




Dada81 -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (4.9.2014 1:20:18)

Vezano za anemiju dece i beba ,koja je cesta je ,da se ono sto ima dosta gvozdja,npr.meso ne kombinuje sa mlecnim proizvodima,jer to umanjuje apsorbciju gvozdja.
I savet nutricioniste,a to nija ranije nisam znala da cvekla koja je puna gvozdja ,kada se dugo kuva ispusta sastojak koji nije dobar za decu,treba je ubaciti pred kraj kuvanja.
Cveklu je takodje dobro kombinovati sa jabukom koja ima C vitamin.
C vitamin pomaze da se gvozdje iz hrane bolje apsorbuje,zato je dobro uvek kombinovati namirnicu bogatu gvozdjem uz neku namirnicu koja sadrzi C vitamin.




Beba Elena -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (4.9.2014 1:32:27)

Evo jedne salate od mene sa kojom po mom misljenu nema greske...

Potrebne namirnice:
100 g cvekle
150 g jabuke
100 g šargarepe
20 g sitno seckanih oraha
sok od 1 limuna
1 kafena kašičica maslinovog ulja
prstohvat sitne morske soli


Priprema:
Cveklu, jabuku i šargarepu operite, oljuštite, ponovo operite i izrendajte. Salatu prelijte sa limunovim sokom i maslinovim uljem, malo posolite i sve promešajte. Gotovu salatu pospite sa sitno seckanim orasima.

Energetska vrednost jela: 345 kcal




Beba Elena -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (4.9.2014 1:34:01)

Ja sam je jela u trudnoci bas bas, jer mi je slabija krva slika, to mi je zivotni problem...te popravim, pa se opustim, pa opet bude slabija i tako u krug...




Beba Elena -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (4.9.2014 1:34:47)

Krvna slika...to sam htela napisati, ali san je izgleda jaci... [sm=jezicek.gif]




Anarunika -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (4.9.2014 9:18:43)

Zanimljiv savet od doktora:
- Svakome čoveku, pa tako i bebama i deci je dovoljna onolika količina hrane koliko može da stane u njihovu šaku. Naravno,da nećemo stvarno da dajemo deci hranu u šaku da bismo izmerili [sm=smiley36.gif]ali može da pomogne odokativna metoda [sm=smiley1.gif] . Naravno, mislio je na bebe koje su počele sa čvrstom hranom.
Savet se odnosi pre svega na one majke čija deca slabije jedu pa se stalno pitaju da li su dovoljno jeli,da li treba još...




Modessty -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (4.9.2014 9:23:00)

Dado nisam znala za to da se ne kombinuje meso i mlečni proizvodi. Ja obično Danilu dam pavlaku ili kiselo mleko uz meso, samo da bi ga jeo.

Anarunika baš je lep savet dao taj tvoj doca. [sm=bravo.gif] Kad bi ja još mogla moju mamu da ubedim u to! STalno im sipa u tanjir bar tri puta više nego što mogu da pojedu! Ne mogu nikako da je ubedim da sami odlično znaju koliko im je dosta!




Anarunika -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (4.9.2014 10:01:24)

Znam, i meni se zbog toga svideo taj savet! Kod baba ,ako nije rumeno i debelo ne valja![sm=smiley36.gif]
IZVORNA PORUKA: Modessty RR

Dado nisam znala za to da se ne kombinuje meso i mlečni proizvodi. Ja obično Danilu dam pavlaku ili kiselo mleko uz meso, samo da bi ga jeo.

Anarunika baš je lep savet dao taj tvoj doca. [sm=bravo.gif] Kad bi ja još mogla moju mamu da ubedim u to! STalno im sipa u tanjir bar tri puta više nego što mogu da pojedu! Ne mogu nikako da je ubedim da sami odlično znaju koliko im je dosta!





Klarita -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (4.9.2014 10:10:54)

Bas sam skoro cula i ja taj savet od svoje doktorice [sm=smiley1.gif]

Kada se bebi uvodi nova namirnica, ne daje se odmah "pun" tanjir ili teglica, vec se uvodi lagano, po par kasicica [sm=smiley2.gif] kako bi se izbegla alergijska reakcija, tj uocila na vreme.




