RE: Knedle sa šljivama (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


Modessty -> RE: Knedle sa šljivama (2.11.2012 8:54:53)

ja sam jela gomboce pre par godina na jednom salašu i oduševila se! Bili su savršeni. Koliko se sećam unutra je bio džem od šljiva. Udavile smo se u njima. I reče mi drugarica tada da treba baš dosta vremena za njih




Anoniman -> RE: Knedle sa šljivama (2.11.2012 8:55:28)

Iskreno ASN ne bih nikog da vređam, ali ove kupovne su toliko dobre, da sam se i ja iznenadila.Isto kao domaće... ja nisam probala Frikomove i neke ostale proizvođače, samo Mara, i oduševljeni smo svi u kući [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Knedle sa šljivama (2.11.2012 8:57:01)

Meni se kupovne ne dopadaju, stvar ukusa valjda. I kod nas je bilo tako, da su gomboce posle ručka,ali ih moji toliko vole da onda promrljaju ručak i najedu se knedli, pa smo uveli to kao ručak, eventualno neka čorbica pre njih, mada ni to ne prolazi u poslednje vreme[sm=smiley36.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Knedle sa šljivama (2.11.2012 8:58:18)

Mod najvise vremena pde na to da umesis i napunis, bar meni :p

Ajd bas cu probati kupovne. Stvarno pored njih dve nemam da odvojim toliko vremena samo za gomboce
Pa i meni to moze proci kao rucak, vecera...




Anoniman -> RE: Knedle sa šljivama (2.11.2012 9:01:17)

E ja se služim metodom moje mame-ako se ne pojede ručak (a to bi tih dana bio slatki kupus ili boranija ili nešto što baš nismo voleli [sm=smiley36.gif]) nema gomboca [sm=smiley36.gif] Nekad su to bile i palačinke ili nudlice sa makom, ali uglavnom takav ultimatum uvek je praznio tanjire [sm=smiley36.gif]




Modessty -> RE: Knedle sa šljivama (2.11.2012 9:01:36)

znače treba da odvojiš dav -tri sata samo za to. Pored Danila je to trenutno nemoguća misija. Jedino uveče kad se uspava




Lu -> RE: Knedle sa šljivama (2.11.2012 9:12:47)

Ma koja 2-3 sata?
Krompir skuhaš za 20 minuta , naravno ne kuhaš cijeli nego isitniš malo a za to vrijeme upržiš prezlu sa šećerom.
Dodaš brašno u krompir i mijesiš, zatim praviš kuglice u koje stavljaš šljivu i uvaljaš u prezlu, ne treba više od sat vremena.




Anoniman -> RE: Knedle sa šljivama (2.11.2012 9:14:24)

Lu ti knedle ne kuvaš pre prezle? [sm=zmeden.gif]




Modessty -> RE: Knedle sa šljivama (2.11.2012 9:14:50)

Lu bre pa nismo sve majstori u kuhinji kao ti [sm=smiley36.gif] Nekima od nas treba malo više vremena za sve to [sm=smiley36.gif]
ti si me sad ohrabrila pa ću se upustiti neki da n u avanturu zvanu gomboci [sm=smiley36.gif]




Lu -> RE: Knedle sa šljivama (2.11.2012 9:18:25)

IZVORNA PORUKA: n i n a

Lu ti knedle ne kuvaš pre prezle? [sm=zmeden.gif]

Ma kuvam naravno, jutros sam smetena nešto[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Ali i to je par minuta.




minna -> RE: Knedle sa šljivama (2.11.2012 9:20:09)

Ja najvise volim knedle moje bake, ali mi je sad zao da je maltretiram jer dugo traje, pa kupujem frikomove i sasvim su mi super.