Modessty -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (4.9.2014 10:19:05)

Klarita to sa hranom koja se tek uvodi je ok. ALi generalno se svi plašimo da je deci malo to što pojedu paih teramo hajde još malo. Ja sam prestala to da radim.
Nikola je sper što se toga tiče. On jede odk jede , kad neće ili pljune zalogaj koji sam mu strpala u usta ili jednostavno okrene glavu i viče "Ne NE"




Klarita -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (4.9.2014 10:24:01)

Da, da, Mod. Nego sam se setila i ovoga kad sam procitala o kolicini[sm=smiley1.gif] Nisam merodavna da komentarisem , moja K jede kao da nikad hranu nije videla u zivotu[sm=smiley29.gif] sklanjamo i krijemo od nje sve.Juce nismo izlazili iz kuce, samo je o hrani pricala i ceo dan pitala a sta ce sad da jede, a sta ce posle, a gladna je, a moze li plazma, a moze li grasak...mislim[sm=hudicek1.gif] A, najvise me nervira kad odemo u goste, prvo gleda sta stavili na sto i cime nas sluze pa tek onda decu i drustvo[sm=hudicek1.gif]




Modessty -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (4.9.2014 10:33:00)

K iz mog ugla to je super! [sm=smiley36.gif] Mi smo imali velike probleme sa Danilom jer njega hrana apsolutno ne interesuje. Dešavalo se da nam recimo kinder jajae stoji na stolu u činiji ipo nedelju dana. To sa Nikolom nije moguće! samo viče njam njam [sm=smiley36.gif]
Dobar savet sam dobila od naše dr kad sam se prošle godine žalila kako Danilo samo jede sir i hleb i supu sa slovima. Rekla je da mu spremam ono što voli. Tri dana će jesti recimo pomfrit, a onda će mu četvrtog dosaditi! [sm=smiley1.gif] I stvarno je tako.
U suštini, nejbolje je dopustiti detetu da nekad samo odluči šta će da jede. Recimo za doručak ili večeru. Od kako pitam ujutru Danila šta želi da jede, pa mu nabrojim šta sve imamo u ponudi, nemam probleme ni sa ručkom! Zna da ujutru i uveče jede šta hoće, a ručak jedemo svi isti, tj ono što sam skuvala tog dana.




Anarunika -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (4.9.2014 10:42:30)

Kad smo kod toga ko šta jede, zanimljivo je isto, da dete do treće godine šta god da pojede, organizam će uzeti ono što mu treba.Što će reći nema štetne hrane za decu. Pretpostavljam da doktori zato i kažu da se deci da ono što vole da jedu. A sudeći po svojoj deci,to se kod njih menja iz dana u dan.Podrazumeva se da se radi o deci koja nemaju neki ozbiljniji zdravstveni problem. I opet, uvek treba imati neku meru u svemu...ali bez zabrana.




Anarunika -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (4.9.2014 11:05:52)

najbolji Nestle savet:
Prvih 1.000 dana: ishrana u trudnoći
Tokom trudnoće ishrana majke mora da sadrži dovoljnu količinu energije i hranljivih materija kako bi se zadovoljile potrebe i majke i fetusa koji raste. To ne znači da morate da "jedete za dvoje" kao što ljudi nekad kažu. Naprotiv, to znači da treba da jedete kvalitetnije i imajte na umu da su ponekad potrebni dodaci ishrani koji pomažu u sprečavanju budućih zdravstvenih problema. Na primer, folna kiselina je neophodna za sprečavanje oštećenja nervnih vlakana. Stoga se preporučuje pre i tokom trudnoće uzimanje suplemenata koji sadrže folnu kiselinu,dokozaheksaensku kiselinu (DHA) i arahidonsku kiselinu (ARA), kao dodaci uravnoteženoj ishrani.

- See more at: http://www.bebe-nestle.rs/prvih-1-000-dana-ishrana-u-trudnoci/v/1822#.VAgoj9eSzTo

Pošto već neko vreme nije postovan neki Nestle savet...već je i ranije spomenuto,a Nestle potvrđuje.
Folne kiseline ima u spanaću,pasulju,soji,džigerici,mleku,pšeničnim klicama,kelerabi...
Ja nikada nisam pila tablete za folnu kiselinu, ni u jednoj trudnoći i nisam imala problem. Možda zato što mnogo volim mleko i pijem ga redovno iako kažu da je za nas odrasle beskorisno.Meni ne pada teško a ubeđena sam da mi i pomaže.




Klarita -> RE: Nestlé u septembru nagrađuje najbolje forumaše! (4.9.2014 11:15:06)

Ne slazem se, Anarunika. Ja sam misljenja da su tablete folne kiseline neophodne u trudnoci jer koliko god jeli raznovrsno, stava sam da danas u namirnicama nema dovoljno svega sto je organizmu potrebno, a vec i ptice na grani znaju zbog cega je folna bitna (u trudnoci).
Takodje, sam stava da deci ne treba davati kravlje mleko, ne pre godinu dana, nikako sem u proji, piti...ovako da piju ne. Prilicno sam freek po pitanju proteina i soli iz kravljeg mleka. Nan je izuzetno mleko, K je bila na adaptiranom do 20-21 mesec i N ce , Boze zdravlja, sto duze bude hteo.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>