Anoniman -> RE: Knedle sa šljivama (2.11.2012 9:26:27)

Pa dok se krompir ohladi, dok umesim, dok napravim kuglice, dok ih sve napunim, pa ih kuvam u 4-5 tura jer imam mali šporet sa dve ringle i ne može više odjednom, pa dok ih valjam u prezlu...nikad nisam uspela brže od 2,5h da odradim




lesica -> RE: Knedle sa šljivama (2.11.2012 9:50:43)

Sada ću da ih i ja pravim [sm=hudicek1.gif] Moram! Kad sam alava,a kad mi udje crv u glavu onda nema odustajanja.




Anck Su Nmaun -> RE: Knedle sa šljivama (6.11.2012 18:49:28)

Ma kakvih sat vremena... izgleda ali ima tu posla...
Ja sam pre juce kupila , upravo sam ih smazala. Nisu lose, al moje su lepse [sm=jezicek.gif]




viking -> RE: Knedle sa šljivama (6.11.2012 19:11:09)

Vrhunski slatkis! Mm ih ne voli (zaboga, nema cokolade!) pa kupujem gotove. I sama pojedem ceo paket odjednom.




Anoniman -> RE: Knedle sa šljivama (6.11.2012 20:04:39)

Vik, ja punim knedle čokoladom za mm, kad budem dolazila sledeći put u BG doneću vam da probate[sm=smiley1.gif]




branki* -> RE: Knedle sa šljivama (6.11.2012 21:23:35)

obozavam knedle sa sljivama,nisam ih nikad pravila,a kanim se vec odavno.moracu uskoro da se resim[sm=smiley1.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Knedle sa šljivama (6.11.2012 21:26:50)

Ni mm nije ljubitelj, moracu mu napraviti s cokoladom [sm=smiley36.gif]




branki* -> RE: Knedle sa šljivama (23.2.2013 12:57:02)

jedno pitanje-kad pravim sa zaledjenim sljivama,moram prvo da ih odledim,je li tako?kad se knedle skuvaju,onda valjam u przene przle,je to sve bude hladno,ohladjene knedle u ohladjene prezle ili?




Olga75 -> RE: Knedle sa šljivama (23.2.2013 13:20:32)

e , da ti kazem [sm=smiley1.gif]
sljive treba da su odledjene i dooobro okapane - iscedjene ili kako vec
i kad knedle valjas u prezlu , nista nije hladno
znaci stavis vodu da se greje , pocinjes da przis prezlu , voda prokljuca , knedla se kuvaju i iz vode u cediljku iz cediljke u prezlu
znaci nista nije hladno




branki* -> RE: Knedle sa šljivama (23.2.2013 13:24:33)

olgaa,tebe sam cekala da mi kazes[sm=jezicek.gif]
pomogla si puno,hvala ti,sad znam sta mi je ciniti!cim se odlede sljivice,krecem u misiju[sm=smiley4.gif]




Olga75 -> RE: Knedle sa šljivama (23.2.2013 13:27:41)

ja inace koristim sljive iz kompota , jaaako retko zamrznte , odnda ih ubacim u kljucalu vodu , bace kljuc i cedim ih
ali mozes gomboce da pravis i sa dzemom od sljiva ili kajsija ili bilo kojim ( jednostavnije je u testo kasika dzema - pekmeza - cegagod , formiras knedle i kuvas )
i da , kad koristis smrznute sljive onda ti reba malo vise secera , sad da li ces staviti u testo ili ces prezlu vise zasladiti tvoja volja [sm=smiley1.gif]




branki* -> RE: Knedle sa šljivama (23.2.2013 13:36:54)

ok[sm=smiley20.gif]
imam svo potrebno teorijsko znanje,samo da krenem u akciju!knedle,here I come[sm=smiley1.gif]




branki* -> RE: Knedle sa šljivama (23.2.2013 18:09:43)

tek da se zna-majstor sam za ove knedle!ispale su...vrh[sm=smiley20.gif][sm=smiley32.gif]




Olga75 -> RE: Knedle sa šljivama (23.2.2013 19:06:14)

svaka cast [sm=bravo.gif]
nije sto sam ti davala smernice al znala sam da ce biti super [sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>